Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda "tomaliusz" Bulova jest bardzo ladnym zegarem , jednak pomimo ze sama tarcza jest dosc sporych rozmiarow to jego grubosc ma mniej wiecej 18mm no i oczywiscie stal wiec i ciezar dosyc spory, a nie kazdemu to moze odpowiadac. Ja akurat lubie ciezkie i duze sikory gdzyz sam jestem nie maly a wiec zalezy kto jakie ma upodobania. Pozdrawiam

Edytowane przez exciter555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz sprzedać? Pewnie coś Ci w nim nie pasuje, więc powiedz :)

A co chcesz kupić?

nie wiem, zobacze

poki co mam 9 zegarkow i z gshockow jednak gwn1000 jest nie do zastapienia... dlatego pomyslalem ze po co mi rangeman ktorego i tak bede mniej nosic niz gulfmana

oczywiscie tak jak pisalem nie mam cisnienia i rangeman mi sie bardzo podoba, ale nie bardziej niz gulf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka G i trójcy. Ja też lubię ciężkie zegarki :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... W kilku moich G parowała szybka po moim intensywnym wysiłku, jak jest z Rangeman'em? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Zabieram dziś swojego na piłkę i nie wiem czego się spodziewać :)post-37473-0-66919600-1424539210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w moim systematycznie biegam i jeżdżę rowerem, i żadnego parowania nie zaobserwowałem. Wyprawa w góry w dość wymagających warunkach, co pokazywałem na filmikach parę stron wcześniej, też nie wywołała takich czy innych problemów.

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że mój nie paruje, ale miałem go pod bluzą... gdy jest odsłonięty to po przejściu z auta na taflę lodowiska 5-10min i 1/4 szkła (od tej co najbardziej mu wieje) jest zaparowana.

Szczerze mówiąc to nie miałem jeszcze zegarka który by nie parował przy zmianach temp, więc jest to dla mnie normalne :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GDF-100 też paruje ale z Rangemanem ok. Jak było zimno wyrzucałem go na balkon żeby złapał słońce i nic się nie działo na nadgarstku też było ok. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój od przebywania na balkonie też nie paruje :) na razie tylko na lodowisku mu się to zdarza.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego G założyłem w 1996 roku. Po drodze miałem ich kilkadziesiąt i nigdy żaden mi nie zaparował.

Co do Rangemana to jakiś czas trzymałem go na balkonie dzień i noc i nie parował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sposób używania na to wpływa. Swoje zegarki zawsze staram się mieć odsłonięte chociaż w połowie.

Wyjście na spacer itp nie powodowało parowania, ale już jazda na rolkach, łyżwach czy rowerze podczas mrozu za każdym razem.

Z wodoszczelnością nigdy nie było problemów na basenie czy w morzu i dodam, że też nigdy nie musiałem korzystać z gwarancji na zegarki.

I tak... wiem, że to jest trochę temat tabu z tym parowaniem ;) Jedni uważają, że to normalne zjawisko, a inni, że jest wilgoć wewnątrz zegarka i bla bla bla ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uważam, że parowanie zegarka od środka, to nie jest coś, co można uważać za standard. Od zegarków takich, jak 9400 można mieć pewne oczekiwania i ja osobiście oczekiwałbym, że parowania nie będzie, bez względu na jego ewentualną "naturalną" przyczynę. Kiedyś kupiłem żonie w-753-2aves, bo chciała coś taniego do biegania. Od zakupu ten zegareczek był narażony na wiele skrajnych warnków (też go czasami używałem, zazwyczaj, gdy ząl było mi innych), i nigdy nic nie zaparowało. Tym bardziej oczekiwałbym, że G nie będzie parował. Mój na razie nie parował mimo bardzo skrajnych różnic temeraturowych i innych tzw. niesprzyjających warunków na jakie był wystawiany, i uważam, że towłaśnie  jest sytuacja, którą można uznać za naturalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się! :D Parowanie jest normalne przy nagłej zmianie temperatury, a o nią dość trudno jeśli zegarek jest na ręku...

Z moich obserwacji wynika, że żeby zegar zaparował musi na niego wiać lodowate powietrze zaraz po wyjściu z domu czy auta, włożenie mojego zegarka do lodówki czy zamrażarki nie powoduje mgiełki :P

No więc zegarek jest ok czy nie? ;)

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przykład udokumentowany:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/115003-g%C3%B3rska-dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-klubowicz%C3%B3w/page-3?do=findComment&comment=1391431

 

Wylazłem ze schroniska (+23 stop. C), gdzie przez ok. 30 min. odpoczywałem, montowałem raki itp. przed podejściem na Śnieżkę. Po wyjściu z pomieszczenia -18 stop.C i wiatr do 130km/h, ręka zamarzała w kilka sekund, a 9400 caały czas na rękawicy. Parowania nie było, i to jest to, czego ja bym oczekiwał od tego zegarka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten film, fajnie :)

W takim razie jak wyjaśnić to, że wszystkie moje zegarki zawsze parowały? Nie mówię, że one parują za każdym razem, ale parowanie było zauważone chociaż kilka razy na każdym egzemplarzu.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście wyjaśnić się da. Jednak mnie chodzi o to, że moim zdaniem takiego parowania nie powinno być, a jeśli jest, to producent idzie na łatwiznę, np. nie dbając o to, by przy produkcji wyeliminować wigoć ze środka, nawet, jeśli ta wigoć w niektórych miejscach nie szkodzi samemu modułowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, juz spakowalem ranga do odsylki do TT, ale jakos zal mi sie go zrobilo i postanowiem ze jednak zostaje ze mna :)

na serio chyba juz mi sie w glowie przestawia z wiekiem :D

chcialem zmniejszyc kolekcje zegarkow do 8, ale najwyrazniej nie bedzie to zaden z G  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie powinien parować. Jeśli tak się dzieje tzn, że jest nieszczelny lub zawilgocony lub jedno i drugie.

Przy nagłej zmianie temperatury to mogą parować okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior masz rację ale zdarza się to niestety tak jak i ja pisałem w GDF.

Temat o Rangemanie to mój w końcu złapał H :) Dzisiaj od rana na balkonie :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiTT jeśli masz godną pracę to szkoda oddawać Ranga i trzeba tylko powiekszac kolekcje o nastepne słuszne egzemplarze :-)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój potrzebował 3h popołudniu na balkonie gdzieś tak między 14 a 17 :P i jest H 

Co do parowania na zewnątrz może wystąpić,  od środka nie ma prawa. Z tego co mi się wydaje  instrukcja wspomina, że w przypadku zaparowania od środka od razu udać się do serwisu. 

Edytowane przez Qubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj sensacja :D Zegar chyba się przestraszył i nie zaparował na lodowisku, a miał takie same warunki jak zawsze :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ranga mam niecały miesiąc, na lodowisku jestem 4x w tyg i jak na razie zaparował 2x.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym reklamował.

Zegarek z wodoszczelnością 20Bar nie może parować na łyżwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior ale czemu mi wszystkie zegarki zawsze parowały? Jednego G miałem 10 lat i parował od samego początku do końca, a działał idealnie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.