Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Michal78

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Początkujący

Recent Profile Visitors

106 profile views
 1. Dzięki. Za długo się na niego czaiłem, ale już JEST.
 2. Zgrzeszyłem 😉 i zapisuję się do Klubu.
 3. Witaj. Dawno mnie tu nie było 😀. Powiedzieli, że wszystko jest ok. Zegarek dokręca się po prostu z dużym oporem, ale wszystko działa. Początkowo dokręcał się bez takiego oporu i to mnie zmyliło, a bałem się dokręcać go na siłę, żeby nie zepsuć mechanizmu. Pozdrawiam
 4. Wiadomo może jakie wersje Ety/Sellity montują w tych zegarkach? Coś więcej niż standard? Jaka jest dokładność chodu Waszych Fireman'ów?
 5. Witajcie. Wiecie jaki dokładnie mechanizm montowany jest w Ball Fireman Victory? Ball rr1103 to Eta 2824-2 czy Sellita SW 200-1? I która wersja mechanizmu?
 6. Trzeba przymierzyć. Ja mierzyłem nr 1 i 2, tylko ciemne kolory i dwójka wygrała bezapelacyjnie.
 7. Ale to dość popularny mechanizm, więc można serwisować w Polsce. Chyba, że zegarek ulegnie uszkodzeniu i potrzebne będą części Sinn'a.
 8. To słabo. Choć z drugiej strony zegarek powinien "trzymać" cenę.
 9. Witajcie, spodobał mi się jeden, czy dwa zegarki Sinn (556 I oraz 556 I M). Orientujecie się może, czy i ewentualnie kiedy Sinn organizuje jakieś przeceny? Pozdrawiam Michał
 10. Wysłałem zegarek do serwisu Eposa - niedługo dowiem się, co oni na to.
 11. No to chyba z ETĄ mojego Eposa jest coś nie tak. Po całkowitym zatrzymaniu uruchomiłem go kilka razy machając wahnikiem i na próbę zakręciłem koronką do góry (w kier. godz. 12). Po ok. 2 obrotach ponownie się zablokował. W drugą stronę obraca się bez problemu. Zakręcanej koronki nie ma, bo da się ją odciągnąć, a kręcąc w stronę w którą się obraca - nie odskakuje. Jutro zadzwonię do Eposa i opiszę problem. Zobaczę, co oni na to i dam znać jak potoczyła się sprawa. Dzięki za wszystkie sugestie.
 12. Zegarek leży w szufladzie i wytraca energię. Czytałem gdzieś, że dzięki temu sprzęgiełku nawet po całkowitym nakręceniu zegarka (automatycznym lub ręcznym) można dalej kręcić koronką bez jakiegoś większego oporu, tylko zegarek już się nie nakręca.
 13. Tylko, czy przy maksymalnym nakręceniu powinien być opór, czy dzięki temu sprzęgiełku powinien obracać się bez oporu i w przypadku maksymalnego naciągu sprężyny po prostu jej nie dokręcać bardziej? Poczekam, aż się zatrzyma i zobaczę, czy się odblokuje.
 14. Dzięki za informacje. Ja mam tą ETĘ w Eposie. Podpiąłem się tylko pod temat o Certinie, gdyż mój zegarek ma takie same objawy. Poczekamy na inne opinie/sugestie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.