Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Seiko SNKL23K1 czy SNKL23J1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacq

jacq
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 18:05

Witam,

zaczynam swoją przygodę z zegarkami i na pierwszy wybór padł automat Seiko 5 SNKL23.

Na pewnej zagranicznej stronie (nie wiem czy można "reklamować" inne strony) znalazłem go w cenie 92$ za wersję K1 oraz 132$ za wersję J1. Z tego co czytałem to K oznacza że zegarek był składany w Singapurze a J w Japonii. Powiedzcie mi proszę czy warto dopłacać 40$ za tą wersję "japońską"? Czym będą różniły się te zegarki bo ceną ewidentnie dlatego chciałbym wiedzieć co jeszcze się za tym kryje.

Poza tym co sądzicie o tym modelu na pierwszy zakup? Jedyne złego co słyszałem to że bransoleta jest niewygodna i słabej jakości ale ja i tak chciałbym żeby mój wyglądał podobnie jak na zdjęciach poniżej bo wg. mnie ten zegarek nabiera wtedy duszy i jest znacznie ładniejszy :)

seiko-5-snkl23-615x600.jpg

s-l1600.jpg

Użytkownik jacq edytował ten post 03 listopad 2019 - 20:21

• 0

#2 Andrzej Wachowicz

Andrzej Wachowicz
  • Użytkownik
  • 1145 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 19:09

Chetnie sam bym kupil.Jezeli mozesz to podaj mi namiar gdzie go mozna kupic. Jezeli nie tutaj w tym poscie to na PW, prosze

widziales ten film ?:

pozdrawiam

• 0

#3 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 790 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 19:54

Witam,

zaczynam swoją przygodę z zegarkami i na pierwszy wybór padł automat Seiko 5 SKNL23.

SNKL

Stron nie możesz reklamować, ale możesz dać link do Creationwatches czy innego Joemashopu, gdzie go zauważyłeś.

Czy warto dopłacać? Ci, którzy kupili wersję J, napiszą, że oczywiście; inni - co kupili wersję K - stwierdzą, że nie warto przepłacać. Różnice są z rodzaju metafizycznych - trudno zauważalne.

Bransolety w Seiko 5 nie są niewygodne, ani słabej jakości. Po prostu są gięte z blachy i nieco luźniej pasowane niż szwajcarskie.

Zegarek bardzo ładny, pamiętaj tylko, że sprowadzając spoza EU zapłacisz około 25% więcej -  VAT i przewalutowanie.

:)

Użytkownik Zeno edytował ten post 03 listopad 2019 - 19:55

• 0

#4 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1425 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 19:55

Nie warto dopłacać. Poza połechtaniem własnej próżności, że mam coś made in Japan, różnic w jakości wykonania, złożenia, nie ma.

Użytkownik johndeacon edytował ten post 03 listopad 2019 - 19:56

• 0

#5 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 20:42

Mam wersję piątki K i J i poza napisem nie zauważyłem różnic w jakości. Słyszałem, że te Japan przechodzą lepsza kontrolę jakości, więc może są takie egzemplarze gdzie wystąpią różnice w jakości.
  • 0

#6 Adamek234

Adamek234
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 08:30

pewnie warto zobaczyć na żywo i zdecydować sercem:)

• 0

#7 Zmyslony

Zmyslony
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 09:23

Chetnie sam bym kupil.

Ja też bym kupił.
  • 0

#8 jacq

jacq
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 17:16

Ja też bym kupił.

Chetnie sam bym kupil.

Panowie właśnie zamówiłem z Skywatches

Wyszło mnie dokładnie 351,42 zł - płacone Revolutem  :)  Strona podobno sprawdzona także nie powinno być problemów, ewentualnie w razie pecha dojdzie vat i cło to jakieś 80-100zł dopłaty a za 450 i tak w życiu go w Polsce nie kupie. Zresztą coraz ciężej go gdziekolwiek znaleźć także ja kupiłem szczęśliwy że w ogóle jest.

To teraz proszę doradźcie mi jakiś ładny pasek nie tak całkiem drogo do niego :D

Ten  fajny, podobny do tego z filmu co Andrzej wysłał, ładnie by pasował ale 110zł + wysyłka.

• 0

#9 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 2334 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 09:31

miałem wszystkie kolory i najlepsza wersja jest szara ze złotymi indeksami;)

https://www.youtube....h?v=_m-_jS-_zLA

• 0

#10 Zmyslony

Zmyslony
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 17:08

Na zdjęciu tańszy ma tarcze jednolitą.Ciekawe czy to jakiś błąd.
  • 0

#11 jacq

jacq
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 17:39

Hmm rzeczywiście :D nie zwróciłem uwagi szczerze mówiąc. Patrzyłem na model SNKL23K1 i się zgadza a nie widziałem żeby w ogóle były z jednolitą (a są?), wszędzie w googlach czy innych sklepach są z tą fakturą. Nawet ten gość z filmu na YT parę postów wyżej ma wersję K1 bo na J1 mamy ten dopisek na dole MADE IN JAPAN.

Mam nadzieję że tylko zdjęcia mają jakieś z czapy bo strona ma niby zegarki oryginalne a więc przyjdzie taki jak myślę, apropo to przyszedł mi mail że już paczka wysłana tylko Singapur to pewnie będzie szło kilka tygodni.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych