Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janek72

Pytanie o Tag Heuer Aquaracer (mój)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wystawiłem na sprzedaż Tag-a, którego kupiłem tutaj na forum od człowieka, do którego mam pełne zaufanie.

Na olx zarzucają mi, że to podróbka, ale ja osobiście nie widzę w nim nic "lewego", wszystko pięknie działa, porządna luma itp.

Nie pytam o wycenę, nie chcę też robić tu kryptoreklamy mojego ogłoszenia, po prostu, jeżeli ktoś jest w stanie ewidentnie stwierdzić, że to podróbka, to ściągnę zegarek z olx i zostawię go dla siebie.

 

Link do ogłoszenia:

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-tag-heuer-aquaracer-diver-way111a-41mm-kwarcowy-szafir-CID87-IDykCy7.html

 

Z góry dziękuję za uwagi i proszę o konkrety. Gdyby jakieś pytania o szczegóły wizualne, to odpowiem, zegarek mam pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz Taga za 3200... Pewnie tu ktoś wietrzy podstęp. Doloz 800 PLN i nikt nie będzie widział problemu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zarzuty ekspertów z OLX są konkretne czy tylko negocjacyjne. Rozumiem, że nie widziałeś mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tu wstawić i nie pisać, że jest Twój, wtedy byś się prawdy dowiedział  :P


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmu nie widziałem, ale mogę w sumie przejść się do zegarmistrza, żeby go otworzył i sprawdził, co jest w środku. Robi plus 1 sekundę na 2 tygodnie, IMO to jest ok.

Co do szczerości, to o nią proszę, nie boję się prawdy, mam tyle zegarków, że plus minus ten jeden to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, ogarnę jutro lub pojutrze, co tam jest w środku, podzielę się tą wiedzą i rozumiem, że wtedy jakiś wyrok zapadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Miałem kiedyś takiego 41mm w automacie i w Twoim nie widzę nic dziwnego.

 

Co zarzucają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że dekiel nie jest tłoczony tylko grawer. Ale wpisałem w Google grafika way111a caseback i dekle są takie same jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze referencje miały "tłoczonego" nurka:

 

Tag-heuer-aquaracer-caseback.jpg

 

Moim zdaniem wszystko jest w porządku z Twoim egzemplarzem :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

A to nie pomogę, ten hełm był ładnie zrobiony, ale nie wiem czy "tłoczony" czy to głęboki grawer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w zegarkach to chyba zaczyna być już widoczny trend, że starsze jest jednak lepsze ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx to norma bo czesc pisze ze masz podrobke liczac ze oddasz mu za darmo a czesc w ogole nie widziala oryginalu na oczy.

Mnie kiedys nawet straszono policja jak nie oddam zegarka prawie za darmo a najlepsze ze to byl czlonek tego forum:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że ten człowiek z Olx, to też z forum :) oczywiście tych z hasłem podróba było więcej, ale on jako jedyny podał uzasadnienie, które tu zacytowałem. Dziś lub jutro zegarmistrz (nie bateryjkarz) obejrzy mechanizm.

Na szczęście ciśnienia nie mam i za pół darmo nie zamierzam się pozbywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 5 min w internecie stwierdzam że wszystkie takie jak twój mają dokładnie taki dekiel

dekle głębsze tłoczone mają automaty (nie jestem specjalistą)

 

może specjalista od weryfikacji tagów na olx myli dwie różne referencje?

 

tak jak 4 posty wyżej- dekiel jest z automatu a ty masz kwarc


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym człowiekiem byłem ja po prostu mam parę tagów i ten dekiel grawerowany,

rzucił mi się w oczy, dlatego, że miałem kilka podróbek w ręce, pomijając inne szczegóły dekiel grawerowany wyglądał tandetnie, dlatego zwróciłem koledze

uwagę, żeby się upewnił, bo ze zdjęcia nie wiele było widać, później sprawdziłem w netcie, że chyba to jest to, ale bardzo się dziwię Tag heuerowi 

TO nie była rozmowa negocjacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w zegarkach to chyba zaczyna być już widoczny trend, że starsze jest jednak lepsze ;)))

 

Nowe też daje radę ;)

 

7BHKrB4.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mój na testach szczelności
post-47560-0-45361300-1503385505.jpg
 
post-47560-0-74801600-1503385519.jpg
 

mnie się bardziej podobają starsze, co nie oznacza, że nie chciał bym mieć nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to zupełnie inny model

 

ja sam miałem kilka f1 i jakość ich była taka jak niektóre zegarki za 1500zł jak nie tańsze


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś dyżur w serwisie miał akurat "nie ten" zegarmistrz.

Zegarek otwarłem sam korzystając z forumowego patentu taśmy klejącej owiniętej na dłoni.

Zrobiłem dwa zdjęcia, które załączam, z mechanizmu da się odczytać następujące rzeczy:

SWISS SEVEN 7 JEWELS V8

955112 AV08

 

Proszę o opinie.

 

post-49821-0-00576600-1550748522_thumb.jpg

post-49821-0-24987200-1550748560_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeżeli dobrze spojrzałem, to w domczasu "toto" kosztuje 169 zł, czyli cena mechanizmu do ceny Tag-a ma się jak piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeżeli dobrze spojrzałem, to w domczasu "toto" kosztuje 169 zł, czyli cena mechanizmu do ceny Tag-a ma się jak piernik do wiatraka.

Jak to mówią: zegarek to nie tylko mechanizm. I trzeba się z tym zgodzić oraz co ważniejsze pogodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) mam tyle automatów, że kilka kwarców też przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.