Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drm

Nowa Omega - czy reklamować?

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem juz pytanie jak w temacie w wątku http://zegarkiclub.p.../page__st__2340 ale postanowiłem napisać jeszcze tutaj, ponieważ zagląda tu chyba więcej osób.

 

Kupiłem wczoraj nowy zegarek Omega Speedmaster (323.32.40.40.06.001). Zegarek jest super, ma tylko jeden mankament. Otóż prawa tarcza chronografu nie zeruje się idealnie na wartości "30". Aby bylo ciekawiej, to pozostałe minuty trafiają idealnie w swoje indeksy.

 

I stąd moje pytanie: reklamować czy zaakceptować ten stan rzeczy?

 

dsc06574fv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tej wskazówki nie da się czasem skalibrować? czytałeś instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automatach się nie kalibruje. Reklamować!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automatach się nie kalibruje. Reklamować!

 

w takim razie cała radość z prezentu świątecznego pewnie prysła :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie prysła, ale radość nie jest pełna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

na tym zdjęciu trudno coś zobaczyć. Ale, jeśli licznik minut trafia w pozostałe indeksy, to można się spodziewać, że po regulacji może się to zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu trudno coś zobaczyć. Ale, jeśli licznik minut trafia w pozostałe indeksy, to można się spodziewać, że po regulacji może się to zmienić...

 

Zdjęcie robiłem wczoraj, jak już było ciemno. Postaram się dzisiaj zrobić lepsze. Tak jak pisałem, w pozostałe indeksy trafia idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować! Po to się płaci tyle forsy za dumny napis Omega/Rolex itd itp, żeby było idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zdjęcie będzie lepiej oddawało sytuację :

 

dsc06595sy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania reklamuj. Ja bym tego nie zdzierzyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale to pewnie proste będzie, bo licznik wskazuje 1-sza minutę, więc powinni to łatwo poprawić. Ale jak będziesz oddawał do serwisu SG zapisz wszystko o stanie zegarka. Bo legendy krążą o jakości tego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pewnie proste będzie, bo licznik wskazuje 1-sza minutę, więc powinni to łatwo poprawić. Ale jak będziesz oddawał do serwisu SG zapisz wszystko o stanie zegarka. Bo legendy krążą o jakości tego serwisu.

 

Jeśli chrono poza tym kiksem działa poprawnie, to jest zwykły błąd montażowy. Nie ma znaczenia, czy zeruje na pierwszej minucie czy gdziekolwiek, wystarczy zdjąć wskazówkę i wsadzić ją ponownie na ośkę, tym razem dokładnie. W sumie banalna sprawa dla serwisu, chociaż spaprać można wszystko.

Taka wpadka może się zdarzyć przy montażu, każdy ma gorsze dni, ale nie wiem jak to mogło przejść przez kontrolę jakości.

W każdym razie: reklamować, ja bym nie odpuścił, bo szlag by mnie trafiał przy każdym spojrzeniu na zegarek.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chrono poza tym kiksem działa poprawnie, to jest zwykły błąd montażowy. Nie ma znaczenia, czy zeruje na pierwszej minucie czy gdziekolwiek, wystarczy zdjąć wskazówkę i wsadzić ją ponownie na ośkę, tym razem dokładnie. W sumie banalna sprawa dla serwisu, chociaż spaprać można wszystko.

 

Co prawda przyznaję, że się nie znam, ale To co napisałeś chyba nie pomoże.

Juz wspominałem, że wskazówka się nie zeruje tak jak powinna, ale w pozostałe indeksy trafia idealnie. Jeśli ją przestawimy na ośce, to będzie się zerowała ok, ale później nie będzie już trafiać w indeksy. Przynajmniej ja tak to widzę.

 

A skoro temat został już odświeżony, to mam jeszcze jedno pytanie, bo jest to mój pierwszy automat (wcześniej miałem ręcznie nakręcany). Czy 12 godzinne noszenie zegarka powinno nakręcić sprężynę w 100%??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy 12 godzinne noszenie zegarka powinno nakręcić sprężynę w 100%??

 

Noszenie, noszeniu nie równe, ale generalnie powinno całkowicie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego jednoznacznie powiedzieć.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że masz zegarek 12h na nadgarstku nie musi znaczyć, ze wahnik pracuje tyle samo a co za tym idzie, naciągnięcie sprężyny może być inne, niż u innego posiadacza noszącego zegar 12h.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Noszenie, noszeniu nie równe, ale generalnie powinno całkowicie wystarczyć.

 

 

Jak wykonujesz zawód dyrygenta-to starczy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie wystarczy, nie ma co Kolegi stresować dyrygentami i innymi takimi. Ja wykonuję prace biurową i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby zegarek stanął z powodu braku naciągu:) chyba że celowo odłożę na półkę na dwa dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem w jakimś QQ lub jak to duża częśc osób pisze- tanim chinczyku, ale w Omedze??

Tego chyba nawet tak opluwany Parnis nie przebije :)

 

Nie ma to tamto, trza reklamować !


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Omega znalazła się dzisiaj u Strojnego, a jutro jedzie do serwisu.

 

Wczoraj znowu coś stało się z chrono i wskazówka minutowa zeruje się idealnie, ale .... na 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, poczekasz sobie 2-3 miesiące...

 

hmm, wg sprzedawcy w salonie 2 tygodnie. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG aż się wierzyć nie chce - dramat... :blink: dobrze zrobiłeś, że zareklamowałeś. A nie wychwyciłeś tego przy zakupie (no chyba że kupowałeś na odległość)? Niemniej takie coś nie powinno mieć miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie powinno mieć miejsca zwłaszcza, że jak widać to raczej nie problem samej wskazówki skoro zeruje się raz tak a raz tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.