Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JanekTheFizyk

Użytkownik
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

407 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About JanekTheFizyk

 • Birthday 09/22/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

386 profile views
 1. Są takie całkiem ładne, ale akurat te już mam, dzięki. Może ktoś się skusi, jakiegoś niebrzydkiego Poljota można by złożyć.
 2. Tylko tego Poljota to trudno dostać w ładnym stanie. Sam na swojego długo polowałem i znalazłem bez dekla i z wyciągniętym włosem. Na szczęście wizualnie piękny... A propos, nie ma ktoś dekla? To zależy do czego te przeglądy są potrzebne. Będziesz je nosił?
 3. Ale tak czy siak pisz do Allegro, niech to rozwiążą.
 4. Też może być, ale czy one były z kamieniem na kole centralnym? W każdym razie indeksy są wyraźnie nierówne, widać to między 11 a 12 na drugim zdjęciu.
 5. Jasne, że to nie ten mechanizm. Ale czy może to być przemalowana Pobieda jak wyżej z podmienionym mechanizmem, żeby wyglądało bardziej "prawdziwie"?
 6. Wskazówki zgadzają się z mechanizmem i kopertą, Petrodworec. Niestety masz podmieniony mostek balansu, nie schodzą się pasy i powinien być z mechanizmem przeciw wstrząsowym. Poszukałem u Dashiella i jest taka Pobieda z Petrodworca: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/pobeda?lightbox=dataItem-kng70te5 Zmyta tarcza i nadrukowane indeksy i logo od nowa? Masz tam na dole CCCP czy coś? Takie koronkowe przyciski.
 7. Niczego ciekawego tam nie ma. Poljot i Rodina mają standardowe mechanizmy. W zwłokach Wostoka wyrwany jest włos i przesuwka, brakuje sprężyny naciągu, mostek naciągu jest luzem odkręcony.
 8. Nie było wiadomo, zakup w ciemno. Wahniki na szczęście są. Rodina idzie, Poljot ma balans cały, ale mechanizm zablokowany. Wostok sieczka w środku niestety. Ale ma ładną złoconą koronkę do Kirowskiego Poljot opisany jest SSSR, czyli wygląda jak eksportowy na Czechosłowację. Trafiłem raz takiego i... paczka OLX przyszła w strzępach i pusta. Zwrot pieniędzy dostałem, ale zegarka było mi szkoda. Póki co niebieski stalowy mi umyka.
 9. Takie trio Przy okazji. Nie ma ktoś przycisków do tego chrono? Wstawione są zamienniki wyrzeźbione przez magika z koronek (chyba) od Poljota.
 10. Popraw post i wątek, bo zamiast w treści postu, to masz swoje pytanie w opisie wątku. Chyba ucięło cześć. Generalnie farbę radową stosowano do mniej więcej końca lat 50. Natężenie promieniowanie różni się między zegarkami, ale jest wykrywalne. W kierunku ciała absorbowane jest przez metalowy mechanizm, ale od tarczy na zewnątrz da się je zmierzyć. Nie ma oficjalnych komunikatów, co zrobić z tym fantem. Jedni wręcz usuwają starą lumę i nakładają nową. Inni nie przejmują się tym tematem wcale. Generalnie nie jest zalecane lizanie paluchów po zabawach (serwisie, czyszczeniu tarczy) z zegarkiem, bo część farby może być w postaci pyłu. Podobnie nie zaleca się wciągania kresek z tarczy zegarka. Nikt wprost nie powie "noś" lub "nie noś".
 11. Krwista czerwień! Świetna czwórka. Ten wątek zdecydowanie potrzebował reaktywacji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.