Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

art_69

Użytkownik
 • Content Count

  1,464
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

173 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska B

Recent Profile Visitors

894 profile views
 1. Też zazdroszczę i Ałmaza i stanu - tym bardziej, że szybciej udaje mi się Wołnę trafić niż Ałmaza...
 2. Dokładnie to chciałem powiedzieć - nieodpowiednio naoliwiony i stąd ten sklejony włos...
 3. Też jestem laikiem w sprawach technicznych, ale słyszałem o tym że włos może być sklejony... Co też może oznaczać, że zegarek jest jednak brudny i nie miał całkowitego serwisu lub włos jest namagnesowany albo ktoś próbował manipulował przy włosie. Z tymi informacjami, że zegarek po serwisie to taka legenda, że ludzie wierzą, że jak 'fachowiec' otworzy zegarek i coś tam zrobi, choćby nasmaruje nie tym co trzeba - to zegarek już po serwisie...
 4. Chyba początek lat 90, może końcówka 80. ale bezel z pewnością nowszy. - - - A mechanizm jaki jest w automacie czy manualny?
 5. To jest też wersja wisząca czy nie ma z tyłu możliwości zawieszenia?
 6. O co chodzi z tą Slavą - w jaki sposób ona stoi, i co to jest pod cyferblatem?
 7. Wskazówki chyba tylko w innym kolorze... Ten model akurat łatwo trafić.
 8. Ten model nie ma nr katalogowego - a raczej nie ma katalogu gdzie podany byłby ten numer.
 9. Ten model chyba nie ma nr katalogowego ale sprawdzę w starych materiałach.
 10. Czasami ma się więcej szczęścia z przywracaniem zegarka do życia, czasami mniej... Z tym się namęczyłem. Oś była, więc właściwie założyć tylko sekundnik. Znalazłem zwykłą Slavę - mam nadzieje, że z oryginalnym sekundnikiem. Okazało się, że ośka jest ale jest za krótka. Mechanizm niby taki sam jak w automacie ale nie da się wykorzystać. Trzeba było poświęcić cały mechanizm w automacie chociaż oryginalny chodził jak burza. No i jest Slava asymetryczna. Tylko teraz pytanie czy warto? Czy nie lepiej kupić sprawną i ładną Slavę asymetryczną? Koszty: zegarek około 50-80 ( już nie pamiętam), Slava z odpowiednim sekundnikiem, sprawny mechanizm Slavy w automacie, czas na szukanie odpowiednich elementów w atrakcyjnej cenie, koszty u zegarmistrza - demontaż i montaż wskazówek, tarcz i mechanizmu + pełen serwis zegarka w automacie z datą = ponad 200 zł cały zegarek. Teraz przyjdzie dwie takie same, zabrudzone Slavy, w celu złożenia jednej ładniej - mam nadzieje, że obejdzie się bez problemów i będzie minimalnie taniej.
 11. Z tą datą to nie pisałem, że nie jest w oryginale. Czerwona bardziej mi się podoba. Miałem się pytać w jakiej cenie kupiłeś. Jeśli poniżej 200 to cena okazyjna... Gdybyś miał jakieś duble lub części do Sekondy to chętnie kupię.
 12. W zegarku zwraca uwagę to że data jest na czerwono. Tylko chyba w Komandirskich widziałem... I szkiełko z lupką - super. Ale to nie w Polsce zakup?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.