Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Timex T78587 - klasyczny LCD.

Uszczelka dekla Timex T78587 Uszczelka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawel.G7

Pawel.G7
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 27 październik 2018 - 12:24

Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś z dobrą radą :)

Posiadam zegarek Timex T78587, który bardzo lubię i jest moim ulubionym czasomierzem. Ostatnio wymieniałem w nim baterię i zauważyłem, że uszczelka dekla nie wygląda już jak nowa i za jakiś czas trzeba pewnie będzie ją wymienić. Niestety szukając części do Timexa odbijam się wszędzie od ściany. Do Casio można dokupić każdą, nawet najmniejszą część, a do Timexa można znaleźć praktycznie tylko paski i bransolety. Czy ktoś może wie, gdzie można kupić taką uszczelkę dekielka, albo z którego Casio może pasować?

Czym najlepiej przeszlifować to plastikowe "szkiełko" na froncie, żeby się pozbyć z niego rys?

Poniżej link do filmiku, na którym widać o jaki model mi chodzi.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Użytkownik Pawel.G7 edytował ten post 27 październik 2018 - 16:43

• 0

#2 oldman

oldman
  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 28 październik 2018 - 16:56

Witaj, podejrzewam że będzie pasować uszczelka z Casio f91w, lub któregoś z podobnych modeli. Zmierz szerokość koperty/dekla i poszukaj odpowiedniego rozmiarowo kaszlaka ; )

Do polerki szkiełka dobra będzie lekko ścierna pasta do karoserii samochodowej, a nawet pasta do zębów, aczkolwiek nie próbowałem, więc nie polecam ; )

• 0

#3 Pawel.G7

Pawel.G7
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 28 październik 2018 - 19:25

Dobry pomysł, mogłem o tym sam pomyśleć, a ja uparcie szukałem uszczelki do Timexa.

Uszczelka ma ok. 29-30mm średnicy (jest okrągła). Może ktoś zna wymiary uszczelek w Casio, bo niestety na stronach podają model zegarka, do którego pasują, a nie wymiary.

Pasty tempo bym wolał nie próbować, bo kiedyś próbowałem z kloszami w samochodzie i to nie był dobry pomysł.

Spróbuję może z jakąś pastą do zębów :)

Użytkownik Pawel.G7 edytował ten post 28 październik 2018 - 19:25

• 0

#4 oldman

oldman
  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 28 październik 2018 - 19:35

Pasty tempo bym wolał nie próbować, bo kiedyś próbowałem z kloszami w samochodzie i to nie był dobry pomysł.

Spróbuj Turbo K2, działa naprawdę dobrze.  

• 0

#5 Pawel.G7

Pawel.G7
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 28 październik 2018 - 20:10

Muszę sprawdzić w wolnej chwili, bo chyba nawet w markecie blisko mnie mają je w ofercie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Timex, T78587, Uszczelka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych