Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Finke


 1. 4 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

   Na to nie wpadłem :) 👍

   

  Ta teoria jest już prawie potwierdzona - czy ktoś zwrócił uwagę, że pandemia COVID  rozprzestrzeniła się ZARAZ PO TYM, gdy zaczęliśmy przeprowadzać testy ????????????????????


 2. 17 minut temu, zadra napisał(-a):

  Tylko osoby z pełną świadomością tego faktu i jakąś świadomością techniczną i dostępem do komputera.

  Gdybyś wyszedł na ulicę i zrobił badanie świadomości społecznej o tym fakcie to wynik mógłby Cię zaskoczyć. 

  Może blisko jakiegoś uniwersytetu osób tego faktu świadomych w ankiecie byłoby ze 30%, ale za to w niedzielę po mszy pod kościołem ten odsetek byłby drastycznie mały.. 

  To lekarz przede wszystkim powinien mieć świadomość, że osoba może miec kovida i jego zadaniem jest zasugerować odpowiednie rozwiązanie. 

   

  Za chwilę usłyszę argument, że jest "tylu" utajonych nosicieli bo nie wypełnili formularza na stronie "www....." - mogli się przebadać, ale świadomie tego nie uczynili, więc są wrogami całego zbadanego społeczeństwa... 

   

  Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że osoby w podeszłym wieku niekoniecznie "dobrze" radzą sobie z komputerem.. 

  Nie wszystkie osoby w wieku 30, 40 lat sobie z kompem radzą.. 

   

  Uważam, że przytoczony argument o mozłiwości wypełnienia formularza jest trochę "z czapy" .. 

  No to po kolei:

   

  Dokładnie po to to napisałem - żeby wiedziało o tym więcej ludzi, skoro podobno "lekarze nie chcą kierować na badanie zaszczepionych"

  Z lektury postów powyżej wyciągnąłem wniosek wprost przeciwny - ludzie chcą się badać, a wredni lekarze ich nie kierują - więc voila - można samemu się skierować

   

  Ulubiony argument w tym wątku - babcia stryjecznego wnuka koleżanki siostry mojej sąsiadki ma 80 lat i świetnie sobie radzi z komputerem - więc TAKA MUSI BYĆ RZECZYWISTOŚĆ  i formularz jest bardzo przydatny - zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy nie chcą wychodzić z domu

   

  Jak to, piszesz że pacjent ma zaufać lekarzowi i posłuchać, co ten każe mu zrobić ??? A jak każe mu się zaszczepić ????? A jak złe korporacje płacą mu miliony za kierowanie na niepotrzebne testy ??????  A jak testy są tak samo śmiercionośne jak szczepionki ?????????? Kto wie gdzie wcześniej był ten patyczek, który teraz trafia do nosa - pewnie był robiony w Chinach ,a to TAM zaczął się koronawirus ??????????  A jeśli złe korporacje zakażają patyczki do testów koronawirusem, żeby zakażać pacjentów, żeby ich leczyć, a resztę szczepić ?????????????

   

  Lepiej już skończę, bo za trzy dni przeczytam o tym gdzie indziej, jako o potwierdzonych faktach.

   

   

   

   


 3. 33 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

  Jednym z przykładów jest niewysyłanie osób zaszczepionych na testy, gdy mają objawy tego dziadostwa.

   

  OK, potraktujmy to jako okazję do powiększenia naszej wiedzy

  KAŻDY może wypełnić ten oto formularz w internecie https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa, po paru godzinach przychodzi wyznaczony termin testu na następny dzień. Nie jest wymagany żaden kontakt z lekarzem, nie ma tam pytania o szczepienie. Czyli każdy zaszczepiony może przeprowadzić test na COVID bez problemu.

   


 4. 3 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

  Mnie kolega w pełni zaszczepiony zaraził. 13 go listopada, jeszcze nie wyszedłem że szpitala.

   

  Zaszczepiony kolega ile miesięcy spędził w szpitalu ? I nawet po takim doświadczeniu osobistym nie jesteś zwolennikiem szczepień ??? Chyba przestaję rozumieć ten świat.


 5. 37 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

  Czyli coś musieli wziąść pod uwage, piszać taką prognoze na następne 30 lat

   

  Ok..znalazłem, byłem w błedzie..w 2050 ma być nas 32 mln, ale w 2100 już tylko 24mln

   

  ONZ: spadek populacji Polski do 21 mln osób w 2100 r. - TVN24 Biznes

   Tutaj też wystarczy kalkulator, a nie żadne spiskowe teorie o złych korporacjach. W tym artykule jest, że dzietność na parę ( czyli dwie osoby) wynosi średnio 1,3 dziecka. Czyli na każde dwie umierające osoby przybywa 1,3 Polaka. Reszta jest naprawdę matematyką ...

  Aby to odwrócić w każdej rodzinie potrzebna byłaby trójka dzieci i żadne nie może wyjechać za granicę - patrioci do dzieła !


 6. 7 minut temu, dziadek napisał(-a):

  Jak na razie idzie całkiem nieżle, dwa lata pandemii i mamy na Ziemi około 5 500 000 dość szybkich i mało bolesnych nadmiarowych zgonów, jak dalej tak pójdzie to za kolejne dwa lata będzie ponad 10 000 000 ludzi na Ziemi mniej, a za kolejne dwa jeszcze mniej,

   

  Czyli 2,5 mln zgonów rocznie ponad limit. Nawet zakładając, że przed pandemią liczba zgonów równoważyła liczbę narodzin ( co nie jest prawdą, bo ilość ludzi na Ziemi rosła), to roczny ubytek 2,5 mln ludzi na Ziemi, gdzie jest 7,7 miliarda ludności spowoduje jej wyludnienie UWAGA ... już za ok 3000 lat - zaiste "diabelski" plan.

  Dyskutujemy o rekombinacji RNA w szczepionkach, a słabo nam idzie podstawowe użycie kalkulatora ...


 7. 10 godzin temu, dziadek napisał(-a):

  Jak mieszka Pani Szydło, to nie wiem, ale jeżeli chodzi o Pana Morawieckiego to mieszka na moim zdaniem średnio luksusowym osiedlu. Osiedli takich na którym mieszka Pan Morawiecki na bliższych i dalszych obrzeżach Warszawy można liczyć w setkach. 

   

  Zadeklarowany w oświadczeniu majątek Pana Morawieckiego wynosi 12,3 miliona złotych, razem z żoną wyceniany jest na 40 milionów złotych - rzeczywiście, nie należy do ludzi majętnych ????

   

  To, że pokazowo ma mieszkanie na osiedlu, świadczy tylko o tym, że nie chce afiszować się z majątkiem w swojej grupie wyborców, czyli poniekąd ich oszukuje.

   

  Mąż Pani Szydło dostał w ostatnich latach 84 miliony dotacji z UE - kolejny "nie majętny" człowiek ???

   

  Ja wiem, że w tym wątku można pisać dowolne bzdury, ale są pewne granice - no chyba że mamy inną definicję majętności.

   

  W biznesie są większe pieniądze do zarobienia, można założyć swoją firmę i dorobić się majątku, ale w Polsce jakoś dziwnym trafem większość majątków powstaje na styku polityki

   

   


 8. 40 minut temu, Ritter napisał(-a):

  Ceny energii a co za tym idzie wszystkiego wystrzeliły dzięki tak a nie inaczej skonstruowanej polityce klimatycznej UE

  Polemizowałbym

   

  Ceny energii wystrzeliły z dwóch powodów:

  1. Skok cen gazu z Rosji - wreszcie spadły maski i okazało się, że Putin trzyma całą Europę za jaja. Odcinając gaz i węgiel ( nawet my, potentat europejski w wydobyciu musimy go importować z Rosji) jest w stanie w każdej chwili spowodować zapaść europejskiej gospodarki - w tej chwili właśnie przeprowadza próbę generalną. Polityka klimatyczna UE doprowadziła do tego, że są kraje które już nie muszą się przejmować cena gazu i węgla w takim stopniu jak kiedyś, ponieważ znaczny procent energii uzyskują z innych źródeł, w tym ekologicznych. Ze względu na głupotę i krótkowzroczność rządzących nie jest takim krajem Polska ( i o dziwo też nie Niemcy).

  2. Wzrost cen certyfikatów ETS, które wprowadziła UE - każda elektrownia, która produkuje z węgla lub gazu musi je kupować, a one drożeją. TYLKO, ŻE w Polsce wszystkie największe elektrownie są państwowe, a środki z zakupu ETS trafiają do budżetu państwa. CZYLI państwo samo od siebie kupuje ETS, przekładając pieniądze z prawej ręki do lewej, a potem pokazuje pustą prawą rekę obywatelom i mówi - płaćcie za energię więcej bo ETS. CAŁY wzrost cen wynikający z ETS trafia z powrotem do budżetu, więc spokojnie mógłby być refundowany w cenie energii - ale nie jst, bo lepiej te pieniądze rozdać kolesiom.


 9. I jeszcze to :              JULIAN TUWIM

   

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”.
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”


 10. 14 godzin temu, Vergangenheit napisał(-a):

  A konto kolegi Finke wygląda na prowadzone przez jakirgoś banderowca

   

  W 2012 roku Polska i Ukraina wspólnie organizowały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się bez ani jednego incydentu na tle stosunków polsko-ukraińskich - po prostu takiego tematu wtedy w przestrzeni publicznej NIE BYŁO i nikt nikomu nie wymyślał wg klucza historycznego.

   

  Za to w 2014 roku miłująca pokój i nieszkodliwa ( wg Vergangenheita) Rosja najechała wschodnią Ukrainę, rzekomo na żądanie mieszkających tam zwolenników przyłączenia do Rosji.

  Od 2014 roku Rosja uruchomiła farmy internetowych trolli (których istnienie jest po prostu faktem) i zaczęła wpływać na opinię publiczną w Polsce i w innych krajach w celu "obrzydzenia" Ukrainy i Ukraińców. Od tego czasu w polskiej przestrzeni publicznej masowo zaczęły się pojawiać określenia w rodzaju "banderowca", "upowca", "polaczka", "cebulaka", "internacjonała" itd.

  Wcześniej tego nie było, Polacy swojsko wymyślali sobie od "komuchów", "rusków", "nazioli" ew. "żydków" (chociaż to już rzadko i ostrożnie). 

  Po prostu warto zdawać sobie sprawę kto i jak próbuje nami manipulować i po co. A obecnie jest tylko jeden nasz sąsiad, który w agresywny, wojskowy i nielegalny sposób próbuje kontrolować sytuację polityczną innych krajów.

   

  Nawet dobór określeń może więc  być znaczący - jesteśmy w końcu w dziale "teorie spiskowe" :) 

  Zresztą nie napisałem, że konto jest prowadzone przez ruskiego trolla (komu by się chciało na forum zegarkowym ), tylko przejęte przez takowego - a to na podstawie zupełnie oderwanych od rzeczywistości historycznej i teraźniejszej poglądów autora na rolę Rosji we współczesnym świecie - co zostało zauważone też przez innych forumowiczów. Z mojej strony EOT.

   

   

   


 11. 14 minut temu, beniowski napisał(-a):

  Polecam poczytać kilka książek odzierających z mitu szlachecki, sielski obraz Polski przedrozbiorowej (Pobłockiego czy Leszczyńskiego). Pańszczyzna, która zniknęła praktycznie wieki wcześniej w Europie, w Polsce jeszcze długo miała się świetnie. Np. to dopiero zaborcy (szczególnie pruski i austriacki) mocno rozwinęli wiele aspektów Rzeczpospolitej, która była strasznie zacofana. I nie żebym pochwalał zabory, ale paradoksalnie wtedy cześć Polski się szybko rozwijała (oczywiście pod jarzmem zaborców). 

   

  A czy wiemy jak rozwijałaby się Polska bez jarzma zaborców ? Bo może szybciej i lepiej i bardziej sprawiedliwie niż pod zaborami.

  Pańszczyzna ( w tej lub innej postaci) obowiązywała w całej Europie, a zwłaszcza u zaborców Polski - jedną z przyczyn zaborów po Sejmie Czteroletnim było ograniczenie pańszczyzny w Polsce - chłopi z okolicznych państw zaczęli uciekać DO Polski, ciekawe dlaczego.

  W ogóle czas zaborów jest źle liczony - Polska nie decydowała o swoim losie przynajmniej od 1697 r i elekcji Augusta II 

   

  A konto kolegi Vergangenheit jeśli chodzi o treść wpisów to brzmi jak przejęte przez tzw. "ruskiego trolla" :)

   


 12. 4 godziny temu, ASTRAL napisał(-a):

  Taka ciekawostka, szef rady medycznej przy premierze RP, prof. dr. hab. Andrzej Horban twierdził jeszcze calkiem niedawno, że zaszczepieni nie będą dalej zarażali.
  Kłamał, czy nie wiedział co mówi? A może wiedział i celowo wprowadzał w błąd?

   

  Jedynymi które kłamią i wprowadzają w błąd  są antyszczepionkowcy.

   

  Powołujesz się na wypowiedź z 28 grudnia 2020 roku czyli sprzed 10 miesięcy - to NIE JEST całkiem niedawno.

  Każdy normalny człowiek zrozumie z tej wypowiedzi, że osoby zaszczepione będą mniej narażone na zachorowanie na COVID, więc z tej przyczyny będą mniej zarażać dalej - bo mniej osób wśród zaszczepionych zachoruje na tyle mocno aby umożliwić transmisję wirusa - i TO JEST akurat udowodnione naukowo i logiczne.

   

  I na koniec motto dla wątpiących w szczepienia: KTOŚ KTO WIERZY, ŻE SZCZEPIENIE ZMIENI JEGO DNA, POWINIEN TO POTRAKTOWAC JAKO SZANSĘ NA POPRAWĘ

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.