Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Finke


 1. 13 minut temu, AspirantS napisał(-a):

  Podziwiałem chińczyków do sceny mycia zębów moczem niemowlaka.

   

  Taka ciekawostka:

   

  Jeszcze kilka lat temu większość preparatów do wybielania zębów zawierała mocznik, obecnie częściej nadtlenek wodoru 😀 Chińczycy po prostu mieli rację


 2. Mam wrażenie, że dyskusja o oszczędzaniu dotyczy czasów, które już minęły i nie wiadomo czy wrócą - kiedy inflacja wynosiła w okolicach 1% - 2% a nie tyle co obecnie.

   

  Jeśli inflacja w ciągu najbliższych 10 lat utrzyma się średnio w okolicy 10% to:

   

  Mając odłożone 100 000 zł po 10 latach zostaje ok 35 000 zł

  Płacąc podatek w wyższym progu - zostaje 68 000 zł. 

   

   


 3. 4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

  Przede wszystkim cywilizacja łacińska to najpiękniejsza rzecz jaka mogła się przydarzyć człowiekowi.

  Dawno się tak nie uśmiałem. Nie sądziłem, że można mieć aż takie braki w edukacji i taki brak szacunku do ludzi "innych cywilizacji"

   

  Piękna cywilizacja łacińska w samym swoim sercu (Italia i "Święte Cesarstwo Rzymskie") zaledwie 80 lat temu eksterminowała 6 milionów ludzi tylko na podstawie ich odmiennej wiary, rozpętała konflikty wojenne , w których wyginęło ok 80 milionów ludzi, 150 lat temu eksterminowała ok 15 milionów Indian, wytępiając 95 % populacji, 200 lat temu wywiozła z Afryki 30 milionów niewolników.  Zaprawdę brzemię naszej cywilizacji łacińskiej jest niesamowite. Afgańczycy mogą się jeszcze od nas dużo nauczyć, ich metody eksterminacji wrogów przy pomocy kałacha są niczym wobec doskonałości "cywilizacji łacińskiej"

  Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że obecnie w Europie żyje 450 mln ludzi, w USA 330 mln, ale nie sądzę żeby wszyscy podzielali Twój pogląd. Pozostałe ponad 7 miliardów ludzi na świecie nie pała zbytnim ( a często wręcz żadnym) szacunkiem do dokonań cywilizacji łacińskiej.

   


 4. 4 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

   Na to nie wpadłem :) 👍

   

  Ta teoria jest już prawie potwierdzona - czy ktoś zwrócił uwagę, że pandemia COVID  rozprzestrzeniła się ZARAZ PO TYM, gdy zaczęliśmy przeprowadzać testy ????????????????????


 5. 17 minut temu, zadra napisał(-a):

  Tylko osoby z pełną świadomością tego faktu i jakąś świadomością techniczną i dostępem do komputera.

  Gdybyś wyszedł na ulicę i zrobił badanie świadomości społecznej o tym fakcie to wynik mógłby Cię zaskoczyć. 

  Może blisko jakiegoś uniwersytetu osób tego faktu świadomych w ankiecie byłoby ze 30%, ale za to w niedzielę po mszy pod kościołem ten odsetek byłby drastycznie mały.. 

  To lekarz przede wszystkim powinien mieć świadomość, że osoba może miec kovida i jego zadaniem jest zasugerować odpowiednie rozwiązanie. 

   

  Za chwilę usłyszę argument, że jest "tylu" utajonych nosicieli bo nie wypełnili formularza na stronie "www....." - mogli się przebadać, ale świadomie tego nie uczynili, więc są wrogami całego zbadanego społeczeństwa... 

   

  Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że osoby w podeszłym wieku niekoniecznie "dobrze" radzą sobie z komputerem.. 

  Nie wszystkie osoby w wieku 30, 40 lat sobie z kompem radzą.. 

   

  Uważam, że przytoczony argument o mozłiwości wypełnienia formularza jest trochę "z czapy" .. 

  No to po kolei:

   

  Dokładnie po to to napisałem - żeby wiedziało o tym więcej ludzi, skoro podobno "lekarze nie chcą kierować na badanie zaszczepionych"

  Z lektury postów powyżej wyciągnąłem wniosek wprost przeciwny - ludzie chcą się badać, a wredni lekarze ich nie kierują - więc voila - można samemu się skierować

   

  Ulubiony argument w tym wątku - babcia stryjecznego wnuka koleżanki siostry mojej sąsiadki ma 80 lat i świetnie sobie radzi z komputerem - więc TAKA MUSI BYĆ RZECZYWISTOŚĆ  i formularz jest bardzo przydatny - zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy nie chcą wychodzić z domu

   

  Jak to, piszesz że pacjent ma zaufać lekarzowi i posłuchać, co ten każe mu zrobić ??? A jak każe mu się zaszczepić ????? A jak złe korporacje płacą mu miliony za kierowanie na niepotrzebne testy ??????  A jak testy są tak samo śmiercionośne jak szczepionki ?????????? Kto wie gdzie wcześniej był ten patyczek, który teraz trafia do nosa - pewnie był robiony w Chinach ,a to TAM zaczął się koronawirus ??????????  A jeśli złe korporacje zakażają patyczki do testów koronawirusem, żeby zakażać pacjentów, żeby ich leczyć, a resztę szczepić ?????????????

   

  Lepiej już skończę, bo za trzy dni przeczytam o tym gdzie indziej, jako o potwierdzonych faktach.

   

   

   

   


 6. 33 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

  Jednym z przykładów jest niewysyłanie osób zaszczepionych na testy, gdy mają objawy tego dziadostwa.

   

  OK, potraktujmy to jako okazję do powiększenia naszej wiedzy

  KAŻDY może wypełnić ten oto formularz w internecie https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa, po paru godzinach przychodzi wyznaczony termin testu na następny dzień. Nie jest wymagany żaden kontakt z lekarzem, nie ma tam pytania o szczepienie. Czyli każdy zaszczepiony może przeprowadzić test na COVID bez problemu.

   


 7. 3 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

  Mnie kolega w pełni zaszczepiony zaraził. 13 go listopada, jeszcze nie wyszedłem że szpitala.

   

  Zaszczepiony kolega ile miesięcy spędził w szpitalu ? I nawet po takim doświadczeniu osobistym nie jesteś zwolennikiem szczepień ??? Chyba przestaję rozumieć ten świat.


 8. 37 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

  Czyli coś musieli wziąść pod uwage, piszać taką prognoze na następne 30 lat

   

  Ok..znalazłem, byłem w błedzie..w 2050 ma być nas 32 mln, ale w 2100 już tylko 24mln

   

  ONZ: spadek populacji Polski do 21 mln osób w 2100 r. - TVN24 Biznes

   Tutaj też wystarczy kalkulator, a nie żadne spiskowe teorie o złych korporacjach. W tym artykule jest, że dzietność na parę ( czyli dwie osoby) wynosi średnio 1,3 dziecka. Czyli na każde dwie umierające osoby przybywa 1,3 Polaka. Reszta jest naprawdę matematyką ...

  Aby to odwrócić w każdej rodzinie potrzebna byłaby trójka dzieci i żadne nie może wyjechać za granicę - patrioci do dzieła !


 9. 7 minut temu, dziadek napisał(-a):

  Jak na razie idzie całkiem nieżle, dwa lata pandemii i mamy na Ziemi około 5 500 000 dość szybkich i mało bolesnych nadmiarowych zgonów, jak dalej tak pójdzie to za kolejne dwa lata będzie ponad 10 000 000 ludzi na Ziemi mniej, a za kolejne dwa jeszcze mniej,

   

  Czyli 2,5 mln zgonów rocznie ponad limit. Nawet zakładając, że przed pandemią liczba zgonów równoważyła liczbę narodzin ( co nie jest prawdą, bo ilość ludzi na Ziemi rosła), to roczny ubytek 2,5 mln ludzi na Ziemi, gdzie jest 7,7 miliarda ludności spowoduje jej wyludnienie UWAGA ... już za ok 3000 lat - zaiste "diabelski" plan.

  Dyskutujemy o rekombinacji RNA w szczepionkach, a słabo nam idzie podstawowe użycie kalkulatora ...

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.