Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

ZEGAREK BAMBRA - DOJENIE KRÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Pasjonują mnie kieszonkowe zegarki - dobry rok temu wpadł mi w ręce taki egzemplarz - będę wdzięczny za oszacowanie wieku zegarka - koperta pięknie grawerowana wyglada na ręczną robote na dole sygnatura HUGUENIN

post-68206-0-50768800-1388778822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i koperta z tyłu

post-68206-0-68232600-1388779163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wskazuje na to, że jest to "zegarek Bambra" ?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi na osoby zajmujące się hodowlą krów swin itp... kiedyś w latach 70 mówiono że to BAMBER  - na zegarku są motywy z dojenia krów zarówno na tarczy jak i na kopercie stąd skojażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi w której jeszcze w latach 80-90 jedynym pracodawcą był miejscowy PGR - wokoło pełno gospodarzy jak wolisz rolników - jak ktoś szedł do takiego po mleko jajka czy kurczaka to sie mówiło ide do bambra albo bałora cokolwiek te słowa znaczyły - on był bałor a jego żona bałorka - byli to ludzie którzy cały dzien chodzili w gumowcach a raczej gumofilcach a w niedziele tak samo tylko spodnie dawał sobie na wierzch a nie do środka :D  :D  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, ktoś mieszkający na wsi chodził do bambra po mleko, jaka czy kurczaki.  :lol:  Pewnie mieszkańcy tej wsi dzielili się na bambrów i wieśniaków, którzy sami nie potrafili nic wyhodować. Wpisz sobie do googla "bamber" i poczytaj.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bambrzy

 

Ogólnie zegarek jest rewelacja i stan super. Zrób zdjęcia punc na deklach koperty


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gwarze górniczej bamber to także duży wóz do transportu urobku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieku XIX mianem tym określano wszystkich, niezależnie od pochodzenia, mieszkańców wsi, w okresie międzywojennym "bamber" oznaczał dobrego, bogatego gospodarza  a wzięte stąd   http://pl.wikipedia.org/wiki/Bambrzy

U mnie na wsi tak własnie mówiono nie ja to wymyśliłem w sumie nigdy do nikogo tak sie nie zwracałem ale na pewno tak u mnie mówiono

Temat dziwnie odbiega od tematu czyli o zegarek - jak ktoś coś wie to bardzo prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie ma żadnych punc - koperta to jakiś metal pisze pure nickiel na srodkowej kopercie - stan rzeczywiscie jest jak nowy - tarcza na kołeczkach - na tyle koperty tam gdzie jest grawerka wiesniaka dojącego krowy widać na zdjęciu jest sygnatura cos jak by DEP   HUGUENIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panie Ratyński u mnie po mleko chodziło się do BAMBRA czyli do dobrego gospodarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie ma żadnych punc - koperta to jakiś metal pisze pure nickiel na srodkowej kopercie - stan rzeczywiscie jest jak nowy - tarcza na kołeczkach - na tyle koperty tam gdzie jest grawerka wiesniaka dojącego krowy widać na zdjęciu jest sygnatura cos jak by DEP   HUGUENIN

Właśnie chodziło mi o ten napis widziany pod kątem na wewnętrznym deklu. Pure nickel, czysty nikiel.

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - nic tam więcej nie jest napisane tylko to - szukałem w sieci ale nic nie ma - zegarek kupiony kiedys w opcji kup-teraz na znanym portalu dosłownie za grosze - takich nie zbieram ale ten zostaje ze względu na piękną tarcze i koperte  i na to że nie widziałem takiego drugiego - były jakies składaki z taką tarczą ale w zestawie z kopertą nie - gdyby ktoś miał potwierdzone informacje jakie to lata będę wdzięczny

dobra rozgadałem się a krowy ryczą musze iść wydoić :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma punc, to już pewnie pozostanie "no name". Znalazłem taki sam werk w zegarku Mosera z 1933 r.

post-859-0-76672500-1388784985_thumb.jpg

Ale czy to jest firmowy werk Mosera to nie wiem, będę szukał dalej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Bardzo Dziękuje - będę wdzięczny bo to w sumie jedyny zegarek w zbiorku moim o którym w zasadzie nic nie wiem - a ten HUGUENIN  co to za oznaczenie ??? w gogle wyskakuja mi zegarki tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o zegarek ze zdobną kopertą z napisem Huguenin ale nie pokazał mechanizmu.

 

http://forums.watchuseek.com/f11/looking-info-pocket-watch-730583.html


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napis wygląda tak samo - ten z linka koperta wygląda na starszą niz tarcza to jakiś składaczek - nie pasuje mi bogato zdobiona koperta i bidna prosta  tarcza pewnie dla tego nie dał mechanizmu podejżewam ze tam jakiś nowszy mechanizm albo sama tarcza doklejona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej a moge się mylić koperta tego z watchusek wygląda mi na współczesny odlew z szajsmetalu widać to na zdjęciu zbliżenia sygnatury przy samym zawiasie widać wypłaszczenie jesli można tak nazwać - jak dla mnie to koperta współczesnie zrobiona jak te z lokomotywą jest tego pełno na allegro - na zdjeciach wyglądają ciekawie a na żywo zegarek jest po prostu lekki "chinski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punca tylko na kopercie, to najprawdopodobniej producent kopert.

Link.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic - nie męczę więcej - jak cos ktoś kiedys przypadkiem odkryje to prosze o wpis będę śledził temat - Dzięki piękne za dotychczasowe informacje jestem bliżej niż dalej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam z końca lat 70 tych, było takie określenie negatywnie zabarwione i oznaczało człowieka który prowadził własne gospodarstwo, hodowlę, czy też miał szklarnie i chodziło się "robić u bambra " etc. musiał mieć też super chałupę i koniecznie wypasiony samochód. W danym okresie było to bardzo popularne określenie często używane w moich rejonach tj. okolice W-wy.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam z końca lat 70 tych, było takie określenie negatywnie zabarwione i oznaczało człowieka który prowadził własne gospodarstwo, hodowlę, czy też miał szklarnie i chodziło się "robić u bambra " etc. musiał mieć też super chałupę i koniecznie wypasiony samochód. W danym okresie było to bardzo popularne określenie często używane w moich rejonach tj. okolice W-wy.

Określenie bamber na rolnika to pamiętam, ale nie pamiętam żeby tak mówił jeden mieszkaniec wsi na drugiego  :D.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.