Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oskar2905

Pomoc w identyfikacji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno taki zegarek. Czy ktoś wie co to za cudo? Na dole tarczy jest napisane MADE DEMAT. Załączam zdjęcia mechanizmu. Co najciekawsze zegarek jest sprawny (prawie ;) ). Mechanizm chodzi, ale nie można go nakręcić bo wyłazi cały wałek :( . Ciekawy jest też przycisk koło koronki. Nie mam pojęcia do czego służy. Pozdrawiam.

post-57382-0-62108700-1480349297_thumb.jpg

post-57382-0-14538700-1480349307_thumb.jpg

post-57382-0-07280900-1480349318_thumb.jpg

post-57382-0-24893200-1480349404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj wyciągać wałka przy nastawianiu godziny - do tego służy właśnie ten przycisk przy koronce (tak jak w kieszonkowych np. tych sprzed 100-120 lat) - wciśnij go i przekręć koronkę.

Sam zegarek to tzw. "pasówka" - może być z lat 30. lub powojenna. Werk to cylinderek, prawdopodobnie na 10 kamieniach - bezmarkowy. Tarcza dorabiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychwyt kołkowy kiepskiej jakości z tego co widać na zdjęciu; zarówno werk jak i tarcza fabrycznie no-name. Oprócz sentymentalnej (jeśli w ogóle) wartość żadna, stety-niestety.

 

edit: intryguje mnie jednak to "MADE DEMAT", nie mam pojęcia co może oznaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja już ślepnę od gapienia się 16 godzin w komputer, ale to jest cylinder jak byk, nie kołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość zabawnie, bo trafiłem do tego tematu przez Google'a. Ktoś coś kojarzy z tym "made demat"? Bo sam szukałem, natrafiwszy na taki napis na tarczy zegarka. Zresztą też pasówki, też z cylindrem i też z przyciskiem do ustawiania godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja już ślepnę od gapienia się 16 godzin w komputer, ale to jest cylinder jak byk, nie kołek.

Oczywiście, że masz racje - cylinder.

 

Dość zabawnie, bo trafiłem do tego tematu przez Google'a. Ktoś coś kojarzy z tym "made demat"? Bo sam szukałem, natrafiwszy na taki napis na tarczy zegarka. Zresztą też pasówki, też z cylindrem i też z przyciskiem do ustawiania godziny.

Demat - skrót od dematerializacji. Czyli twórca informuje nas że się zdematerializował. :D

A poważniej, jakie to ma znaczenia co naskrobał w garażu jej twórca amator.?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan nazywał się Demat...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcja, o której zupełnie nie pomyślałem :). Dzięki, Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.