Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Naprawdę nieźle zrobiona wg mnie
  sam się boksuję z myślą czy wkleić się w "upiększenie" za 35 pln  jedynego WP (którego posiadam) czy zostawić jaki jest (z parchami)?

 

"łezkowate" indeksy i przygrube litery napisów ...jeszcze coś???


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  sam się boksuję z myślą czy wkleić się w "upiększenie" za 35 pln  jedynego WP (którego posiadam) czy zostawić jaki jest (z parchami)?

 

"łezkowate" indeksy i przygrube litery napisów ...jeszcze coś???

 

Tyle. A i to nie każdy zobaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Cześć koledzy,

 

Ktoś z Was coś powie o tej tarczy:

 

http://allegro.pl/lucz-de-luxe-i6916701624.html#thumb/1

 

Z mojej ograniczonej wiedzy wynikałoby że tarcza to reprodukcja (zwłaszcza indeksy godziny 12 mówią wszystko), plus ta koronka. Logo pasuje do pentagonu na werku.

 

Pytam bo kolega się nakręcił na tego Łucza, a ja nie jestem fachowcem od rusków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy,

 

Ktoś z Was coś powie o tej tarczy:

 

http://allegro.pl/lucz-de-luxe-i6916701624.html#thumb/1

 

Z mojej ograniczonej wiedzy wynikałoby że tarcza to reprodukcja (zwłaszcza indeksy godziny 12 mówią wszystko), plus ta koronka. Logo pasuje do pentagonu na werku.

 

Pytam bo kolega się nakręcił na tego Łucza, a ja nie jestem fachowcem od rusków.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ha tak myślałem. Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wierzyć opisowi <<Zegarek całkowicie oryginalny, nie jakaś ,,malowanka,,>>?? bo, jeśli to autentyk, to jak na 70-cio letni zegarek wygląda zarąbiście

post-54348-0-80197900-1508152997_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest taka https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/rodina?lightbox=dataItem-ikj3t88i  zresztą cała kolekcja świetna warto sobie pooglądać chociaż 

 

 

A na dole strony szczególne podziękowania dla osób które pomogły stworzyć stronę i kolekcję a tam nasz kolega  :)

 

 

Special thanks to Ilya Saryzin, Orlin Rusev, Roman Iskrun, Luís Lopes, Grzegorz Magdoń, David Duff, Paul Schnurr, Gary Drainville, and the countless others who have helped to make this collection and website possible. 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sadzicie o tym egzemplarzu jak i o ofercie? Na jebaju nie widzialem jeszcze 2 takich samych sztuk. W kazdym inny dekiel tarcza ... itd milon kombinacji, a z nich najbardziej podoba mi się ta z podanego nizej link u niestety zdjecia zrobione z podejrzaniesporego dystansu :P

 

https://m.ebay.co.uk/itm/NOS-Vintage-Russian-Watch-Vostok-wostok-Russian-Watch-Pope-John-Paul-II/132076870695?hash=item1ec0651c27:g:MTgAAOSwWxNYzCpE

 

Przepraszam za link zamiast normalnych zdjec ale w telefonie nie moge dodac do posta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza oryginał ale... koperta raczej powinna być taka: https://www.facebook.com/897947936947609/photos/a.1298508226891576.1073741837.897947936947609/1298516356890763/?type=3&theater

Choć nie wykluczam na amen innych wersji. W latach 90-tych Wostok składał zegarki jak leci i z czego było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek - daj spokój! Czistopol w latach 90-tych pakował zegarki do obu tych kopert i raczej nie  kierował się jakimiś schematami


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Rozumiem że to jest współczesna tarcza.

 

10166186_2ed0fa8840458145a5e3d8fdedba.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest współczesna tarcza.

 

 

Tarcza  i koperta współczesne. Wskazówki z Wostoka precyzyjnego a nie Wołny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma problemu z odróżnianiem ale takiej tarczy jeszcze nie widziałem. Chyba nowość we współczesnej twórczości

attachicon.gif6014741349.jpg

Tarcza od atlantika oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza od atlantika oryginal.

 

 

Tu nie ma problemu z odróżnianiem ale takiej tarczy jeszcze nie widziałem. Chyba nowość we współczesnej twórczości

attachicon.gif6014741349.jpg

Chodziło mi o podobieństwo tarcz.post-79147-0-08325900-1512646091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiedzy wyniesionej z Forum ( Dziekuję),  mam wątpliwości co do tej tarczy "kraba" :

 

http://allegro.pl/piekny-zloty-sputnik-17-jewels-do-kolekcji-super-i7139455191.html#thumb/1

 

Jednak sprzedawca w opisie wyraźnie zaznacza:

 

"...Tarcza oryginalna, sygnowana:

„ SPUTNIK OD KIROWA = 1M43 = ZDJEŁANO W CCCP ;..."

Proszę Kolegów o potwierdzenie moich wątpliwości. Swoją drogą, jeśli tarcza nie jest oryginalna, to czy opis nie wprowadza celowo w błąd? Sprzedawca podaje to jako fakt.

Pozdrawiam

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza to ukraińska podróba :angry: A sprzedawca twierdząc że jest oryginalna jest po prostu bezczelny


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek nie ma absolutnie nic wspólnego z oryginalnym sputnikiem (inny rodzaj koperty, wskazówek, koronki). To kirowski poljot ze współczesną tarczą ala sputnik

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek nie ma absolutnie nic wspólnego z oryginalnym sputnikiem. To poljot ze współczesną tarczą ala sputnik

Właśnie miałem to samo napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Krzyśku - dla dojaśnienia trochę w międzyczasie edytowałem swój post :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.