Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

A cha i dla tego nie moglo byc tarcz warszawskich tej tarczy bo orginal jest w katalogu :)

Nie o to chodzi. Oczywiście, że mogły być również tarcze warszawskie do (choć trudno mi to sobie wyobrazić) tej Newy , tak jak były do wielu innych radzieckich ale nie wyłączając również Atlantica, Delbany, Doxy, itp.

 

Zamierzałem wskazać, że tarcza w pokazanym zegarku JEST CAŁKOWICIE ZGODNA Z KATALOGIEM i więcej przesłanek jest za tym, że to oryginał, niż warszawska.

z tarczami warszawskimi jest tak że można je poznać na pierwszy rzut oka i ta z tego mira jest na 100% warszawska.

Ta na pewno. Mowa była o Newie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba moderacja porządki robiła bo żadnej newy nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jezeli  gosciu zrobil ta tarcze warszawska  mira z datownikiem . Calkowity bezsens bo takich mirow nie bylo w orginale. To nie wyklucza,ze tez mogl zrobic kilka tarcz Newy .Wlasnie ten model Newy co o niej dyskutujemy ,Wiec jezeli zrobil to orginal od warszawskiej bedzie trudny do rozroznienia .

Edytowane przez artur17087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Powiem tak jezeli  gosciu zrobil ta tarcze warszawska  mira z datownikiem . Calkowity bezsens bo takich mirow nie bylo. To nie wyklucza,ze tez mogl zrobic kilka tarcz Newy .

Takich nie. Ale były MIR-y z datownikiem o innym wzorze tarczy.

Po prostu na tarczy dla Mira z datą klepnął wzór tarczy Mira bez daty.

Dlatego indeks z godziny 3 trafił w okienko kalendarza i to krzywo. Jasne ?

jak dla mnie to oryginał tyle że z umytą tarczą.mam taką wołnę

 

A dla mnie ta Wołna to warszawska tarcza ;)

Zmusiłeś mnie do szperania w wiaderku w poszukiwaniu tego trupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał na 100%.ta Twoja "trochę" się różni.tak wygląda z farbą

2012-09-29%2017.45.31.jpg

taka technika,te miejsca nie są pokrywane farbą i mienią się własnym blaskiem,inny przykład w tej technice

2013-08-21%2018.23.36.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

oryginał na 100%.ta Twoja "trochę" się różni.tak wygląda z farbą

 

Ten model ma granatowe indeksy i napisy na tarczy (zgodny z opisem w katalogu), skąd więc złociste cyferki na tej powyżej ?

 

Pomyłka, przyznaję.

Wypełnienie cyfr złociste, obwódka cyfr, skala i napisy granatowe

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego wostoka z datą w wiaderku znalazłem tarcza chyba zmyta bo został cień po 12 - 6 - 9 

post-68206-0-01472600-1476028077_thumb.jpg

post-68206-0-70277600-1476028083_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem w jednym z pudeł i do tematu dodaję kilka najczęstszych przykładów tarcz zamienników (od lewej) oraz oryginały (od prawej). Nie patrzcie na wskazówki (te z wypełnieniem powinny być w Wołnie z lumą, w Wołnach nie było czarnych sekundników itp). Mam jeszcze trochę innych zamienników, oryginałów też, ale te stanowią 99% rynku.

 

Wołna - tarcze zamienniki i oryginalne


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie oryginalne tarcze ?

4decac4a3535a0120c947edfb61790af.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie oryginalne tarcze ?

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nikt czegoś takiego nie podrabia więc oczywiście że tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mówcie co chcecie ale te tarcze naprawdę już są świetne:

http://allegro.pl/nowa-wolna-22-kamienie-ideal-i6648490467.html#thumb/1

Już wcześniej o tym pisałem.

Są coraz lepsze, z każdym wypustem lepsze.

Te pierwsze Wołny były ohydne z błędami-literówkami w napisach, w dodatku kolor sraczkowaty, bo pewnie wzorowali się na zniszczonej tarczy.

Teraz kolejne edycje każdego modelu, każdej marki są coraz lepsze, bardziej dopracowane, niektóre (np do Amfibii) lepsze niż oryginał.

Naprawdę bardzo dobrze wykonane. Można spokojnie je zamienić na potrzeby własnej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej o tym pisałem.

Są coraz lepsze, z każdym wypustem lepsze.

Te pierwsze Wołny były ohydne z błędami-literówkami w napisach, w dodatku kolor sraczkowaty, bo pewnie wzorowali się na zniszczonej tarczy.

Teraz kolejne edycje każdego modelu, każdej marki są coraz lepsze, bardziej dopracowane, niektóre (np do Amfibii) lepsze niż oryginał.

Naprawdę bardzo dobrze wykonane. Można spokojnie je zamienić na potrzeby własnej kolekcji.

I nie sposób się z tobą nie zgodzić Jacku. Wiadomo że wolę idealny oryginał NOS ale to coraz trudniejsze wręcz czasem niemożliwe. A tak jak tu coraz mniej błędów, kolor wreszcie ok i czcionka itd. Wiem że to nie oryginał ale do noszenia na co dzień taka "Wołna" jest jakimś pomysłem. Na pewno lepszym niż De luxy Zbysia ;)

Gdyby jeszcze w tej Krisa wskazówki były z tego modelu... Za to werk :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o replikach tarcz do stolicznoje. Ta z fotki poniżej wygląda jak prosto z salonu i dodatkowo kształt nacięcia indeksów jest niepokojąco podobny do kształtu indeksów na współczesnych replikach do pdl-a i kosmosa.  Czy to jest oryginał??

post-54348-0-03318500-1482397861_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o replikach tarcz do stolicznoje. Ta z fotki poniżej wygląda jak prosto z salonu i dodatkowo kształt nacięcia indeksów jest niepokojąco podobny do kształtu indeksów na współczesnych replikach do pdl-a i kosmosa.  Czy to jest oryginał??

Zdecydowanie oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginalny, współczesny zegarek, o walorach estetycznych się nie wypowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze stary USSR

Poważnie, zaczęli je robić jeszcze przed rozpadem? Myślałem, że to USSR to dla turystów pisane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Raczej z czasów przełomu 1991-92, a tarcze sygnowane CCCP/USSR montowali jeszcze w 1994 r. (a może i dłużej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to nie wiedziałem myślałem że jak CCCP lub USSR  to jeszcze stara produkcja a nie Rosija 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.