Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad wyborem szwajcara, wzory jak poniżej:

 

1. image330png_T006_424_16_053_00_png.png

 

Tissot Le Locle Automatic Power Reserve - przekonuje mnie jego rzekomo jeden z "najlepszych mechanizmów automatycznych" - ETA 2897. Czy faktycznie jest dużo lepszy od ETY 2824-2 ?

 

2.  certina-ds-1-c006-407-16-051-00-c0064071

 

Certina DS1 Automatic - System DS oraz ciekawy design.

 

3. atlantic-52752-41-65.jpg

 

Atlantic WorldMaster 1888 Automatic - po prostu ładny  :P Mechanizm ten sam co w Certinie.

 

Który z tych zegarków byście wybrali patrząc na stronę techniczną, czyli jakość wykonania, trwałość, itp.

Być może jest jeszcze coś innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym co zasługuje na uwagę? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum się kłania :P 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum się kłania :P

 

§ 7 Przepisy porządkowe

"11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?."

 

Jeżeli już mówimy o regulaminie...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję takiego: ATLANTIC WORLDMASTER 1888 „LUSSO" AUTOMATIC COSC Chronometer. Limitacja 188 sztuk na 125 lecie.

post-59607-0-49785000-1387663218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3390_2_small.jpg

Epos Emotion 3390 b

A co powiecie o nim? Jaki wizerunek ma marka Epos? Mało o niej słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos ma wizerunek jak najlepszy, pokazany przez Ciebie zegarek jest naprawdę ładny.

Generalnie - wszystkie wskazane zegarki są ok. Moim zdaniem powinieneś wybrać model, który najbardziej do Ciebie przemawia. Najlepiej przed zakupem byłoby przymierzyć każdy z nich, to czasami bardzo zmienia nastawienie do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które pokazałeś bałbym Certinę. Wydaje się najbardziej uniwersalny a jakością raczej nie odbiega od pozostałych dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2897. Czy faktycznie jest dużo lepszy od ETY 2824-2 ?

 

 

 

ETA 2892 -A2 która jest bazą do 2897 uchodzi za mechanizm bardziej prestiżowy od ETY 2824-2. Jest cieńszy, bardziej dokładany , stosowany w wyżej notowanych markach. Jest za to bardziej delikatny i mniej nadaje się do typowych zegarków  sportowych.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to atlantic.Na zdjęciach to nic ale ten model na ręce robi spore wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Atlantic WorldMaster 1888 Automatic od roku i jestem zadowolony. 

Na reku wygląda bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako uniwersalny model wybrałabym Certinę, cenowo w chwili obecnej tez bardzo przyzwoicie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez zajecc
      Cześć, szukam zegarka na prezent świąteczny, wymagania nie są duże, mam wybadane że mniej więcej w gust wpada cos na styl:  Rosefield Tribeca TWG-T51 ewentualnie srebro z elementami złotymi jak Certina DS Caimano Lady. Zegarek na pewno na bransolecie, szkło szafirowe, mechanizm po prostu trwały i solidny (kwarc lub automat) tarcza prosta, estetyczna, bez bajerów. Moje wybory to: 
       
      1. Certina DS8 C0330512211800 lub automat Certina C033.207.22.013.00
      2. Certina DS Caimano Lady C0352102203701
      3. ROAMER SLIM-LINE CLASSIC LADIES 512857 47 15 20  / 512857 49 15 20 
       
      z niższej półki 
       
      CLAUDE BERNARD CLASSIC 54005 357JM AID 
      Rosefield Tribeca TWG-T51
       
      myślałem też nad Certina DS1 Lady Automatic C0298072203100 lub  CERTINA DS CAIMANO LADY POWERMATIC 80 PVD C035.207.22.037.01 ale czy grubość automatów nie będzie przesadna na drobnej kobiecej dłoni?  Mam totalny mętlik, dlaczego liczę na pomoc. 
    • Przez Harley
      Cześć,
       
      Znalazłem taki zegarek Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition 52951.41.21R.
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-mechanical-52951-41-21r
       
      Zegarek ten BARDZO mi się podoba. Kosztuje jednak sporo. Co o nim myślicie, warto? A może to kiepski mechanizm.
      Wiem, że tutaj generalnie jesteście na NIE dla Atlantica. Nie wiem w sumie dlaczego. Bo jak czytam kolejne wpisy to jedynie informacje że nie atlantic, że to byle co, że ta firma znaczy coś tylko dla tych co daleko sięgają pamięcią i utrwaliła im się ta marka. Ale co do argumentów na NIE to już brak.
       
      Więc może jednak podpowiecie co myślicie w tym konkretnym przypadku.
       
      Ps. Bardzo podoba mi się Open Heart i szukam zegarka z tym rozwiązaniem.
    • Przez KubusPuchatek
      Witajcie,
      zdecydowałem się ostatnio na zegarek tissot le locle automatic t4144133. Jednak czy będzie on do mnie pasować?
      Ogólnie jestem w 3 klasie liceum, i chcę kupić zegarek, który przyda się również później, a zakładam, że taki za ~2 tysiące ma długą żywotność.
      Jednak czy będzie on do mnie pasować? Ogólnie ubieram się elegancko, buty jakie nosze są zbliżone wyglądem do tych http://www.joozek.pl/meskie-mi07-a488-a344-03-granatowy-polbuty-lasocki-for-men-ht91140.html bo swoich nie mogłem znaleźć
      Koszula wpuszczona w spodnie, przykładowo czarne/kremowe spodnie. Pasek ładny brązowy, czasem sweter lub marynarka.
      Co myślicie?
      Ubieram się jakoś w tym rodzaju http://www.podlinski.net/wp-content/uploads/2015/06/moda-meska-na-co-dzien-facet-blog.jpg
      Czy taki zegarek będzie pasować?
    • Przez Osito
      Witam szanownych forumowiczów
       
      Zaczynam nieśmiało rozglądać się za zegarkami marki Orient, Orient Star. Docelowo prawdopodobnie będą to dwa sikory z tym że postanowiłem, aby co najmniej jeden z nich, wywodził się z linii "Star".
       
      Mam już pewne pomysły, a w szczególności wytyczne które powinny być uwzględnione, ale jak to zawsze bywa, czym dalej w las tym więcej drzew, a do tego zawsze jest jakieś "ale", więc chciałem poprosić was o pomoc i wsparcie merytoryczne. 
      Może przegapiłem, lub nie zwróciłem po prostu  uwagi na jakieś godne uwagi modele, dlatego tutaj chciał bym właśnie poprosić was o wsparcie. Może też ktoś posiada/ł, miał do czynienia z modelami które za chwilę przedstawię i mógł by coś o nich napisać - wady, zalety, wrażenia z użytkowania. Opinie o które proszę, są o tyle ważne, że niestety nie mam możliwości obejrzeć tych zegarków na żywo, a to ogromny minus ... 
       
      Porządane:
      Rezerwa chodu.
      Open Heart.
      Styl od eleganckiego do lekko sportowego.
      Raczej jaśniejsza tarcza.
       
      Nie porządane:
      Podwójna data = dyskfalfikacja.
      Rozmiar większy niż max 40mm bez koronki - czyli np. chyba wszystkie przykłady z poniższej listy.
       
      A teraz do sedna sprawy
       
      Nr.1. Model z tańszej serii. Posiada większość pożądanych cech, dlatego poważnie o nim rozmyślam.
       

       
       
      Nr.2. Ten Orient też spełnia większość moich oczekiwań, no może nie licząc małej sekundy. To taka alternatywa dla "Stara" i dwa w jednym - rezerwa i open heart. Może ktoś miał z nim do czynienia na żywo ?
       

       
      Nr.3. Znalazłem też coś takiego:   
       
      No i czas na "wagę ciężką". Orient z power reserve, nieco zbliżony do nr. 3 z powyższego zdjęcia, ale gatunkowo/cenowo to już "Star''
      Nr.4                                                                                                   
        
       
        I na koniec coś co znów teoretycznie łączy wszystkie moje wymagania, nie licząc ceny i tego że nie mogę nigdzie namierzyć tego modelu. Gdyby jeszcze miał jasną tarczę
      Nr.5

    • Przez Osito
      Witam szanownych forumowiczów
       
      Zaczynam nieśmiało rozglądać się za zegarkami marki Orient, Orient Star. Docelowo prawdopodobnie będą to dwa sikory z tym że postanowiłem, aby co najmniej jeden z nich, wywodził się z linii "Star".

      Mam już pewne pomysły, a w szczególności wytyczne które powinny być uwzględnione, ale jak to zawsze bywa, czym dalej w las tym więcej drzew, a do tego zawsze jest jakieś "ale", więc chciałem poprosić was o pomoc i wsparcie merytoryczne.

      Może przegapiłem, lub nie zwróciłem po prostu uwagi na jakieś godne uwagi modele, dlatego tutaj chciał bym właśnie poprosić was o wsparcie. Może też ktoś posiada/ł, miał do czynienia z modelami które za chwilę przedstawię i mógł by coś o nich napisać - wady, zalety, wrażenia z użytkowania. Opinie o które proszę, są o tyle ważne, że niestety nie mam możliwości obejrzeć tych zegarków na żywo, a to ogromny minus ...

      Porządane:
      Rezerwa chodu.
      Open Heart.
      Styl od eleganckiego do lekko sportowego.
      Raczej jaśniejsza tarcza.

      Nie porządane:
      Podwójna data = dyskfalfikacja.
      Rozmiar większy niż max 40mm bez koronki - czyli np. chyba wszystkie przykłady z poniższej listy.

      A teraz do sedna sprawy

      Nr.1. Model z tańszej serii. Posiada większość pożądanych cech, dlatego poważnie o nim rozmyślam.

       
       
      Nr.2. Ten Orient też spełnia większość moich oczekiwań, no może nie licząc małej sekundy. To taka alternatywa dla "Stara" i dwa w jednym - rezerwa i open heart. Może ktoś miał z nim do czynienia na żywo ?
       
               Nr.3. Znalazłem też coś takiego: 
       
      No i czas na "wagę ciężką". Orient z power reserve, nieco zbliżony do nr. 3 z powyższego zdjęcia, ale gatunkowo/cenowo to już "Star''
      Nr.4      

       
        I na koniec coś co znów teoretycznie łączy wszystkie moje wymagania, nie licząc ceny i tego że nie mogę nigdzie namierzyć tego modelu. Gdyby jeszcze miał jasną tarczę
      Nr.5

       
      Proszę moderatora o usunięcie tematu, gdyż jest to dubel, a docelowy temat istnieje już w innym dziale. Przepraszam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.