Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość piotrloren

Podświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

wciąz jednak pozosteje bez odpowiedzi pytanie,czemu firma rozwija podświetlenie diodowe,a nie stosuje w cyfrowych zmodelach pełnego podświetlenia

Może to również kwestia czysto...'stylistyczna'. Moda na retro, oldschool...pamiętam takie światełka w tych CASIO z kalkulatorem chyba ?

 

Tylko że jeśli dla kogoś funkcje mają aż tak duże znaczenie, to kupuje zegarek całkowicie cyfrowy. W zegarku analogowym to tylko dodatek, a priorytetem jest odczyt czasu.

To ten GA-100 jest cyfrowy czy analogowy ? Jak go określa CASIO ?

To może ty jednak w padłeś w pułapkę subiektywizmu i chcesz mi i wszystkim narzucić, że jak jest zegarek, który ma i wskazówki i wyświetlacze cyfrowe...to mają go traktować jako zegarek analogowy...:?

A dla mnie — być może subiektywnie — jak zegarek ma PEŁNO funkcji cyfrowych — a tylko wskazówki jako dodatek .... jest zegarkiem cyfrowym...i niby jak jednoznacznie, logicznie, matematycznie mi udowodnisz, że jest inaczej ? Ejjjjjj...no nie wpadajmy w pułapkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sympatię do Casio, ale nie jestem ich fanbojem i nikogo nie zamierzam bronić. Jeśli coś mi się nie podoba, to piszę o tym otwarcie, ale nie robię tyrady z użyciem określeń typu "głupie", "bubel", "żenujące" itp. To nazywasz obiektywizmem?

 

Większość ludzi kupujących zegarki ze wskazówkami, z funkcji korzystać będzie sporadycznie i dla nich dioda podświetlająca wskazówki będzie bardziej przydatna niż świecące ekraniki. Odwołujesz się do logiki, a wygląda to tak, że sam dokonałeś zupełnie nielogicznej decyzji. Potrzebujesz absolutnej funkcjonalności zawsze i wszędzie, a wskazówki dla Ciebie to tylko dodatek zajmujący miejsce na tarczy to kup zegarek całkowicie cyfrowy, a nie męczysz się z maleńkimi ekranikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sympatię do Casio, ale nie jestem ich fanbojem i nikogo nie zamierzam bronić. Jeśli coś mi się nie podoba, to piszę o tym otwarcie, ale nie robię tyrady z użyciem określeń typu "głupie", "bubel", "żenujące" itp. To nazywasz obiektywizmem?

 

Nie, to nazwałem (chyba...w pierwszym poście) wyrażeniem "bólu", emocji (jakoś tak?).

Ale gdy w podsumowaniu dochodzimy do tego, że to najbardziej cię tak 'ubodło' — to dziwne, że akurat to, bo reagujesz jakbym co najmniej obrażał tymi słowami Ciebie :|

 

Większość ludzi kupujących zegarki ze wskazówkami,

Dość. Już mnie zmęczyły te manipulacje :/ Jaka większość ? Nie ma "większość ", mniejszość, oni, tamci, inni, ile to jest większość, większość którą ty znasz czy ja, z twojego podwórka czy z mojego, już w tym temacie oprócz mnie był ktoś jeszcze kogo razi to nieporozumienie z podświetleniem — to nie są argumenty na dowody czy przekonywanie w logicznej dyskusji. Zresztą już dawno ktoś zwrócił uwagę na bezwartościowość takich zwrotów - tutaj masz wszystko opisane http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Unikaj_wyra%C5%BCe%C5%84_zwodniczych

 

a nie męczysz się z maleńkimi ekranikami.

Nie manipuluj!....ZNOWU! To na tym będzie już do końca polegała dyskusja z tobą ¿ Napisałem, że nie są maleńkie, a już na pewno napisałem, że się z nimi nie męczę !

 

Potrzebujesz absolutnej funkcjonalności zawsze i wszędzie, a wskazówki dla Ciebie to tylko dodatek zajmujący miejsce na tarczy to kup zegarek całkowicie cyfrowy,

Bo co ¿ Bo ty i twoi koledzy "wszyscy" mi tak mówicie ¿ A może CASIO ma tak w specyfikacji ?! Napisali "Ten zegarek ma wiele funkcji i wskazówki, ale funkcje zrobiliśmy dla picu, właściwie używajcie tylko wskazówek, te funkcje to taki zbędny dodatek ale dzięki temu, że je tam wpitoliliśmy to możemy walnąć wysoką cenę, a tak naprawdę to zrobiliśmy drogi zegarek z dwiema wskazówkami i podświetleniem na żaróweczkę"...skąd bierzesz te swoje mądrości do czego MA być ten zegarek ! Nie przeginaj :/

 

Jeśli CASIO tak napisało to jak nic pozostaje tylko napisać..jakie to głupie! To jest właśnie inżynieryjna głupota — albo robią zegarek z funkcjami i wtedy funkcje są podświetlone, albo robią zegarek ze wskazówkami to podświetlają wskazówki albo..........

....robią zegarek który ma TO i TO to podświetlają i TO i TO bo inaczej to jest ...................głupie.

 

Dalej nie chcesz zrozumieć ?

To przeczytaj jeszcze raz:

Rhotax'owi chodzi o logike, o praktycznosc i mozliwość wykorzystania wszystkich funkcji niezależnie od panujacych warunków i jak najbardziej podzielam jego zdanie.

To troche tak jakby nie które samochody miały licznik na którym po zmroku podświetlony jest tylko predkościomierz, bedziemy jechać do rana kilkaset kilometrów ale producent nie zamontowal podświetlenia przy wskazówce od ilosci paliwa w baku a swiatła owszem się palą ale tylko postojowe.

 

 

PS.

Idę spać. To do jutra bo czuję, że jeszcze do jutra potrwa ta dyskusja i jeszcze parę razy będę musiał to wklejać :>

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Seven co do tego, ze jak ktos ustala priorytety to wedlug nich powinien dobierac zegarek. Jak sie wybiera dany model, to sie powinno sie sprawdzic funkcje, a nie narzekac, ze cos jest inaczej niz sie myslalo.

 

Pracuje w duzej firmie produkcyjnej i zapewne podobnie jak Casio, nasz dzial NPD tez robi badania konsumenckie przed wprowadzeniem produktu na rynek. Casio robi wiele modeli i nie widze powodu, dla ktorego czesc nie miala by byc z podswietleniem diodowym samych wskazowek. Czesc ludzi bedzie z tego w pelni zadowolona i o dla nich sa te zegarki. Kazdy zegarek znajdzie swojego nabywce. Vide trzeba sprawdzac co sie kupuje ;)

 

No właśnie, tfu :) Ja gardzę 'telefonikami' :) Takie ciągłe grzebanie w kieszeni, albo grzebanie w plecaku po to tylko, gdy szybko potrzebujesz zerknąć na godzinę...kojarzy mi się z czasami gimnazjum gdy jakiś kolega chciał przyświrować, że ma nowy telefon i po byle pierdołę go wyciągał...

Zegarek jest..."męski".

 

-Która godzina ?

Bach podnosisz rękę i wiesz.

Tu zgadzam sie w 100%. Tyle, ze mnie z gimnazjum kojarzy sie stwerdzenie, ze koledzy patrza z politowaniem jak zegarek nie ma podswietlenia. IMHO poziom merytoryczny jest ten sam (bez urazy)

 

Po czym podrzucamy jabłko do góry. Robimy zamach mieczem, trafiamy w jabłko i .... jabłko zatrzymuje się na mieczu nacięte ledwo na 1/3 ! Wszyscy którzy wstrzymali oddech.................................teraz zużywają go na głośne..niskie...buczenie!

Na dobitkę z tłumu wyskakuje jakiś gostek, który miał akurat jakiś nóż z TESCO, robi zamach i CIACH! jabłko rozlatuje się na dwie połówki !!

Aaaaaaaaaaaaaa....wszyscy widzą jak bezwartościowy był ten image, jakie to obłudne, ten wygląd, ta otoczka, ten ...splendor...a to się okazuje, że to zwykły kawał bezużytecznej blachy, wydajniejszy nie bardziej niż nóż kuchenny z TESCO!

Jedyne co nam pozostaje, żeby pozbyć się wstydu - to popełnić tym mieczem ceremonialne samobójstwo  ;)

 

Przy okazji taka mala aluzja. Katana ma szlif o wiekszym kacie niz jakikolwiek "noz z TESCO". Widzialem wielokrotnie jak ludzie takim kuchenniakiem wygrywali zawody np. w cieciu liny. Bez porownania lepiej im szlo niz nozami o wiekszym kacie. A seppuku robi sie wakizashi, a nie katana ;)


Maciej (MSc04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Rhotax ma uzasadniony żal. Co prawda przed zakupem mógł lepiej sprawdzić, jak działa podświetlenie, skoro potrzebuje wszystkich funkcji w dzień i w nocy, ale nie zmiena to faktu, że Casio z tym rozwiazaniem zrobiło krok wstecz. Wyprodukowanie zegarka analogowo-cyfrowego przez poważnego producenta (za jakiego uważa się Casio) nie powinno ograniczć przyszłego użytownika do wyboru albo jedno, albo drugie. Podobne podświetlenie ma PRG-550, czyli zegarek sporo droższy ze względu na posiadanie wodotryski, z który po zmroku nie ma jak skorzystać. Według mnie, firma która produkuje tak zawansowane zegarki powinna wysilić się na lepsze rozwiązania. Sytuację mogli rozwiazać tak: po jednokrotnym wciśnieciu przycisku podświetlenia -podświetlane są wskazówki, a przy dwukrotnym wcśnięciu tego przycisku podświetlane są wyświetlacze cyfrowe. Rozwiazanie proste i dające możliwość wykorzystania w pełni wszystkich funkcji. Sytwierdzenie, że zegarek ma wskazywać godzinę i to wszystko, i takie podświetlenie wystarczy, troczę mija sie z ideą zegarków z cyfrowym wyświetlaczem, które wyposażane są w najróżniejsze funkcje dodatkowe, za które przecież musimy dodatkowo zapłacić. Rozwiazanie z telefonem pozostawie bez komentarza ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie są maleńkie

Możesz pisać co chcesz, ale rzeczywistości w ten sposób nie zmienisz. Nawet najmniejszy cyfrowy G-Shock ma dwukrotnie większe cyferki.

 

 

To do jutra bo czuję, że jeszcze do jutra potrwa ta dyskusja i jeszcze parę razy będę musiał to wklejać :>

Jeśli zwykłe przedstawianie odmiennego zdania w kwestii całkowicie subiektywnej nazywasz manipulacjami to nie za bardzo mamy o czym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem zbytnio obeznany w temacie zegarków ale uważam że kolega Rhotax ma rację i jego żal jest uzasadniony. Spodobał mu się akurat dany model ze stajni casio więc go kupił , ale nie może w pełni go wykorzystać bo producent wprowadził takie ograniczenie w postaci podświetlenia. To tak jakbym kupił sobie ferrari z wmontowanym czujnikiem zmierzchu , i gdy już zacznie się ściemniać nasze ferrai jeżdzi jak maluch (fiat 126p) bo system o zmroku ogranicza moc i predkość maxymalną do np 50km, i wtym momencie to zwykłe auto nie dające frajdy z jazdy i tym samym z zakupu. Teraz pytanie czy ktokolwiek chiałby by tak było?? Wybaczcie ale ja napewno nie.

Taki zegareczek ładnie wygląda ale i ma sporo funkcji i co z tego jak przez połowę doby tylko na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musicie wciągać do dyskusji motoryzacyjne porównania, to róbcie to z głową. Skoro kupujesz Ferrari z takimi "funkcjami" to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Casio nie ukrywa, że podświetlenie jest jakie jest. Kolega zwyczajnie nie przemyślał sprawy.

 

Zegarki analogowo-cyfrowe są jak SUV-y w świecie samochodów. Jedni producenci zbliżają je bardziej do terenówek, inni do osobówek, ale zawsze będzie to jednak pewien kompromis. Tak samo Casio musiało skłonić się ku jednej ze stron i takim podświetleniem jednoznacznie opowiedziało się za wskazówkami, funkcje traktując tylko jako dodatek używany sporadycznie (tak jak właściciele SUV-ów sporadycznie zjeżdżają z asfaltu). Jeśli kupiłeś SUV-a, bo Ci się spodobał i zagrzebałeś się nim w błocku to problem leży w samym samochodzie czy raczej w Twoim nieprzemyślanym wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Dyskusja dzisiaj wróci jak niektórym skończą się lekcje  :D

A propos podświetlenia, ostatnio jestem zwolennikiem Indiglo. W nocy pięknie wygląda tarcza i nie oślepia tak jak illuminator.

 

 

 

Jeśli już musicie wciągać do dyskusji motoryzacyjne porównania, to róbcie to z głową. Skoro kupujesz Ferrari z takimi "funkcjami" to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Casio nie ukrywa, że podświetlenie jest jakie jest. Kolega zwyczajnie nie przemyślał sprawy.

Zegarki analogowo-cyfrowe są jak SUV-y w świecie samochodów. Jedni producenci zbliżają je bardziej do terenówek, inni do osobówek, ale zawsze będzie to jednak pewien kompromis. Tak samo Casio musiało skłonić się ku jednej ze stron i takim podświetleniem jednoznacznie opowiedziało się za wskazówkami, funkcje traktując tylko jako dodatek używany sporadycznie (tak jak właściciele SUV-ów sporadycznie zjeżdżają z asfaltu). Jeśli kupiłeś SUV-a, bo Ci się spodobał i zagrzebałeś się nim w błocku to problem leży w samym samochodzie czy raczej w Twoim nieprzemyślanym wyborze? 

 

Brawo Seven, w końcu merytoryczne uzasadnienie porównania (plusik). Tekst z mieczem samurajskim też jest do przerobienia  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu chciałbym wyrazić moją opinię. Zgadzam się z Rhotax- em. Chociaż każdy widzi co kupuje. Podświetlenie zegarków analogowo cyfrowych casio jest jedynym powodem dlaczego jeszcze nie mam żadnego w mojej kolekcji, tym bardziej że od dwóch lat pracuję tylko w nocy a czasami muszę mieć szybki dostęp do odczytania godziny jak i daty. Na szczęście Casio wybrało dobrą drogę przy nowym pro treku prw-6000 i bodajże nowym G-shocku Gulfmaster gdzie podświetlone są zarówno wskazówki jak i wyświetlacz. Ba! Nawet Podczas odczytów danych funkcji wskazówki rozjeżdżają na boki jeżeli w tym momencie zasłaniają wyświetlacz cyfrowy.


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst z mieczem samurajskim też jest do przerobienia  :D

Tu akurat kolega słusznie zauważył, że do krojenia jabłek istnieją wygodniejsze narzędzia. Niestety w kontekście zegarków z jakiegoś powodu już tego nie dostrzega. Wręcz przeciwnie - próbuje wszystkim udowodnić, że miecze samurajskie powinny być mniejsze i bardziej poręczne, bo do obierania kartofli to już się zupełnie nie nadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GA-110 więc podświetlenie jest takie jak w GA-100 i również nie widać wyświetlacza. Na początku byłem trochę rozczarowany ale potem spodobał mi się wygląd podświetlanej tarczy. Oczywiście to nie jest mój jedyny zegarek i jeśli wiem, że przyda mi się np stoper w nocy to wychodzę w całkowicie cyfrowym zegarku. Ale przypomniało mi się, przeglądając wcześniejsze posty, że mam starszego casio tzn. AMW-705, który jest analogowo cyfrowy i ma iluminator oraz fosforyzujące wskazówki. Więc jednak się dało. ;)


post-69446-0-47655500-1398716785.jpgpost-69446-0-57728200-1398716818.jpg

 

przepraszam za jakość ale lepiej się nie dało.

 

Po za tym dołączam się do tych, którzy są rozczarowani brakiem iluminatora w nowych modelach G-SHOCKów, wg mnie diodowe podświetlenie wygląda dużo gorzej. Najbardziej boli mnie to w RANGEMANie.

 

Pozdrawiam


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Diodowe podświetlenie do odczytania godziny w analogu w nocy wystarczy owszem ale poza tym praktyczność zegarka, możliwość wykorzystania dodatkowych multi funkcji spada o połowę przy takim przypadku i taka jest prawda. :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Seven co do tego, ze jak ktos ustala priorytety to wedlug nich powinien dobierac zegarek. Jak sie wybiera dany model, to sie powinno sie sprawdzic funkcje, a nie narzekac, ze cos jest inaczej niz sie myslalo.

Tak jak pisałem wcześniej, ale powtórzę. Nie sprawdziłem tego dokładnie ponieważ to było dla mnie zbyt irracjonalne i śmieszne, żeby było podświetlenie, które nie podświetla. To tak jakbyście mi kazali sprawdzać samochód kupowany w drogim salonie, czy te reflektory które ma zamontowane — jako coś podstawowego dla każdego samochodu — w tym akurat samochodzie zrobili tak, że gasną po zmierzchu :/ Nie potwierdzałem specjalnie czegoś co NORMALNIE wydaje się logiczne.

 

Casio robi wiele modeli i nie widze powodu, dla ktorego czesc nie miala by byc z podswietleniem diodowym samych wskazowek. Czesc ludzi bedzie z tego w pelni zadowolona i o dla nich sa te zegarki. Kazdy zegarek znajdzie swojego nabywce. Vide trzeba sprawdzac co sie kupuje ;)

To skoro lubicie naciągane porównania do motoryzacji — nowe samochody też znajdą swoich nabywców, samochody które są z góry wyprodukowane jako nietrwałe, z premedytacją mają takie konstrukcje i materiały kloszy, które matowieją po pewnym czasie (a mogliby by zrobić, które nie matowieją tak szybko), a normalna wymiana żarówki nie jest możliwa w 15 min. stojąc na poboczu jezdni.

Ludzie i tak to kupią...ale to nie znaczy, że nie można tego nazwać głupotą, niezłym s..syństwem. To nie znaczy, że trzeba udawać, że się tego nie widzi, że wszystko jest fajnie i cacy czy - o zgrozo - włazić w d...pę producentom i samemu, z nieprzymuszonej woli, ZA DARMO ich usprawiedliwiać, tłumaczyć :)

 

Tu zgadzam sie w 100%. Tyle, ze mnie z gimnazjum kojarzy sie stwerdzenie, ze koledzy patrza z politowaniem jak zegarek nie ma podswietlenia. IMHO poziom merytoryczny jest ten sam (bez urazy)

Bardziej chodziło o patrzenie z politowaniem na moją...'bezradność', na miotanie się i problem z tak...banalną rzeczą, a więc zupełnie inny poziom "merytoryczny". To takie same politowanie z jakim patrzyli by na mnie koledzy, którzy już dawno zaparkowali swoimi Golfami czy Corrolami, a jak w ... Ferrari Aventador ;D jeżdżę jak idiota w kółko od kilkunastu minut i szukam miejsca gdzie są....niższe krawężniki :D I czuję ten wzrok politowania. Tyle kasy, taki prestiż, taki snobizm, a wygląda jak głupek, jak biedne, bezradne dziecko.

 

 

Przy okazji taka mala aluzja. Katana ma szlif o wiekszym kacie niz jakikolwiek "noz z TESCO". Widzialem wielokrotnie jak ludzie takim kuchenniakiem wygrywali zawody np. w cieciu liny. Bez porownania lepiej im szlo niz nozami o wiekszym kacie. A seppuku robi sie wakizashi, a nie katana ;)

Ale mam nadzieję, że to naciągane czepianie się słówek mimo wszystko sugeruje, że jednak...chociaż ty jeden masz wiedzęi zrozumiałeś, poczułeś sens tego porównania ? Rozumiesz o co mi chodziło ? Wyłapałeś tą kwestię prawdziwego prestiżu, a "papierowego prestiżu" ? Upadku autorytetu. Ośmieszenia legendy itd. ?

 

 

Możesz pisać co chcesz, ale rzeczywistości w ten sposób nie zmienisz. Nawet najmniejszy cyfrowy G-Shock ma dwukrotnie większe cyferki.

Jeśli zwykłe przedstawianie odmiennego zdania w kwestii całkowicie subiektywnej nazywasz manipulacjami to nie za bardzo mamy o czym dyskutować.

Ja pi..tolę. No to jazda, bo już mnie szlag trafia jak potrafisz wymazywać wybiórczo informacje.

a nie męczysz się z maleńkimi ekranikami.

Nie napisałeś kurna swojego zdania! Wcisnąłeś MI!,że JA się męczę! Mówisz ZA MNIE czy się męczę czy nie. Ja ci powiedziałem RAZ, że się nie męczę, powtórzyłem drugi raz.....ZROZUMIAŁEŚ W KOŃCU ?

RZECZYWISTOŚĆ to jest to, że 1<4 -> TRUE, a nie, że ty mi powiesz, że JA SIĘ męczę ze ekranikami. Jak ty się męczysz to nie jest rzeczywistość tylko TWOJA prywatna rzeczywistość ZROZUMIESZ W KOŃCU ?

Mów za siebie ! Nie co 'wszyscy', nie mówi mi co JA, mów za siebie!

 

 

Jeśli już musicie wciągać do dyskusji motoryzacyjne porównania, to róbcie to z głową. Skoro kupujesz Ferrari z takimi "funkcjami" to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Casio nie ukrywa, że podświetlenie jest jakie jest. Kolega zwyczajnie nie przemyślał sprawy.

 

Zegarki analogowo-cyfrowe są jak SUV-y w świecie samochodów. Jedni producenci zbliżają je bardziej do terenówek, inni do osobówek, ale zawsze będzie to jednak pewien kompromis. Tak samo Casio musiało skłonić się ku jednej ze stron i takim podświetleniem jednoznacznie opowiedziało się za wskazówkami, funkcje traktując tylko jako dodatek używany sporadycznie (tak jak właściciele SUV-ów sporadycznie zjeżdżają z asfaltu). Jeśli kupiłeś SUV-a, bo Ci się spodobał i zagrzebałeś się nim w błocku to problem leży w samym samochodzie czy raczej w Twoim nieprzemyślanym wyborze?

Śmieszne :D Śmieszny jesteś jak wydaje ci się, że akurat twoja wizja to jest ta jedyna słuszna i "z głową" :D Można motoryzację podpasować w dowolny sposób zależny tylko od wyobraźni :D A ty sobie ubzdurałeś, że akurat to co ty sobie wymyśliłeś, jest jedynym słusznym :D

Ktoś chyba tu pisał "że można", tzn. że CASIO ma taką wersję w której widać i wskazówki i wyświetlacze. Ktoś inny nawet podał PROSTE rozwiązanie jak można by to zrobić...i co...CASIO na to nie wpadło ??! Za brakło inteligencji ? Japońscy inżynierowie nie ogarnęli tak "TRUDNEGO" zagadnienia ? O czym ty piszesz :/ CASIO mogło zrobić "WSZYSTKO". Nie jesteśmy w średniowieczu. Mogło zrobić wszystko - zrobiło coś bezsensu.

 

funkcje traktując tylko jako dodatek używany sporadycznie. PYTAŁEM JUŻ - SKĄD TO WZIĄŁEŚ ?! "Wszyscy koledzy" tak twierdzą ? Jeśli pokażesz mi w jakiejś specyfikacji, instrukcji czy materiale prasowym CASIO, gdzie jest to podkreślone — to przyznam ci rację — w innym wypadku — skończ już ten bełkot (tym bardziej, że dla ciebie ILEŚ TAM FUNKCJI jest tylko dodatkiem do dwóch wskazówek). Ile razy będziemy to przerabiać.

 

To masz następną wersję z porównaniem do motoryzacji "z głową" (jak każda inna). Kupuję zegarek, który ma podświetlenie - kupuję samochód, który ma hamulce. Podświetlenie podświetla tylko jedne z kilkunastu wskazań zegarka - hamulce działają tylko na jedno kółko.

 

 

 

Brawo Seven, w końcu merytoryczne uzasadnienie porównania (plusik). Tekst z mieczem samurajskim też jest do przerobienia  :D

KTÓRE BYŁO MERYTORYCZNE? To z samochodem ??! Czytasz w ogóle całość czy tylko wybrane fragmenty ?

  

Tu akurat kolega słusznie zauważył, że do krojenia jabłek istnieją wygodniejsze narzędzia. Niestety w kontekście zegarków z jakiegoś powodu już tego nie dostrzega. Wręcz przeciwnie - próbuje wszystkim udowodnić, że miecze samurajskie powinny być mniejsze i bardziej poręczne, bo do obierania kartofli to już się zupełnie nie nadają...

USPOKÓJ SIĘ! Jesteś jakimś krewnym Macierewicza czy co! :D Czy twój bełkot i manipulacje mają jakieś granice !!! :D

 

(Tomaliusz ty też to czytaj i ... zrozum, a jak powiesz, że to dalej jest merytoryczne — tzn. że jestem w ukrytej kamerze.)

Seven jak dzieciak znowu będziesz się zasłaniał "wszystkimi", a potem wciskasz mi co JA PRÓBUJĘ "wszystkim" udowodnić (Tomaliusz widzisz tą manipulację, czy też nie?). Cała ta historyjka z mieczem była DLA CIEBIE, żeby przebić się jakoś przez ten mur, którym odgrodziłeś się od prostej logiki. Wymyśliłem historyjkę, żeby przebić się tam ...poprzez wyobraźnię, ale nawet w tej historyjce było WPROST i BEZPOŚREDNIO napisane, że chodzi o ..............OSTROŚĆ !

A ty czytałeś, czytałeś, przepuszczałeś przez ten mur iiiiiiiiiiiiiii.....nie weszło ci to.........za to weszło ci, że mi chodziło o to, że mają być MNIEJSZE I PORĘCZNE........noż...................k .... co za mur!

Tomaliusz, ty zrozumiałeś, widzisz to ?

Kurna jak z dzieciakami, muszę wyłapywać każde poszczególne słówko i tłumaczyć, żeby w ogóle utrzymać w ryzach rzeczywistość i czarne pozostało czarne, a białe—białe.

Oczywiście to głupie, że to robię, że tłumaczę zamiast skupić się na podstawowym sensie. Zamiast tego tłumaczę i muszę udowadniać znaczenie poszczególnych słówek - to głupie - ale to ty zacząłeś taką głupią grę Seven

 

DOBRA! Jeszcze raz wracamy do podstaw. Historyjki i metafory widać niektórym tylko skomplikowały i zamąciły jeszcze bardziej w głowach.I jak już teraz w historyjkach zaczynacie łapać się nic nie znaczących słówek, a umyka wam sens...to następny etap waszej "analizy" to będzie wyłapywanie literówek. Wszystko byle nie przyznać prostej elementarnej prawdy...(ej....chwila...ale dlaczego tak się wzbraniacie.......hmmm..........dobra, pogadamy o tym jak skończymy z podstawami).

 

Ale spróbujmy. Sprawdźmy czy dacie radę odpowiedzieć prosto na proste logiczne pytania. Uwaga.

 

CZY FAKTEM JEST, ŻE W DZIEŃ TEN MODEL POZWALA ODCZYTAĆ WIĘCEJ WSKAZAŃ (wszystkie z jakimi został stworzony), A PO ZMIERZCHU, W WYNIKU DZIAŁANIA OŚWIETLENIA, MOŻLIWE JEST ODCZYTANIE TYLKO JEDNEGO WSKAZANIA? Czy wg waszej logiki to jest FAKT czy nie jest ???????

 

BŁAGAM! Bez bełkotu! Proste pytanie i prosta odpowiedź. Przełamcie się, pokonajcie ten ścisk, który nie pozwala wam przyznać prostej rzeczy i wysyła was w jakieś obszary absurdu. Czy to co napisałem JEST FAKTEM CZY NIE ????????????????????

 

 

PS

Jeśli z tym skończymy to obiecuję, opowiem szczegółowo dlaczego wybrałem akurat ten zegarek, porozmawiamy sobie o takich bzdetkach, o tym co kto lubi, co się komu wydaje itd. tylko...skończmy już z tym czymś oczywistym, prostym i logicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba! Nawet Podczas odczytów danych funkcji wskazówki rozjeżdżają na boki jeżeli w tym momencie zasłaniają wyświetlacz cyfrowy.

O kurde! Dopisuję to do listy rzeczy jakie powinien mieć — mój — idealny zegarek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim SGW100 na podświetlenie nie mogę narzekać, ale wątek jest jak najbardziej na miejscu - zgadzam się z większością, że podświetlenie w tego typu zegarku winno być funkcjonalne i umożliwiać odczyt nie tylko godziny, ale i timera, stopera, daty etc.

 

P.S. Zawsze lubiłem w Timexach to ich Indiglo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhotax, teraz już wszystko rozumiem. Przecież 4 jest większe niż 1, przecież to najprawdziwsze TRUE! Przez te wszystkie lata żyłem w błędzie, oszukiwałem sam siebie. Wydawało mi się, że to podświetlenie mi się podoba, że jest dla mnie zupełnie wystarczające, że rozumiem stojącą za nim logikę. Ale przecież to wbrew matematyce, wbrew wszelkiemu obiektywizmowi i pragmatyzmowi oraz przede wszystkim - wbrew TRUE! Wybacz moje zaślepienie, wybacz te wszystkie manipulacje, ale ja sam byłem zmanipulowany. To przez te wskazówki, to one przysłoniły mi cały świat i nie pozwoliły dostrzec rzeczywistości, nie pozwoliły dostrzec TRUE. Jestem Ci wdzięczny i chętnie podpiszę się pod petycją o przyznanie Ci honorowego członkostwa w głównym biurze projektowym Casio. Jestem przekonany, że ze swoimi nietuzinkowymi pomysłami, wyważoną merytoryką oraz przemyślanymi opiniami zrobisz tam wspaniałą karierę. Oczywiście doskonale pamiętam, że Casio zabrało Ci wszystko, ale głęboko wierzę, iż tak stoicko spokojna oraz opanowana osoba jak Ty będzie w stanie o tym zapomnieć i w imię wyższych celów wyciągnąć otwartą dłoń w geście bezinteresownej pomocy. Pomocy, dzięki której ta niegdyś wspaniała firma wyplącze się z ciemnego okresu swojej historii będącego efektem pochopnych decyzji o tym nieszczęsnym podświetleniu. Trzymam za Ciebie kciuki i niech TRUE przyświeca Ci zawsze i wszędzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu o illuminatorze i diodowym podświetleniu, a tymczasem w serii Edifice pojawia się "neon illuminator". I co wy na to? 

 

Przyznam, że moje odczucia są mieszane, acz nie wygląda to najgorzej.

 

74f13fc0fc73.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhotax, teraz już wszystko rozumiem.

Doopa, a nie zrozumiałeś. Stan się nie zmienił. No może trochę, już było blisko, ale nie dałeś rady i pewnym momencie gdy myślałeś "a, dobra, odpiszę mu prosto i będzie spokój", to nagle PYK żyłka pękła i znowu musiałeś wybełkotać kolejną porcję...nie wiem czego i nie wiem po co. Znowu, nie dałeś rady odpowiedzieć prosto, na proste pytanie :/ Zresztą, nie udało ci się w ogóle odpowiedzieć na pytanie tylko znowu..."o czymś obok" :/

 

Wydawało mi się, że to podświetlenie mi się podoba, że jest dla mnie zupełnie wystarczające

Że ci się podoba, to już było wiadome chyba od pierwszego twojego wpisu, a ty wciąż o tym ? Nikt nie zaprzeczał, że coś CI się nie może PODOBAĆ. Ale ja nawet nie zacząłem mówić dlaczego mi się ten zegarek podoba, na tyle, że go kupiłem, bo..TO NIE JEST DYSKUSJA O TYM CO SIĘ KOMU PODOBA.

że rozumiem stojącą za nim logikę.

Nie mieszaj wciąż do cholery logiki z "podoba mi się". Logika jest uniwersalna dla każdego, dla każdego da się zawsze to samo udowodnić, a to co się komu podoba jest INDYWIDUALNE i niemierzalne. I to tego OD POCZĄTKU nie możesz zrozumieć.

teraz już wszystko rozumiem.

No właśnie dopa, a nie rozumiesz :D Przemyśl to i jak to w końcu zrozumiesz to napisz jeszcze raz.

Już teraz byłeś blisko, tyle że tym razem to nie kwestie inteligencji/logiki/itp. ci przeszkodziły...widzę, że to raczej psychika.

Bo to może nie do końca jest tak, że ty nie możesz tego zrozumieć. Wszystko już tak łopatologicznie zostało przedstawione, powtórzone tyle razy, że już prościej się nie da i już "gdzieś tam w środku" zrozumiałeś, ogarnąłeś, że to proste. Teraz masz problem z .... przyznaniem tego, że zrozumiałeś !?

Dlaczego ? Bo za daleko zabrnąłeś i głupio teraz będzie nagle przestać i wszystko uciąć ?

Nie bój się! Pamiętaj, że przecież tak naprawdę...nie zmieniasz zdania !! Bo moje pytanie nie oczekuje odpowiedzi, która by oznaczała, że najpierw mówiłeś że coś ci się podoba, a teraz mówisz, że jednak to ci się nie podoba - TO NIE JEST TA KATEGORIA! Jak pozwolisz to sobie w końcu zrozumieć to sam odkryjesz, że to naprawdę jest zupełnie co innego!

 

Chyba, że problemem jest dla Ciebie przyznanie się do takiego drobiazgu jak to, że po prostu na początku nie rozumiałeś o co mi chodzi, co mam na myśli...W takim wypadku...zwal to na mnie ! Niech to będzie moja wina na zasadzie, że nie precyzyjnie, nie dokładnie, nie jasno się wyraziłem i stąd te nieporozumienia. Proszę bardzo, w ramach kompromisu tak abyśmy osiągnęli w końcu jakiś cel, bez mrugnięcia wezmę to na siebie.

 

To jeszcze raz. Proste pytanie:

Czy faktem jest, że za dnia ten model pozwala odczytać więcej wskazań (a dokładnie wszystkie z jakimi został stworzony, z jakimi został zaprojektowany), a po zmierzchu, w wyniku sposobu działania oświetlenia, możliwe jest odczytanie tylko jednego wskazania?

 

(Nie wiem, może jeszcze inaczej (żeby nie było, że się tylko powtarzam) i prościej to napisać:

Czy faktem jest, że w wyniku działania oświetlania, wieczorem zmniejszają się "możliwości", funkcjonalność w stosunku do możliwości za dnia tego modelu?

 

 

Czy dasz...radę...na to...prosto...odpowiedzieć ?

Wiem! To może chociaż prosto odpowiedz "Nie, nie dam rady!". To wtedy też od razu zakończy tą jałową dyskusję!! Bo po takim stwierdzeniu i tak nie wiadomo co jeszcze można dodać albo co 'rozwijać' ?

 

 

 

PS

Chyba, że...ty to lubisz ? Lubisz takie napitalanie na forach :> Takie,...w kółko to samo :> Tak...patrzeć kiedy wyprowadzisz kogoś z równowagi :> Żywisz się tym :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

a zresztą... kosz

Seven nie warto

Podpisuję się obiema rękami  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zeszła juz totalnie na "widzimisię" kolegi X kontra kolegi Y i tym samym stała się bezpodstawna. Jak to mawiali starożytni, o gustach się nie dyskutuje. Wymieniac sie inwektywami mozna dlugo, ale to nie sejm... EOT 


Maciej (MSc04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Przypomina mi się nick @KK7715  :ph34r:

Moderatorzy Go na pewno pamiętają  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość piotrloren
      Przez Gość piotrloren
      Moje kolejne pytanie.mam od paru lat gw-m5600 i ryśka.producent zaleca co 2 czy 3 lata wymiane uszczelek.czy to faktycznie konieczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.