Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Finke

 1. Taka dzisiaj się przydarzyła historia ...
 2. Zagłosowane Pierwsze zdjęcie (1) za techniczną doskonałość i wybór obiektu do zdjęcia, a ostatnie (6) - za pomysł
 3. To teraz coś bardziej "przyziemnego"
 4. Ulysse Nardin Diver Black Sea ?
 5. A jednak jeszcze coś może mnie zdziwić jeśli chodzi o projekty tarczy ...
 6. Taki rzadko widywany ostatnio gość ...
 7. Idzie wiosna, czas się zazielenić
 8. To jest ten: https://czasownia.pl/pl/p/Pasek-Genoa%2C-Skorzany%2C-Czarno-pomaranczowy%2C-20mm/7066 Chociaż chyba wziąłem ostatni ...
 9. Nieco bardziej kolorowy pasek, Retrosport aż się o to prosi ...
 10. Finke

  Teorie spiskowe

  Ta teoria jest już prawie potwierdzona - czy ktoś zwrócił uwagę, że pandemia COVID rozprzestrzeniła się ZARAZ PO TYM, gdy zaczęliśmy przeprowadzać testy ????????????????????
 11. Finke

  Teorie spiskowe

  No to po kolei: Dokładnie po to to napisałem - żeby wiedziało o tym więcej ludzi, skoro podobno "lekarze nie chcą kierować na badanie zaszczepionych" Z lektury postów powyżej wyciągnąłem wniosek wprost przeciwny - ludzie chcą się badać, a wredni lekarze ich nie kierują - więc voila - można samemu się skierować Ulubiony argument w tym wątku - babcia stryjecznego wnuka koleżanki siostry mojej sąsiadki ma 80 lat i świetnie sobie radzi z komputerem - więc TAKA MUSI BYĆ RZECZYWISTOŚĆ i formularz jest bardzo przydatny - zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy nie chcą wychodzić z domu Jak to, piszesz że pacjent ma zaufać lekarzowi i posłuchać, co ten każe mu zrobić ??? A jak każe mu się zaszczepić ????? A jak złe korporacje płacą mu miliony za kierowanie na niepotrzebne testy ?????? A jak testy są tak samo śmiercionośne jak szczepionki ?????????? Kto wie gdzie wcześniej był ten patyczek, który teraz trafia do nosa - pewnie był robiony w Chinach ,a to TAM zaczął się koronawirus ?????????? A jeśli złe korporacje zakażają patyczki do testów koronawirusem, żeby zakażać pacjentów, żeby ich leczyć, a resztę szczepić ????????????? Lepiej już skończę, bo za trzy dni przeczytam o tym gdzie indziej, jako o potwierdzonych faktach.
 12. Finke

  Teorie spiskowe

  OK, potraktujmy to jako okazję do powiększenia naszej wiedzy KAŻDY może wypełnić ten oto formularz w internecie https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa, po paru godzinach przychodzi wyznaczony termin testu na następny dzień. Nie jest wymagany żaden kontakt z lekarzem, nie ma tam pytania o szczepienie. Czyli każdy zaszczepiony może przeprowadzić test na COVID bez problemu.
 13. Finke

  Teorie spiskowe

  Zaszczepiony kolega ile miesięcy spędził w szpitalu ? I nawet po takim doświadczeniu osobistym nie jesteś zwolennikiem szczepień ??? Chyba przestaję rozumieć ten świat.
 14. Finke

  Teorie spiskowe

  Tutaj też wystarczy kalkulator, a nie żadne spiskowe teorie o złych korporacjach. W tym artykule jest, że dzietność na parę ( czyli dwie osoby) wynosi średnio 1,3 dziecka. Czyli na każde dwie umierające osoby przybywa 1,3 Polaka. Reszta jest naprawdę matematyką ... Aby to odwrócić w każdej rodzinie potrzebna byłaby trójka dzieci i żadne nie może wyjechać za granicę - patrioci do dzieła !
 15. Finke

  Teorie spiskowe

  Czyli 2,5 mln zgonów rocznie ponad limit. Nawet zakładając, że przed pandemią liczba zgonów równoważyła liczbę narodzin ( co nie jest prawdą, bo ilość ludzi na Ziemi rosła), to roczny ubytek 2,5 mln ludzi na Ziemi, gdzie jest 7,7 miliarda ludności spowoduje jej wyludnienie UWAGA ... już za ok 3000 lat - zaiste "diabelski" plan. Dyskutujemy o rekombinacji RNA w szczepionkach, a słabo nam idzie podstawowe użycie kalkulatora ...
 16. Finke

  Teorie spiskowe

  Zadeklarowany w oświadczeniu majątek Pana Morawieckiego wynosi 12,3 miliona złotych, razem z żoną wyceniany jest na 40 milionów złotych - rzeczywiście, nie należy do ludzi majętnych ???? To, że pokazowo ma mieszkanie na osiedlu, świadczy tylko o tym, że nie chce afiszować się z majątkiem w swojej grupie wyborców, czyli poniekąd ich oszukuje. Mąż Pani Szydło dostał w ostatnich latach 84 miliony dotacji z UE - kolejny "nie majętny" człowiek ??? Ja wiem, że w tym wątku można pisać dowolne bzdury, ale są pewne granice - no chyba że mamy inną definicję majętności. W biznesie są większe pieniądze do zarobienia, można założyć swoją firmę i dorobić się majątku, ale w Polsce jakoś dziwnym trafem większość majątków powstaje na styku polityki
 17. Finke

  Teorie spiskowe

  Polemizowałbym Ceny energii wystrzeliły z dwóch powodów: 1. Skok cen gazu z Rosji - wreszcie spadły maski i okazało się, że Putin trzyma całą Europę za jaja. Odcinając gaz i węgiel ( nawet my, potentat europejski w wydobyciu musimy go importować z Rosji) jest w stanie w każdej chwili spowodować zapaść europejskiej gospodarki - w tej chwili właśnie przeprowadza próbę generalną. Polityka klimatyczna UE doprowadziła do tego, że są kraje które już nie muszą się przejmować cena gazu i węgla w takim stopniu jak kiedyś, ponieważ znaczny procent energii uzyskują z innych źródeł, w tym ekologicznych. Ze względu na głupotę i krótkowzroczność rządzących nie jest takim krajem Polska ( i o dziwo też nie Niemcy). 2. Wzrost cen certyfikatów ETS, które wprowadziła UE - każda elektrownia, która produkuje z węgla lub gazu musi je kupować, a one drożeją. TYLKO, ŻE w Polsce wszystkie największe elektrownie są państwowe, a środki z zakupu ETS trafiają do budżetu państwa. CZYLI państwo samo od siebie kupuje ETS, przekładając pieniądze z prawej ręki do lewej, a potem pokazuje pustą prawą rekę obywatelom i mówi - płaćcie za energię więcej bo ETS. CAŁY wzrost cen wynikający z ETS trafia z powrotem do budżetu, więc spokojnie mógłby być refundowany w cenie energii - ale nie jst, bo lepiej te pieniądze rozdać kolesiom.
 18. Finke

  Teorie spiskowe

  I jeszcze to : JULIAN TUWIM Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy „do ludności”, „do żołnierzy” Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem, I judzić „historyczną racją”, O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę – bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab – kwiatami Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. – O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z panami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”, Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: „Bujać – to my, panowie szlachta!”
 19. Finke

  Teorie spiskowe

  W 2012 roku Polska i Ukraina wspólnie organizowały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się bez ani jednego incydentu na tle stosunków polsko-ukraińskich - po prostu takiego tematu wtedy w przestrzeni publicznej NIE BYŁO i nikt nikomu nie wymyślał wg klucza historycznego. Za to w 2014 roku miłująca pokój i nieszkodliwa ( wg Vergangenheita) Rosja najechała wschodnią Ukrainę, rzekomo na żądanie mieszkających tam zwolenników przyłączenia do Rosji. Od 2014 roku Rosja uruchomiła farmy internetowych trolli (których istnienie jest po prostu faktem) i zaczęła wpływać na opinię publiczną w Polsce i w innych krajach w celu "obrzydzenia" Ukrainy i Ukraińców. Od tego czasu w polskiej przestrzeni publicznej masowo zaczęły się pojawiać określenia w rodzaju "banderowca", "upowca", "polaczka", "cebulaka", "internacjonała" itd. Wcześniej tego nie było, Polacy swojsko wymyślali sobie od "komuchów", "rusków", "nazioli" ew. "żydków" (chociaż to już rzadko i ostrożnie). Po prostu warto zdawać sobie sprawę kto i jak próbuje nami manipulować i po co. A obecnie jest tylko jeden nasz sąsiad, który w agresywny, wojskowy i nielegalny sposób próbuje kontrolować sytuację polityczną innych krajów. Nawet dobór określeń może więc być znaczący - jesteśmy w końcu w dziale "teorie spiskowe" Zresztą nie napisałem, że konto jest prowadzone przez ruskiego trolla (komu by się chciało na forum zegarkowym ), tylko przejęte przez takowego - a to na podstawie zupełnie oderwanych od rzeczywistości historycznej i teraźniejszej poglądów autora na rolę Rosji we współczesnym świecie - co zostało zauważone też przez innych forumowiczów. Z mojej strony EOT.
 20. Finke

  Teorie spiskowe

  A czy wiemy jak rozwijałaby się Polska bez jarzma zaborców ? Bo może szybciej i lepiej i bardziej sprawiedliwie niż pod zaborami. Pańszczyzna ( w tej lub innej postaci) obowiązywała w całej Europie, a zwłaszcza u zaborców Polski - jedną z przyczyn zaborów po Sejmie Czteroletnim było ograniczenie pańszczyzny w Polsce - chłopi z okolicznych państw zaczęli uciekać DO Polski, ciekawe dlaczego. W ogóle czas zaborów jest źle liczony - Polska nie decydowała o swoim losie przynajmniej od 1697 r i elekcji Augusta II A konto kolegi Vergangenheit jeśli chodzi o treść wpisów to brzmi jak przejęte przez tzw. "ruskiego trolla"
 21. Finke

  Teorie spiskowe

  Jedynymi które kłamią i wprowadzają w błąd są antyszczepionkowcy. Powołujesz się na wypowiedź z 28 grudnia 2020 roku czyli sprzed 10 miesięcy - to NIE JEST całkiem niedawno. Każdy normalny człowiek zrozumie z tej wypowiedzi, że osoby zaszczepione będą mniej narażone na zachorowanie na COVID, więc z tej przyczyny będą mniej zarażać dalej - bo mniej osób wśród zaszczepionych zachoruje na tyle mocno aby umożliwić transmisję wirusa - i TO JEST akurat udowodnione naukowo i logiczne. I na koniec motto dla wątpiących w szczepienia: KTOŚ KTO WIERZY, ŻE SZCZEPIENIE ZMIENI JEGO DNA, POWINIEN TO POTRAKTOWAC JAKO SZANSĘ NA POPRAWĘ
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.