Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alles

Jaki zegarek na motor?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś kiedy zegarek był tylko przyrządem do pokazywania godziny takiego dylematu nie było. Dziś kiedy zegarek jest częścią mojego życia jest to problem. Stąd moje pytanie. Jaki zegarek widzicie dla motocyklisty? Z czym Wy jeździcie na ręku?

Ja najczęściej Casio AMW-104 na skórze.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiegly sezon przejezdzilem w Fortisie Skarzynski. Jest plaski, wiec miesci sie pod kurtka. G-Shock sie nie nadaje, za wysoki. W tym sezonie do jazdy na motocyklu zostala oddelegowana Omega Speedmaster. Na Ksiezycu byla, wiec na Ziemi tez sobie powinna poradzic. Wlasnie za kilka minut bedzie miala swoj debiut :lol: jednym slowem SEZON MOTOCYKLOWY CZAS ZACZAC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie jakieś zdjęcia, żeby klimat był :lol:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie dodaję fotkę

post-32776-0-12125100-1331998334_thumb.jpg


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jednym slowem SEZON MOTOCYKLOWY CZAS ZACZAC !!!

 

Motorki fajna rzecz i daje mnóstwo frajdy.

Jednak Panowie, uważajcie proszę!

Słoneczko dziś wyszło, sezon dopiero się zaczyna a już przeczytałem takiego "niusa"

Dwóch młodych motocyklistów zginęło na drogach Wielkopolski

Wiem, że wielokrotnie wypadki nie są winą samych motocyklistów (chociaż te akurat dwa przypadki wydają się być spowodowane wiosennym entuzjazmem) ale pamiętajcie, przy zderzeniu z dowolnym samochodem motocyklista nie ma szans i nie ma tu znaczenia, kto miał pierszeństwo. Kierowca auta ma wokół siebie solidną skorupę i poduszki powietrzne, motocyklista tylko ubranie i kask.

 

Sorki za OT...

Napisałem to tylko dlatego, że rokrocznie żal mi młodych ludzi którzy odchodzą w tak głupi sposób.

 

A na motorek w zasadzie każdy zegarek będzie dobry.

Nowoczesne maszyny nie dają takich wibracji, które zaszkodziłyby mechanikowi.

W zasadzie to tylko wygoda i preferencje posiadacza decydują o tym, co załozyć :lol:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielokrotnie wypadki nie są winą samych motocyklistów

 

niestety w moim mieście 3 na 4 motocyklistów jakich widuję, rusza ze świateł na pełnym gazie, a nierzadko na jednym kole... nie mówiąc już o tym, że czy jezdnia ma 2 czy 3 pasy, to ci motocykliści jeżdżą całą szerokością

o jeździe z dozwoloną prędkością nie ma co wspominać, więc nawet jeśli kierowca samochodu wymusi pierwszeństwo, to do wypadku dojdzie, bo motocyklista nie wyhamuje z 200 km/h

 

niestety określenie "polski kierowca" odnosi się zarówno do kierowców aut osobowych, jak i ciężarowych, jak i... motocyklistów

 

taki sobie OT zrobiliśmy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Cierpne jak widze idiotow na scigaczach, szarzujacych przez miasto na jednym kole, ubranych w tenisowki i ktotkie spodnie. Predkosc na motocyklu nie dla mnie. Praktycznie nigdy nie przekraczam 100 km/h , bo takimi sprzetami jezdze ze nie wypada szybko. Oczywiscie to nie chroni od nieszczesc, ale wyraznie zwieksza szanse na dojechanie do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Cierpne jak widze idiotow na scigaczach, szarzujacych przez miasto na jednym kole, ubranych w tenisowki i ktotkie spodnie. Predkosc na motocyklu nie dla mnie. Praktycznie nigdy nie przekraczam 100 km/h , bo takimi sprzetami jezdze ze nie wypada szybko. Oczywiscie to nie chroni od nieszczesc, ale wyraznie zwieksza szanse na dojechanie do celu.

 

Święta prawda. Z jednej strony tool watch mechanik świetnie pasuje do motocykla jako uzupełnienie maszyn ale z 3 stronu raczej nie jeżdziłbym w mechaniku aby w razie "W" nie zwiększać strat. Widziałem parę patentów jak ludzie doklejali zegarki kwarcowe w okolicach uchwytu kierownicy - o wiele szybsze odczytanie czasu niż zerkanie na lewy mankiet lub pod mankiet.

Szerokości życzę.

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocykliści nie mają czasu aby spoglądać na zegarek , tam wszystko dzieje się szybko ,czasami za szybko. Motor sprzedałem kilka lat temu , jeżdziłem głównie z Seiko Chronograph.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocykliści nie mają czasu aby spoglądać na zegarek , tam wszystko dzieje się szybko ,czasami za szybko. Motor sprzedałem kilka lat temu , jeżdziłem głównie z Seiko Chronograph.

 

Apstrahując o tematy, czemu sprzedałeś? Motocykl mocno wciąga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apstrahując o tematy, czemu sprzedałeś? Motocykl mocno wciąga....

 

 

Może własnie dla tego że za mocno zaczął mnie wciągać. Chyba lepiej było że sprzedałem . Może za jakiś czas znowu o tym pomyślę.

Chociaż teraz bardziej chodzi za mną amerykański muscle car.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może własnie dla tego że za mocno zaczął mnie wciągać. Chyba lepiej było że sprzedałem . Może za jakiś czas znowu o tym pomyślę.

Chociaż teraz bardziej chodzi za mną amerykański muscle car.

 

Heh ja nie kupiłem bo boję się konsekwencji wypadku. Zegarki są dużo bezpieczniejsze. Choć nie mogę się oprzeć wrażeniu że życie ucieka....bo pewne rzeczy trzeba robić jak się jest młodym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ubiegłoroczny ale strasznie się dłuży zima motocyklistom...a przy okazji też miałem ten dylemat.

Ponieważ ja gustuję w tych wibrujących motocyklach zaczynałem od kwarcowego Brajtka Colta.

W tym roku planuję dać szansę antywstrząsowemu kalibrowi IWC Inge AMG... Jeden i drugi niełatwo upchnąć pod rękawicę.

Choć jak o tym spokojnie pomyśleć to zegarek motocykliście raczej zawadza ( czas bezpieczniej sprawdzać na budziku, duży zegar na nadgarstku uwiera pod rękawicą i czasem ogranicza nieco ruchy, w razie upadku ...podwójna szkoda ) Czyli kultowa scena z Easy Ridera to nie zew wolności i przejaw buntu przeciw mieszczańskim regułom ale oznaka pragmatyzmu bohatera ; )

No cóż ale połączenie dwóch pasji w jednejj chwili warte jest tych drobnych niedogodności.

A wszystkim samochodziarzom i motocyklistom życzę więcej tolerancji. Zmieścimy się wszyscy. I pamiętajcie że dawanie nam nauczki na drodze ( wyścigi, blokowanie, zajechanie drogi, gwałtowne hamowanie , zepchnięcie na pobocze ) prawie zawsze kończy się tragicznie dla motocyklisty...bo nasza strefa zgniotu zaczyna się na dłoni a zaraz za nią jest głowa i reszta ...nawet jeśli w kasku i ochraniaczach. Nie mamy szans w tym starciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mialem wymieniac olej w motocyklu a czytam forum o zegarkach. Wstyd. Ja jezdze w gshocku gw5600. Bo plaski i wchodzi pod kurtke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomnialem zapytac, ktorys z kolegow jezdzi na moto w Lodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedy zegarek był tylko przyrządem do pokazywania godziny takiego dylematu nie było. Dziś kiedy zegarek jest częścią mojego życia jest to problem. Stąd moje pytanie. Jaki zegarek widzicie dla motocyklisty? Z czym Wy jeździcie na ręku?

Ja najczęściej Casio AMW-104 na skórze.

 

Widzę takie Ducati Corse Ref. CW0017, stylistyka na pewno nie każdemu będzie odpowiadała, ale to solidne chrono na Valjoux 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę ze skromnym Kemmnerem jednowskazówkowym w kolorystyce czarno-białej. Pasuje do kurteczki, no i ten motoryzacyjny wygląd :lol:


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklisci drodzy. Sam nie jezdze i mnie nie ciagnie, ale raz widzialem pana pasjonata na Harleyu, pieknej maszynie. Niestety nie powiem wam jaki model bo jestem zielony. Natomiast jesli chodzi o zegarki to juz nie. Na lapce pan mial taki model brajtlka:

 

316095d1282725378-mesh-strap-my-glycine-breitling-superocean-heritage-chronograph-watch-3.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobre, taki mały zegarek wypatrzyłeś a nie wiesz jaki motocykl....a Harleye raczej duże są : ) i wibrujące mocno....akurat coś dla mechanicznego cacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może należy zadać pytanie inaczej - jaki motocykl do danego zegarka? :rolleyes:


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, taki mały zegarek wypatrzyłeś a nie wiesz jaki motocykl....a Harleye raczej duże są : ) i wibrujące mocno....akurat coś dla mechanicznego cacka

 

Jak juz mowilem, na motocyklach sie nie znam i mnie nie interesuja. Tyle ze Harley to wiem :P A Pana z w miare bliska widzialem, no i model zegarka charakterystyczny ;) Polaczenie obydwu (zegar i motor) bylo bardzo korzystne, tyle moge jeszcze dodac...

 

PS:

A moze ktos z forum ma harleya i takiego brajtlka i mieszka lub bywa w trojmiescie, to powie czym dokladnie jezdzi? :D


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może należy zadać pytanie inaczej - jaki motocykl do danego zegarka? :rolleyes:

No przy tym zegarze mam dysonans poznawczy...bransoleta milanese to do skutera pasuje Vespy na przykład a Brajtek solidny więc może być i Harley ...Ale żeby tak razem?

Mnie bransoleta zegarka męskiego kojarzy sie z solidnością a milanese z ...biżuterią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale żeby tak razem?

Mnie bransoleta zegarka męskiego kojarzy sie z solidnością a milanese z ...biżuterią

 

Mesh bizuteryjny? Moze te cieniutkie paseczki. Bo prawdziwy mesh, taki jak w tym brajtlku, to bardzo wygodny i solidny kawal zelastwa. Jak najbardziej meski :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do męskości nie będę dyskutował bo to mocno indywidualne odczucia ; ) a co do tematu to wydłubywać much z tej siateczki bym nie chciał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

mat _k - bądź konsekwentny ...w dziale porady przed zakupem sam piszesz że to biżuteryjny dodatek ilustrując to ładną fotką portofino

Tam od biedy ujdzie, do tego brajtka moim zdaniem nie pasuje. Poza tym jeśli już zegarek na motocykl to raczej wytrzymały tool watch któremu nie straszne nieuważne traktowanie

Czy harley mial dużo wypolerowanych chromów ? To by wyjaśniało mesh ; )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.