Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piother

Użytkownik
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Początkujący

About Piother

 • Birthday 06/05/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

114 profile views
 1. Tego się obawiałem, niestety jedyną opcją jest młotek bo szkło jest na równi z rantem koperty, pająk nie chwyci, wydłubać się nie da bo boję się obłupania koperty. Może jakaś przyssawka?
 2. Witam, potrzebuję ściągnąć wskazówki w Tissocie R150. Koperta jest cała z granitu i nie bardzo wiem jak się do tego dostać. Jakieś pomysły?
 3. Tak, zgadza się. Wiem, że nie jest to biały kruk i wiem jak popularne i w jakich przedziałach cenowych można kupić. Ja kupiłem za tyle, że jedyna opłacalność to zostawić go w szufladce jako ciekawostkę lub sprzedać dla samego mechanizmu żeby odzyskać chociaż część Grunt, że na prawidłowym i idealnym chodzie
 4. Witam, poleciałem klasycznie czyli najpierw kupiłem, a potem pytam Otóż: w przypływie gorączki, halucynacji i kurzej ślepoty zakupiłem takie cudo (niby Atlantic Worldmaster) jak poniżej na zdjęciach. Z tego co już udało mi się dowiedzieć to tarcza to tzw. "tarcza warszwska", a mechanizm celuję w AS-1188. Chciałbym znawców poprosić o opinię dot. autentyczności wskazówek, koperty, faktycznie mechanizmu (nie powinien być sygnowany logo Atlantic?) oraz informację czy w ogóle ma to jakąś wartość kolekcjonerską?
 5. Ma trochę wżerów na kopercie, ale ogólnie ładny stan i na prawidłowym chodzie A ten poljot na bransolecie z automatycznym naciągiem lub ten Zim z bordową tarczą i subsekundą?
 6. Witam, Taka paczka do mnie dotarła. Czy widzicie tu coś ciekawego?
 7. Witam, nabyłem taką Delbankę, ale brak w niej sekundnika - orientujecie się czy tutaj też jest klasyczna z czerwonym grotem oraz czy ma może ktoś na sprzedaż takową?
 8. Zakupiłem trochę gruzu i pytanie czy jest tu coś czym warto się zainteresować - wszelkie informacje odnośnie mechanizmów, producentów, historii będą przydatne 1. DAFNIS Deluxe - nie daje się nakręcić, balans rusza na kilka sekund i staje 2. NIVADA Quartz - mechanizm Ronda cal. 1377 nie wiem czy sprawny, pewnie będzie ciężko o szkiełko 3. Seiko SQ - na chodzie, ale nie przeskakuje data 4. Fricona Electric, w środku mechanizm Porta Electron - nic mi to nie mówi, brak baterii chodziaż werk wygląda coś jak cosmotron od Citizena 5. CIMIER Sports, na chodzie i to całkiem dokładnym, chrono sprawne 6. Helvetia Quartz - totalnie ??? 7. Axa - wałek sie kręci ale nic się nie dzieje, wygląda mi na za krótki, może urwany, ale balans rusza na moment 8. Anker Automatic - nie daje się nakręcić rusza na kilka sekund 9. kompletnie nie wiem co to jest w środku mechanizm niemiecki PUW 1361 chodzi/nie chodzi trzeba pewnie czyścić
 9. Witam, ze względu na to, że dość często kupuję pakiety zegarków czasami trafi się coś na temat czego nie mam 100% informacji bądź nie jestem pewien oryginalności elementów takich jak koperta, koronka etc. Aby nie spamować milionem tematów robię jeden wątek i tutaj prosiłbym forumowiczów bardziej obeznanych o pomoc w zebraniu informacji dot. przesłanych zegarków Na pierwszy rzut nowe Glashutte. Na deklu widnieje informacja odnośnie złocenia 20 μm, ale już na samej teoretycznie złoconej kopercie nie widnieje, żadna próba tak jak np. w przypadku zegarków ZSRR - istnieje szansa, że jest ona nieoryginalna? Ponadto jedno ucho jest podgięte - gdzie taki defekt naprawić? Jakieś inne szczegóły na które warto zwrócić uwagę?
 10. Witam, przyszła kolejna paczka z niemieckim nabytkiem - ktoś ma jakieś informacje i czy warto się tym zająć?
 11. Dzięki - czyli pójdzie na naukę kręcenia
 12. Witam, zakupiłem wraz z kilkoma zegarkami czasomierz Dafnis Szwajcarskiej produkcji i ni hu hu nie wiem co to, w sieci niewiele można znaleźć. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jakieś informacje o producencie lub mechanizmie? Z czego może być zrobiona koperta?
 13. Witam, wymieniłem bezel w swojej amfibii. Poprzedni jak wszystkie chodził bezklikowo, ale chociaż w miarę się trzymał. Obecny kręci młynki jak szalony - ma ktoś jakiś pomysł jak to zniwelować? Jakieś podgięcie sprężyny pomoże? https://streamable.com/ndjmza
 14. Co to za model zegarka? Wujek gugiel nie ma odpowiedzi na to pytanie więc przychodzę do Was
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.