Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chrisunia

Gustav Becker mechanizm 3 wagowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam watpliwosci co do kupienia mechanizmu 3 wagowego do Gustava Beckera.

1. Nie wiem czy werk jest kompletny bo na moje oko brakuje wiele zembatek.

2. Nie wiem za ile go kupic.

3. Ciezko do dostania tarcza na 3 bebny.

Jezeli ktos moglby mi doradzic w tej sprawie Z GORY DZIEKUJE

nawet nie wiem gdzie zostal wyprobukowany bo sa 2 miasta w kole.

post-60765-0-24011100-1366823701_thumb.jpg

post-60765-0-85273800-1366823707_thumb.jpg

post-60765-0-89180600-1366823715_thumb.jpg

post-60765-0-19274100-1366823811_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten jest OK jeśli chodzi o autentyczność, z Braunau, z około 1900 roku (jeśli po 2 jest przesłonięte żyłką 5). Pozostał tylko mechanizm chodu. Rekonstrukcja jest moim zdaniem bez sensu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten jest OK jeśli chodzi o autentyczność, z Braunau, z około 1900 roku (jeśli po 2 jest przesłonięte żyłką 5). Pozostał tylko mechanizm chodu. Rekonstrukcja jest moim zdaniem bez sensu.

nie beda pasowac czesci z gustava podroby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie beda pasowac czesci z gustava podroby ?

 

Równie dobrze jak z dowolnego naręcznego zegarka :wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, zwróć chłopie tego "białego kruka" ( masz na powiadomienie sprzedającego o zwrocie 14 dni przy sprzedaży wysyłkowej) i nie kombinuj ze składaniem - bo jak widać się na tym zupełnie nie znasz - tylko kup kompletny zegarek, co najwyżej do renowacji skrzynki.

Dzisiaj Gucia można znaleźć za ok. 1000 zł lub nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, zwróć chłopie tego "białego kruka" ( masz na powiadomienie sprzedającego o zwrocie 14 dni przy sprzedaży wysyłkowej) i nie kombinuj ze składaniem - bo jak widać się na tym zupełnie nie znasz - tylko kup kompletny zegarek, co najwyżej do renowacji skrzynki.

Dzisiaj Gucia można znaleźć za ok. 1000 zł lub nawet mniej.

nie moge go oddac bo ni kupilem go doslownie przez allegro. Ja go znalazlem na allegro a kupilem przesylka pobraniowa bez posrednictwa allegro.

Co do tego mojego werku to dalej mysle ze jest autentyczny bo dawniej robiono loga literke po literce dlatego ta niedokladnosc. Tarnat pokazal mi ten zegar na wczesniejszej aukcji

i jakis inny z tym logiem ktory mial nr 132492 czy jakos tak. Widac to byl mlodszy mechanizm od mojego bo mial wyzszy numer seryjny. Moj ma tez oryginalna platyne wiec ja wieze dalej ze to oryginal bo jezeli werk bylby czysty to bym wam wszystkim uwierzyl. Ostatnio podobny zegar z takim samym logiem poszedl za okolo 1500 zl TUTAJ LINK http://allegro.pl/st...3165999213.html i tez byscie powiedzieli ze podroba bo nie pisze z tylu Freiburg czy Braunau.

A tak wierze ze werk jest oryginalny bo dodatkowo ma oryginalna patyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój sprzedawca ma też inne konta na All i podrabia wszystko co może a mechanizmy to jego ulubione :D Ten werk z WYPALONYM znakiem GB krążył już po allegro jako kompletny zegar osoba która go kupiła a potem sprzedawała u siebie też nie była świadoma że to podróba ale się dowiedziała i go oddała i o to pojawił się sam werk i trafił do ciebie chyba nie stety. Ale koro twierdzisz że to autentyk to pogratulować wiedzy i życzyć dalszych takich owocnych zakupów :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez janekp
      Kto  wie  co  to za zegar ,zawieszka  wahadla  jak u Beckera .































    • Przez bordakm
      Kupię mechanizm Felsa 400 w szczególności poszukuję koła zapadkowego i koła sekundowego





    • Przez jozek88
      Witam. Zakupiłem zegarek Epos Verso 1, z racji , że to.kij pierwszy automat(na pewno nie ostatni 🙂 ) mam kilka pytań, których z racji braku czasu i pospiechu nie zadałem w salonie. Jak dbać o taki zegarek? Co ile czasu powinien być oddany na serwis(jakies przepatrzenie mechanizmu itp.) Zegarek bede nosił sporadycznie, kilka-klikanascie razy do roku,  czy powinien być mimo to regularnie nakrecany czy w okresie nieużytkowania nie pracowac? Wgl ile takie zegarki się nakreca? Do zdecydowanego oporu czy już przy cięższym kreceniem koronki to jest max? Sory za podstawowe pytania ale z racji, że to.moj pierwszy taki zegarek jestem zielony w temacie. Pozdrawiam
    • Przez janekp
      Skan z  1880  roku  opisujacy  ile zebow  obejmowala  kotwica  w  zegarach z  wahadlem  sekundowym u  GB  wczesniej  i  pozniej,jaki  kat tworzyla  kotwica  z  kolem  wychwytowym  ip.Porownanie  do  Kessela.
      Kessels, Heinrich Johann – Watch-Wiki
       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.