Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łukasz Radziszewski

Użytkownik
 • Content Count

  551
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Początkujący

About Łukasz Radziszewski

 • Birthday 10/03/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Moskwa, rok 1980

Recent Profile Visitors

461 profile views
 1. Miał być dawcą tarczy i ringu. Złoty jest bardzo rzadki, szczególnie ten - tak jak albinos i niektóre turkusowe nie ma sygnatury 1MCzZ Kirowa. Teraz zostaje na pewno w oryginalnej konfiguracji.
 2. http://www.ebay.pl/itm/ULTRA-RARE-Vintage-soviet-all-steel-watch-Poljot-de-luxe-Vimpel-USSR-1960s/132089333369 Chłopaki, na prawdę był stalowy Wympieł? Tarcza się niby zgadza - Roman takiego Poljota zgarnął niedawno, dobrze pamiętam swój ból. Wympieła pierwszy raz widzę.
 3. To chyba loteria - moi znajomi czasem coś mi podrzucają z Ukrainy, bo ziomek ma żonę z Użhorodu. Różnie z ilością - zawsze bez problemu. Słyszałem historię znajomego zbieracza, że kupił na Ukrainie jakieś stare, stacjonarne sowiety (nie pamiętam czy to były ACzS-1, czy coś innego). Bramki na granicy jak szalone zaświergotały, zrobił się raban i po dłuższej awanturze ich nie przepuścili - chodziło o radioaktywne wypełnienia wskazówek i indeksów. Ponoć je gdzieś rzucił, no bo co robić w takiej sytuacji.
 4. Roman, no pewnie że to rozróżniam. Tylko, że każdy, nawet bardzo unikatowy zegarek, czyli "okazja", po przekroczeniu pewnej kwoty może przestać być "okazją".
 5. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Mercel, machniom?
 6. Żeby nie było, że jestem hipokrytą, napisałem dalej, że sam korzystałem z tego wątku, szczególnie z Twoich wystawek, które dokładnie z resztą pamiętam. Chodzi o to, że ewentualny temat z sami opcjami "kup teraz" będzie miał dynamiczny charakter.
 7. Maciej, wiadomo, że cel i zawartość wątku potencjalnie służą każdemu i są nam na rękę. Też nie raz skorzystałem. Stało się jednak niezdrową regułą, że kiedy "okazja-licytacja" trafia przez ten wątek do ogólnej świadomości, można sobie ją spokojnie darować. Będzie ją kosiła rzesza ludzi, zapewne w lwiej części ekipa z forum - posługująca się wątkiem jako sprawdzonym, popularnym detektorem. Już kilku naszych kolegów wcześniej trafnie zauważyło, że sami kręcimy na siebie bata. Jak by się nie skończyło to głosowanie - doskonale, że taka dyskusja ma miejsce. Trochę otrzeźwiałem i ze swojej strony, nie będę tu już niczego więcej wrzucał. Namawiam Was, aby ten wątek sobie zwyczajnie odpuścić, dla własnego komfortu. Okazje w formie "kup teraz" niby eliminują wady obecnego wątku, ale nie oszukujmy się - każda okazja, którą można dziabnąć od ręki błyskawicznie zniknie. Notorycznie będziecie odpalać okna z informacją o zakończonej sprzedaży.
 8. Przykre, że dla czterech stówek gość umie się zebrać na tak oczywistą nieuczciwość. No cóż, przykra sprawa i szkoda ludzi.
 9. Nie wiem ilu z Was zauważyło, że to co omawiamy albo czym zachwycamy się tutaj na forum ma bezpośredni wpływ na rynek. Ktoś chwali się Zarią amfibią, kilku pisze że o takiej marzy - za chwile, jak grzyby po deszczu jest odpowiedź sprzedawców na allegro, oczywiście w odpowiedniej cenie. Tak samo jest z licytacjami. Często wrzucałem okazje, które łowiłem podczas codziennego farmowania allegro. Ale nie przyjmowałem do świadomości, że po "detekcji", odbieramy aukcjom szansę stania się prawdziwą okazją. Numer 1!
 10. http://allegro.pl/zegarek-wojskowy-ss-wehrmacht-iii-rzesza-i6726166000.html#imglayer Polecam Waszej uwadze. Szczególnie subtelne fałszerstwo mechanizmu.
 11. Sursum, sorry, ale to co mówisz w dłuższej perspektywie odbije się wszystkim dużą czkawką. Sztuczne utrzymywanie cen na jakimś "godziwym" poziomie, tj. zaniżanie ich, jest z mojej perspektywy niewykonalne. Nie ma przecież ustalonego cennika, ani, jak twierdzisz cen rynkowych - każdy z nas kieruje się odmienną, indywidualną klasyfikacją i możliwościami finansowymi. Będzie to z góry przegrany zabieg, choćby z punktu widzenia podstawowych prawideł rozwoju rynku kolekcjonerskiego. Jestem tu wystarczająco długo, aby zauważyć, że wśród niektórych powstaje coraz większe roszczenie by ceny były uczciwe-niskie, najlepiej jak na ryneczku w bramie, natomiast zegarki oczywiście perełki-najlepsze. Przez takie podejście wiele osób nawet na jeden dzień nie wstawi zegarków na forum, tylko spędza je od razu w innych źródłach. Nawet się nie dowiesz, że było coś fajnego na sprzedaż. Nie ma co oczekiwać, że ktoś zapomni, że jest coś takiego jak alledrogo. Osobiście nie mam problemu z tym, żeby czasem zapłacić więcej, nawet x-krotność za jakiś interesujący zegarek. Sklepik na forum jest raczej gwarancją, że nikt nie sprzedaje Ci bubla albo składaka, tylko coś potencjalnie wartościowego i dobrej jakości.
 12. Rozumiem podejrzenia, że to charkowska - sprzedawca od dawna chętnie takimi handluje. Zapytaj go na prv, czy dałby radę ogarnąć Ci dwie-trzy i jest szansa, że się dowiesz.
 13. O kurde, nie tylko najładniejsza Pobieda z 2 Zawoda, to wygląda tak jak by dopiero co stamtąd przyjechała.
 14. Chłopy - przekazałem znajomemu, że jest kilka osób zainteresowanych kopertami stalowymi do Urala (Mołnia też wchodzi, tzn. mechanizm mołniowy, z tarczą byłby problem). Będą do odbioru za 2 tygodnie. Nie wiem w jakiej cenie - piszcie do użytkownika allegro mloteczek1, on organizuje sprawę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.