Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MuM1N

Pierwszy "powazny" zegarek. Doradzcie, prosze...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MuM1N

Witam!

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam tego posta. Zagladam na to forum od niedawna.

 

Chcialbym kupic sobie jakis porzadny zegarek. Z tego co ogladalem (najczesciej w internecie i w katalogach) spodobaly mi sie takie zegarki:

 

Tissot:

- PR 50 AUTOMATIQUE | T34.1.483.52

- PRS 516 Gent | T91.1.483.51

- New Titanium

Seiko:

- sportura - SMA137

- arctura - SNL001

Atlantic:

- mariner - 80755-41

Certina:

- DS C-Class - 633.7132.42.61 (Automat, Stalowy, Czarna tarcza z indeksami )

- DS SPEL GENT, Tynowy

 

Ktory jest najlepszy jakosciowo? Doradzcie...

Sam nie wiem czy wole zegarek kwarcowy czy automatyczny. Zegarki automatyczne maja w sobie urok, ale podobaja mi sie zegarki tytanowe, a z tych modeli sa to tylko zegarki kwarcowe.

Co myslicie o jakosci zegarkow firmy Seiko? Wiem, ze to nie jest firma szwajcarska, ale zegarki sa ladne i maja ciekawa technologie Kinetic.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poważny - Patek Philippe Star Caliber 2000 oczywiście :wink:

Ale na serio: z wymienionych przez Ciebie ja (to tylko moje zdanie) wybrałbym jednego z dwóch pierwszych Tissotów wymienionych przez Ciebie. Najlepiej PR 50 Automatique...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się z Otho. Spośród wymienionych przez Ciebie modeli zdecydowanie wybrałbym Tissota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałbym Certinę C-Class (bardziej mi sie podoba i ma większą wodoszczelność od PR50). Z Tissotów jednak wolałbym T-Lorda albo Le Locle. Podoba mi sie również Atlantic Mariner. Mechanizmy mają niemal identyczne więc najlepiej udać się do sklepu, poprzymierzać i przemyśleć :(

 

A co do Seiko, to również są to bardzo dobre zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Nadal nie wiem co wybrac.

Marka Tissot wydaje mi sie bardziej uznana niz Certina. Pod wzgledem mechanizmow i jakosci to pewnie to samo.

Ale mam katalogi zarono Certiny jak i Tissota i ogolnie przynam ze zegarki Certiny sa wedlug mnie troche ladniejsze - bardziej sportowe.

 

Dla porownania:

Tissot New Titanium: http://www.tissot.ch/cgi-bin/cgi2.exe?idpr...CT=PROD_PRODUCT

Certina DS Spel Gent: http://www.certina.com/2004/flash/model.ph....61&lang=EN

 

albo

 

Tissot PR 50: http://www.tissot.ch/cgi-bin/cgi2.exe?idpr...CT=PROD_PRODUCT

Certina C-Class: http://www.certina.com/2004/flash/model.ph....61&lang=EN

 

 

Wczoraj porownalem u sklepie i zegarmistrza kilka zegarkow, miedzy innymi rozne wersje Tissota PR 50 i tytanowa Certine C-Class.

Certina byla troche troche drozsza, ale tez byla ladniejsza.

 

Szkoda, ze nie spotkalem w tej klasie cenowej automatycznych zegarkow w kopercie tytanowej, ktora mi sie najbardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Certina byla troche troche drozsza, ale tez byla ladniejsza

 

No i własnie o to chodzi co Ci sie bardziej podoba, bo pod wzgledem wykonczenia itp te zegarki sa zblizone. Musisz wybrac taki zegarek z ktorym Ty bedziesz sie dobrze czuł. Nie ma sie tez co spieszyc z wyborem, zeby potem nie załować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam przytuliłbym najchętniej wymienionego przez ciebie Tissota PRS 516,orginalne wzornictwo,ciekawie ozdobiony przeszklony dekiel.Z klasyków to raczej T-Lorda.A potem...Oby więcej takich dylematów :wink: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, nie ma co się spieszyć. Ja nad swoim sprzętem grającym Hi-Fi zastanawiałem się ponad rok. Za zegarkiem chodzę już ponad 4 miesiące i co chwila zmieniam faworytów. Poczytaj forum, zapoznaj się z innymi zegarkami i markami, jak również z opiniami, zamów troszkę katalogów, delektuj się zegarkami. Faworyt powinien być jeden, bo inaczej po zakupie, zamiast się cieszyć nowym nabytkiem, będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś i nici z radochy. Jeżeli zdecydwałeś się na tytan, to zobacz też droższe modele, może warto poczekać miesiąc-dwa i dołożyć do wymarzonego zegarka.

 

Są też tacy, któży jak od razu nie kupią, to już nigdy nie kupią. Porównywanie i zastanawianie się jest dla nich tylko męczarnią. Jeżeli należysz do tych osób, to zapomnij co właśnie przeczytałeś i kup ten który tobie się podoba :(

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa, nie ma co się spieszyć. Ja nad swoim sprzętem grającym Hi-Fi zastanawiałem się ponad rok. Za zegarkiem chodzę już ponad 4 miesiące i co chwila zmieniam faworytów. Poczytaj forum, zapoznaj się z innymi zegarkami i markami, jak również z opiniami, zamów troszkę katalogów, delektuj się zegarkami. Faworyt powinien być jeden, bo inaczej po zakupie, zamiast się cieszyć nowym nabytkiem, będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś i nici z radochy. Jeżeli zdecydwałeś się na tytan, to zobacz też droższe modele, może warto poczekać miesiąc-dwa i dołożyć do wymarzonego zegarka.

 

Są też tacy, któży jak od razu nie kupią, to już nigdy nie kupią. Porównywanie i zastanawianie się jest dla nich tylko męczarnią. Jeżeli należysz do tych osób, to zapomnij co właśnie przeczytałeś i kup ten który tobie się podoba :(

 

Tomek

Ująłeś temat znakomicie; lepiej już nie można było - samo sedno! :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MuM1N,

przy wyborze zegarka (i nie tylko zegarka) oprócz tych aspektów zawiązanych z samym czasomierzem istotną rolę odgrywa również cena. Jeżeli mamy poruszać się w niższych przedziałach cenowych, to może warto byłoby zainteresować się na przykład marką Bulova. Najchętniej poleciłbym Tobie jednak coś z oferty Maurice Lacroix (świetna firma) na dobry początek, ale tutaj trzeba się liczyć z wydatkiem około 1400 zł.

 

TommyLee

:( no, nareszcie jakiś audiofil. Na czym słuchasz swojej ulubionej muzyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Podalem przyklady zegarkow, ktore juz widzialem. Od paru dni przegladam dokladnie to forum i to co znajde w internecie. Ale dyskusje sa raczej o drozszuch zegarkach, a ja moge wydac nie wiecej niz 2000-2500 zl.

Nie spieszy mi sie za bardzo, ale mam niecaly miesiac zeby cos wybrac (nie bede wnikal w szczegoly).

Z listy ktora podalem najdroszy jest Seiko - okolo 2100 zl.

 

Moze zaproponujcie mi jakies inne ciekawe modele, tylko konkretnie, najlepiej ze zdjeciami.

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MuM1N,

no to pięknie. Zapomnij o firmie Tissot. Za takie pieniądze możesz kupić Maurice Lacroix albo Omegę z drugiej ręki, a to jest już naprawdę coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Szczerze mowiac, chyba predzej zdecydowal bym sie na Ceritne niz na Tissota, bo w moim guscie ma ladniejsze zegarki.

 

Szukam zegarka, ktory ma sportowa nature.

 

Z tego co widze na stronie firmowej Maurice Lacroix to sa tam wylacznie eleganckie zegarki, a takie za bardzo jak narazie do mnie nie pasuja.

 

Natomiast w ofercie marki Bulova widze kilka ciekawych modeli, ale narazie przegladam...

 

Dolacze od razu kryteria jakie sobie obralem:

- zegarek musi byc trwaly, bo bedzie dla pamiatka i dzialal sprawnie jak najdluzej, oczywiscie bede sie staral o niego nalezy dbac.

- koperta i bransoleta z metalu.

- tarcza najlepiej ciemnego koloru,

- wodoszczelnosc conajmniej 50 m.

- bardzo podobaja mi sie zegarki automatyczne, maja w sobie urok, ale akurat z tych modeli ktore przypadaja mi do gustu wiekszosc jest kwarcowa.

 

To chyba wszystko co wiem, narazie...

Ale interesuja mnie tylko nowe zegarki, najlepiej takie ktore bede mogl kupic w Nowy Saczu lub Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N
Polecam stronę Pana Strojnego.

http://www.zegarki.krakow.pl

Pozdrawiam

Mariusz

 

Mam zamiar w miare mozliwosci udac sie tam osobiscie.

A strona jeszcze wczoraj mi dzialala, a dzisiaj po kliknieciu PL nie idzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa, nie ma co się spieszyć. Ja nad swoim sprzętem grającym Hi-Fi zastanawiałem się ponad rok.

 

No ja też się cieszę, że wśród miłośników zegarków są i audiofile! I również jestem ciekaw na czym słuchasz.

 

Ja swój sprzęt kupowałem może trochę krócej (z pół roku), ale ciągle go uzupełniam o nowe elementy. Na dziś jest to:

Dali 450

CR Developments Orpheus

Denon DCD 755 (boli...)

Denon TU 255

plus kabelki Audioquest Midnight+ i interkonetkty Monstera

 

PS. Dźwiękiem bawię się już jakiś czas, zegarkami od niedawna, ale powoli się na nich poznaję :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:)

Witam serdecznie. Całkiem niezły zestaw :) .

Mnie z wyborem sprzętu zeszło się długo. Sporo eksperymentowałem z brzmieniem, przez kilka lat wymieniłem kilka par kolumn. Obecnie muzyki słucham na następującym sprzęcie:

kolumny: Audio Physic Spark3

wzmacniacz: Baltlab Epoca 1v3

odtwarzacz: Marantz 6000 ose

okablowanie: Musical Fidelity/Audioquest

kondycjoner sieciowy: Helion FS1700

 

No cóż, szykują się jednak zmiany. Chcę wymienić źródło na coś lepszego, może łyknę Audio Note, no i oczywiście okablowanie chcę wymienić na Purist Audio Design. Muszę posłuchać bo ciekawą ofertę ma też Nordost i Fadel Art. Niestety Transparent Audio nie bardzo pasuje do Baltlaba, bo przez filtr dolnoprzepustowy trochę obcina górę, a takiego uspokojenia w dźwięku mój wzmacniacz nie potrzebuje. Hmm, trochę się rozgadałem.

Pozdrawiam

Mariusz

PS. Może założymy sobie tutaj link i będziemy rozmawiać o sprzęcie Hi-Fi/Hi-End :?: :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_W napisał :

Może założymy sobie tutaj link i będziemy rozmawiać o sprzęcie Hi-Fi/Hi-End :?: :)

Jestem jak najbardziej za :!:

Ja zupełnie się na tym nie znam, a może chciałbym się lepiej poznać, aby w przyszłości wiedzieć co kupić :(

A chyba najlepiej byłoby tę wiedzę chłonąć od kolegów zegarkomaniaków, zawsze można podyskutować o zegarku w tunerze :wink: :)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Longines Lungo Mare - bez chronografu powinien mieścić się w założonym przez Ciebie przedziale cenowym

 

l36334566.jpg

 

... tu akurat chronograf , ale na www.longines.ch znajdziasz całą kolekcję.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ Marcin,

nie ma problemu. Na temat sprzętu Hi-Fi/Hi-End mogę Tobie duuużo powiedzieć, a jak będziesz chciał to nawet opiszę w jaki sposób ustawiać kolumny w pokoju, aby uzyskać możliwie najlepszy dźwięk, z dobrą przestrzenią rozumianą nie tylko w aspektach wielkości sceny, ale i lokalizacji tzw. źródeł pozornych (czyli muzyków).

Pozdrawiam

Mariusz

PS. a zegarek, :( , a raczej zegar taktujący można znaleźć w źródle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarków w takim stylu przyszedł mi jeszcze do głowy Roamer Stingray (406636.41.50.40).

Świetny masywny automat w stylu Certiny i Tissota (ale chyba ładniejszy) z podwójnym kalendarzem i 100m wodoszczelnosci.

http://roamer.ch/s_stingray.htm

406636.41.53.40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... albo Mido - np. OceanStar

O tak jak najbardziej ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Witam.

 

Longines Lungo Mare - piekny zegarek, chyba jedyny z oferty Longines, ktory mi odpowiada, szkoda ze na sa tylko kwarcowe wersje. Jaka moze byc orientacyjna polska cena?

 

Mido - Ocen Star Sport - rewelacja, bardzo mi sie podoba cala seria tych zegarkow, do tego wiekoszosc atomaty o ciekawych parametrach wytrzymalosciwych. Tutaj w cenach tez sie nie orietuje.

 

Przyklad Mido:

oceanstar.jpg

 

Ale najbardziej podoba mi sie nadal Certina Ds Spel Gent, tytanowa z prosta tarcza - czegos w tym stylu szukam. Mido Ocean Sport pasuje pod taki styl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.