Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz Nowak

Gratulacje Kolego!

Oby nie parował ;)

Dzięki. Jeszcze żaden G-Shock mi nie parował i oby ten również. Dodam, że mieszkam w górach i u mnie zegarki ciągle są narażone na nagłe skoki temperatur, bo pracuję w gorącym pomieszczeniu i często z niego wychodzę na dwór gdzie czasami różnica temperatur wynosi nawet 50 stopni. Tak było dwa lata temu gdzie w pomieszczeniu miałem ok. 20 stopni na plusie i po wyjściu na zewnątrz gdzie było - 38 (takie mrozy wtedy były), żadnego parowania w zegarku nie zauważyłem. Może mam szczęście, albo w tak ekstremalnych temperaturach para w środku zamarzła i zrobił się z niej przezroczysty lód?   :)

Edytowane przez Tomasz Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć :/

Tomasz masz zamiar kupować jakieś dodatkowe przebranie do Ranga czy na razie jeszcze musisz się nim po prostu nacieszyć? ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki. Jeszcze żaden G-Shock mi nie parował i oby ten również. Dodam, że mieszkam w górach i u mnie zegarki ciągle są narażone na nagłe skoki temperatur, bo pracuję w gorącym pomieszczeniu i często z niego wychodzę na dwór gdzie czasami różnica temperatur wynosi nawet 50 stopni. Tak było dwa lata temu gdzie w pomieszczeniu miałem ok. 20 stopni na plusie i po wyjściu na zewnątrz gdzie było - 38 (takie mrozy wtedy były), żadnego parowania w zegarku nie zauważyłem. Może mam szczęście, albo w tak ekstremalnych temperaturach para w środku zamarzła  :)

no to masz zegarek stworzony dla ciebie! :) Jak napisałeś o górach, to zaraz się rozmarzyłem i coś mi się widzi, że mojego 9400 znowu czeka jakaś wyprawa na południe Polski. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Tylko pozazdrościć :/

Tomasz masz zamiar kupować jakieś dodatkowe przebranie do Ranga czy na razie jeszcze musisz się nim po prostu nacieszyć? ;)

Na pewno planuję kupić dodatkowe przebranie tylko na razie się zastanawiam jakie. Może kupię niebieski, lub czerwony bezel i czarny pasek, chociaż nie wiem, czy taka mieszanka kolorystyczna nie będzie zbyt odpustowa. :D Różne pomysły chodzą mi po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

no to masz zegarek stworzony dla ciebie! :) Jak napisałeś o górach, to zaraz się rozmażyłem i coś mi się widzi, że mojego 9400 znowu czeka jakaś wyprawa na południe Polski. ;)

Masz rację, że góry są idealnym miejscem dla takiego zegarka. Teraz jednak ciężko się chodzi po górach, bo dużo śniegu spadło i ja jednak wolę trochę łagodniejszą pogodę na spacery po górach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna oliwka :)  Nowa limitka  GW9400CMJ-3ER

 

GW-9400CMJ-3ER.jpg


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się cały czas marzy takie "ubranko" dla Rangemana

4b.jpg

ale nigdzie nie mogę znaleźć adapterów do takiego paska :(

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pedeka

Przekozackie! Jak znajdziesz komplet, w dobrej cenie, daj znać, proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się cały czas marzy takie "ubranko" dla Rangemana

4b.jpg

ale nigdzie nie mogę znaleźć adapterów do takiego paska :( .

 

Jak nie ma w zibi to nie będzie raczej nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może da się coś dobrać z innych modeli na oko chyba by pasowały adaptery od g-2300 ale trzeba by sprawdzić wymiary. No i nie wiem czy kolor będzie pasował.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, może jakaś samoróbka.

Mam jednego G na takim pasku. Zobacze wieczorem jak jest to mocowane do koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno temu mój kumpel miał taki pasek w DW9052 i było to super wygodne rozwiązanie, a poza tym świetnie wyglądało.

...i znów mnie napaliliście na coś związanego z zegarkami ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nic nie mów :)

Ja od wczoraj kupiłem 2 sikory a dopiero 9 rano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stajesz się prawdziwym maniakiem :)

Pochwal się co upolowałeś?

Nie szkoda Ci czasem, że masz kilka zegarków, a one sobie tak leżą bezczynnie? No chyba, że nosisz po kilka naraz :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to nie G-Shocki, bo rzeczywiście mam już ich tyle, że niektórym modelom pewnie smutno :)

Nie szkoda mi że leżą, bo lubie na nie patrzeć a niektóre kosztowały bardzo niewiele więc jak je sprzedam to nie odczuję przypływu gotówki ani nic lepszego w tej cenie nie kupię więc niech sobie będą.

Może kiedyś się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z informacji otrzymanej z Zibi wynika, że nie ma typowych adapterów do Range, oraz nie wiedzą z jakiego modelu mogłyby pasować, więc pozostaje sprawdzanie po wymiarach. Ale zapewne żaden nie będzie idealnie pasować, bo o ile szerokość mocowania na śrubki może da się dobrać, to tych płaskich "wypustów" wchodzących w kopertę już raczeń dopasować się nie da, a obawiam się, że one mogą mieć wpływ na wytrzymałość koperty ( wydaje mi się, że podczas "rozciągania" przy mocowaniu paska na samych śrubkach uszy koperty będą tak jakby "skręcane" a te "wypusty" uniemożliwiają taki efekt usztywniając całość połączenie pasek-koperta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to nie G-Shocki, bo rzeczywiście mam już ich tyle, że niektórym modelom pewnie smutno :)

Nie szkoda mi że leżą, bo lubie na nie patrzeć a niektóre kosztowały bardzo niewiele więc jak je sprzedam to nie odczuję przypływu gotówki ani nic lepszego w tej cenie nie kupię więc niech sobie będą.

Może kiedyś się przydadzą.

Skąd ja to znam...Teraz właśnie rozważam gw-9400 bo podoba mi się bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja nie jestem maniakiem w tym pozytywnym znaczeniu naturalne-jak Wy.Ale zawsze chciałem mieć  super zegarek.Niestety jakoś zawsze są inne wydatki i nie mogę zaszaleć.Przez ostatnie 10 lat miałem sportowy model Seiko-kosztował wówczas niecałe 1500zł -ale daję słowo,że nigdy nie zaparował-podkreślam nigdy. gw 9400 -szczególnie drogi nie jest i podoba mi się.Jednak na moja rękę jest  zbyt duży.Wybór padł na model 9200 widzę je na portalu aukcyjnym,ale to już niedobitki-podobno wycofali go z produkcji.Acha swojego starego Seiko ugotowałem we wrzątku-po 100 udanych zakładahc-wreszcie padł.

Pozdrawiam serdecznie Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś czytałem że pod koniec 2013r wypuścili ostatnie sztuki gw9200.Jak masz mały nadgarstek to 9200 zdecydowanie mniejszy od 9400 i może lepiej leżeć :) Też na niego patrzyłem ale wolę większego 9400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Rangeman wcale taki wielki nie jest. Na początku również mi się wydawał za duży, ale po dwóch dniach stwierdzam, że mniejszego G - Shock a nie założę na rękę. Poza tym genialny jest ten zegarek. Słońca nie ma i ładuje mi się tylko w pomieszczeniu pod świetlówką, a mimo to wskoczył na maksymalny stopień naładowania bateri i trzyma się na nim cały czas. Synchronizacja tylko nie do końca mnie zadowala, bo ok. dwa metry od okna nie synchronizuje się, ale rano przy oknie ręcznie go bez problemu synchronizuje. Tak, że to nie wina zegarka tylko raczej wina mojego miejsca zamieszkania. Polecam ten zegarek.

Edytowane przez Tomasz Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jestem ani niski,na 100 pr nie jestem chudy-ale ręce mam jak panienka-chyba od ciężkiej pracy.Miałem ten zegarek na ręku,ale dla mnie jednak jest za duży-teraz zmierzyłem nadgarstek -17 cm tak na sztywno-więc szału chyba nie ma. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Nie przesadzaj. Ja mam ok. 18.5 w nadgarstku i to też nie jest za wiele. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Rangeman jest duży, ale super leży na ręce. Ogólnie G Shocki to duże zegarki. Mam tez model 7710 i on znowu jest za mały jak dla mnie, chociaż też super przylega do ręki. Najlepiej to tak jak piszesz, przymierzyć na żywo zegarek i zdecydować, czy pasuje rozmiarowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 a 18,5 to już spora różnica :)

Na nadgarstku 17cm o wiele lepiej leży Mudman G-9300. Gdyby Mudman w normalnych pieniądzach miał radio i inne przyciski to raczej bym się na niego przesiadał bo jest tańszy i też fajny :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię chyba tego 9200 -na ręku go nie miałem,ale jest jednak dużo mniejszy-na zdjęciach w mojej ocenie nawet zgrabniejszy.Z drugiej strony z tego co wyczytałem -to te 2 modele,poza wyglądem,różnią się chyba jedynie brakiem kompasu-czy mam rację? No chyba że te różnice są jednak dużo większe? to może wtedy tego olbrzyma wezmę-ale jak to będzie wyglądało-ma ktoś może ten zegarek -mając 17 cm w nadgarsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.