Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Panerai Radiomir Logo i Black Seal Logo z mechanizmami in-house i nową, atrakcyjną ceną

Rekomendowane odpowiedzi

Po pokazanych w tym roku Luminorach, Panerai prezentuje nowe, bazowe Radiomiry. Do modeli PAM00753 oraz PAM00754 potencjalnych klientów przekonać ma własny mechanizm, sprawdzone wzornictwo oraz atrakcyjna cena.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespotykana rzecz w obecnych czasach w branży , obniżka ceny .

I to obniżka nie podyktowana obniżeniem jakości itd.

Bardzo dobry ruch.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bez Ciebie ten dział byłby martwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie nowosci w Panerai. Tam zmiany sa zawsze spektakularne i widoczne na pierwszy rzut oka. Tym razem zmienili cene :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Firma od kilku lat traci na odkupowaniu „ stocku” od AD, teraz „ wraca do starych cen” ...filantropia ...czy jednak oszczędności w stosunku do starszych wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być przemyślana strategia wynikająca z sukcesu rynkowego podejrzewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry ruch jednak tego co zrobili z luminorem base logo im nie wybaczę.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad 380-tką. Brałem też pod uwagę 609,a teraz wypuszczają 3-dniowca. Świetna wiadomość. Jeśli będzie dostępny z rabatem za ok 15-16 tyś, to ceny używanych 380 na unitasie muszą spaść...nie wyobrażam sobie wydania np 13-14 tysięcy za 8 letni zegarek z unitasem zamiast 15-16 za nowy na inhousie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowsze nie znaczy droższe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad 380-tką. Brałem też pod uwagę 609,a teraz wypuszczają 3-dniowca. Świetna wiadomość. Jeśli będzie dostępny z rabatem za ok 15-16 tyś, to ceny używanych 380 na unitasie muszą spaść...nie wyobrażam sobie wydania np 13-14 tysięcy za 8 letni zegarek z unitasem zamiast 15-16 za nowy na inhousie.

A ja sobie to jak najbardziej wyobrażam:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad 380-tką. Brałem też pod uwagę 609,a teraz wypuszczają 3-dniowca. Świetna wiadomość. Jeśli będzie dostępny z rabatem za ok 15-16 tyś, to ceny używanych 380 na unitasie muszą spaść...nie wyobrażam sobie wydania np 13-14 tysięcy za 8 letni zegarek z unitasem zamiast 15-16 za nowy na inhousie.

 

Ja mam podobnie bujną wyobraźnie jak Filip ;)

Podstawowe, nieprodukowane już, modele na Unitasie znacznie lepiej trzymają cenę niż inhausy. Mając do wyboru 380 i nowy model, w tej samej cenie, brałbym Unitasa, zawsze i wszędzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ja mam podobnie bujną wyobraźnie jak Filip ;)

Podstawowe, nieprodukowane już, modele na Unitasie znacznie lepiej trzymają cenę niż inhausy. Mając do wyboru 380 i nowy model, w tej samej cenie, brałbym Unitasa, zawsze i wszędzie :)

 

Mechanizmy zaprojektowane na zlecenie Panerai wnoszą jednak istotne wartości, a jakość ich konstrukcji jest na wyższym poziomie w porównaniu do Unitasa. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, ale wybór Unitasa oznaczałby, iż emocje wygrały z rozumem. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby Unitasa zastąpić mechanizmem Roleksa oznaczonym jako kaliber 618, ale taka sytuacja nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy zaprojektowane na zlecenie Panerai wnoszą jednak istotne wartości, a jakość ich konstrukcji jest na wyższym poziomie w porównaniu do Unitasa. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, ale wybór Unitasa oznaczałby, iż emocje wygrały z rozumem. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby Unitasa zastąpić mechanizmem Roleksa oznaczonym jako kaliber 618, ale taka sytuacja nie ma miejsca.

Mam wraženie że w przypadku zegarków mechanicznych emocje najczęściej wygrywają z rozumem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

W najmniejszym stopniu nie czuję się urażony, bo u mnie, przy zakupie zegarka, zawsze emocje wygrywają z rozumem :)  A jeśli chodzi o Panerai, to w grę wchodzą głównie emocje, ta marka, jak mało która opiera się na emocjach, podsycanych przez wspólnotę jej miłośników ;)


 
Mechanizmy zaprojektowane na zlecenie Panerai wnoszą jednak istotne wartości, a jakość ich konstrukcji jest na wyższym poziomie w porównaniu do Unitasa. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, ale wybór Unitasa oznaczałby, iż emocje wygrały z rozumem. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby Unitasa zastąpić mechanizmem Roleksa oznaczonym jako kaliber 618, ale taka sytuacja nie ma miejsca.

Ps. Robert mnie uprzedził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mechanizmy zaprojektowane na zlecenie Panerai wnoszą jednak istotne wartości, a jakość ich konstrukcji jest na wyższym poziomie w porównaniu do Unitasa. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, ale wybór Unitasa oznaczałby, iż emocje wygrały z rozumem. Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby Unitasa zastąpić mechanizmem Roleksa oznaczonym jako kaliber 618, ale taka sytuacja nie ma miejsca.

Gwoli ścisłości mechanizm 618 był całkowicie wykonany przez Corteberta, produkowany nie tylko dla Rolexa, ale także dla innych firm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że np. kalibry 3000 nie grzeszą dokładnością.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mam wraženie że w przypadku zegarków mechanicznych emocje najczęściej wygrywają z rozumem

 

W najmniejszym stopniu nie czuję się urażony, bo u mnie, przy zakupie zegarka, zawsze emocje wygrywają z rozumem :)  A jeśli chodzi o Panerai, to w grę wchodzą głównie emocje, ta marka, jak mało która opiera się na emocjach, podsycanych przez wspólnotę jej miłośników ;)

 

Jednak czasem warto dać rozumowi bardziej dojść do głosu.  :) 

 

Gwoli ścisłości mechanizm 618 był całkowicie wykonany przez Corteberta, produkowany nie tylko dla Rolexa, ale także dla innych firm.

 

Filip, nie zrozumiałeś kontekstu mojej wypowiedzi. Celowo nie wspomniałem o firmie Cortébert, dawno zjedzonej i przetrawionej przez Ébauches SA, która została przekształcona w ETA pod skrzydłami Swatch Group. Gdyby mechanizm 618 oznaczony logiem Roleksa znalazł się w zegarkach Panerai, to fani byliby zachwyceni.  :) I ja taki emocjonalny wybór byłbym w stanie zrozumieć bardziej niż stawianie Unitasa nad porządne mechanizmy zaprojektowane na zlecenie Panerai.

Szczególnie że np. kalibry 3000 nie grzeszą dokładnością.

 

Masz na myśli dokładność działania czy dokładność wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

A dlaczego mam kierować się rozumem w przypadku zakupu czegoś tak absolutnie niepotrzebnego jak zegarek? Gdyby wygrywał rozum, to całe forum nosiłoby jakieś japończyki na baterie, bo nic "lepszego" nie powstało i już chyba nie powstanie.

 

Ja w swoim podejściu ograniczyłem się do zegarków mechanicznych. Czytaj proszę tak, jak jest napisane. Bateria jako źródło energii, to już Twoja nadinterpretacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Wiele rzeczy piszesz, choćby to, że ktoś tu "stawia Unitasa nad porządne mechanizmy", choć nic takiego nie ma miejsca i "to już Twoja nadinterpretacja".

Sprawdźmy zatem.  :) 

 

nie wyobrażam sobie wydania np 13-14 tysięcy za 8 letni zegarek z unitasem zamiast 15-16 za nowy na inhousie.

 

 

A ja sobie to jak najbardziej wyobrażam:)

 

 

Oj, ja zdecydowanie też mógłbym to sobie wyobrazić, gdybym był potencjalnym klientem OP :)

 

 

Ja mam podobnie bujną wyobraźnie jak Filip ;)

Mając do wyboru 380 i nowy model, w tej samej cenie, brałbym Unitasa, zawsze i wszędzie :)

 

I kolejne zdanie...

 

Nie instruuję Cię, co masz pisać i jak masz czytać, więc liczę na wzajemność.

Nawiązując do wątku o emocjach poruszyłeś kontekst, który w mojej wypowiedzi nie zaistniał. Pisząc o kierowaniu się w mniejszym stopniu emocjami, a w większym stopniu rozumem, nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby polecać zakup zegarka na baterię, jak stwierdziłeś. Zareagowałem, bo pamiętam dyskusje z forum, które toczyły się przez kilkanaście stron, a wszyscy zaciekle dyskutujący na 5 stronie zapomnieli od czego w ogóle zaczął się spór. Wolałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam kierować się rozumem w przypadku zakupu czegoś tak absolutnie niepotrzebnego jak zegarek? Gdyby wygrywał rozum, to całe forum nosiłoby jakieś japończyki na baterie, bo nic "lepszego" nie powstało i już chyba nie powstanie.

Taki był też domyślny wydźwięk mojego komentarza. Mogę wyobrazić sobie zegarek z marnym mechanizmem który urzekł mnie designem i historią ale nie mam w swojej kolekcji brzydala z wybitnym mechanizmem.

Jednak czasem warto dać rozumowi bardziej dojść do głosu

Dlatego kupuję Rolexy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć,że lepiej kupić identyczny pod względem wyglądu zegarek np 11 letni na unitasie za podobną cenę jak fabrycznie nowy z gwarancją i mechanizmem inhouse, bo tak można by odczytać wypowiedzi niektórych kolegów. Czemu zatem tak często krytykowane są starsze modele iwc, omegi tag heuer czy breitlinga na "obcych" ale równie sprawdzonych mechanizmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie mówi co masz zrobić ani co jest "lepsze". To są indywidualne wybory każdego z nas i podyktowane różnymi motywacjami.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien mieć własną listę priorytetów przy wyborze zegarka i się ich trzymać. Dla jednego współczesne Omegi istnieją od momentu Master Co Axial bo ceni dokładność, dłuższą gwarancję i poczucie „inhałsowości” dla innego grubość tych mechanizmów przekreśla wszystko w automacie co przyszło po ETAch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dlatego kupuję Rolexy

 

Gratuluję, bardzo dobry wybór. Ja także doceniam zegarmistrzostwo Roleksa, na przykład mechanizm 3255 (i jego pochodne) wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Miałem nawet napisać "bardzo pozytywne", ale słowo "bardzo" wolę zachować dla tak znakomitych werków jak Breguet 574DR.

 

Czyli mam rozumieć,że lepiej kupić identyczny pod względem wyglądu zegarek np 11 letni na unitasie za podobną cenę jak fabrycznie nowy z gwarancją i mechanizmem inhouse, bo tak można by odczytać wypowiedzi niektórych kolegów. Czemu zatem tak często krytykowane są starsze modele iwc, omegi tag heuer czy breitlinga na "obcych" ale równie sprawdzonych mechanizmach?

 

Nie ma na to reguły. W przypadku IWC więcej krytycznych uwag można by sformułować pod adresem wczesnych wersji kalibru 5000 aniżeli mechanizmów IWC bazujących na ETA 2892-A2. To już jednak przeszłość. Na przykład dzisiejszy Portuguese Automatic w porównaniu do pierwowzoru z 2000 roku, to jak dzień do nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.