Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łukasz_90

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Początkujący

Recent Profile Visitors

125 profile views
 1. A to jak już jesteśmy w takim offtopie, jest taka marka odzieżowa (chyba robią głównie koszule) jak Eterna - ma to jakiś związek ze znaną nam wszystkim Eterną od tratwy?
 2. Każdy ma inne podejście. Ja akurat wyszedłem z założenia, że jako młoda osoba, chcę zegarek idealny, bez skazy. Nie sprawiało mi przyjemności chodzenie z zegarkiem zawierającym "wżerki" od wilgoci, choć wiem że dla pewnego grona użytkowników, dodawałyby charakteru. Pan od renowacji również powiedział, że osobiście nic by z tym nie robił, ale byłem zdeterminowany
 3. Ale od takiego działu bardzo blisko do wycen zegarków, a tego forum unika jak ognia - mogą być starcia. Co do tematu - skoro dysponujesz funduszami na 40-50 kwarców to nie lepiej zainwestować w 10 porządnych automatów, które przy odpowiednim wyborze na pewno będą lepszą inwestycją niż kwarce?
 4. Założyłeś temat z tym zegarkiem, na który dostałeś zresztą odpowiedź. Po co zatem jeszcze tutaj go wrzucasz?
 5. Bo porządna renowacja swoje kosztuje, a allegrowe malowanki można niemalże samemu wykonać farbką modelarską do tego trochę retuszu zdjęć i zegarek 40 lat młodszy hehe.. Ja oddałem swoją staruszkę do renowacji tarczy i wskazówek, wstępny koszt 550 zł - żaden handlarz tyle nie da i osobiście nie uważam, aby profesjonalnie (a co za tym idzie także bez odchodzenia od oryginału) przeprowadzona renowacja obniżała wartość zegarka.
 6. Pierwsze co, to poprosiłbym o zdjęcia bez retuszu. Fotografie zamieszczone na OLX są tak zretuszowane, że zegarek wręcz wygląda jak by był zrobiony z osobnych pikseli dziwnie wygląda smok na deklu, tarcza trochę zmęczona po obwodzie (co bardzo dobrze widać), wskazówki też by można poddać renowacji. No i jest to manual a nie automat - zwróć proszę uwagę. Poza tym dość dużo części ma wymienionych, do których wymiany przyznał się sprzedawca (czyli musiał być albo mocno zniszczony albo składak), kto wie co jeszcze wymienił a się nie przyznał Jak dla mnie - bez przesłania zdjęć bez retuszu nie ma co gadać.
 7. Najprawdopodobniej jest to byle jak "ciapnięta" luma. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ten zegarek ma kosztować więcej niż 500 zł to odpuść. Wygląda tragicznie
 8. Aaaa okej, racja. Muszę przyznać, że jak zegarek okazałby się oryginałem to mamy niezły wyjątek (potwierdzający regułę?) wśród dziwnych znalezisk ja w swoim aucie sprowadzonym ze stanów znalazłem nożyczki Fiskarsa - i to już potraktowałem jako niezły kąsek heheh
 9. A zadam może głupie pytanie... Ale czy spróbowałeś może wejść w QR cody umieszczone na etykiecie? Tak czysto żeby zobaczyć czy coś (i jeśli tak, to co?) się otworzy?
 10. Wersja budżet https://www.asos.com/asos-design/asos-watch-with-working-day-of-the-week-feature/prd/3042377?iid=3042377&clr=Black&irgwc=1&clickid=_tt60jm2b3skfq2mzkk0sohz3we2xpzue013ackje00&affid=25379&pubref=97233
 11. Ło matko i "curko" trochę się łapka przekrzywiła. Temu misiu. Znaczy korona.
 12. Z tego co pamiętam, to chyba właśnie YES handlował Eterną w Silesii w Katowicach. Byłem tam kilka razy i jest tam bardzo wiele firm jubilersko-zegarkowych ale jeśli się nie mylę, to nikt inny Eterną tam nie handlował.
 13. To może i ja się dołączę do tego jakże ciekawego i osobliwego tematu. Myślę, że moje dziwactwa nie raz powtórzą się z wcześniej wymienionymi: 1. Zawsze noszę zegarek i bez niego czuję się jak "nagi". Jedyne wyjątki to podczas urlopu dopóki nie wyjdę "do ludzi". 2. Praktycznie zawsze próbuję dojrzeć, co takiego tyka moim rozmówcom bądź osobom w moim otoczeniu. 3. Nie akceptuję odkładania zegarka na twardych powierzchniach, na bransolecie, na boku ani w żaden inny "niebezpieczny" sposób. Nawet przy przypadkowej konieczności zdjęcia i odłożenia zegarka, to zawsze staram się go odłożyć minimum na chusteczce higienicznej lub innej najłatwiej dostępnej miękkiej powierzchni. 4. Przy wyborze kurtki z metalowymi elementami mankietów, dobieram taką bluzę/sweter by osłonić zegarek. 5. Oczywiście nie ma mowy o bransoletce na tej samej ręce co zegarek. 6. Oczywiście odpowiedni dobór zegarka i jego kolorystyki do stylu i rodzaju ubioru. 7. Regularne przekładanie zegarków w rotomacie. 8. Denerwuje mnie jak niektórzy noszą zegarki przekręcone pod nadgarstek - nagminne u dziewczyn. 9. Uśmiecham się do siebie w myślach, jak na wyjściu towarzyskim/w klubie ktoś zgrywa kozaka z jakimś Tommy'm lub Lacostą na ręku 10. Zawsze staram się przybliżyć rezerwę chodu zegarka, który się zatrzymał i gdzieś go tymczasowo odłożyłem poza rotomatem - czy aby wszystko +/- w normie. 11. I pewnie kilka innych o których zapomniałem Pozdrawiam
 14. Dla takiego Rolexa nie ma to znaczenia, gdyż ktoś kto kupuje podróbkę ich zegarka za 1000zł i tak nie jest ich potencjalnym klientem, gdyż nie jest w stanie dopisać dwóch zer do tej kwoty by kupić oryginał. Paradoksalnie, bardziej taki proceder powinien interesować marki tańsze, przy których różnica finansowa oryginał vs podróbka jest zdecydowanie mniejsza i faktycznie można kupić podróbkę przez pomyłkę, a nie jako celowe działanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.