Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dukezpol

coś specjalnego na 40 urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

co prawda do okrągłych 40 urodzin jeszcze prawie całe 9 miesięcy, ale w związku ze stosunkowo dużym planowanym wydatkiem, zaczynam  już teraz myśleć o czymś wyjątkowym - o czymś do końca życia i tylko na specjalne okazje (kilka razy w roku).

 

Na pewno z komplikacją perpetual calendar i na pewno do ok 100 tys pln (max 120)

 

Faworyt na razie jest jeden - IWC Portuguese, pewnie klasycznie - w czerwonym złocie... 

http://www.iwc.com/en/collection/portuguese/IW5023/

 

Czy są jakieś ciekawe alternatywy w tym budżecie? W związku z zaawansowanym wiekiem (w koncu 40stka to juz powazna sprawa), interesują mnie raczej projekty klasyczne w kopercie 42-44mm na pasku, tzw. młoda awangarda to nie ten kierunek... 

 

Co jeszcze - raczej automat, jeśli manual to tylko z dużą rezerwą i wskaźnikiem tejże...

Stan - może być second hand ale w kondyzji tzw. 0

 

Dzięki z góry za ew. sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś znajdziesz co wizulanie wpadnie Ci w oko a dalej sobie zweryfikujesz pod względem ceny

 

https://www.google.pl/search?q=perpetual+calendar+watch&espv=2&biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=_EFJVLH1ItGI7AakuoCQBw&sqi=2&ved=0CCkQsAQ

 

Mój kolega kupił sobie taki i jest bardzo zadowolony

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zegarki-Chronoswiss,706

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, chyba za bardzo zafiksowałem się już na IW5023 bo zarówno powyższe Chronoswiss jak i okrągły Da Vinci (mimo ciekawej ceny) zupełnie mi nie podchodzą ze względu na kształt koperty, uszy i to, jak poukładana jest tarcza.

 

Jedynie JLC jest dość ciekawy, ale zdecydowanie za maly (40mm) i wg mnie przegrywa z IW5023. Z kolekcji JLC za to Duometer mi się bardzo podoba, ale to już temat na kiedy indziej.

 

Może jeszcze jakieś ciekawe sugestie zanim zafixuje się na IW5023 na amen? :)

Z IWC np podoba mi się tez najnowszy pilot z perpetualem - 3791, z tym że lekko wykracza poza budżet i wydaje się jednak trochę za mało elegancki i zbyt masywny, jak na "wyjątkowy zegarek na specjalne okazje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli perpetual calendar to konieczność, od IWC zdecydowanie wolałbym jaegera z 8 dniową rezerwą, w subtelnej 40 mm kopercie w stali, za nieco ponad połowę planowej kwoty (za ok 60 tyś do wyrwania, po co przepłacać za złoto):

 

http://www.watchcollectinglifestyle.com/home/insider-jaeger-lecoultre-master-eight-days-perpetual-40-in-stainless-steel-the-only-perpetual-calendar-with-8-day-power-reserve

 

 

L1170437.jpg?format=1000w

L1170457.jpg

 

ewentualnie przyjrzałbym się GO Senator w stali, za mniej niż 60 tyś. Rozmiar 42 mm - wg mnie górna granica dla eleganckiego zegarka:

 

Glashutte-Original-Senator-Perpetual-09.

646176d1331200012-new-go-senator-perpetu

03.285_3.jpg

 

jeśli nie musi być perpetual furtka się otwiera na wiele ciekawszych moim zdaniem zegarków "na całe życie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istnieja tylko 2 takie zegarki - albo ten IWC, ktory zaproponowales, albo:

post-25547-0-93103300-1414151618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiegł mnie Kolega, też uważam że biała "Huta szkła" jest super,a te niebieskie wskazówki, miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zapomnialem tylko dodac, ze moj wybor w tej kwestii bylby jednoznaczny tj, JLC B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc po kolei:

- czemu automatic albo manual z dużą rezerwą? Ustawienie daty w perpetualu jest chyba dość czasochłonne i trudne. Jeszcze manual nakręcany raz na tydzień będzie OK (vide JLC), ale konieczność nakręcania zegarka co 2 dni to już dla mnie uciążliwy obowiązek.

 

- ten JLC w 40mm jest po prostu trochę za subtelny. Mówi to gość z łapą niedźwiedzia dla którego założenie dużej PO do garnituru nie stanowi żadnego problemu i wygląda on w takim secie dalej nieskazitelnie uroczo! :) Ale OK, szwędam się czesto po róznych lotniskach, to go chęcią przymierzę

 

- JLC Duoemetre poniżej to już oczywiście inna historia (piękny zegar!) ale nie ma nic wspólnego z wiecznym kalendarzem, a to priorytet absolutny.

 

- GO jakoś do mnie nie przemawia. Chyba po prostu nie przepadam za malowanymi tarczami i za tą niemiecką, mało odważną, poprawnością ...

 

Rzucił mi się w oczy jeszcze nowy IWC Da Vinci 3761 http://www.iwc.com/en/collection/davinci/IW3761/

Co o nim sądzicie w zestawieniu z klasycznym perpetualem IW5023? Ma mniej totalizatorów, podobnie jak nowy PIlot...

Czy myślicie że IW5023 też pójdzie w tę stronę? O ile w ogóle planują coś wkrótce zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.