Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin_L

Kolejna prośba o pomoc w wyborze: max kwota 1700 EURO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

właśnie dowiedziałem się, że zegarka, który zamówiłem już nie ma "na składzie u producenta". :) A chodzi o Breitling Superocean Steelfish z czarną tarczą.

 

Chcę kupić właśnie taki zegarek: duży, ciężki, z mocno zapełnioną tarczą, klocowaty, z dużą klasą wodoszczelności. Dość puryzmu!!! :twisted: I za taką mniej więcej cenę jak w temacie.

 

Oprócz zegarka, który mi przeszedł koło nosa, brałem pod uwagę Omegę Seamaster (odpadła, choć piękna - zbyt elegancka) i Breitlinga Superocean zwykłego (odpadł, bo w wersji Steelfish był bardziej dopracowany). Jeżeli nie znajdę nic innego, to pewnie wrócę pokorne do tego Superoceana.

 

Czekam na propozycje :) i liczę na Was.

 

marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a może Oris TT1 Chronograph Men's- $2000 :?:

Bardzo ładny, duży, na pięknej bransolecie lub na gumowym pasku, z "bajerami" i klasą wodoszczelności 100m :)

Może Tag Heuer 2000 Exclusive Aquagraph Men's- $2500, naprawdę ładny, praktycznie profesjonalny zegarek dla nurków na gumowym pasku i posiadający klasę wodoszczelności 500m :!: :)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dzięki za odpowiedź. TAG Heuer odpada zupełnie.

 

Ale o Orisie myślałem - te zegarki też odpadły (TT1 Diver's Regulator, Titan itp) - niby mi się podobają, ale ... Breitling jakoś lepszy.

 

Brałęm też pod uwagę Mido All Dial Chronograph i zwykły (mają chronometr) - ale zbyt delikatne, no i wodoszczelność "tylko" 100m :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Marcin tego Taga :?:

Jeśli tak, to co Ci w nim przeszkadza- pytam bo jak usłyszę o co chodzi, będzie mi łatwiej o bardziej trafne podpowiedzi dla Ciebie :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi być zegarek, który ma dużo wspólnego z nurkowaniem, czy może to być zwyczajny du..y chronograf :?: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest subiektywna: TAG w niewielkim stopniu odróżnia się od innych zegarków, jest dość wtórny. Trochę kojarzy mi się z Tissotem, Certiną, Festiną itp. Dużo bardziej podobają mi się np. zegarki nurkowe Fortis na www.fortis-watch.com

 

Aha - musi mieć czarną tarczę i mocno luminescencyjne indeksy.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być do nurkowania :) Jadę na wakacje i będę go używał w morzu na głębokości max kilkunastu metrów, ale wiesz jak to jest :oops:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a widziałeś tego Taga, bo jest naprawdę odjechany, a porównanie do tych firm to wiesz... lekkie przegięcie :wink:

Rozumiem, że masz takie a nie inne odczucia i nie zamierzam ich zmieniać, ale może Ci go chociaż pokaże (Taga oczywiście :) ) :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego TAG - wrażenia napisałem po obejrzeniu.

 

Naprawdę nie pasuje mi :oops:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do przegięcia - masz rację, ale na temat moich skojarzeń to wolę się nie wypowiadać :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to szukamy dalej :)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc może Daniel JeanRichard Diverscope Men's- $2350- ta firma to córka GP (proszę nie mów, że Ci się kojarzy z Festiną :wink: :twisted: ), dziwny, ale może się podobać, 300m klasa wodoszczelności :)

Czekam na opinie :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rewelacyjny!!!!! Zaraz sprawdzam, gdzie go mogę przymierzyć / kupić? :)

 

Marcin, dzięki, ale szukaj dalej, błagam :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że DJR nie jest sprzedawany w Polsce, ale proponuję napisać emila do firmy sprzedającej w Polsce zegarki GP, może coś pomogą : firma Revos, kontakt [email protected] :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, bardzo się cieszę, że w końcu trafiłem w Twój gust, dodatkowo z tego jaka to firma :wink: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Aquanautic King Cuda

-Claude Meylan Chrono dualtime

-Doxa SUB 600T

-Eterna Kontiki Vier-Zeiger-Uhr

-Glycine Lagunare Chrono

-Jacques Etoile Atlantis

-Limes 1Tausend (1000m. jakbyś dał nura)

-Sinn: Frankfurter Weltzeituhr, Multifunktionchronograph, -Navigationschronograph, Weltraumchronograph, Weltzeitchronograph

-Tudor Prince Date Hydronaut

-coś Luminoxa

-coś Marathona

 

A jak naj jest ten Breitling, to zapytaj u Haeffnera. Może może zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Aquanautic King Cuda - sprawdziłem - za bardzo błyszczy

-Claude Meylan Chrono dualtime - nie udało mi się jeszcze znaleźć

-Doxa SUB 600T - nie lubiętego kształu koperty

-Eterna Kontiki Vier-Zeiger-Uhr - myślałem, ale jest zbyt mało pancerny

-Glycine Lagunare Chrono - SUPER

-Jacques Etoile Atlantis - OK

-Limes 1Tausend (1000m. jakbyś dał nura) - OK

-Sinn: Frankfurter Weltzeituhr, Multifunktionchronograph, - WIOEM, ŻĘ TO DOBRY ZEGAREK, ALE...

-Navigationschronograph, Weltraumchronograph, Weltzeitchronograph

-Tudor Prince Date Hydronaut - NIEZBYT

-coś Luminoxa - JAKOŚ MI NIE PASUJĄ.

-coś Marathona - FAJNY ALE NIEZBYT DOSTĘPNY

 

Podsumowanie: w weekend będę za granicą, postaram sięznaleźć Glycine, Daniela Jean Richarda, a potem decyzja i kupuję.

 

Ale jakby Wam coś przyszło do głowy :) .........

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.uhrenhaeffner.de/cgi-bin/bildde...2936&lang=2 - DJR, tak jak powiedział Piotrek, w dobrej cenie :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy zauważyłeś, że Glycine Lagunare Chrono dysponuje tylko 50m klasą wodoszczelności :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale jest też model o dokładnej nazwie Glycine Lagunare Chrono i ten ma 50m. Glycine Lagunare Diver ma 300m- całkiem fajny :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximm

To w takim układzie może zerkniesz na Baume & Mercier Capeland S???? Kupiłem taki zegareczek w zeszłym roku i moim zdaniem znakomicie się sprawdza... Ma WR 1000 i przeznaczony jest ewidentnie do nurkowania. Chodzi mi o model MOA08319.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i podjąłem decyzję: zamówiłem jednak Breitlinga Superocean, czarna tarcza, czarny gumowy pasek, średnica 42mm, grubość 15 mm, waga ok 99,7g. Generalnie niezły klocek :)

 

Uwaga: tak długo męczyłem Apart, aż dali mi 20% rabatu od ceny producenta, czyli tyle co Haeffner!

 

Wygląda tak:

 

post-110-0-08175500-1330472660.jpg

 

Jeszcze raz dzięki za rady - porównanie z innymi modelami było bardzo pouczające i potwierdziło to, że wszystkie drogi prowadzą do Breitlinga.

 

Mam nadzieję, że zegarek szybko dotrze i będę mógł wstawić fotki.

 

Pozdrowienia,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.