Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dezmund

Zegar " trzy w jednym"

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o wiecej informacji o tego typu zegarach, ponieważ to raczej rzadkość. Zdjecia , niestety tylko tyle. post-28061-0-36504600-1379705725_thumb.jpgpost-28061-0-92508000-1379705761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy w jednym -ja piję taką kawę firmy Tchibo.A jakiej firmy jest mechanizm w tej skrzynce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wskazówkach i konstrukcji zawieszenia wahadła wygląda na Junghansa (albo Hallera z okresu fuzji). Takie zegary najpopularniejsze były chyba we Francji, ale w skrzyni typu "Henri II".

 

post-6402-0-69007700-1379708995.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy w jednym -ja piję taką kawę firmy Tchibo.A jakiej firmy jest mechanizm w tej skrzynce?

Niestety nie wiem, nie mam wiecej zdjęć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  w  przewazajacej czesci zegary  typu  Henri  II  spotykane  we  Francji (zegar  ,termometr  i  barometr) , ja  mam  kilka  wszystkie  z  mechanizmem  Japy  Freres (  te  ze  zdjec  Taranta).Maja  pewna  wade  jak  juz  wisza  na  scianie  ,podczas  otwarcia  drzwiczek  przesuwaja  sie  sie  na bok chyba  ze  zastosujemy  pionizer  u  dolu,skrzyni.

Ten  z  pierwszego  postu  moze byc  innej  firmy.Dosc  rzadka  forma  w  tej  skrzyni.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widywałem na aukcjach w UK wielokrotnie, w skrzynkach takich "barometrowych" w stylu, z mechanizmami Japy. W maju był do kupienia identyczny w formie, ale obudowa odlana w żeliwie  :blink:. Nie kosztują dużo.

Natomiast mantel clock z łupku, czy marmuru i dwiema tarczami: zegarową, oraz barometrem- to już spore pieniądze. Nie wiem dlaczego, bo brzydale są, ale poszukiwane i cenione.

 

post-39092-0-29656700-1379722753.jpg

post-39092-0-25728700-1379722788_thumb.jpg

post-39092-0-52097500-1379722953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.