Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak , tylko zegarek za kilka złotych i to nie żadna rodzinna pamiątka więc raczej ekonomicznie nieuzasadnione , zastanawiałem się bardziej czy warto popracować i nadać mu taki wygląd mimo że mało trwałe czy lepiej nie ruszać , tylko zniszczony to żadna ozdoba kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mi zniknął lub został usunięty, spróbuję tu zapytać - jak płacicie za zakupy na Ukrainie? Zrobiłem eksperymentalny zakup tutaj https://newauction.com.ua

I żadne szybkie płatności jak w allegro się nie pojawiły. Sprzedający mówi i Western Union i że PayPal u nich nie działa. Rozumiem tyle o ile bo używam Google translate, z cyrylicy nic nie rozumiem.

Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mi zniknął lub został usunięty, spróbuję tu zapytać - jak płacicie za zakupy na Ukrainie? Zrobiłem eksperymentalny zakup tutaj https://newauction.com.ua

I żadne szybkie płatności jak w allegro się nie pojawiły. Sprzedający mówi i Western Union i że PayPal u nich nie działa. Rozumiem tyle o ile bo używam Google translate, z cyrylicy nic nie rozumiem.

Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

Napisaliśmy ci wczoraj ale widocznie nie zdążyłeś przeczytać.

Nowy temat był zbędny bo tu jest wszystko:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116918-zagraniczne-zakupy-przesy%C5%82kiprzelewy-paypal-western-union/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. I przepraszam, nie znalazłem tego tematu, już się zabieram do czytania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale ale spróbuję tutaj. Posiadam zegarek ze zdjęcia i mam z nim problem a mianowicie zegarek chodzi punktualnie aż do godziny około 22;00 wtedy wskazówka sekundowa dalej pracuje lecz minutowa nie chce dalej iść jeśli go ręcznie przestawię po 24 wtedy zaczyna chodzić dobrze. Wie ktoś może czego to jest przyczyna?

15409989 1304151652970600 1910647855 O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale ale spróbuję tutaj. Posiadam zegarek ze zdjęcia i mam z nim problem a mianowicie zegarek chodzi punktualnie aż do godziny około 22;00 wtedy wskazówka sekundowa dalej pracuje lecz minutowa nie chce dalej iść jeśli go ręcznie przestawię po 24 wtedy zaczyna chodzić dobrze. Wie ktoś może czego to jest przyczyna?

 

 

minutowa trze pewnie o godzinową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minutowa trze pewnie o godzinową

wcześniej zegarek chodził bez takich problemów, jak można to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś chyba na forum ale nie znajdę. Czy ktoś zna datowanie chrono 3017 po numerze seryjnym. Tu zdaje się numer ma znaczenie wyjątkowo :D

 

Edit. Już mam :)

Edit 2. To jeszcze pytanko. Jaki macie panowie najniższy numer seryjny swoich 3017?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś chyba na forum ale nie znajdę. Czy ktoś zna datowanie chrono 3017 po numerze seryjnym. Tu zdaje się numer ma znaczenie wyjątkowo :D

 

Edit. Już mam :)

Edit 2. To jeszcze pytanko. Jaki macie panowie najniższy numer seryjny swoich 3017?

Krzysztof, możesz powiedzieć szerzej, dlaczego numer ma takie znaczenie? Prędzej czy później Striełkę będzie się chciało kupić. Dzięki z góry za odpowiedź. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, możesz powiedzieć szerzej, dlaczego numer ma takie znaczenie? Prędzej czy później Striełkę będzie się chciało kupić. Dzięki z góry za odpowiedź. :D

Większość radzieckich zegarków nie była logicznie i sensownie numerowana. Po prostu numery produkcyjne służące może ewentualnie bieżącej ewidencji w fabryce nie mające znaczenia, albo dochodzące do jakiejś wielkości np 9999 i nabijane od początku. Ewentualnie w starych modelach to pomaga w datowaniu jeśli był również rok i kwartał. Ale chrono 3017 było wyprodukowanych wszystkich niezależnie od wzoru tarczy przez okres 20 lat zaledwie około 100000 sztuk (około 400 miesięcznie). W tym chyba jedynym przypadku numer seryjny pokazuje kiedy zegarek był wyprodukowany. Im niższy numer tym starszy zegarek. Dodam jeszcze że przez pierwsze kilka lat produkcji nie były zupełnie w publicznym obiegu(dystrybucji) tylko i wyłącznie jako zegarki wojskowe. A wczoraj szukałem tej tabeli:

post-49869-0-11671400-1486538970_thumb.jpg

 

Masz jeszcze priv :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozłożenie zegarka na części - werk, tarcza, wskazówki, koperta osobno to zadanie trudne? Coraz bardziej chciałbym samemu coś grzebać - wymienić wskazówki, szkiełko, oczyścić kopertę, tarczę.. czy konieczny jest jakiś podstawowy zestaw narzędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten, który pokazałem, jest z którego roku?

Jeśli dobrze widzę to numer masz 01963 (01863?) czyli baaardzo niski. Z pierwszego roku produkcji czyli 1959. Nie byle co!

Pokaż jeszcze tarczę. Wiem ze już dawałeś ale przypomnij :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza Poljot, taką jak w tabelce, druga od góry. Zegarek jest jeszcze w serwisie.

Tabelka pokazuje, że pierwsze numery to strełki, a mój to Poljot i to mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzebałem go u zegarmistrza w pudle z częściami, i to chyba z kwarcami w dodatku, więc możliwe że ktoś pobrał sobie balans i terczę a ten bidulek się taki ostał. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozłożenie zegarka na części - werk, tarcza, wskazówki, koperta osobno to zadanie trudne? Coraz bardziej chciałbym samemu coś grzebać - wymienić wskazówki, szkiełko, oczyścić kopertę, tarczę.. czy konieczny jest jakiś podstawowy zestaw narzędzi?

Podstawowy zestaw narzędzi to na pewno. Nie jest trudne (oprócz wskazówek, dla mnie to zawsze będzie stres) - spróbuj. Najpierw popróbuj na jakimś trupie, żeby jakiejś fajnej sikorki nie ukatrupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 20 tysięcy to wojskówki, później cywil. Te wojskowe mają też trochę inną kopertę - krawędzie. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

do 20 tysięcy to wojskówki, później cywil. Te wojskowe mają też trochę inną kopertę - krawędzie. 

I mechanizm ten "lepszy" KL1, ale oś balansu tak samo delikatna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrząc po logo, najbardziej prawdopodobne jest, że mostek jest przełożony ze starszego werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, może być tarcza przekładana. Masz zdjęcie koperty od tarczy strony? W tych mechanizmach szlify na częściach nie zgadzają się


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo fabryki początkowo było rombem a tu jest pieciokąt.

post-68064-0-98605000-1486551787_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.