Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janekp

identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Udalem sie dzisiaj w pewne miejsce celem obejrzenia jak mogl wygladac moj werk wczesniej zakupiony ,chodzilo o skrzynie.No i natknalem sie na kilka kartonow z narzedziami;postanowilem troche pogrzebac.Oto co mi wpadlo w rece:

img31861600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31871600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31881600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31891600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31901600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31911600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31941600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31921600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31931600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31961600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31971600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31981600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31991600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tokarki sygnatura ED.LUTNY Co.

 

img32001600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32011600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32021600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32031600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

Udalem sie dzisiaj w pewne miejsce celem obejrzenia jak mogl wygladac moj werk wczesniej zakupiony ,chodzilo o skrzynie.No i natknalem sie na kilka kartonow z narzedziami;postanowilem troche pogrzebac.Oto co mi wpadlo w rece:

img31861600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31871600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31881600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

 

 

Kleszcze do rozwiercania wskazówek

img31891600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31901600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31911600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31941600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31921600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31931600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31961600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31971600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img31981600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

 

 

Rolel do polerowania czopów

 

img31991600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

 

 

Tokarka z silnikiem

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tokarki sygnatura ED.LUTNY Co.

 

img32001600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32011600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32021600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

img32031600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

 

Dalsze zdjęcia tokarki z uchwtem szczękowym i włożonym w niego kamieniem szlifierskim

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne trafienie :(

I co zamierzasz z tym robić ? :)

 

Gdybyś się pozbywał :

img31941600x1067.jpg

 

to chętnie bym łyknął. Nie mam 100% pewności do czego to służyło, ale obstawiałbym, ze to do robienia fazek .

 

Tokarka super ! ... choć wymaga wg mnie kilku do kilkudziesięciu godzin roboty ( w zależności od posiadanego sprzętu do "renowacji " ).

Póki co - jeżeli mogę radzić - potraktuj ją solidnie WD40 i do torby foliowej by nie brudziło /kapało. przynajmniej na kilka godzin lub do momentu doprowadzania jej do stanu przyzwoitego.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne trafienie :(

I co zamierzasz z tym robić ? :)

 

Gdybyś się pozbywał :

img31941600x1067.jpg

 

to chętnie bym łyknął. Nie mam 100% pewności do czego to służyło, ale obstawiałbym, ze to do robienia fazek .

 

Tokarka super ! ... choć wymaga wg mnie kilku do kilkudziesięciu godzin roboty ( w zależności od posiadanego sprzętu do "renowacji " ).

Póki co - jeżeli mogę radzić - potraktuj ją solidnie WD40 i do torby foliowej by nie brudziło /kapało. przynajmniej na kilka godzin lub do momentu doprowadzania jej do stanu przyzwoitego.

Wg mnie to jest to podstawka do mocowania mechanizmu podczas naprawy. Taki uchwyt samocentrujący mechanizm na środku podstawki.

Też to mi wpadło w oko - bo tego nie mam.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze jeszcze nie mam planow ,tokarka chyba brakuje jeszcze czegos (wydaje mi sie ze laweczki i tej sruby centrujacej z drugiej strony , nie jestem fachowcem wiec opis "dyletancki"),kamien zalozony na tak dlugiej srubie napewno nie byl dobrym pomyslem ,to musialo stworzyc jakies bicie na mocowaniu,natomiast to urzadzenie z trzema chwytakami myslalem ze do do kopert lub szkielek ale nie ,za maly rozstaw szczek po zwinieciu ,do rozciagania czegos zeby zalozyc jakis pierscien ,nie mam pomyslu..Kupilem niejako przy okazji ,pedala do silnika szukalem godzine i nie znalazlem a podobno byl w zestawie.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z profilu powinna pomóc.

99,9% podstawka do mechanizmów kieszonkowych.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie odczyściłem ale urządzenie w pozycji spoczynkowej ma szczeki ściągnięte później po pokręceniu i zwolnieniu kolka samo wraca na stara pozycje ,nie ma blokady.W trakcie zakupu były konsultacje telefoniczne z Piotrem wiec niejako tutaj on ma pierwszeństwo w przypadku jakichkolwiek ruchów.Umawiam się już z nim z rok na spotkanie .Mam nadzieje ze powstanie przyklejony temat później tylko o narzędziach starych z opisami (jest juz ale myslalem o rozbudowanej wersji czyli numer narzedzia , zdjecie i od razu opis ).


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw po zewnetrznej stronie chwytaka okolo 3,5 cm


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze jeszcze nie mam planow ,tokarka chyba brakuje jeszcze czegos (wydaje mi sie ze laweczki i tej sruby centrujacej z drugiej strony , nie jestem fachowcem wiec opis "dyletancki"),kamien zalozony na tak dlugiej srubie napewno nie byl dobrym pomyslem ,to musialo stworzyc jakies bicie na mocowaniu,natomiast to urzadzenie z trzema chwytakami myslalem ze do do kopert lub szkielek ale nie ,za maly rozstaw szczek po zwinieciu ,do rozciagania czegos zeby zalozyc jakis pierscien ,nie mam pomyslu..Kupilem niejako przy okazji ,pedala do silnika szukalem godzine i nie znalazlem a podobno byl w zestawie.

Piszesz ze do robienia fazek ,mozesz sprecyzowac?

 

Kamień w uchwycie szczękowym to prowizorka ( najwartościowszy jest sam uchwyt - samocentrujący, stożkowy)

co do brakujących podstawki tolarskiej (ławeczka. siodełko) oraz tego co się wkłada z drugiej strony czyli kieł w uchwyt zwany konikiem.

To można poszukać od innych tokarek wygląda że pasowałby osprzęt od Lorcha.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co Adam, że ten "dynks" to podstawka do uchwycenia mechanizmów podczas naprawy.

Tokarnia ładna, ale mocno zaniedbana, na początek najlepiej zanurzyć ją całą w nafcie, albo spryskać jakimś penetrującym preparatem typu PWD itp.

Ogólnie fajne zakupy... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to chyba nie Polak od tokarki ,wyglada jak ED.LUTHY .Na NAVCC jest temat o nim ale bez odpowiedzi,podobienstwo do Lorcha i jakis katalog na zatoce.Nic wiecej nie znalazlem.Niewazne kto zrobil wazne zebym sie nauczyl na niej pracowac.;) .

Podstawka do mechanizmow juz po naoliwieniu zamienila sie w silne szczeki,pracuje pieknie :blink:

Tokarka juz jest spryskana preparatem penetrujacym,wybieram sie po konik i laweczke w niedziele.Moze jakies oprzyrzadowanie do niej znajde :)

img32211600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-28


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oj coś czuje pismo nosem, że Janekp szykuje się na ''mistrza zegarmistrza''.smile.gif I tak sobie myślę, że gdyby tak część Kolegów pochwaliła się tym jakie ma narzędzia i maszyny w domu, to niejeden zawodowy zegarmistrz by wymiękł.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak to sie mowi " polknal bakcyla", niestety moje wyksztalcenie daleko odbiega od tego co robie i co chce robic.Mam do czynienia na codzien ze stala o srednicy do 50 mm i obiekty wielkogabarytowe-wiadukty ,mosty ,tunele.Tokarka nawet jesli bedzie sluzyla tylko do polerowania koperty to juz sie przyda :)

 

Do mistrza do daleko niektorym " bateryjkarzom " po szkole a co dopiero mnie.

Raczej zaciekawil mnie temat chyba Mariusza o regulatorze i tokarce CNC oraz rozmowy z Piotrem (wlasnie o tokarce)i Adamem (o werku ale go nie wzialem a szkoda ).CNC mnie nie interesuje ale regulator jak najbardziej.Jestem na etapie robienia zdjec w muzeach i obserwuje.Wbrew pozorom dawniej powstalo wiele dziwacznych konstrukcji mniej lub bardziej skomplikowanych ktore malo kto zna.Ale do rzeczy:

Odnosnie tokarki:pochodzenie szwajcarskie.Firma zlikwidowana w 1942 roku.

19 1/42. — Edmond Luthy & Cie, atelier de mécanique

à I^i Chaux-de-Fonds. Cette société en nom collectif

est dissoute et radiée, la liquidation étant terminée.

 

19/12/40. — Edmond Luthy & Cie. S.A., à La Chauxde-

Fonds. William Louys a cessé de faire partie

du conseil d'administration, sa signature est radiée

 

Firma

CALIS - BERNHEIM & LUTHY La Chaux-de-Fonds Uhrwerke, -teile; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; registriert am 11.1.1926


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie po konik i laweczke w niedziele.Moze jakies oprzyrzadowanie do niej znajde :)

 

Konika masz (to jest to naprzeciw uchwytu i kamienia) brakuje tylko wkładanego do niego kła.

+ oczywiście ławeczki.

Jeśli byłbyś w okolicach Pomorza to mam 3 tokarki Lorcha / niestety bez takiego stożkowego uchwytu ;) / to można sprawdzić czy osprzęt z Lorcha będzie pasował.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak to sie mowi " polknal bakcyla", niestety moje wyksztalcenie daleko odbiega od tego co robie i co chce robic.Mam do czynienia na codzien ze stala o srednicy do 50 mm i obiekty wielkogabarytowe-wiadukty ,mosty ,tunele.Tokarka nawet jesli bedzie sluzyla tylko do polerowania koperty to juz sie przyda :)

 

Do mistrza do daleko niektorym " bateryjkarzom " po szkole a co dopiero mnie.

Raczej zaciekawil mnie temat chyba Mariusza o regulatorze i tokarce CNC oraz rozmowy z Piotrem (wlasnie o tokarce)i Adamem (o werku ale go nie wzialem a szkoda ).CNC mnie nie interesuje ale regulator jak najbardziej.Jestem na etapie robienia zdjec w muzeach i obserwuje.Wbrew pozorom dawniej powstalo wiele dziwacznych konstrukcji mniej lub bardziej skomplikowanych ktore malo kto zna.Ale do rzeczy:

Odnosnie tokarki:pochodzenie szwajcarskie.Firma zlikwidowana w 1942 roku.

19 1/42. — Edmond Luthy & Cie, atelier de mécanique

à I^i Chaux-de-Fonds. Cette société en nom collectif

est dissoute et radiée, la liquidation étant terminée.

 

19/12/40. — Edmond Luthy & Cie. S.A., à La Chauxde-

Fonds. William Louys a cessé de faire partie

du conseil d'administration, sa signature est radiée

 

Firma

CALIS - BERNHEIM & LUTHY La Chaux-de-Fonds Uhrwerke, -teile; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; registriert am 11.1.1926

Mamy w Firmie kilka maszyn z firmy LUTHY ;)

Chyba istnieje nadal lub znów. Teraz już tylko handlują maszynami zegarmistrzowskimi i chyba robią remonty.

Luthy.jpg

 

Mój odnośnik


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie zdjec osprzetu do tej tokareczki (chce wiedziec co kupic w niedziele) i pytanie czy moze byc do niej laweczka ale z malym imadelkiem?Pewnie nie ale zapytam.To loze chyba jest za delikatne do tego.

Nie zauwazylem postu kol.Adama , tak Luthy ale juz nie Edward Luthy tylko Luthy Maschines SA czyli nowa firma moze byc ze na bazie starej ,moze ktos z rodziny ,moze kontynuacja itp.Tak przypuszczam.Marka mogla sie odrodzic.Tutaj pisze z e kontynuacja wiec jednak sie obronili przed upadkiem albo milcza o tym fakcie.

http://www.luthymac.ch/en/luthy.htm


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje , patrzylem wczesniej ale tego jest duzo.Widze ze mam po co wracac na bazarek.Musze zobaczyc kogos kto cos robi na niej praktycznie i to szybko :)


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest mi bardzo pomocne.Znalazlem taki filmik (inne rowniez)i niespodzianka .To urzadzenie

img31941600x1067.jpg

By janekpysk at 2012-02-27

 

to moze byc uchwyt do tokarki z tego filmiku (czas 1,48):(ktos talm tez zadal to pytanie co to jest za rzecz w 1,47 minucie.

http://www.youtube.com/watch?v=4W5rZcBInRg&feature=related

 

Przepraszam ale troche upierdliwy jestem.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Coś podobnego na tym filmie jest, ale osobiście nie widziałem jeszcze takiego uchwytu przy tokarce i nie mogę sobie nawet wyobrazić do czego miałby on służyć. Trzeba by zobaczyć to "w praniu" :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja .Mieliscie racje oto to urzadzonko w starym katalogu narzedzi zegarmistrzowskich strona 108 u gory po prawej ,korpus aluminiowy wersja rowniez dla zegarkow mniejszych narecznych.

http://cnum.cnam.fr/CGI/fpage.cgi?M9881/110/100/224/0/0

 

Warto bylo szukac.Po jako cholere na youtube bylo to na zestawie do tokarki?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto bylo szukac.Po jako cholere na youtube bylo to na zestawie do tokarki?

 

 

Bo ktoś kupił z tokarką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.