Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lpociask

G-Shock MT-G

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście że MB manualnie działa bardzo dobrze i nie miałem z nim problemu :) ja testuje teraz pracę radia bez BT, sprawdzę czy to powiązane systemy. Ja chciałbym najlepiej tak: MB auto cały czas a BT w zależności od kaprysu ale argument o aktualizacji w budynku itp to akurat jestem za. Znając siebie włączę wszystko na auto i jechana i nie będę się zastanawiał. Ale jak radio będzie działać bez BT to tak zostawię ba razie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy połączymy fakty i weźmiemy pod uwagę informacje docierające z za oceanu to wydaje się, że upychanie bt do zegarków może być związane z "wyłączeniem" nadajnika w USA. Podobno jest była jakaś petycja przeciw ale niestety nie śledzę na bieżąco. A wiadomo jak USA to pewnie później Europa gdzieś tam kiedyś i może chcą być gotowi ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę sam GPS jest w pełni wystarczający do ustawienia czasu.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy połączymy fakty i weźmiemy pod uwagę informacje docierające z za oceanu to wydaje się, że upychanie bt do zegarków może być związane z "wyłączeniem" nadajnika w USA. Podobno jest była jakaś petycja przeciw ale niestety nie śledzę na bieżąco. A wiadomo jak USA to pewnie później Europa gdzieś tam kiedyś i może chcą być gotowi ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

A tylko zegarki działają na tych synchronizacjach czy też inne urządzenia związane z przemysłem itp? To pewnie rodziłoby dużo kosztów, miejmy nadzieję że to tylko ploty i nic takiego nie będzie miało miejsca. 

Dzisiaj sprawdzę czy radio zadziała, będę czekał, zrobię jeszcze test z usunięciem synchronizacji z telefonem i wtedy zobaczę czy radio zadziała. A jak jedno i drugie nie uruchomi radia automatycznie wjadę na full auto sync :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę sam GPS jest w pełni wystarczający do ustawienia czasu.

Oczywiście. BT jest najbardziej potrzebny do łączności z telefonem ale synchronizacja czasu przy jego pomocy może się odbyć w pomieszczeniu gdzie GPS juz nie podoła. Poza tym jest mniej energożerny niż GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tylko zegarki działają na tych synchronizacjach czy też inne urządzenia związane z przemysłem itp? To pewnie rodziłoby dużo kosztów, miejmy nadzieję że to tylko ploty i nic takiego nie będzie miało miejsca.

Dzisiaj sprawdzę czy radio zadziała, będę czekał, zrobię jeszcze test z usunięciem synchronizacji z telefonem i wtedy zobaczę czy radio zadziała. A jak jedno i drugie nie uruchomi radia automatycznie wjadę na full auto sync :D

Tutaj więcej tak na szybko

https://www.eham.net/articles/41806

A tutaj o zegarkach i falach radiowych wycinek z tej stronydbafea097fefc8db94072d6022c116e8.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialem ze bt plus gps to egzotyka bo moge sobie 4 modele na szybko przypomniec ze to maja i wszystkie sa w segmencie premium. Gps jest super. Nie zadziała w nocy to w kilkanascie sekund wychodzac z domu do samochidu ustawisz. A uzycie energiinie jest argumentem przy solarze. Na tej zasadzie ja zawsze mam wylaczony bt w telefobie

Bo szkoda mi baterii. Telefon nie laduje ze za pomoca solara:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj więcej tak na szybko

https://www.eham.net/articles/41806

A tutaj o zegarkach i falach radiowych wycinek z tej stronydbafea097fefc8db94072d6022c116e8.jpg

Faktycznie ale ciekawe na ile to jest prawdziwe a na ile taki dym w sieci. Jak te wszystkie para petycje. No ja mam nadzieje że nie wyłączą nadajników, przynajmniej bym chciał tego bardzo bo uważam że RC jest bardzo sprawną i użyteczną opcją w zegarkach G.

Oby u nas nie było takich akcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiband i BT mają znacznie więcej ograniczeń niż GPS. MB jest dostępny tylko w wybranych rejonach świata, no i działa tylko w nocy. Z kolei czas na smartfonie jest zależny od zasięgu sieci komórkowych . A satelitów z GPSem raczej nikt nie wyłączy i są dostępne na całym globie! Dlatego szkoda że MTG-B jest pozbawiony tej funkcji. 

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiband i BT mają znacznie więcej ograniczeń niż GPS. MB jest dostępny tylko w wybranych rejonach świata, no i działa tylko w nocy. Z kolei czas na smartfonie jest zależny od zasięgu sieci komórkowych . A satelitów z GPSem raczej nikt nie wyłączy i są dostępne na całym globie! Dlatego szkoda że MTG-B jest pozbawiony tej funkcji.

Ręcznie można "wywołać" kalibrację więc MB działa cały czas nie tylko w nocy. Chyba, że miałeś na myśli auto rc to tak ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chyba jednak radio i BT w modelu B1000 jest jakoś ze sobą powiązane. Dzisiaj też nie połączył się z radiem ale z kolei manualna synchronizacja w tym samym miejscu o 8 rano zadziałała bez problemu...

Teraz troszkę zgłupiałem nie ukrywam :D bo może to mieć przyczynę z tym że telefon i zegarek są ze sobą sparowane. Ale trochę to naciągane. Albo ustawienie auto kalibracji musi być na ON i wtedy bez BT może działać radio. Ok zrobimy tak i zobaczymy za dwa dni hehe

Pozdrawiam

 

 

P.S.

Chyba wszystko wiem :D dzięki Parówkowy Skrytożerco za naprowadzenie. 

Faktycznie w telefonie w aplikacji jest ustawianie auto time calibration (tej opcji nie ma w zegarku jako funkcja do ustawiania) i jest opisane że aby radio działało automatycznie bądź GPS musi to być włączone co daje też nam od razu auto kalibrację z telefonem. Więc teraz uściślając:

auto kalibracja OFF - zegarek nic nie robi sam, radio można aktywować samemu i działa tak samo jak połączenie BT, można wzbudzić manualnie,

auto kalibracja ON - zegarek będzie łączył się w "tle" po BT 4 razy dziennie, jak nie znajdzie telefonu po dobie włączy auto radio w nocy między 24:00 a 5:00 (to opcja kiedy cały czas mamy włączony BT w telefonie i appka działa w tle)

auto kalibracja ON, BT OFF - testujemy :D

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie można "wywołać" kalibrację więc MB działa cały czas nie tylko w nocy. Chyba, że miałeś na myśli auto rc to tak ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jasne, ale warunki propagacji fal radiowych powodują że MB jest skuteczny głównie nocą i wywołanie RC w dzień nie zmienia tego faktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale warunki propagacji fal radiowych powodują że MB jest skuteczny głównie nocą i wywołanie RC w dzień nie zmienia tego faktu...

Skutecznosc w dzien jest niemal taka sama jak w nocy. Ilekroc wymuszalem synchronizacje w dzien to w 95% dzialala jak nalezy.  Dzialanie noca jest takie troche na wszelki wypadek i chyba dla rejonow na pograniczu zasiegu nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w pn-wsch Polsce i u mnie w dzień nie łapie. Sprawdzałem wielokrotnie. W nocy bez problemu.

 

Zresztą chyba nie bez powodu auto rc jest ustawione na godziny nocne.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w pn-wsch Polsce i u mnie w dzień nie łapie. Sprawdzałem wielokrotnie. W nocy bez problemu.

 

Zresztą chyba nie bez powodu auto rc jest ustawione na godziny nocne.

No tak, to daleko. Moze byc na granicy zasiegu nadajnika z jednej strony i bialych niedzwiedzi z drugiej.   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu dzis przymierzalem. Poza tym ze nie widzialem w jakim trybie zegarka jestem jest fajny. Ale wymusic MB recxnie tez nie moglem. Jak tam obserwacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z ajfonem łączy się jak mu się zachce, nie jest to nieomylne. Zobaczymy jutro. Jak nie będzie to działać si to wyłącze BT po ustawieniach auto i zobaczymy czy za dwa dni radio samo będzie cykać czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej sorry że nic nie pisałem bo wiem że miałem testować i tak też robie ale teraz działam z telefonem i radiem. Na razie działa. Zarówno BT jak i radio. Za jakiś czas wyłącze BT w telefonie i sprawdzę czy radio co noc bez kontaktu z telefonem będzie działać. Na pewno dam znać :)

Generalnie tak jak czułem: włączyłem wszystko i po mału zapominam. Ale zrobie teraz przez weekend test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 11.10 miałem o 6:30 ostatnie połączenie z telefonem, dzisiaj sprawdziłem i nie wskazało mi Y na synchronizacji radia. A doba w teorii minęła. Dzisiaj wyłączyłem BT w telefonie i położę go w nocy w miejscu gdzie manualnie się łączył, sprawdzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sumie wiem że nic nie wiem... już zgłupiałem. Telefon ma wyłączony BT ale jakby jest sparowany z zegarkiem. Ostatnie połączenie z telefonem 11.10. Dzisiaj rano znów sprawdziłem i pokazuje N czyli jakby nie było żadnej synchronizacji mimo że powinno łączyć się radio! 

Jeszcze mam jedną możliwość do przetestowania - po prostu usunę sparowanie telefonu z zegarkiem i sprawdzimy wtedy. Bo jak ktoś nie ma telefonu to przecież MB powinien łączyć się normalnie... 

Już w sumie nie wiem jak to działa :D co jest priorytetem a co nie. Ja to widziałbym tak:

1. mam sparowany telefon z zegarkiem ale nie używam połączenia itp, robię to wtedy kiedy chce szybko przełączyć strefy bądź sprawdzić aktualny stan baterii

2. łączę się przez radio co noc i mam świeżo ustawiany czas z marszu

Ale ewidentnie tak to nie działa. Jak ktoś miałby jakieś sugestie proszę pisać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zaczyna mnie to już irytować. Usunąłem połączenie zegarka z telefonem żeby sprawdzić jak zachowa się zegarek w przypadku jakbym nie miał telefonu. I jak na razie ciągle widnieje N przy sprawdzaniu czy zegarek się połączył czy nie. Strefa czasowa na Paryż i auto synchronizacja włączona. Nie mam już pomysłów co zrobić żeby zegarek łączył się z radiem bez telefonu. Nie rozumiem tego, DST też ustawione na auto wszystko tak jak powinno być, nie wiem może zmienię miejsce na następną noc. Jeżeli macie jakieś pomysły dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.