Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LESKOS

Prośba o dwa słowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy poprosił o mnie o jakiekolwiek informacje na temat takiego zegara. Poza tym że jest on szkieletowy , nie potrafię nic powiedzieć, kompletnie nie miałem do czynienia z takimi zegarami. Niestety więcej zdjęć nie mam, a kolega jest w szpitalu i na pewno na razie nie będzie więcej, przynajmniej na razie... Czy jakiekolwiek jeszcze inne informacje , mogę mu przekazać ? 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, za jakiekolwiek informacje. 

:unsure:

 

 

post-92919-0-51460800-1544942579_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa:

To chińczyk... (99%)...

ale zawsze trzeba wziąć do ręki...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki , mnie optycznie też się podobał. ale kompletnie nie wiem co i jak ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak definitywnie wskazuje na chińczyka?niedawno oglądałem w muzeum drezdeńskim identyczną kostrukcję z XIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie "chińczyk". Mam podobnego  "prawdziwego chińczyka". Używam go jako model do szkolenia się w przeróbkach konstrukcji zegara.  Łańcuszek nie linka, płyty są całością a nie na 4 kolumnach, inna podstawa pod bęben, inny wychwyt. Masz jakieś dodatkowe zdjęcia np czy spasywowane są osie. Chińczycy wytrawiali i pasywowali osie z kołami i czopami,  jak leci.

 

post-31391-0-77589100-1544955016_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosiężne wkręty...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli to jest wyróżnikiem to większość antykwariatów sprzedaje chińskie zegary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziesz się nabijał, to dokładnie to przeanalizuj...

Nie mówię o późniejszym Atmosie...

Pokaż mi angielski, francuski czy niemiecki zegar z przełomu XIX/XX wieku z wkrętami z mocholu... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie nabijam ,co ci przyszło do głowy,ale naprawdę przeglądnij oferty antykwariatów zegarów szkieletowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkielety sa bardzo rzadko wystepującymi zegarami w oryginale. Jeśli już trafisz taki to cena jest raczej kosmiczna. Nie wiem dlaczego chińczyki tak ulubiły sobie własnie ten typ zegara do kopiowania... Pewnie oszczędność materiału...

 

s-l1600.jpg

 

 

Ten wygląda na oryginał...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkieletory  to  obecnie  chinczyki,natomiast wczesniej lata  60,70  robiono  je  na zachodzie ,glownie  Anglia,znam  goscia  ktory  jeszcze  obecnie robi  kopie zegarow  szkieletowych,Galileo,i instrumentow astronomicznych wg  oryginalu ale zawsze  o  tym uprzedza potencjalnego  nabywce .

Szkieletory sa  czesto  wystawiane  na  gieldach  w  Holandii i Belgii,Niemczech.Ma  je  w  swojej  ofercie proclock ze  stanow ...

Ja raczej  kiedys  sobie  takiego  nabede  ze  swiadomoscia  ze  nie jest  stary.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być jednak "chińczyk". Znalazłem aktualną ich ofertę.

 

http://www.art-clock.com/SkeletonClock/product_1311.html

 

http://www.art-clock.com/upload/201310eng/2008112135905860.jpg

 

post-31391-0-62172400-1544965535.jpg

 

Poza tym, śruby jak najbardziej ale jeszcze bardziej pewne będzie sprawdzenie sposobu pasywacji. To co oni robią to szybki proces i nie są

to naturalnie powstające węglany, tlenki i siarczki. To jest chyba coś na bazie molibdenu i ciężkie do usunięcia  w preparatach typu gronal czy akra.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest przekonywujące ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być jednak "chińczyk". Znalazłem aktualną ich ofertę.

 

http://www.art-clock.com/SkeletonClock/product_1311.html

 

http://www.art-clock.com/upload/201310eng/2008112135905860.jpg

 

attachicon.gifchińczyk.jpg

 

Poza tym, śruby jak najbardziej ale jeszcze bardziej pewne będzie sprawdzenie sposobu pasywacji. To co oni robią to szybki proces i nie są

to naturalnie powstające węglany, tlenki i siarczki. To jest chyba coś na bazie molibdenu i ciężkie do usunięcia  w preparatach typu gronal czy akra.

Przecież pisałem... to nieee... a może... eee... niedowiarki... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Oj tam...  oj tam :D :D :D. Człowiek uczy się całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.