Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MuM1N

Pierwszy "powazny" zegarek. Doradzcie, prosze...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MuM1N

Czyli cena jest do zaakceptownia przeze mnie. Tylko gdzie moge zobaczyc na zywo takie zagarki? Najlepiej w malopolsce.

 

A co to za marka Mido? Pierwszy raz slysze o niej. Na stronie producenta przeczytalem, ze powstala w 1918, wiec jest znaczeni mlodsza niz chodziazby Tissot.

 

Coraz bardziej niezdecydowany jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzic:

Company ANYRO & CO. SP. Z.O.O.

Street ul. Szyszkowa 35/37

City 02-095 Warszawa

Phone +48 22 878 33 90

FAX +48 22 878 33 91

 

A co do samej marki to na mnie robią lepsze wrazenie od Tissota ze względu na większa ilosc chronometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N
Można sprawdzic:

Company ANYRO & CO. SP. Z.O.O.

Street ul. Szyszkowa 35/37

City 02-095 Warszawa

Phone +48 22 878 33 90

FAX +48 22 878 33 91

 

A co do samej marki to na mnie robią lepsze wrazenie od Tissota ze względu na większa ilosc chronometrów

 

Szkoda, ze ta firma nie ma strony internetowej, trzeba bedzie zadzwonic.

 

Co do marki Mido - faktycznie, robia chyba same zegarki automatyczne, wiele z nich ma certyfikat C.O.S.C. Warto sie przyjrzec blizej tej marce.

 

Tylko teraz mam jeszcze wiekszy dylemat co wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa, nie ma co się spieszyć. Ja nad swoim sprzętem grającym Hi-Fi zastanawiałem się ponad rok. Za zegarkiem chodzę już ponad 4 miesiące i co chwila zmieniam faworytów. Poczytaj forum, zapoznaj się z innymi zegarkami i markami, jak również z opiniami, zamów troszkę katalogów, delektuj się zegarkami. Faworyt powinien być jeden, bo inaczej po zakupie, zamiast się cieszyć nowym nabytkiem, będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś i nici z radochy. Jeżeli zdecydwałeś się na tytan, to zobacz też droższe modele, może warto poczekać miesiąc-dwa i dołożyć do wymarzonego zegarka.

 

Są też tacy, któży jak od razu nie kupią, to już nigdy nie kupią. Porównywanie i zastanawianie się jest dla nich tylko męczarnią. Jeżeli należysz do tych osób, to zapomnij co właśnie przeczytałeś i kup ten który tobie się podoba :(

 

 

ja dokładnie taki jestem jak mi sie jakiś zegarek spodoba to od razu kupuje i za długo sie nie zastanawiam , chyba że mnie nie stac więc zbieram kasę i kupuję póxniej ale mimo to nie zadarzyło mi sie żeby później zmieniac wybór :)

 

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Nie orientujecie sie gdzie mozna na zywo zobaczyc takie zegarek Mido Ocean Star? Interesuja mnie adresy sklepow w malopolsce, najlepiej w Krakowie. Bardzo mnie zainteresowal ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Widze, ze zainsteresowanie male...

 

Prosze mi powiedziec, czy w kwocie maks. 2000-2500 zl znajde jakies ciekawe zegarki marki Fortis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mozna na zywo zobaczyc takie zegarek Mido Ocean Star?

najlepiej zadzwonić do gen. przedstawiciela na Polskę:

ANYRO & CO. SP. Z.O.O.

ul. Szyszkowa 35/37

02-095 Warszawa

 

pewnie coś wiedzą

 

czy w kwocie maks. 2000-2500 zl znajde jakies ciekawe zegarki marki Fortis?

 

to ok. 600 Euro a więc tak - powinno się znaleźć kilka prostszych modeli

- nowych i w salonie , bo np. u Haeffnera w tej cenie są:

Fortis Cosmonaut Day Date

Fortis Flieger Aut.

Fortis Spacematic Day Date (moim zdaniem najładniejszy z nich)

 

... no a na Ebay

http://schmuck.listings.ebay.de/Luxusuhren...ListingItemList

 

... ale chyba i tak wybrałbym Mido

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Do firmy Anyro jeszcze nie dzwonilem, wolal bym napisac e-maila, ale chybe trzeba bedzie zadzwonic.

 

Ze strony Mido dowiedzialem sie, ze sklepami na Polske sa:

 

AUTORYZOWANY PUNKT SPRZEDAZY MIDO

CH GALERIA MOKOTOW

Ul. Woloska 12

Warszawa

 

La Boutique Suisse

Ul. Chmielna 9

00-021 Warszawa

 

Ale obydwa sa w Warszawie, a ja za bardzo nie mam mozliwosci jezdzic za zegarkiem poza Malopolskie.

 

Co do zegarkow Fortis - bardzo fajne sa, ciekawe w swej prostocie, ale tez nie mam pojecia gdzie mozna je kupic w Polsce.

 

Nie interesuje mnie kupno przez internet lub wysylkowo, bo to bedzie moj pierwszy zegarek i chcialbym go wczesniej zobaczyc na zywo, zanim cos wybiore. Nie chcialbym pozniej zalowac.

 

Obawiam sie, ze w skonczy sie na tym, ze kupie Certine lub Tissota za okolo 1000 zl, bo poprostu nie bede mial nic innego do wyboru. :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MuM1N napisał:

Obawiam sie, ze w skonczy sie na tym, ze kupie Certine lub Tissota za okolo 1000 zl, bo poprostu nie bede mial nic innego do wyboru. :)

No i to może być krok, którego potem będziesz żałował :)

Jeśli chcesz być naprawdę zadowolony z pierwszego "poważnego" zegarka- wycieczka do Warszawy nie powinna być problemem w celu zakupienia tego jedynego :( .

To oczywiście tylko moja opinia w tej sprawie :)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N
MuM1N napisał:
Obawiam sie, ze w skonczy sie na tym, ze kupie Certine lub Tissota za okolo 1000 zl, bo poprostu nie bede mial nic innego do wyboru. :)

No i to może być krok, którego potem będziesz żałował :)

Jeśli chcesz być naprawdę zadowolony z pierwszego "poważnego" zegarka- wycieczka do Warszawy nie powinna być problemem w celu zakupienia tego jedynego :( .

To oczywiście tylko moja opinia w tej sprawie :)

 

Zegarek zegarkiem, ale wycieczka do Warszawy to nie jest dla mnie taka prosta sprawa, mam duzo innych zajec i za bardzo nie mam kiedy.

Po dlugim weekendzie zamierzam jechac do Krakowa, moze tam znajde cos ciewego. Mile widziane bylyby adresy dobrych sklepow zegarmistrzowskich w Krakowie.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ MuM1N,

Marcin ma rację. Nie ma sensu kupować zegarka tylko dlatego, że akurat taki jest pod ręką. Ale myślę, że wizyta w Warszawce też nie będzie konieczna. W Krakowie na pewno znajdziesz czasomierz, który będzie Tobie odpowiadał. Polecam Salon Pana Strojnego. Jest tam Longines, Omega, Maurice Lacroix, tak więc jest w czym wybierać. Myślę, że warto się tam wybrać, a nawet jeżeli będziesz musiał dorzucić trochę kasy do zakupu, to nie żałuj. Wiem to z własnego doświadczenia, że lepiej wydać więcej, a mieć coś co będzie cieszyło Cię przez długie lata, a przez długie lata może cieszyć tylko zegarek ... mechaniczny. Niestety, kwarce nie mają w sobie tego czegoś, takiej przysłowiowej kropki nad "i". Piszę o tym tylko dlatego żebyś nie popełniał moich błędów, one w konsekwencji kosztują i to całkiem niemało.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam serdecznie.

Mam jeszcze do Was pytanie, może ktoś wie, gdzie w Polsce można zobaczyć, kupić, zegarki marki Kelek :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Witam.

 

Co do zegarkow marki Kelek to nie wiem.

 

Bylem przed chwila u zegarmistrza w Nowym Saczu rozeznac sie o dostepnosc zegarkow marki Mido. Dowiedzialem sie, ze jesli przyniose dokladna nazwe i numer modelu, to sie zorientuje czy moze go sprawadzic i ile to bedzie kosztowalo. Jedyna wada takiego rozwiazania jest taka, ze jesli sie juz zdecyduje na sprawadzenie to bedzie wypadalo mi kupic ten zegarek.

A ja chcialbym najpierw zobaczyc na zywo Mido Ocean Star Sport, bo na zdjeciu bardzo mi sie podoba ten zegarek, bo jest skromny w formie, a jednak sportowy i automatyczny.

 

A do salonu Pana Strojnego w Krakowie i tak mam zamiar zajrzec w przyszlym tygodniu. Ale wiem, ze tam zegarkow Mido nie znajde, bo juz wczesniej napisalem tam maila z pytaniem i odpowiedz byla negatywna.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

No i nic z tego nie wyszlo.

Nie chca mi sprowadzic w sklepie w Nowy Saczu zegarka Mido.

Sprzedawca-zegarmistrz jedynie zaproponowal mi, zebym sobie lepiej kupil zamiast tego Tissota albo Certine (kwarcowe na dodatek).

 

A mi sie tak spodobal ten Mido Ocena Star Sport - i stac mnie na niego.

A teraz nie wiem czy jest sens jakos telefonicznie zamawiac go z Warszawy, mimo iz nie widzialem jak on na zywo wyglada? Poza tym nie wiem czy da sie w ogole zamowic zegarek przez telefon, jechac do Warszawy w najblizszym czasie nie mam mozliowsci. A wlasnie zalezy mi na czasie...

 

Wiec chyba albo sie zadowole Certina, albo nic nie kupie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliśmy juz wiele razy w tym temacie - nie spiesz się! Jeśli nie zobaczysz tego Mido i dobrze nie przemyślisz swojej decyzji to możesz żałować , że kupiłeś nie ten co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MuM1N, spokojnie. Nie masz jeszcze zegarka, ale masz CZAS ! :( Zależy Ci bardziej na fajnym zegarku czy na czasie? Czas już masz :) Nie spiesz się, pospiech jest złym doradcą.

 

jesli certina albo Tissot to dla Ciebie po prostu wyjście awaryjne - to nie kupuj ich i już :) Będzie moment że będziesz miał możliwość obejrzenia i kupna Mido.

 

taki wychodzony i wyczekany zakup cieszy bardziej. Dokonany w pośpiechu budzi wątpliwości zawsze.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

Czesc. No wlasnie nie mam tak duzo czasu, bo przed 20 moja potrzebuje miec ten zegarek, bo pozniej przez dlugi czas nie bede mial takiej mozliwosci...

 

Dzisiaj bede dzwonil do Warszawy za tym Mido, moze cos uda sie zalatwic.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Dziekuje wszystkim za rady, gdyby nie Wy, to bym sie w ogole nie zorientowal, ze taki fajny Mido istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bo u nas "niemców" :( :wink: :) :wink: to nowy zegarek (towar) można oddać nawet 14 dni po zakupie (bez podania przyczyny). Polska już w Unii - dowiedzieć się warto (coś tam o 5 dniach słyszałem).

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może lepiej kupić zegarek przez internet. Ustawa o zakupach na odległość precyzuje termin zwrotu wynoszący 10 dni (bez podawania jakiejkolwiek przyczyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...A u Was "Niemców", to się świetne Hi-Fi produkuje. Szkoda Piotr, że nie wypowiadasz się w temacie "Chwila dla audiofila".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MuM1N,jeszcze jedno tylko. Zegarki na żywo wypadają z reguły dużo lepiej niż na zdjęciu. Więc nawet jeśli zamówisz go wysyłkowo, raczej będziesz zadowolony - jeśli na zdjęciu Ci się podoba :(


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

A gdzie w Polsce mozna kupic zegarek Mido przez internet?

 

Dzwonilem dzisiaj pod wszystkie polskie numery telefonow wymienione na stronie mido.ch i nic z tego nie wyszlo. :(

 

Firma Anyro juz nie zajmuje sie dystrybucja tych zegarkow, tylko Swatch Polska. Ale pod numerem do Swatcha, ktory mi podali w Anyro nikt nie odbiera.

 

Dwa podane na stronie Mido sklepy:

AUTORYZOWANY PUNKT SPRZEDAZY MIDO (nie wiem czy to aktualna nazwa)

oraz La Boutique Suisse

nie maja w ogole zegarkow Mido.

 

I co tu zrobic? To jest Polska, nie elegancja Francja (Szwajcaria).

Zalezy mi na nowym zegarku, z pewna gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory wybór Mido widziałem w warszawskiej Galerii Mokotów, jest tam sklep z zegarkami Swatch Group.Podobny jest chyba przy Nowym Świecie koło ronda de Goulla (czy jak się go pisze). Wiem że to Warszawa ale jak przyjedziesz to prawie na pewno znajdziesz swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuM1N

W Galerii Mokotow to byl chyba sklep "AUTORYZOWANY PUNKT SPRZEDAZY MIDO" ale tam nie moge sie dodzwonic...

 

Nie mam mozliwosci teraz jechac do warszawy, i chcialem to jakos na wysylke zamowic, tylko nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.