Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość amator3nr

KOMANDIR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amator3nr

Czekam z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może niesmacznie - ale słowo "zasr..." miało jedynie dodać odrobinkę dramaturgii do mojej skostniałej wypowiedzi. Pasuje ? :wink:

 

Szczerze mówiąc nie wiem kto ponosi większą odpowiedzialność sprzedajcy "repliki" czy ich producent ? Ale łatwiej jest mi wyobrazić sobie sytuację w której polski megahurtownik jadąc po pociąg "oryginalnych" jeansów - dostaje od przebiegłego chińskiego handlowca taką oto propozycję : "weź pan jeszcze taczkę tych zegarków - bo mamy w promocji ". zdecydowanie trudniej wyobrazić sobie scenkę typu : " Halo ! Pekin ? Macie może podrabiane Poljoty ?" - Roleksy, Seiko, Peneraje - ok rozumiem - ale Polioty ? Przypuszczam że inicjatywa wyszła ze strony tych zas...panych Chińczyków ( z całym szacunkiem :wink: ).

Ale oczywiście mogę się mylić - może było odwrotnie ?

 

ps. sorry za ewent. błędy - piszę siedząc pod biurkiem, nakryty kocem ... nikt nic nie wie ! A i jeszcze jedno "przebiegły chiński handlowiec" to postać fikcyjna, nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek osobą istniejącą w naszej rzeczywistości. Zamieszczona tu została wyłącznie w celach EDUKACYJNYCH ! Jak większość cracków w sieći :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek ewidentnie do remontu ale ... ORYGINAŁ !

Tzn, radziecki, z epoki ! Nie lubię tych nowoczesnych już rosyjskich zegarków z czerwonymi gwiazdami i napisami KGB np.

Fajna maszyna ... warto w nią zainwestować parę zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....pozatym są tak zubożałe techniczne i materiałowo i wizualnie że głowa boli....

 

nie rozumiem ludzi płacacych grubo ponad 100 zł za nowego komandira skoro uzywanego za 30 zł automata za pomocą 50 zł mozna ożywic i mieć wspaniały zegarek co najwazniejsze cały z metalu a nie powlekany - jak obecne(dotyczy to też zakrecanej koronki), solidny i ładny w srodku....

 

 

....trudno w to uwierzyc ale zdarza się że u nowszych modeli w mechanizmie bywaja elementy plastikowe - widziałem na własne oczy...

 

...rosjanie zniszczą swa markę sami - bo w najdrastczniejszej wizji nie odróżnimi za kilka lat chińskiej podruby od ROSYJSKIEGO oryginału.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy to prawie komandir? w srodku ma standardowy mechanizm wostoka 17 kamieni jak u nowszych kom....

 

 

post-18-0-21098000-1330506337.jpg

 

post-18-0-71505900-1330506338.jpg

 

odrazu zaznaczam że symbol koło godła Polski to flaga papieska - naszego JANA PAWŁAII (każy papież ma inną) - a nie jak niektórzy myslą - godło watykanu....


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAN89R - obawiam się że masz 200 % racji. Tak właśnie zrobili z aparatami fotograficznymi ZENITH. Mój ojciec miał starego zenita - solidna maszyna metal + szkło można było wbijać nim gwoździe - albo robić zdjęcia (w zależności od aktualnej potrzeby). Ja żeby nie być gorszym :wink: kupiłem swego czasu "unowocześnioną wersję" 100% plastyk. wewnętrzny światłomierz ( kolorowe światełka w wizjerze itp). ROZPADŁ MI SIĘ NA KAWAŁKI :!: na pierwszej wyprawie. Dosłownie rozpadł - ułamało się pokrętło od ustawiania czasu, odpadło kilka przycisków, zaciął się samowyzwalacz ... maszyna na śmietnik... nikt z fachowców nie widział sensu naprawy. Bo jak ? Posklejać go ?

Mnie od czasu do czasu kusi jakaś kieszonkowa "Mołnia" ( "Błyskawica" - jeszcze szybsza od rakiety :?: ) ale szukam takiej z czasów CCCP ( bywają na allegro) bo wiem że jak się "zawiesi" można ją naprawić. a nowych raczej nie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Tyle jest podobno Komandirów i Amfibii wsród forumowiczów,a garstka fotek. Wklejajcie zdjęcia swoich maszyn!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

amfibia8jf.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-633-0-26475300-1330506776.jpg

 

Prosisz i masz!


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

no Panowie :)

piękne nury :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felek ty nie kpisz przypadkiem? :)

Mi sie marzy taki prawdziwy, kupiony za 72 radzieckie ruble w Uniwiermagu z uczciwym bezelem, w plastikowym pudełku z przezroczystym wieczkiem i z metką na sznurku. :wink:


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Jurek :)

Amfibie wymiatają :!:

a Twoja ma rewelacyjną tarcze :!:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Twoja ma rewelacyjną tarcze :!:

8)

 

Szkoda, że nie widzisz jak się puszę. Puff, puff, puff :wink: :)


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy w 100% popieram zdanie felka, pufaj dalej. Właśnie sprawiłem sobie pierwsze "dorosłe" Amfibie (taka mniejszą wkleiłem wcześniej, ale teraz odziedziczy ją moja dziewczyna), ale niestety takich łądynch tarcz nie mają. Wkrótce fotki, ale na razie sesja i zaglądam na forum pierwszy raz od ponad tygodnia :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Wreszcie coś sie dzieje. Lato, nury na łapach, wiec trzeba robic foty. Oj macie mistrzowskie czasomierze. Ja kupiłem komandira i poplynąlem - jest superrr wszystkie ruskie amfibie i komandiry sa swietne.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jerzy w 100% popieram zdanie felka, pufaj dalej.

 

Ja po prostu uwielbiam opalizujące niebieskie zielone i brązowe tarcze. Czerwone też. Teraz wszystko takie nudne, Albo białe, albo perłowe, albo czarne. A jak coś lepszego to tylko nasr... indeksami i chronografami. Ileż można? Lata 70. rulez!


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

czerwone też lubie :)

ale dawno nic nie widziałem ciekawego w tym kolorze.... :)

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwone też lubie :)

ale dawno nic nie widziałem ciekawego w tym kolorze.... :)

 

8)

 

Felku, bo świat schodzi na psy!


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Fajną ma kopertę.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się powstrzymać przed wklejeniem mojego nowego, tym razem wreszcie DUŻEGO nura. Debiut przed aparatem miał być dopiero po uruchomieniu go, ale sam bawię się w naprawę i ilekroć jedną rzecz naprawię psuje się coś innego - czysta amatorszczyzna. A zaczęł się od tego, że chciałem go umyć, bo był kompletnie zasyfiony (zielony tłusty brud, bleee... :roll: ) ale nie dało się wyjąć koronki z mechanizmu, który wtedy jeszcze chodził...

Wciąż jednak wierzę, że uda mi się go ożywić i już nie moge się tego doczekać, bo koperta po umyciu wygląda świetnie. Szczególnie podoba mi się ta nietypowa luneta. :)

post-1412-0-17245500-1330507040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Widze ze Cie wzieło. A kiedyś pisałes ze ci sie nie podobaja amfibiany itp. Piekny okaz, tylko go napraw!! :)

No i zalóż parciaka ( na nich wygladaja najlepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go poskaładałem!!! Chodzi, mam nadzieję, że będzie punktualny. Powiem tyle: fajny jest, ale ładny to na pewno nie... dlatego będę go nosił :)

 

Pierwsze zdjęcie w towarzystwie "biznesmeńskiej" wersji komandira oraz kolejnej mojej amfibii, która niestety nie działa - chętnie dokupie do niej za dychę, albo troche więcej, werk na chodzie. Może ktoś z Was ma na zbyciu (dam ogłoszenie do "Potrzebuję"? Ta niedziałająca Amfibiia ma chyba odnowione wskazówki i tarczę bo fosfory pięknie zapodają (piękne słowo) po ciemku warto byłoby więc chyba ją uruchomić.

 

post-1412-0-93986900-1330507096.jpg

 

 

Na drugim zdjęciu juz solo - moja pierwsza dorosła Amfibia :-) Chyba zacznę chodzić na basen...

 

post-1412-0-11376500-1330507099.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2204-0-16964600-1330507386.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.