Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ruger

Zegarek w stylu vintage do 20tys

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecilibyscie automat w stylu vintage do 20tys ? Musi być nowy ale przywodzący nieco na myśl starsze czasomierze. Może być nieco sportowy (w stylu dawnego chronografu (ale niekoniecznie) W poprzednim wątku rozwazalem UN Marine Torpuilleur ale jednak nowy czasomierz tego typu trochę wykracza poza mój budżet. Chciałbym aby zegarek był jednak dość prestiżowej marki. (Od brajtka w górę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc może być?f41eb486c38aa384ed0545bb63aadbf7.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Oyster Perpetular się łapie? Design niezmieniony od dawna i klasyczny do bólu ... na bransolecie ma charakter sportowy. Do wyboru spory wachlarz rozmiarów koperty. Sam mam na oku model 39 ... 

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś w stylu takiego Longines Heritage - L2.800.4.53.0 Bardzo mi się podoba, gdyby jeszcze bylo tam logo IWC byłby ideałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdyby jeszcze bylo tam logo IWC byłby ideałem ;)

 

Dlaczego? Longines ma dłuższą historię niż IWC, jest to porównywalna prestiżem marka, a ich produkty to wysoka półka, niczym nie ustępująca IWC. Mylę się? 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne zegarki wiele firm robi, jest na nie moda. Akurat Longines będzie miał ich sporo, bo otworzył swoje archiwa i teraz większość ich zegarków to reedycje starszych modeli. Montblanc wydał ostatnio serię 1858, kilka z tych zegarków powinno Tobie podejść. Kilka jeszcze podobnych zegarków kojarzę, ale raczej tańszych.

Dlaczego? Longines ma dłuższą historię niż IWC, jest to porównywalna prestiżem marka, a ich produkty to wysoka półka, niczym nie ustępująca IWC. Mylę się?

Longines padł ofiarą ładu korporacyjnego, ma być pozycjonowany w określonym miejscu i do określonej grupy klientów i tak jest. Skutkuje to podporządkowaniem markom wyżej stawianym w hierarchii, brak pracy nad mechanizmami, nowe zegarki to głównie odnowienie starszych modeli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, jest to porównywalna prestiżem marka,

że co????

longines i iwc ten sam prestiż?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Longines ma dłuższą historię niż IWC, jest to porównywalna prestiżem marka, a ich produkty to wysoka półka, niczym nie ustępująca IWC. Mylę się? 

 

Obawiam się, że IWC to jednak wyższa półka niż Longines. Popatrz chociażby na komplikacje w zegarkach IWC a w Longines...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś jeszcze ładniejszego - https://ch24.pl/basel-2015-longines-pulsometer-chronograph/ Nowy Pulsometer Longinesa.

Cena katalogowa 15tys, ale dają rabat na 12 z groszami.

Przesadnie ładny

Trochę nie rozumiem Twoich rozterek, podoba Ci się Longines to go kup. Pewnie wśród hobbystów, których jest kilka tysięcy w Polsce, nie będzie tak rozpoznawalny, ale 99% społeczeństwa szybciej usłyszy o Linginesie niż o JLC, Zenithcie, czy UN (no tu akurat pewien minister zrobił darmową reklamę).

Do tego to Longines jest liderem wśród zegarków vintage, gdyż ma ogromne archiwa i sporo jeszcze modeli, ktorych może wydać nowsze wersje. A że jest taniej to chyba lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takiej ofercie - https://allegro.pl/oferta/ulysse-nardin-maxi-marine-diver-cosc-263-67-kpl-8060059047

To model UN o którym bardzo poważnie myślałem ale zrezygnowałem ze względu na cenę nowego (min 27tys), tutaj mamy cenę podobną do nowego Longinesa, pytanie czy warto ryzykować z taką używką. Ten zegarek również miażdży urodą.

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Darek ma oryginalne zegarki, ceny nie komentuję, ale zawsze jest do negacjacji. Większość zegarków od niego ma robiony pełen serwis przed sprzedażą.

 

Możesz spojrzeć jeszcze na UN od Karola na forumowym bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nazwę źle opisał bo to Maxi Chronometer a nie Maxi Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak miał jeszcze małą firmę i sam jeździł po klientach, teraz ma salon, pracowników itp. to niestety skala spowodowała, że jest gorzej z obsługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem Twoich rozterek, podoba Ci się Longines to go kup. Pewnie wśród hobbystów, których jest kilka tysięcy w Polsce, nie będzie tak rozpoznawalny, ale 99% społeczeństwa szybciej usłyszy o Linginesie niż o JLC, Zenithcie, czy UN (no tu akurat pewien minister zrobił darmową reklamę).

Do tego to Longines jest liderem wśród zegarków vintage, gdyż ma ogromne archiwa i sporo jeszcze modeli, ktorych może wydać nowsze wersje. A że jest taniej to chyba lepiej.

 

Mam pewną niemoc decyzyjną, fakt, ciągle myślę też poważnie o Omedze AT w niebieskiej wersji (https://timeandtidewatches.com/in-depth-the-omega-seamaster-aqua-terra-master-chronometer/) chociaż jest to zegarek o zupełnie innym charakterze (dość klasyczny, stonowany ale przecież nie vintage). Również mi się podoba a cena (po rabacie 18tys) jest na tyle dobra że mógłbym kupić nowy w salonie. No i marka z tego przedziału w jaki celuję.

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już musisz się zdecydować co wolisz, czy będzie Ci przeszkadzać, że nosisz używany zegarek, itp. itd. Omega AT to mega uniwersalny zegarek, ale wyglądem znacznie się różni od tego, co dotychczas stawialeś jako wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 119286 wydaje się być bardzo ciekawy, wizerunki dwóch półkul (hemisfer) które cały czas się poruszają są fajne. Pytanie gdzie ta marka tak na prawdę jest pozycjonowana ?

 

https://youtu.be/-G8wVV3fWUM - Wspomniany zegarek pojawia się w 3 minucie.

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 119286 wydaje się być bardzo ciekawy, wizerunki dwóch półkul (hemisfer) które cały czas się poruszają są fajne. Pytanie gdzie ta marka tak na prawdę jest pozycjonowana ?

 

https://youtu.be/-G8wVV3fWUM - Wspomniany zegarek pojawia się w 3 minucie.

Nie jest pozycjonowana wysoko. A wg mnie powinnna być zdecydowanie wyżej. Sam posiadam model garniturowy 112515, który spełnia wszelkie moje wymagania.06dc409a7a16906cc9cc533ddd800959.jpg

Model 119286 jest po prostu cudowny! Ostatnio z innym kolegą z Forum długo nad nim debatowaliśmy. Jeśli się Tobie podoba, to nie patrz na piramidę prestiżu tylko go sobie spraw. Trzeba jednak przed zakupem dokonać paru przymiarek...:)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dostania w Polsce jest chyba tylko na czaszegarków.pl więc z przymiarką może być trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dostania w Polsce jest chyba tylko na czaszegarków.pl więc z przymiarką może być trudniej.

Możesz spytać w stolicy. Jest tam butik MB w Galerii Mokotów.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain Nautical:

post-1617-0-41537100-1560725519_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazówki, temat jest do zamknięcia, zdecydowałem się na Aqua Terrę, czyli zegarek raczej mało vintage, ale jednak z rozważanych podoba mi się najbardziej i dziś wpłaciłem na niego zaliczkę (mają mi go ściągnąć pod zamówienie bo w tej wersji kolorystycznej nie mają na stanie u Śliwińskiego w Lublinie). Dwa dni temu byłem w stolicy i obejrzałem całkiem sporo rozmaitych czasomierzy (również z 2-iej ręki we Wrzecionie Czasu na Witosa) Wybór jest ostateczny i opłacony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.