Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

graver

gustaw becker -mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio zegar kominkowy czy raczej poprawnie mówiąc gabinetowy gustaw becker wg mnie w rewelacyjnym stanie,na skrzynce poniżej drzwiczek jest metalowa tabliczka z wyciśniętym tekstem: original gustaw becker i logo, mechanizm jest w idealnym stanie niemal nówka sygnatury poniżej mechanizmu : po lewej p12 następnie po środku logo pięknie wyciśnięte i po prawej stronie 33 odstęp niewielki i 12, dodam że tryby są w więkrzości szpileczkowe, płyty mechanizmu pokryte są warstwą ochronną nie świeci się mosiądz jak psu....lecz są lekko matowe,bicie trzy strunowe .Obudowa wygląda na typowe art deco lecz w jakby lepszym wydaniu,na spodzie obudowy jest co najmniej 5 różnych numerów w tym jeden wyciśnięty farbą nr 1100. Niestety zdjęć nie mogę wkleić za co przepraszam,pożyczyłem aparat siostrze na urlop. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wkleiłem zdjęcia przepraszam że tak późno, mam prośbę wokół tarczy co pokazałem na pierwszym zdjęciu są otworki czyżby brakowało metalowej obwoluty,trochę dziwne gdyż te same otworki są od góry obudowy nijako w ciągu tych na przodzie, może ma ktoś pomysł co tam było? W pierwszej chwili myślałem że brakuje takich niklowanych listew na froncie lecz zgłupiałem jak zobaczyłem otworki na górze?Niestety katalogu nie posiadam by to zobaczyć jak było,z góry dziękuję za pomoc. Wklejam jeszcze dwa zdjęcia w celu weryfikacji wieku innego mechanizmu.

post-40484-0-80265900-1379526785_thumb.jpg

post-40484-0-21477100-1379526800_thumb.jpg

post-40484-0-29395300-1379526856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcia inny mechanizm z jakich lat pochodzi,przepraszam że tak dużo zdjęć

post-40484-0-18779100-1379527347_thumb.jpg

post-40484-0-00944500-1379527356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnatura jest zmodyfikowaną sygnaturą Willmann & Co. Zawiera inicjały GB i pochodzi z 1899 roku kiedy utworzono zjednoczenie freiburskich fabryk zegarów: Vereinigte Freiburger Uhrenfabriken incl. vorm Gustav Becker.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wkleiłem zdjęcia przepraszam że tak późno, mam prośbę wokół tarczy co pokazałem na pierwszym zdjęciu są otworki czyżby brakowało metalowej obwoluty,trochę dziwne gdyż te same otworki są od góry obudowy nijako w ciągu tych na przodzie, może ma ktoś pomysł co tam było? W pierwszej chwili myślałem że brakuje takich niklowanych listew na froncie lecz zgłupiałem jak zobaczyłem otworki na górze?Niestety katalogu nie posiadam by to zobaczyć jak było,z góry dziękuję za pomoc. Wklejam jeszcze dwa zdjęcia w celu weryfikacji wieku innego mechanizmu.

 

Masz rację kolego, na krawędziach powinny być listwy aluminiowe. Mam podobny albo taki sam zegar, może jutro podeślę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, podaj szerokość tej listwy, dodam że indeksy godzinowe są wykonane z mosiądzu i niklowane( płaskownik z zakutymi szpilkami )Nie z aluminium. Przed czyszczeniem skrzynki musiałem je delikatnie zdjąć, na moje oko powinny być płaskie w stylu indeksów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, podaj szerokość tej listwy, dodam że indeksy godzinowe są wykonane z mosiądzu i niklowane( płaskownik z zakutymi szpilkami )Nie z aluminium. Przed czyszczeniem skrzynki musiałem je delikatnie zdjąć, na moje oko powinny być płaskie w stylu indeksów

Wstawiam obiecane fotki, mój jest świeżo kupiony i przed renowacją skrzynki. Listewek bocznych nie ma, są tylko ślady po  - jak widać - nieudanych próbach ich przyklejenia. Są za to górne i dolna listwa.

post-61762-0-42887300-1379627397_thumb.jpg

post-61762-0-43317600-1379627404_thumb.jpg

post-61762-0-64843400-1379627417_thumb.jpg

post-61762-0-06879600-1379627424_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się obydwu Guciom i ten bez listew wygląda - moim zdaniem - lepiej. Ale jak ma być oryginalnie to trzeba pogrzebać w metalowych sklepach.

Jutro podam szer. i grubość listewek, żeby było wiadomo czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Poproszę o wymiary. Także sądzę że bez listew wyglądają ładniej,lecz będę chciał doprowadzić do oryginału.W twoim brak zaślepek w otworach do nakręcania by się nie dostawał kurz,na kwadraty włożone są delikatne sprężynki a nanie wsadzone podkładki z wyciętym kwadratem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Poproszę o wymiary. Także sądzę że bez listew wyglądają ładniej,lecz będę chciał doprowadzić do oryginału.W twoim brak zaślepek w otworach do nakręcania by się nie dostawał kurz,na kwadraty włożone są delikatne sprężynki a nanie wsadzone podkładki z wyciętym kwadratem.

Dla zegarów bez szybek to fajny patencik.

Listewka ma wymiar 7x2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w moim Guciu nie zauważyłem dziurek po listewkach, oderwałem jedną z listewek i muszę Cię kolego zmartwić, bo raczej nie dasz rady ich dorobić.

W moim zegarze były one tylko klejone i jak widać jest to listewka drewniana okuta mosiężną taśmą. A swoją drogą to jak bardzo przez te kilkadziesiąt lat zmieniła się wartość mosiądzu i drewna. Dzisiaj nikt by się nie bawił w owijanie listewki.

post-61762-0-43846300-1380127957_thumb.jpg

post-61762-0-26742400-1380127967_thumb.jpg

post-61762-0-57024500-1380127975.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo kuźwa mać, kiepsko lecz zauważyłem że twój jest o rok młodszy ;) więc te otwory mogą świadczyć że listwy były metalowe.Swoją drogą kiedyś wszystko było warte swojej ceny, proporcje nawet takie listwy. Dzięki za odpowiedź, podaj jednak wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo kuźwa mać, kiepsko lecz zauważyłem że twój jest o rok młodszy ;) więc te otwory mogą świadczyć że listwy były metalowe.Swoją drogą kiedyś wszystko było warte swojej ceny, proporcje nawet takie listwy. Dzięki za odpowiedź, podaj jednak wymiary.

Podałem już wcześniej  - 7x2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.