Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kadu

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Drobne OT - chyba nie śledzisz ostatnio sytuacji w naszym kraju
 2. Dzięki. Jak dojdzie to daj też znać czy jest sztywny i jak się układa na ręce
 3. Mógłbyś napisać z jakiego sklepu ten pasek? Jak z jakością?
 4. Mam pytanie dotyczące posiadaczy PH200m. Czy u Was tez odstaje delikatnie insert bezela na godzinie 12 (tam gdzie kropka z lumy)? Dorzucam zdjęcie jak wyglada to u mnie. Zegarek mam na gwarancji i kiedy sytuacja z epidemią się uspokoi, mógłbym go oddać do serwisu. Niestety boje się odebrać go w gorszym stanie (rysy, itd.). Czy da się kupić gdzieś sam bezel z insertem? Jak w tym modelu się go demontuje?
 5. kadu

  Casio do kwadratu

  To jest GW-M5610-1BER z wyświetlaczem zmienionym na pozytyw? Zastanawiam się właśnie nad 1ER i 1BER, ale w przypadku tego drugiego martwi mnie słaba widoczność
 6. kadu

  Vintage Diver

  LLD - nie pasuje rozmiar. Mam już jeden duży zegarek (PH200M, jest już tak na styk), kolejny chciałbym w rozmiarze 40, max 41mm. Seiko - praktycznie większość modeli mi się nie podoba. Zakładając ten temat bardziej zależało mi na opiniach o dwóch wymienionych przeze mnie modelach, ale dzięki za sugestie
 7. Często zdarzają się takie promocje? Trochę strach teraz zamawiać, bo nie wiadomo jak to będzie z dostawą w najbliższych dniach...
 8. kadu

  Vintage Diver

  Założyłem teb temat na poważnie, nie potrzeba tutaj trollowania...
 9. kadu

  Vintage Diver

  60 atm jest zdecydowanie za duży (44mm vs 40 - Oris i 41 - CW). Myślałem wcześniej nad 50 atm, ale po obejrzeniu zdjęć makro chociażby insertu bezela czy tarczy, szybko mi przeszło... Daleko mi od stwierdzenia, że są zegarki „prestiżowe”, a cała reszta - do jednego wora. Dla mnie Oris jest po prostu wyżej pozycjonowaną marką niż np. Citizen. Nawet w przypadku powyższych, relatywnie tanich zegarków, sporo płaci się za ”markę”. Dlatego też zastanawiam się jak w takim przypadku postrzegać microbrandy jak CW?
 10. Ma już ktoś C65 Dartmouth? https://www.christopherward.eu/c65-dartmouth-series1-black-3 Jakie macie o nim opinie?
 11. Cześć, zastanawiam się nad zakupem kolejnego (po PH200M) divera w klimacie vintage. Tym razem miałoby to być coś o jedną półkę wyżej (na Omegę czy Tudora jeszcze nie czas). Do głowy przyszedł mi Oris Divers Sixty Five w wersji Movember Edition: https://monochrome-watches.com/oris-divers-sixty-five-movember-edition-specs-price/ oraz Christopher Ward C65 Dartmouth w wersji czarnej na bransie: https://www.christopherward.eu/c65-dartmouth-series1-black-3 W przypadku Orisa biorę jeszcze pod uwagę podobną wersję kolorystyczną, z datą na 6 i bezelem z brązu. Poniżej moje za i przeciw: Oris: - marka z historią, pozycjonowana wyżej niż Certina, Tissot, itd. (byłby to dla mnie krok dalej), - jak dla mnie brak opcji bransolety, ponieważ oryginalna bransa Orisa dla tego modelu kompletnie mi nie pasuje, a wszelkie uniwersalne odpadają. Nie jest to dla mnie duży minus, ale opcja fajnej bransolety byłaby na pewno plusem. - w środku Sellita SW200-1 w wersji Standard, o czym niestety ciężko jest zapomnieć, biorąc pod uwagę cenę zegarka. Christopher Ward: - microbrand, co mnie osobiście trochę odstrasza - marka bez tradycji, historii. - bransoleta wydaje się być fajna, ma mikroregulację. Dokupiłbym sobie pasek skórzany i NATO. - dużo fajniejszy dekiel, - Sellita SW200-1 z COSC (tutaj mam nadzieję na lepszą selekcję mechanizmów i lepszą regulację względem Orisa), - brak daty - dla mnie niestety minus. - niższa cena. Co byście wybrali z tych dwóch opcji? Rozsądek mówi - CW, natomiast trochę mnie odstrasza fakt, że to microbrand i cena jednak jest już dosyć spora jak na tego typu zegarki. W Orisie za to trochę odstrasza mnie fakt, że za dosyć spore pieniądz dostajemy bazową Sellitę, która właściwie pod każdym względem jest gorsza niż mechanizm z o wiele tańszej Certiny PH200m. Z góry dzięki za rady!
 12. Cześć, czy ktoś ze Śląska ma może 1521? Zastanawiam się nad zakupem i chciałbym zobaczyć jak prezentuje się na żywo (najlepiej wersja Ocean Blasted).
 13. Ja również często oglądam go na zdjęciach. Jest gdzieś do zobaczenia na żywo? Jedyny problem jak dla mnie to trochę wysoka cena jak na tę markę. Zbytniego wzięcia chyba nie ma, skoro limitacja 1973 szt. i wciąż są w sprzedaży.
 14. Moim zdaniem chodzi w tym o to, że mechanizmy te mają już przed montażem z odpowiednią precyzją wyważane koła balansu i w związku z tym nie są po zmontowaniu regulowane ręcznie. Ma to znaczenie przy masowej produkcji (zmniejsza czas i koszty). Nie wyklucza to jednak faktu, że mają też system regulacji w postaci w/w śrubek, które pozwalają na poprawki np. podczas serwisu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.