Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
majoballs

Timex Expedition

Recommended Posts

Witam.

Posiadam zegarek Timex Expedition, niestety jego praca jest bardzo głośna. Sekundnik tyka niemal tak głośno, jak stary budzik. Czy są jakieś sposoby, aby go wyciszyć? 

Pozdrawiam.

J.w., właśnie dla tego, mimo że to zwykły kwarc, trzymam go tyle lat i ma u mnie dożywocie :}

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Szkoda, bardzo lubię ten zegarek, te tykanie to jedyna rzecz która mi w nim przeszkadza. Dziękuję za odpowiedzi.

Tyka tak noszony na nadgarstku czy odłożony na blacie. W tym drugim przypadku twardy blat może działać jak membrana głośnika i dodawać mocy :) . Rada jest prosta, kładź go na czymś miękkim to nie będziesz słyszał nocą tykania.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Żeby to tylko nocą, głośny jest cały czas, na ręku, na poduszce, na twardym i miękkim podłożu. Na noc chowam go do szuflady w drugim pokoju. Poważnie, ten zegarek jest głośniejszy niż ustawa przewiduje.

Edited by majoballs

Może masz początki nerwicy, wypalenia zawodowego, albo teściowa mieszkała z wami za długo ;) .

Póki co wyłącz go skoro jest natrętny i poszukaj czegoś milszego dla skołatanych nerwów i ucha. Życie jest zbyt krótkie by frustrować się nadmiernie hałaśliwym Timexem jak i Rolexem.

Mnie cykanie buksiakowej Ruhla UMF24 koi bardziej jak Mozart :) . No ale ona nie jest na baterię i stuka 5 razy na sekundę a nie raz jak bicie serca.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Może masz początki nerwicy, wypalenia zawodowego, albo teściowa mieszkała z wami za długo

3x tak :)

Nie żebym fiksował na tym punkcie ale byłem ciekaw czy da się go wyciszyć. W takim razie faktycznie rozejrzę się za czymś cichszym.

Edited by majoballs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Lenkaemka
      Hej wszystkim, zbliżają się urodziny narzeczonego i mam mały problem odnośnie wyboru zegarka. Wiem, że ma być na skórzanym, brązowym pasku i fajnie byłoby, gdyby miał chronograf. Znalazłam 3 interesujące mnie modele, które są podobne cenowo, trochę różnią się parametrami i wykonaniem. Niekoniecznie pytam, który najlepszy, a który według Was - Panów, przypadłby najbardziej do gustu? Zaznaczę, że narzeczony na co dzień ma raczej 'luźny' styl, lubi klasyczne koszulki polo i jeansy 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-timex-men-s-chronograph-t2p905 - ten mi się najbardziej podoba

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-chrono-an3620-01h

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-sport-chronograph-rm393ex9
    • By Czarnostrząb
      Dzień dobry,

W tym roku na święta kupiłem tacie zegarek Timex T2P288 z czarną matową bransoletą. Zegarek kupiłem w outlecie, z gwarancją, bez żadnych śladów użytkowania. Jak się jednak okazało, zegarek był użyty w celu skrócenia bransolety. I do wygodnego noszenia tacie brakuje 1 ogniwa, drugie przydałoby się na zapas.
      Jeżeli jest na forum osoba posiadające takie ogniwa, proszę o kontakt.

Jako załącznik wrzucam zdjęcie poglądowe zegarka.

• By MarcinAsh
      Witam

Od kilku dni jestem użytkownikiem Timex'a model IronMan T5K404, po pierwszych dniach użytkowania, stwierdziłem nie aktywowanie się ustawionego alarmu, a dokładniej dźwięku alarmu. Nie ma również dźwięku przy naciskaniu przycisków i dźwięku cogodzinnego, choć tych dwóch ostatnich funkcji, możliwe, że nie posiada ten model.

Jeszcze mam pytanie, czy ten model zasilany jest dwoma bateriami, na dekilku ma napisane CR2016 + 364 Battery.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam
      Marcin

• By xbari
      Witam, nie jestem zbytnio obeznany w temacie zegarków (dlatego was pytam), co bedzie lepsze, mam wybrane dwa zegarki https://allegro.pl/zegarek-meski-timex-tw000y418-chronograf-50m-i6768198025.html i drugi podeslal mi kolega https://www.amazon.de/gp/product/B00I7TZV8W/ref=s9_acsd_simh_hd_bw_bD6m2x_c_x_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=merchandised-search-4&pf_rd_r=HACGSWS6VRZWHBP732EK&pf_rd_r=HACGSWS6VRZWHBP732EK&pf_rd_t=101&pf_rd_p=75c8cea9-c3d7-5ac6-bc17-ac531271508e&pf_rd_p=75c8cea9-c3d7-5ac6-bc17-ac531271508e&pf_rd_i=193707031 maksymalna cena to 500 jesli ktos bedzie mial jakas ciekawą aukcje prosze o podeslanie.
    • By Pawel.G7
      Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś z dobrą radą
      Posiadam zegarek Timex T78587, który bardzo lubię i jest moim ulubionym czasomierzem. Ostatnio wymieniałem w nim baterię i zauważyłem, że uszczelka dekla nie wygląda już jak nowa i za jakiś czas trzeba pewnie będzie ją wymienić. Niestety szukając części do Timexa odbijam się wszędzie od ściany. Do Casio można dokupić każdą, nawet najmniejszą część, a do Timexa można znaleźć praktycznie tylko paski i bransolety. Czy ktoś może wie, gdzie można kupić taką uszczelkę dekielka, albo z którego Casio może pasować?
      Czym najlepiej przeszlifować to plastikowe "szkiełko" na froncie, żeby się pozbyć z niego rys?
      Poniżej link do filmiku, na którym widać o jaki model mi chodzi.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.