Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel30w

Namagnesowany Seiko ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam taki o to mały problem z Seiko Premier SSA215 4R39-00L0

 

Od zakupu do teraz chodził mniej wiecej -7s noszony +2s jak leżał więc miałem jakies -5 dziennie.

 

Natomiast teraz zaczął spóźniać dość solidnie i od dwóch dni jest około -23s na dobę (Przez noc -2s).

 

Zegarek nie został uderzony, nie spadł więc nie wiem co mu się podziało.

 

Jedyną rzeczą która zbiegła się z początkiem tego problemu było to, że zostawiłem go położonego na smartphonie przez ok 2,5h. Leżał na wyświetlaczu po prostu.

 

Wątpię, że telefon mógł go namagnesować to po pierwsze a po drugie zaczął bardziej spóżniać zamiast spieszyć...

 

Chciałbym go rozmagnesować ale jestem za granicą narazie i do zegarmistrza w tym momencie jest mi nie po drodze.

 

Proszę o wasze opinie.

 

P.S. Może go zostawić na kolejne 3h na telefonie i zobaczyc czy się jeszcze pogorszy? Miałbym wtedy pewność że to namagnesowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lat go używasz? Może po prostu domaga się przeglądu.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie napisałem, używam go ok 3 miesiące, więc przegląd odpada raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Jeżeli to nówka sztuka to może byłoby dobrze udać się do sklepu, w którym go kupiłeś.

Szczerze to wątpię, aby telefon namagnesował w takim stopniu zegarek. Może głośniczek, ale to też dziwne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Mógł się namegnesować.

W niektórych modelach, np. Samsung S7, S8   są magnesy neodymowe ( w telefonie lub/i w etui). Służą jako czujniki np. do sygnalizacji otwarcia/zamknięcia etui itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Jeżeli to nówka sztuka to może byłoby dobrze udać się do sklepu, w którym go kupiłeś.

Szczerze to wątpię, aby telefon namagnesował w takim stopniu zegarek. Może głośniczek, ale to też dziwne.

 

Kupiłem na CreationWatches wiec musze sie zastawnowic co zrobic. Nie wiem czy będą go chcieli chętnie przyjąć w autoryzowanym serwisie. Wiem, że z Orientami był problem gdy zegarek był zakupiony na stronach takich jak CreationWatches. Jak to wygląda z Seiko, nie robią problemów?

 

Mógł się namegnesować.

W niektórych modelach, np. Samsung S7, S8   są magnesy neodymowe ( w telefonie lub/i w etui). Służą jako czujniki np. do sygnalizacji otwarcia/zamknięcia etui itp.

Mój tel to akurat S7 ale te magnesy o których piszesz są chyba w klapce od obudowy a ja takowej nie posiadam. W telefonie nie ma chyba takich magnesów ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mógł się namagnesować od telefonu. Można sprawdzić za pomocą kompasu, przystaw do zegarka i zobacz czy igła kompasu nie zaczyna przekłamywać wskazania północy. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mógł się namagnesować od telefonu. Można sprawdzić za pomocą kompasu, przystaw do zegarka i zobacz czy igła kompasu nie zaczyna przekłamywać wskazania północy. 

Muszę skądś kompas wytrzasnąć :P Widziałem na jakichś survivalach, że można położyć listek na wodzie i na listku igłę... powinno wskazać północ. Zegarek więc powinien przyciągnąć igłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę skądś kompas wytrzasnąć :P Widziałem na jakichś survivalach, że można położyć listek na wodzie i na listku igłę... powinno wskazać północ. Zegarek więc powinien przyciągnąć igłę :)

Za dużo bear gryllsa :)

Idz do sklepu wędkarskiego albo jakiegoś dużego marketu na dział sport tam powinien być kompas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Zostawiłem na noc moją "piątkę" na pudełku w którym była naładowana maszynka do strzyżenia.

Zegarek rano "stał". Czy jest możliwe że maszynka zatrzymała sikora ?

Zegarek nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za krótko go wcześniej nosiłeś i rotor nie zdążył naciągnąć sprężyny na tyle żeby wytrzymał zegarek całą noc pracując.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za krótko go wcześniej nosiłeś i rotor nie zdążył naciągnąć sprężyny na tyle żeby wytrzymał zegarek całą noc pracując.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Zegarek (SNZF15K1) ma tydzień i odkładam go na noc od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Zegarek (SNZF15K1) ma tydzień i odkładam go na noc od początku.

 

A czy oprócz tego, że się zatrzymał zaobserwowałeś zmianę odchyłki dziennej? Nie śpieszy znacząco? Jeśli trzyma czas jak wcześniej to nie ma powodu do obaw, jeśli znacząco przyśpieszył to najprawdopodobniej trzeba go rozmagnesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz tego, że się zatrzymał zaobserwowałeś zmianę odchyłki dziennej? Nie śpieszy znacząco? Jeśli trzyma czas jak wcześniej to nie ma powodu do obaw, jeśli znacząco przyśpieszył to najprawdopodobniej trzeba go rozmagnesować.

Od tamtej pory nosiłem cały czas zegarek, chodził idealnie. Dzisiaj odłożyłem go na ok 7h i zegarek stanął, ten kaliber ma ponoć 40h rezerwy chodu :/. Zegarmistrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.