Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał75

Jest gdzieś opisana po polsku historia tych zegarków? Ewentualnie po rosyjsku. :) Ciągle nie mogę sobie poukładać które były pierwsze, które puźniejsze, czym się rużnią tak na prawdę Okeany od Szturmanów i Chrono. Wszystko niby na kalibrze 3133. Czy tu tylko o stronę wizualną chodzi czy jest jeszcze coś głębiej. To taka mała prośba. Jak by ktoś coś miał, znał i w ogóle -podzielcie się proszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy OKEAH różni się od Szturmańskich i cywilnych 3133.,Przede wszystkim ma inne wymiary koperty i inne szkło.Te mniej prawdziwe różnią się tylko napisami na tarczy i dekielku.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki mayor. Rozumiem że Okean był pierwszy, potem dopiero powstały Szturmany i Chrono. Czyli nasi piloci dostawali etatowo cywilne Poljoty Chronografy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie powiedzieć czy Okean był pierwszy,czy wszystkie wersje powstawały jednocześnie.,Nie ma także żadnych realnych dowodów odnośnie zegarków polskich pilotów wojskowych.,    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nie wiem jaki dowód masz na myśli. Mam jeden z takich Poljotów który został wycofany ze służby po wymianie zegarków na Citizeny. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki zegarek to warto go pokazać.,Sam jestem ciekawy ,gdyż nigdy nie widziałem.,Dobrze by było gdybyś zrobił dobre zdjęcia z widocznymi oznaczeniami typu grawer ,punca,numery inwentarza,numer mil/spec.,Generalnie wszystkie te szczegóły ,które odróżniają taki zegarek od zwykłego egzemplarza i na które warto zwrócić uwagę żeby nie dać się nabrać cwaniakom,oszustom i gawędziarzom.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki zegarek to warto go pokazać.,Sam jestem ciekawy ,gdyż nigdy nie widziałem.,Dobrze by było gdybyś zrobił dobre zdjęcia z widocznymi oznaczeniami typu grawer ,punca,numery inwentarza,numer mil/spec.,Generalnie wszystkie te szczegóły ,które odróżniają taki zegarek od zwykłego egzemplarza i na które warto zwrócić uwagę żeby nie dać się nabrać cwaniakom,oszustom i gawędziarzom.   

Trudno byłoby nabrać Rafała który sam pozyskał ten zegarek  z magazynu armii gdzie pracuje. A te zegarki (3133) którymi posługiwało się lotnictwo w Polsce, a na pewno piloci śmigłowców nigdy nie miały żadnych grawerów i oznaczeń.

Skąd zresztą założenie że musi mieć grawer itp?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek militarny nie zawsze musi mieć grawer.Czasem celowo takie zegarki wojsko zamawiało bez żadnych oznaczeń np. wersje Sterile dla black ops SOG.,Zawsze jednak ma jakieś cechy ,które odróżniają go od zwykłych zegarków przeznaczonych na rynek i ze względu na te elementy kolekcjonerzy  poszukują takich zegarków czasem przepłacając kilkukrotnie wartość cywilnego egzemplarza.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to polscy piloci mieli początkowo stalowe Szturmańskie a później "cywilne" wersje Poljota 3133. Nie wydaje mi się jednak żeby różniły się od zwykłych, chyba Szturman właśnie tym że był stalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za of-top, ale nie mogę się powstrzymać :)  @mayor, dajesz swój vote ichniemu Leperowi czy kłamczuszce? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za of-top, ale nie mogę się powstrzymać :)  @mayor, dajesz swój vote ichniemu Leperowi czy kłamczuszce? :)

Nie wiem na ile się orientujesz w amerykańskiej ordynacji wyborczej,ale w Stanie NY mój głos nie ma żadnego znaczenia.,Hilary ma automatycznie zapewnione 29 głosów w kolegium elektorskim ,podobnie jak w Kalifornii 55.,W Nowym Jorku nie ma tego cyrku wieców,koncertów Lady Gagi,przepychanek itp. Tutaj wybory są od dawna  rozstrzygnięte i żaden z kandydatów nawet nie próbuje zabiegać o głosy wyborców .,    .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

@mayor
Było już zdjęcie mojego Poljota, niestety nie zwróciłem uwagi że po jakimś czasie linki umierają. Jutro wracam do pracy po długim zwolnieniu to w ramach bezstresowego dnia ogarnięcia się w wojskowej babajadze zabiorę Chrono ze sobą i zrobię kilka zdjęć.
W odróżnieniu od MW w lotnictwie nie nabijano dodatkowych nr. Wszystkie Poljoty które widziałem u naszych pilotów niczym się nie wyróżniały od "cywilnych" egzemplarzy.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki system nawigacji panował w polskim lotnictwie,.,Możliwe ,że piloci nie musieli mieć konkretnego zegarka i każdy używał taki jaki mu pasował,.W niektórych armiach piloci obowiązkowo byli wyposażeni w chronografy flyback.,Szczególnie tam gdzie mieli lotniskowce.,Chodziło o holding pattern  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co lotniskowce jak będziecie mieli drony.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nasz największy lotniskowiec to Siemirowice - z pasa morza nie widać. :D

W tamtych latach to raczej nie było samowolki co do wyposażenia. To nie "dziki zachód". :) W wojsku ujowo, ale jednakowo. Teraz jest trochę lepiej i oporządzenie można sobie dobrać według własnych preferencji chociaż i tak jeszcze nie w każdej jednostce. Wiem że zegarki chłopaki już używają jaki komu pasuje i kupowali np na misjach w PXsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wpadł wczoraj dzięki wskazaniu w "okazjach" kolegi gregcha :)

 

 

Śliczny i faktycznie bardzo okazyjny po tych zdjęciach.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak paczem na te Wasze cuda i zazdroszczem. Za taką kasę kupić taką maszynę - gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak paczem na te Wasze cuda i zazdroszczem. Za taką kasę kupić taką maszynę - gratuluję :)

Dzięki.

To jest wyjątek który potwierdza regułę "tanio to już było"  :) Ale jednak okazje się trafiają i będą się trafiały.

 

Podkreślam jeszcze raz jak wielką skarbnicą jest forum i jego poszczególne działy i tematy.

Poljot 3133 kupiony ze wskazania w okazjach, Szturmańskie chrono na 31659 od kolegi z forum- też spora okazja, CzK28 na 3617 tez kupiony od kolegi z forum i też okazja :)

K-43 chrono kupione od Forumowicza-  tu całą historię można napisać i nadal nie wierzę że je mam  :)  Mołnia 3017 - kupiona dzięki pomocy kolegi z forum od kolekcjonera z Ukrainy - okazja. Tak naprawdę to tylko chrono P.Bure wypatrzyłem i kupiłem sam na allegro.

Piszę tu tylko o zegarkach z chronografem bo cała reszta zajęła by pewnie kilka stron gdybym chciał opisać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty Roman☺ piękny chroniak, jeszcze takiego nie mam :D koperta chrom?


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.