Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

16melodyjek

Damska Zaria (z lat 70-tych)

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza i koperta - OK.

Gdyby chcieć się czegoś doszukiwać - to trzeba by ew. sprawdzić zgodność z katalogami koronki (wygląda nieproporcjonalnie) i ew. wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodzi Ci o to, że koronka wygląda na zbyt dużą? A jak konkretnie mogę to sprawdzić, gdzie szukać takich katalogów (wybacz jeśli pytanie jest głupie)? 

A z pozostałymi elementami wszystko gra (tzn. z mechanizmem albo z tym, że dekiel jest gładki, bez grawerowania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koronka jest duza, a zegarek mały. Te mechanizmy są bardzo małe. Moim zdaniem jest OK, ale 100% pewności to prawie nigdy nie ma.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Przmslwklt
      Cześć wszystkim!
       
      Jestem tutaj nowy, dlatego kłaniam się nisko. Mam na imię Przemek i jestem z Gliwic. Odkryłem forum jakiś czas temu, i trochę wkręciłem się w zegarki. 
       
      Dostałem od mojego dziadka niedawno zegarek, który chcę odrestaurować i doprowadzić do jak najlepszego stanu. Nie mam niestety pojęcia co to jest za model zegarka, nie ma nigdzie żadnych oznaczeń modelowych a i na necie nie udało mi mi się znaleźć tego czasomierza ani niczego co mogłoby mnie naprowadzić na jakieś oznaczenie modelowe. Sam dziadek też nie kojarzy takich detali, powiedział mi jedynie że dostał go jakieś 50 lat temu. Na boku zegarka widnieje oznaczenie "AU20.-". Wszystkie zdjęcia załączam to tego posta.
       
      Zegarek w środku wygląda jak nowy, co widać na zdjęciach, mimo to jednak nie działa - nie da się go nakręcić. Jak go dostałem to wskazówki (na zdjęciu już zdjęte) były mocno zagięte, przez co zablokowały się na jednym z indeksów i nie chciały iść dalej. W środku kręci się jakieś wahadełko (sorry, jeszcze uczę się nazewnictwa :D)
       
      Wymiary zegarka:
      Koperta:
      Wysokość/Szerokość (Bez koronki) - 34 mm
      Grubość - jakieś 3 - 4 mm.
      Szerokość Paska - 20 mm
       
      Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu co to jest za zegarek, czy może być tak że jest on złocony?
       
      Poszukuję również części do tego zegarka:
      tarczy, dokładnie takiej samej jak na zdjęciu, szkiełka, oryginalnego albo zamiennika. Jeżeli ktoś ma, lub kojarzy kto może mieć, to proszę o kontakt
       
      Wszelkie rady, przemyślenia z Waszej strony jak najbardziej pożądane.




    • Gość
    • Przez TIK TAK
      EPOS 4390 Diamonds by Lapinska powstał wyniku współpracy marki EPOS oraz znanej projektantki Izabeli Łapińskiej. Ubrania znanej na całym świecie projektantki nosiły m in. Agata Buzek, Aleksandra Hamkało, Ewa Ewart czy Małgorzata Foremniak. https://www.izabelalapinska.com/
       
      Koperta użyta to zegarka pochodzi z linii 4390, natomiast tarcza, którą przygotowała Iza wykonana jest ze masy perłowej z diamentami zamiast indeksów. Na środku umieszczona została czerwona róża, a zielona wskazówka sekundowa występuje w formie róży.
       
      "Masa perłowa z której stworzona została tarcza, nadaje zegarkowi lekkości i dostarcza wyjątkowych refleksów, które odzwierciedlają kobiecą wyrafinowaną naturę. Diamenty w niej osadzone poza blaskiem luksusu, dodają szlachetności oraz eteryczności. Czerwona róża, od wieków kojarzona z boginią miłości Afrodytą, przyciąga głodny piękna wzrok. Ta doskonale przemyślana kreacja posiada sekundnik w postaci gałązki róży. Jest to unikatowe zastosowanie naturalnego piękna w tak misternym detalu. To wdzięczny ukłon w stronę magii kobiecości."
       
      Mechanizm to pięknie w pełni zdobiona ETA 2892 A2, 34 mm średnicy i 5 ATM. Cena 7900 PLN
       
      Twarzą zegarka jest aktorka Agnieszka Grochowska
       
       

       

       

       

       

       

       

    • Przez wp99
      Poszukiwań ciąg dalszy...
      Chcę kupić córce zegarek z okazji ukończenia studiów: 
      nowy, cena około 1000 zł, kwarcowy lub Eco-Drive, kolor złoty lub bikolor, ozdobiony kryształkami, na bransolecie najlepiej mesh, jak największa tarcza pasująca do obwodu 14 cm.
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze, jakieś ciekawe propozycje i inspiracje. Nic jej nie zachwyca
       
    • Przez agn31
      Witajcie, 
      Chodzi ze mną zakupy nowego zegarka a właściwie wymiana jednego z G-shocków na coś bardziej eleganckiego, do pracy. Mam dość wąski nadgarstek, więc wydaje mi się że tarcza max 36 mm, pasek chętnie bransoleta typu mesh srebrna. Minimalistyczny. Raczej kwarcowy - z lenistwa, mam jeden automatyczny i jak zmienię zegarek na dzień-dwa to potem muszę od nowa nastawiać
      Bardzo podoba mi się Balticus Gwiezdny Pył, ale cenowo się nie mieści. 
      Rozważam więc Balticusa z serii Sky (wiem że wychodzi nieco drożej, ale może znajdę cos z drugiej ręki), ewentualnie Skagen, podobają mi się też Orienty (również trochę drożej).  Czy coś z tych propozycji zasługuje na szczególną uwagę? Moze polecicie coś jeszcze innego?
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.