Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcinkowski

Pytanie do nożowników ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie nabyłbym jakąś uniwersalną ostrzałkę do noży. Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać :) Dotychczas ostrzyłem kamieniem, takim który jeszcze Adolfa pamięta.

Posiadam noże ze stali: 10-95 Cro-Van, 440C, 420HC, 1095 noże kuchenne Fiskarsa też mogłaby ostrzyć.

Może i banalne pytanie ale wiem że wielu nożowników tu spotkam :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spyderco triangle.

 

uniwersalna. nawet do siekier : )


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Triangle od Spyderco to doskonałe narzędzie do ostrzenia noży.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lansky Turn Box De Lux, tańsza wersja Triangle, świetna, ja ostrze na nim Victorinox i ZT0350 z S30V


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.military.pl/ostrzalka-spyderco-tri-angle-204mf_1013t.html

 

O tym mówimy ? Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak to działa :) Ale pewnie działa.

 

Działa bardzo dobrze, sam używam do ostrzenia swoich noży.

A tu filmik:


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całości popieram kolegów, spyderco triangle - na lata. Bardzo łatwa w obsłudze, nie zepsujesz sobie noża. Dla laików i profesjonalistów. Sam używam, i polecam z czystym sumieniem. Szukaj na alledrogo, będzie taniej niż na military.pl

 

Pozdro.


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat Kolegi Marcinkowskiego mimo, iż nie szukam tego samego, a chodzi mi konkretnie o mały nożyk (składany)

Budżet maks 100zł, ale jak coś fajnego będzie do 50zł to tym lepiej.

Nie szukam jakiegoś full wypasu tylko szukam czegoś co się szybko otwiera (dlatego nożyk z ofert niezegarkowych mnie nie interesuje) i jest ostre.

Myślę, że okolice 7-8 cm to idealny rozmiar rękojeści.

Fajnie jak będzie w miarę cienki.

Interesują mnie nowe noże.

Z góry dzięki za pomoc i ewentualne namiary gdzie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanrenmu nie ma sobie rownych w tym budzecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanrenmu 710 , koszt 39zł + koszta przesyłki . Najlepszy nóż składany na świecie w tym przedziale cenowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam sanrenmu el-02. Lepszego w tej cenie nie ma no i masz za 90 pln noz z axislockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maluchów niegłupi jest Kershaw :) popatrz na CQB


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tradismak.pl/pl/p/Ostrzalka-do-nozy-i-nozyczek/364

 

noże kuchenne ostrzy tak, że strach się bać - istne szaleństwo

 

pytanie do znawców czy użycie jej do droższych noży militarnych i scyzoryków victorinox to profanacja ? (nie chciałbym uszkodzić ostrza)

 

na kuchennych powierzchnia jest równa, nie jest podrapana jak w przypadku osełki, kont ostrzenia niby stały, a szlif na nożu zostaje zachowany

 

mój CRKT M-21 ma ostrze grubości 3,5mm i szlif powierzchni tnącej jest dosyć długi/głęboki "V" a w tej ostrzałce ułożenie ostrzy widiowych na pewno jest bardziej rozwarte "v"

"

nie bardzo dzięki internetowi jestem w stanie rozkminić co się kryje pod tym pojęciem "gniazdo z dwoma ostrzami widiowymi ",

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatecznie tą ostrzałkę triangle i jestem MEGA zadowolony.

Naostrzone VG-10 wymiata wszystko co do tej pory widziałem ;)

O kuchennych nie wspominam bo po każdym ostrzeniu mam przycięty palec.

 

P.S Spadła mi ostatnio jedna ostrzałka diamentowa z triangla i troche się wyszczerbiła. Wie ktoś gdzie to dokupić?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tradismak.pl/pl/p/Ostrzalka-do-nozy-i-nozyczek/364

 

noże kuchenne ostrzy tak, że strach się bać - istne szaleństwo

 

pytanie do znawców czy użycie jej do droższych noży militarnych i scyzoryków victorinox to profanacja ? (nie chciałbym uszkodzić ostrza)

 

na kuchennych powierzchnia jest równa, nie jest podrapana jak w przypadku osełki, kont ostrzenia niby stały, a szlif na nożu zostaje zachowany

 

mój CRKT M-21 ma ostrze grubości 3,5mm i szlif powierzchni tnącej jest dosyć długi/głęboki "V" a w tej ostrzałce ułożenie ostrzy widiowych na pewno jest bardziej rozwarte "v"

"

nie bardzo dzięki internetowi jestem w stanie rozkminić co się kryje pod tym pojęciem "gniazdo z dwoma ostrzami widiowymi ",

 

dzięki

 

 

Burns, polecam to zestawienie. http://www.swiatnozy.pl/index.php/artykuy/recenzje/292-malyprzegladostrzalek

 

Ja osobiście używałem ostrzałki typu V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

http://www.tradismak.pl/pl/p/Ostrzalka-do-nozy-i-nozyczek/364

 

noże kuchenne ostrzy tak, że strach się bać - istne szaleństwo

 

pytanie do znawców czy użycie jej do droższych noży militarnych i scyzoryków victorinox to profanacja ? (nie chciałbym uszkodzić ostrza)

 

na kuchennych powierzchnia jest równa, nie jest podrapana jak w przypadku osełki, kont ostrzenia niby stały, a szlif na nożu zostaje zachowany

 

mój CRKT M-21 ma ostrze grubości 3,5mm i szlif powierzchni tnącej jest dosyć długi/głęboki "V" a w tej ostrzałce ułożenie ostrzy widiowych na pewno jest bardziej rozwarte "v"

"

nie bardzo dzięki internetowi jestem w stanie rozkminić co się kryje pod tym pojęciem "gniazdo z dwoma ostrzami widiowymi ",

 

dzięki

 Victorinoxa od dluzszego czasu ostrze Gerberem i sparawdza sie doskonale. 

 

Link: http://www.amazon.co.uk/Gerber-4307-Pocket-Sharpener/dp/B0001WOTEU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyję z tego :) -znaczy nożem ...

I mam inne zdanie....

 

Kamień i pasek.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyję z tego :) -znaczy nożem ...

I mam inne zdanie....

 

Kamień i pasek.... :)

A jeszcze lepiej zestaw dwóch osełek (kamieni) i pasek. Różnego rodzaju ostrzałki (jedne lepsze, inne gorsze) są dla amatorów.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień to tylko dla wprawionych , laik tylko schrzani ostrze

ja mimo ,że umiem ostrzyć na kamieniu lub na trianglu

to do kuchenniaków używam

11lh95c.jpg

dla nie wprawionych polecam ostrzałke fiskarsa - w IKEA kosztuje 19.50 bo nie jest zapakowana w pudło z napisem fiskars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest aktualnie dostępne ? gdzie leży ?

ja wiem jak naostrzyć nóż przysłowiową osełką (żeby był ostry a nie ostry i wyglądał), ale chyba nie powiecie mi, że kamieniem i skórą jesteście w stanie podrobić maszynowy fabryczny szlif ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest aktualnie dostępne ? gdzie leży ?

ja wiem jak naostrzyć nóż przysłowiową osełką (żeby był ostry a nie ostry i wyglądał), ale chyba nie powiecie mi, że kamieniem i skórą jesteście w stanie podrobić maszynowy fabryczny szlif ?

A czemu podrabiać coś co jest ch*jow....? :)

Paskiem i kamieniem wyostrzę Ci nóż lepiej niż laserowa ostrzałka :)

Idę o zakład.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.