Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICE

Użytkownik
 • Content Count

  641
 • Joined

 • Days Won

  1

ICE last won the day on February 5 2015

ICE had the most liked content!

Community Reputation

92 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Przed i po renowacji Efekt tarczy zawdzięczam Panu Andrzejowi, który moim zdaniem sprawił się znakomicie. Czy było warto - dla mnie tak, bo zegarek w ostateczne wersji wygląda świetnie, a przedtem niechętnie był noszony, ale wiadomo, że każdy ma swoje zdanie na ten temat.
 2. W zestawieniu zegarki vs smartwatch także zmienił się tylko "nośnik danych" reszta została - nosi się go na ręku, ma bransoletę lub pasek, ma obudowę, pokazuje czas. I właśnie to "tylko" w przypadku aparatów spowodowało, że nie trzeba nosić kilku/kilkunastu zapasowych klisz bo karta wystarcza conajmniej na kilkaset zdjęć, można robić zdjęcia z dowolną czułością w każdym momencie, efekty widzimy od razu a nie dopiero po wywołaniu zdjęcia, zdjęcie można przesłać natychmiast na drugi koniec świata itd, itp. Ludzie od zawsze dążyli do wygody i uniwersalności. Smartwatch im to zapewnia w stopniu zdecydowanie większym niż zwykły zegarek. Wydaje mi się, że prawdziwy boom na smartwatche nastąpi w momencie kiedy wyświetlacz i zasilanie pozwoli na to, że na ekranie przez cały czas widoczna będzie tarcza zegarka, bo wielu osobom nie podoba się ta czarna szybka. I to może być schyłek ery tradycyjnych zegarków, bo smarwatch będzie mógł być nie tylko funkcjonalny, ale i ładny.
 3. Zapewne, tylko do tego czasu wiele firm zegarkowych może nie przetrwać lub przerzuci się ma produkcje smartwatchy, nie wspominając o tym, że wejdzie jakaś nowa technologia "superhiper3d", która spowoduje, że wielkość przestanie mieć znaczenie 😉. Moim zdaniem przyszłość zegareków może obrać dwa kierunki - albo stanie się tak jak z aparatami analogowymi, które niemal całkowicie "wyginęły" wyparte przez cyfrówki, albo tak jak z piórami, które przestały być powszechnie stosowane gdyż zostały wymienione na długopisy, ale mają na tyle dużą rzeszę sympatyków, że całkowite wymarcie im nie grozi.
 4. Pomimo, że kolega napisał to w formie żartu, to moim zdaniem kryje się pod tym jednak odpowiedź na to jak dużo czasu pozostało tradycyjnym zegarkom - wystarczy spojrzeć na przedział wiekowy forumowiczów. Nie mam pewności, ale przypuszczam, że będzie problem znaleźć osobę w wieku około 18 lat, nie wspominając o młodszych. Średnia wieku to pewnie około 45 lat. Mam obawy, że jak przeminie nasz czas, to obecne pokolenie młodzieży i dorosłej "młodzieży" wychowanej na technologii smart nie będzie czuło potrzeby posiadania czegoś tak ograniczonego funkcjonalnie jak tradycyjny zegarek, który najczęściej pokazuje jedynie godznę i datę. Oczywiście nie będzie to dotyczyć marek luksusowych, które zawsze będą traktowane jak biżuteria określająca status właściciela. I myślę, że wielkość smartwatcha nie jest ograniczeniem. Nam się wydaje, że ekran smartwatcha jest za mały, żeby był w stanie przejąć funkcję smarfona. Podobnie kiedyś się wydawało, że ekran smartfona jest za mały, żeby zastąpić telewizor. Jednak młodzież jest innego zdania i filmy na platformach ogląda zdecydowanie częściej na smarfonie niż na telewizorze. Do niedawna był wybór pomiędzy - nosić zegarek na ręku, czy zrezygnować i odczytywać godzinę np. ze smartfona (zwróćcie uwagę, że młodzi ludzie często w zasadzie nawet nie chowają smartfonów do kieszeni i gdy w danej chwili z nich nie korzystają to i tak trzymają je w ręku). Jednak część z przyzwyczajenia nosiła zegarek na ręku. Dziś jest wybór pomiędzy "monotematycznym" tradycyjnym zegarkiem, opaską fit - nie dość, że modną to jeszcze mającą zapewnić nam młodość i zdrowie😉 to teraz doszedł jeszcze wszystkomogącym smartwatch. Obawiam się, że cykający czasomierz tym razem może nie przetrwać tego stacia.
 5. ICE

  Parnis

  A u mnie pomiarów Parnisa ciąg dalszy 😁. W związku z tym, że ostatnio nie schodzi z nadgarstka to mierze go niemal codziennie, a wyniki wskazują, że nie ma tendencji do przestawiania się nawet gdy jest używany jako EDC.
 6. ICE

  MOTOCYKLE

  Dzięki @goral_ Moim zdaniem armatura wszelaka z takiej perspektywy wyglądają najatrakcyjniej @bobwoj jazda w terenie jest bardzo wymagająca i dość często bywa kontuzyjna. Najlepiej, żeby młody miał możliwość "wystartować" pod okiem kogoś doświadczonego, kto powie i pokaże mu co i jak, bo nauka na własnych błędach w tym wypadku bywa dość bolesna - gleba jest w zasadzie czymś nieuniknionym nawet dla doświadczonego jeźdźca. Nie, żebym straszył lub odradzał, (bo dla mnie osobiście jazda w terenie daje dużo więcej fanu niż po asfalcie), ale trzeba mieć tego świadomość. Jeśli chodzi o moto, to są różne rodzaje o pojemności do 50 - małe lub duże koła, wszystko zależy od wzrostu. Moja córka jeździ na Peugeot XP 6, który wysokość siodła i koła (21i 18 cali) ma standardowej wielkości, ale zaczęła w wieku 14 lat, więc pewnie była wyższa.
 7. ICE

  MOTOCYKLE

  To ja mam taki bez wad, bo chłodzony cieczą 😉😁. Ps - moim zdaniem przy 36°C nie wiele to zmienia jak cylindry i kolektory są nieosłonięte przy udach. A dziś było zdecydowanie przyjemniej niż wczoraj.
 8. Szymon ma rację, że musisz szukać złotnika a nie jubilera. Ja mam namiar na gościa, który robił mi kilka drobiazgów wg mojego projektu. Tylko raczej nie będzie Ci się opłacało jechać aż do Warszawy. Poszukaj złotnika w swojej okolicy, bo powinieneś spokojnie znaleźć. Tylko raczej szukaj w mniejszych miastach, bo w dużych są najczęściej nastawieni bardziej na handel niż produkcję. I skupiaj się na rzemieślnikach z własną pracownią, których będziesz mógł odwiedzić w trakcie prac, bo to dość istotne, żebyś to co zamówiłeś mógł zobaczyć w trakcie tworzenia, czyli na etapie gdzie bez większych problemów można zrobić jakieś poprawki jak będzie miał już z grubsza nadany kształt - wbrew pozorom nie tak łatwo wytłumaczyć jak dokładnie w realu ma wyglądać coś co mamy tylko w wyobraźni 😉 - to jest chyba jeden z powodów dla którego nie każdy złotnik chce się podejmować takich prac, bo o wiele łatwiej jest zrobić coś i położyć gotowe w gablocie niech czeka na klienta, niż robić na zamówienie wg wytycznych klienta.
 9. ICE

  Parnis

  Mojemu Parnisowi minął rok, przez który w zasacie tylko czasami odpoczywał w pudełku 😁. Co mogę powiedzieć o nim po tym okresie? Szkło bez rys, nawet drobnych nie załapało, bezel bez najmniejszych zarysowań - jedynie w trzech najmniejszych indeksach biała farba wytarła się w niewielkiej części, ale jest to mało zauważalne niemniej trzeba będzie coś z tym zrobić. Ale w przeciwieństwie do aluminiowych wkładek bezla bez większych nakładów da się go przywrócić do stanu fabrycznego. Koperta i braksoleta załapały rysy adykwatnie do codziennego użytkowania. Jakieś dwa miesiące temu zachaczyłem nim o plastikową skrzynkę z owocami i urwało się "świecące oczko" na bezlu, ale nie rozpaczałem bo i tak miałem je zmienić, żeby wypełnić je tą samą lumą co indeksy. Teraz po zrobieniu nowego wygląda i świeci tak jak na zdjęciach 😊. Co do mechanizmu, to co tu dużo opisywać - Myiota 8215 - czyli mechanizm, który więcej niż "daje radę". Na zdjęciu odchyłki z ostatnich kilku dni 😊 - dodam, że zegarek 24h na ręku, czyli praca mechanizmu w różnych pozycjach i temperaturach. Podsumowując, jeśli kogoś "nie gryzie" 😉 udarzające podobieństwo do pierwowzoru to moim zdaniem ten Parnis wart jest zainteresowania, bo dzięki użytym materiałom codzienne użytkowanie w zasadzie nie jest w stanie spacjalnie mu zaszkodzić. Stal rysuje się jak w każdym zegarku, ale szkło i bezel na tyle skutecznie opiera się czynnikom zewnętrznym, że nie widać na nim żadnych oznak użytkowania. A trafiając na egzemplarz wyposażony w Miyotę ma się duże szanse na pełną bezobsługowość.
 10. ICE

  Męska torba

  A ja polecam sakwę na udo. Nie krępuje ruchów, nie angażuje rąk, nie da się jej zgubić ani niej zapomnieć. Ja największy problem miałem jak wsiadałem na motocykl - telefon, dokumenty, klucze itp. Z jednej strony trzeba poupychać po kieszeniach w ciuchach motocyklowych z drugiej trzeba porozpinać mnóstwo zapięć jak się potrzebuje coś wyjąć. Dzięki takiej sakwie mam wszystko w jednym miejscu, nie obawiam się, że ją zgubię lub coś z niej wypadnie, do tego na codzień do jeansów wygląda nieźle - choć moja jest raczej za bardzo "motocyklowa", ale w sprzedaży widziałem bardziej stonowane, które nadawały by się do codziennego użytku 😉.
 11. Kupie w dobrym stanie zegarek Start, Ruhla lub inny z subsekundą i z tarczą i wskazókami takimi jak na pierwszym zdjęciu pierwszy z prawej (zdjęcia z internetu) czyli układ cyfr i indeksów, złote i wypukłe cyfry i wskazówki - najlepiej o średnicy 36+ Lub taką Ruhlę jak na zdjęciu poniżej (zdjęcie z internetu)
 12. Jeszcze niedawno był to kawałek skóry, a teraz można przyjąć, że udało się skończyć 😁. Jak skóra trochę się"zestarzeje" to dopiero nabiarze prawdziwego charakteru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.