Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Nomos Glashütte Autobahn, inspirowany prędkością – Basel 2018 [dostępność, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprojektowana przez uznanego designera Wernera Aisslingera kolekcja Autobahn łączy w sobie charakterystyczne elementy stylistyki Nomosa i sportowe detale, subtelnie inspirowane motoryzacją.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma niełatwe zadanie - zrobić coś nowego w granicach swej stylistyki.

 

W Autobahn wklęsłość tarczy jest super, ale funkcjonalność (a to przecież ważna rzecz, zwłaszcza w kontekście niemieckiego designu) najbardziej nietypowych elementów Autobahna pozostaje jednak trochę dyskusyjna:

- wskazówka minutowa wyglądająca jak sekundnik mnie akurat zupełnie nie przekonuje, zwłaszcza, że nie ma luminovy i jeśli po ciemku jest poza ringiem, to chyba trudno wskazać dokładnie jej położenie.

- datownik pokazujący dzień poprzedni i kolejny jest uzasadniony w przypadku szerokiej wskazówki minutowej, a tu... no cóż, mamy sytuację zupełnie odmienną. Chyba jest więc po to, by na dole tarczy nie było zbyt pusto.

- sam ring jest efektowny i przykuwa uwagę, choć poza względami estetycznymi raczej nie ma jasno przypisanej funkcji. Owszem, doświetla wskazówkę minutową, ale tylko w 2/3 tarczy. Ale świeci pięknie:

 

Detail-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny :) Mnie się podoba :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałęm nomosa, ale jakoś mam sentyment do tej marki


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałęm nomosa, ale jakoś mam sentyment do tej marki

Dobra marka , dobrze sie kojarzy.

Chociaz do mnie ten model nie "przemawia"

Ps. Skojarzył mi sie z tym https://xicorr.com/m20 :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo (a przynajmniej na nagraniach) ring wygląda naprawdę niesamowicie, tarcza też:

 

 

 

https://youtu.be/eomEx1LC90c?t=157

 

Wskazówki natomiast nadal wydają mi się nietrafione, chociaż końcówka minutowej jednak ma luminowę.

 

p.s.

i jeszcze fajny film z Aisslingerem (Autobahna można dostrzec na jego nadgarstku). Zobaczcie, czym jeździ :wub:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten zegarek nie daje mi spokoju, jest naprawdę wyjątkowy. Zmodyfikowałem nieco projekt Aisslingera (w Paintcie w ok. 10 minut), by sprawdzić, jak prezentowałby się bez najsłabszego moim zdaniem (a właściwie tak naprawdę jedynego słabego) punktu:

 

post-64635-0-00634700-1524173842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z niebieskim „prędkościomierzem” sprawia świetne wrażenie na żywo (pozostałe wersje kolorystyczne zupełnie nijakie) i dodatkowo w otoczeniu mniejszych braci (Ludwig i Orion Neomatik) nie wyglądał jak Guliwer wśród liliputów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś wcale nie przypadł do gustu ;)

Jakiś taki "zimny" :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z niebieskim „prędkościomierzem” sprawia świetne wrażenie na żywo (pozostałe wersje kolorystyczne zupełnie nijakie) i dodatkowo w otoczeniu mniejszych braci (Ludwig i Orion Neomatik) nie wyglądał jak Guliwer wśród liliputów.

 

Zauważyłem w temacie Nomosa, że już widziałeś go na żywo? Przymierzyłeś może?

 

Mi jakoś wcale nie przypadł do gustu ;)

Jakiś taki "zimny" :huh:

 

Akurat ten chłód jest tu moim zdaniem fajny, taki... krautrockowy ;)

 

Ale właśnie:

 

Wskazówki natomiast nadal wydają mi się nietrafione, chociaż końcówka minutowej jednak ma luminowę.

 

 

Chyba dałem się jednak zmylić złudzeniom (?) na filmach i zdjęciach, na których czerwona końcówka wskazówki minutowej zdaje się świecić (konkretnie w tej jednej wersji):

 

post-64635-0-29887000-1524255499_thumb.jpg

 

post-64635-0-48758500-1524255517_thumb.jpg

 

Wszędzie piszą, że nie ma tam lumy, a co gorsza:

 

post-64635-0-19621800-1524255555_thumb.png

 

post-64635-0-20402900-1524255591_thumb.jpg

 

Zatem: efektowność ringu ok, potrójna data od biedy może być, ale wskazówki - porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w temacie Nomosa, że już widziałeś go na żywo? Przymierzyłeś może?

 

 

Niestety nie przymierzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten chłód jest tu moim zdaniem fajny, taki... krautrockowy ;)

W motoryzacyjnych klimatach bardziej do mnie przemawia zegarek inspirowany szybkościomierzem i zegarem z samochodu Warszawa (a także Nysa/Żuk). Ale to pewnie kwestia na czym kto się wychował i nostalgii :rolleyes:

Nie pomnę tylko jego nazwy. :(


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W motoryzacyjnych klimatach bardziej do mnie przemawia zegarek inspirowany szybkościomierzem i zegarem z samochodu Warszawa (a także Nysa/Żuk). Ale to pewnie kwestia na czym kto się wychował i nostalgii :rolleyes:

Nie pomnę tylko jego nazwy. :(

Dobra marka , dobrze sie kojarzy.

Chociaz do mnie ten model nie "przemawia"

Ps. Skojarzył mi sie z tym https://xicorr.com/m20 :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...)

 

Zatem: efektowność ringu ok, potrójna data od biedy może być, ale wskazówki - porażka...

Trochę przesadzasz z tymi wskazówkami. Wieczorem zegarek zamienia się w jednowskazówkowca. Czyli dostajemy dwa w jednym. 200% normy bauhausu forma/funkcja :D

Przy okazji cyferblat plus wskazówka godzinowa dopiero w ciemności w pełni uzasadniają nazwę Autobahn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.