Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

art_69

Użytkownik
 • Content Count

  1,571
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

222 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska B

Recent Profile Visitors

963 profile views
 1. Tarcza ma nóżki czy jest w jakiś inny sposób przymocowana?
 2. Mnie zmylił w tym zegarku brak napisu Mir, jak szybko przeglądałem.... ale ten napis jest... Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że dawno temu kojarzyłem, że jest taki model Mir-a.
 3. Będzie działać... - ale zegarek będzie miał jakieś objawy, że te dwa zęby są wyłamane?
 4. Tak można podyskutować. 🙂 Stan zegarka jak widać to kwestia spojrzenia. To ciekawy, starszy model ale cena nie jest atrakcyjna. Ja rozumiem 140 gdybym bardzo chciał kupić... Kiedyś takie modele kupowałem po 80 zł. Taki poziom ceny to raczej Poljot de luxe.
 5. Bardzo oszczędny opis dotyczący stanu technicznego - to bardzo trudny mechanizm do serwisowania...
 6. Ja współpracowałem z trzema zegarmistrzami... Wielu zegarmistrzów nie przeszło u mnie pozytywnej weryfikacji poprzez ściemnianie, nieodpowiadanie na pytania itp. Dawno temu znałem zegarmistrza, który przy mnie w 30 sekund wyjmował balans, sprawdzał wszystko, następnie w takim samym czasie go zakładał... Jak była potrzeba to w minutę zdejmował szkiełko wskazówki, tarczę, z drugiej strony coś wyjmował i montował to wszystko w podobnym czasie. Jak balans tylko ruszał to potrafił w krótkim czasie ocenić, czy zegarek wymaga przeglądu, czy od ręki jest wstanie go pchnąć aby działał. Nie znam się na tym ale myślę, że jest możliwość szybko rozłożyć zegarek. Uważam, że to ewenement aby fachowiec przy kliencie pokazywał jak pracuje. Nigdy mi się to nie zdarzyło u innego zegarmistrza, Z drugiej strony fachowiec musi mieć umiejętności... I to mnie przekonało. Jednakże ten sam fachowiec robił mi jeden zegarek około tygodnia. I tak powinno to wyglądać, bo tu najmniej chodzi o szybkość ...
 7. Ten brzydal, na dolnym zdjęciu, też warty uwagi, z wiadomych względów.🙂
 8. Nie potrafię rozróżnić mostków fazowanych od niefazowanych - one mają fazowanie na końcach elementów?
 9. Na pierwszej stronie w tym wątku masz takiego linka: http://szafran.civ.pl/watch/edukacyjne/molnija-timeline.pdf Mechanizm masz 18 kamieni. Na górze i dole masz masz lata produkcji.
 10. Ja w tym roku kupiłem bardzo mało zegarków, przestałem się uzależniać🙂, za to doprowadziłem do stanu używalności dosyć dużo i to mnie bardzo cieszy.
 11. Tak bardzo fajny zegarek, mnie podoba się wersja z czerwoną lub bordową tarczą. Jak się sprzedaje zwykły zegarek to ma się wrażenie, że wszyscy wokoło poszukują tylko Sław chorągiewek, Poljotów 55g, Sputników, Amfibii uszatych i zegarków z Błonia w jakimkolwiek stanie...
 12. Jest bardzo dużo niezależnych produkcji, to się pojawia i znika... Do Sportiwnego stalową kopertę bardzo trudno mi w tej chwili znaleźć, ale są do Poljota de luxa, Wołny - tylko chyba bez przeszklonego dekla... Dla mnie to ten przeszklony dekiel to jedna z głównych motywacji. Zastanawia mnie też to dlaczego w tych wielu kopertach, jakie widziałem do radzieckich mechanizmów - nie wstawiają oryginalnych tarcz? Być może się nie da - nie wiem? Dla mnie oryginalna tarcza w takiej pasówce o której piszę - to podstawa aby to zrealizować.
 13. Tak, nie doczytałem, że ta koperta jest do mechanizmu Rakiety... Bardzo podobna koperta 40 mm jest też do mechanizmu Mołni - myślałem, że to jest ta koperta - a to jest koperta i tarcza do Rakiety. - - -
 14. Tak, przerobienie oryginalnej koperty przez dodanie uszu lub koperta stalowa 40 mm ale bez przezroczystego dekla - też o takiej myślałem...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.