Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbyszke

Prosze o identyfikacje (jak zwykle).

Rekomendowane odpowiedzi

Zegar kupilem, z wahadlem, skusily mnie "trzy dziury" na tarczy oraz opis, ze zegar wybija melodie z ratusza w Kopenhadze. Zegar nie chodzi, melodie udalo sie uruchomic - jeden dzwiek na moje ucho "nie stroi". Po dobraniu sie do mechanizmu informacja o melodii sie wyjasnila, po prostu tak to jest opisane na bazie gongow (opis odlany w metalu, w jezyku dunskim). Do tej pory nie zastanawialem sie specjalnie nad producentem, ale ogledziny skrzyni okazaly resztke zerwanej etykiety od G. Beckera. Etykieta oczywiscie po niemiecku, ale jest tez odbity stempel, tez w jezyku niemieckim. Jak ja to rozumiem, chodzi w nim o dostawe zegara. No i odreczny dopisek z numerem kolejnym (dostawy?) lamanym przez "14".

 

Czy to mechanizm Beckera? I czy moze byc z okolo 1914 roku?

 

zwsg.jpg

 

cp58.jpg

 

e996.jpg

 

um4r.jpg

 

xsik.jpg

 

87r1.jpg

 

19he.jpg

 

boe6.jpg

 

41q1.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar kupilem, z wahadlem, skusily mnie "trzy dziury" na tarczy oraz opis, ze zegar wybija melodie z ratusza w Kopenhadze. Zegar nie chodzi, melodie udalo sie uruchomic - jeden dzwiek na moje ucho "nie stroi". Po dobraniu sie do mechanizmu informacja o melodii sie wyjasnila, po prostu tak to jest opisane na bazie gongow (opis odlany w metalu, w jezyku dunskim). Do tej pory nie zastanawialem sie specjalnie nad producentem, ale ogledziny skrzyni okazaly resztke zerwanej etykiety od G. Beckera. Etykieta oczywiscie po niemiecku, ale jest tez odbity stempel, tez w jezyku niemieckim. Jak ja to rozumiem, chodzi w nim o dostawe zegara. No i odreczny dopisek z numerem kolejnym (dostawy?) lamanym przez "14".

 

To nie GB, transport wahadła opatentowany przez FMS MAUTHE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć półkę i zobacz otwory przez, które zamontowany jest mechanizm.

Jak będą nowe (nowsze) to myślę, że do skrzynki Beckera zamontowano inny mechanizm.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej podejrzewał, doklejenie Beckerowskiej nalepki, pod nią drewno powinno mieć inny kolor, a miejsca gdzie jest zdarta są identyczne w kolorze z resztą pleców. Oczywiście to jest moje przypuszczenie, ale także gong nie jest od GB, a innych otworów brak, chyba, że są widoczne z tyłu skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieczęć z numerem zamówienia też jest Beckerowska.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieczęć z numerem zamówienia też jest Beckerowska.

Masz rację, mechanizm jest dopasowany do Beckerowej skrzynki. Na szufladzie widać oryginalne podłużne otwory pod werk, a mechanizm kwadransowy jest szeroki i pod ten rozstaw zrobione są zapewne dodatkowe dziury.

Spierać się z kolegą o GB to tak jak za przeproszeniem "kopać się z koniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasowując ten mechanizm do skrzynki Beckera, ktoś również obniżył i cofnął do tyłu sanki z prawej i lewej strony.

 

post-28411-0-11134700-1380289195_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.