Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woytec60

Opis w dziale "Sprzedam"

Rekomendowane odpowiedzi

Bazarek dziala bardzo dobrze i nic nie trzeba zmieniac.

No to moze chociaz ceny o 50 % w dol ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze chociaz ceny o 50 % w dol ;)

Jasne. Ale tylko dla mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze chociaz ceny o 50 % w dol ;)

 

Może sprzedający by mógł dopłacić?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o tym, że taki pomysł przejdzie. Ten, kto traktuje potencjalnych kupujących poważnie, zrobi dokładny opis bez względu na zapisy regulaminu, a kto uważa bazarek za własny folwark (nierzadko osoby z liczbą komentarzy +1000 i członkowie stowarzyszenia) i tak będzie robił po swojemu, bo nawet obecne zapisy regulaminu ma w poważaniu.

 

Jak widzę, że w opisie są niedopowiedzenia albo nie zgadza się ze zdjęciami, to sobie odpuszczam, bo nie chcę robić interesów z niepoważnymi ludźmi.

 

 

Bazarek dziala bardzo dobrze i nic nie trzeba zmieniac.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 10 oferta gratis -dla kupujących :D

co 10 oferta [dla sprzedających] -walory na konto Kmziz :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej spróbowałem.

Z mojej strony EOT a temat można zamknąć nim całkiem zamieni się w wymianę przaśnych dowcipasów.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej spróbowałem.

 

 

I za to jak najbardziej szacunek Ci się należy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest rzetelny to przedstawi ofertę rzetelnie....

Zawsze można dopytać na pw

Bywa że sprzedający pojęcia zielonego nie mają o zegarku który sprzedają,to co mają napisać w takim "formularzu"? ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem żaden jeśli będzie obowiązkowy schemat oferty, a jego nieprzestrzeganie to kasacja tematu. Trochę na czyjąś prośbę szukałem po bazarku za jakimś tanim zegarkiem i szlag trafiał gdy przeglądało się oferty z opisem typu: "technikalia w sieci" "dane wszyscy znają" "opis łatwo znaleźć" , "stan prawie NOS tylko zjechane coś tam", stan 9.9/10 tylko wgniotka. To jakiś koszmar, plus często makabryczne fotki....
Jak ktoś zabija nudę, to ma to gdzieś, ale jeśli czegoś szuka i parę ofert jest tak olewacko skonstruowanych to jest to udręka. Tu bym wolał formalizację - mimo, że jestem przeciwnikiem pakowania wszystkiego w ramy przepisów.

 

edit:

racja Tarant. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, wyłącz słownik z automatycznym wpisywaniem...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ma rację, to naprawdę wkurza a oferty na bazarku powinny być opisywane dokładnie to nie alllegro. Jeśli ktoś tutaj wystawia zegarek to znaczy, że zegarkami się interesuje i nie powinno być dla niego problemem wypisane większosci jego parametrów. A jeśli nie jest w stanie tego zrobić to niech nie wystawia tutaj oferty. Tyle w temacie. Poparcie dla tej kwesti jak widac jest bardzo duże i dziwię się że nie poczyniono kroków aby dodać gotowe formularze do nowo tworzonych postów w tym dziale.

Uważam także że zabronione powinno być pisanie postów przez innych użytkowników pod ofertami sprzedaży. Jeśli ktoś widzi że z ofertą coś nie tak to niech napisze do sprzedającego PW albo użyje przycisku zgłoś i moderacja zbada ofertę.

Z resztą nie trzeba stać w cale na straży tego wystarczy zablokowac po prostu mozliwość umieszczania postów w nie swoich ofertach w dziale sprzedam. Na prawdę to wyeliminuje wiele problemów, neisnasek , przepychanek, kto był pierwszy itd.

Decydować będzie sam sprzedający komu z piszących na PW sprzeda zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, QV

 

Macie absolutną rację. W pełni popieram ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ma rację, to naprawdę wkurza a oferty na bazarku powinny być opisywane dokładnie to nie alllegro. Jeśli ktoś tutaj wystawia zegarek to znaczy, że zegarkami się interesuje i nie powinno być dla niego problemem wypisane większosci jego parametrów. A jeśli nie jest w stanie tego zrobić to niech nie wystawia tutaj oferty. Tyle w temacie. Poparcie dla tej kwesti jak widac jest bardzo duże i dziwię się że nie poczyniono kroków aby dodać gotowe formularze do nowo tworzonych postów w tym dziale.

Uważam także że zabronione powinno być pisanie postów przez innych użytkowników pod ofertami sprzedaży. Jeśli ktoś widzi że z ofertą coś nie tak to niech napisze do sprzedającego PW albo użyje przycisku zgłoś i moderacja zbada ofertę.

Z resztą nie trzeba stać w cale na straży tego wystarczy zablokowac po prostu mozliwość umieszczania postów w nie swoich ofertach w dziale sprzedam. Na prawdę to wyeliminuje wiele problemów, neisnasek , przepychanek, kto był pierwszy itd.

Decydować będzie sam sprzedający komu z piszących na PW sprzeda zegarek.

Sytuacja sprzed 2 tyg-oferta,bez "biorę załatwia temat",rezerwuję na kilka godzin celem sprawdzenia stanu majątkowego :) ,radośnie się loguję za kilka godzin a zegarek sprzedany..... bo pod moją "rezerwacją" "ktoś" ;) napisał "biorę" i  informacja -"sorry zapomniałem ująć w ofercie że kto pierwszy...."

Niby nic się nie stało ale przez kilka godzin szlag mnie trafiał...... ;):)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ma rację, to naprawdę wkurza a oferty na bazarku powinny być opisywane dokładnie to nie alllegro. Jeśli ktoś tutaj wystawia zegarek to znaczy, że zegarkami się interesuje i nie powinno być dla niego problemem wypisane większosci jego parametrów. A jeśli nie jest w stanie tego zrobić to niech nie wystawia tutaj oferty. Tyle w temacie. Poparcie dla tej kwesti jak widac jest bardzo duże i dziwię się że nie poczyniono kroków aby dodać gotowe formularze do nowo tworzonych postów w tym dziale.

Uważam także że zabronione powinno być pisanie postów przez innych użytkowników pod ofertami sprzedaży. Jeśli ktoś widzi że z ofertą coś nie tak to niech napisze do sprzedającego PW albo użyje przycisku zgłoś i moderacja zbada ofertę.

Z resztą nie trzeba stać w cale na straży tego wystarczy zablokowac po prostu mozliwość umieszczania postów w nie swoich ofertach w dziale sprzedam. Na prawdę to wyeliminuje wiele problemów, neisnasek , przepychanek, kto był pierwszy itd.

Decydować będzie sam sprzedający komu z piszących na PW sprzeda zegarek.

 

Panie Moderatorze. O możliwość pisania kolejnych postów tylko przez autora wnosiłem wielokrotnie. Formularz. Hmm. Piękny, ale żeby to było przestrzegane moderatorzy musieliby zapoznawać się z każdym tematem. Masz na to siły i czas ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z formularzem. Zobaczymy jak się to sprawdzi. Myślę, że nie można zakładać z góry, że ludzie tego nie będą przestrzegać.

Taki formularz będzie już sugerował jakie dane powinno się podać. Niektórzy ich nie podają teraz bo nie ma jasnych wytycznych co do tego co oferta powinna zawierać. Ja jestem dobrej myśli. Ze 2 tygodnie wzmorzonej kontroli ofert na bazarku a potem już każdy kto wystawiać będzie zegarek będzie podglądał sobie oferty innych i robił ją według wzorca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook

To w jakim celu są rezerwacje, jezeli "biorę załatwia temat"? Tez uważam, ze to chore.

 

A co do tematu, w pełni popieram pomysł formularza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kolejna sprawa - albo rezerwuję, albo biorę. Po co rezerwacja, skoro to "biorę" ją kasuje? Ktoś coś rezerwuje, by mieć pewność, że do czasu ustalenia powodu rezerwacji - sprzedawany przedmiot mu nie umknie. Inaczej cały sens rezerwacji bierze w łeb. Można ustalić, że rezerwacja w mojej ofercie nie powinna przekraczać jakiegoś czasu, by nie ciągnąc ponad miarę, albo brak rezerwacji.

Formularz - nie wiem czy to dobre - może?

Moderowanie to bez urazy - nie taki straszny nawał pracy w tym dziale - bo nowych ofert nie jest tak bardzo dużo - lwia część to oferty odnawiane - a one na początku przeszłyby raczej proces prostowania lenistwa w ofercie. Do tego sporo ofert jest wzorowych.

Brak możliwości komentowania w ofercie też nie zawadzi. Wprawdzie jest zapis regulaminowy - ale kto ostatnio oberwał za jego nieprzestrzeganie?

Może znajdzie się chętny do moderowania tylko tego działu ? Mam wrażenie, że wielu kolegów spędza tu sporo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oberwał, oberwał.

Są przecież moderatorzy "przydzieleni" do tego działu (Koledzu Lawnowerman, HemiG, sikkens ). W każdym razie bez ich zaangażowania i zgody nie bardzo widzę możliwośc wprowadzenia tych zmian. Np ja czułbym się bardzo niekomfortowo, gdyby bez mojej wiedzy pozmieniano coś w dziale zegarowym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Dawid - sikkens nie będzie miał nic przeciwko, Bartek ( lawnowerman) raczej także nie wiem co z HemiG - mało aktywny użytkownik i chyba moderator także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook

To w jakim celu są rezerwacje, jezeli "biorę załatwia temat"? Tez uważam, ze to chore.

A co do tematu, w pełni popieram pomysł formularza.

Na luzie i bez zlości,informacyjnie-rzeczona oferta ,sprzedajacy to moderator....

Sytacje wyjaśnilismy tylko niesmak pozostal......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem podsumowując:

1. Formularz opisu cech i stanu zegarka.

2. Zniesienie jakichkolwiek wpisów przez innych użytkowników, kontakt z kupującym wyłącznie przez PW i maila.

3. Zniesienie pojęcia "rezerwacji".

4. Optymalnie (nie pamiętam czy nie istnieją przeszkody techniczne) ograniczenie możliwości dodawania postów w ofertach tylko do sprzedającego (i moderatorów...)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rezerwacja to bym się zastanowił....nie zawsze można podjąć decyzje w 'minutę'

Myślę ze to powinno byc w formularzu-opcja rezerwaci w ofercie lub nie....i wtedy potencjalny nabywca ma jasnosć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja ma sens. Nie logiczne i wręcz nie mądre jest znoszenie rezerwacji w dowolnym momencie przez jakieś targowiskowe "biore"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce rezerwacji to pisze na pw i o jej uznaniu decyduje sprzedający. W czym macie problem ? Chcecie zmusić kogoś do przyjmowania rezerwacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.