Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Finke

 1. Idzie wiosna, czas się zazielenić
 2. To jest ten: https://czasownia.pl/pl/p/Pasek-Genoa%2C-Skorzany%2C-Czarno-pomaranczowy%2C-20mm/7066 Chociaż chyba wziąłem ostatni ...
 3. Nieco bardziej kolorowy pasek, Retrosport aż się o to prosi ...
 4. Finke

  Teorie spiskowe

  Ta teoria jest już prawie potwierdzona - czy ktoś zwrócił uwagę, że pandemia COVID rozprzestrzeniła się ZARAZ PO TYM, gdy zaczęliśmy przeprowadzać testy ????????????????????
 5. Finke

  Teorie spiskowe

  No to po kolei: Dokładnie po to to napisałem - żeby wiedziało o tym więcej ludzi, skoro podobno "lekarze nie chcą kierować na badanie zaszczepionych" Z lektury postów powyżej wyciągnąłem wniosek wprost przeciwny - ludzie chcą się badać, a wredni lekarze ich nie kierują - więc voila - można samemu się skierować Ulubiony argument w tym wątku - babcia stryjecznego wnuka koleżanki siostry mojej sąsiadki ma 80 lat i świetnie sobie radzi z komputerem - więc TAKA MUSI BYĆ RZECZYWISTOŚĆ i formularz jest bardzo przydatny - zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy nie chcą wychodzić z domu Jak to, piszesz że pacjent ma zaufać lekarzowi i posłuchać, co ten każe mu zrobić ??? A jak każe mu się zaszczepić ????? A jak złe korporacje płacą mu miliony za kierowanie na niepotrzebne testy ?????? A jak testy są tak samo śmiercionośne jak szczepionki ?????????? Kto wie gdzie wcześniej był ten patyczek, który teraz trafia do nosa - pewnie był robiony w Chinach ,a to TAM zaczął się koronawirus ?????????? A jeśli złe korporacje zakażają patyczki do testów koronawirusem, żeby zakażać pacjentów, żeby ich leczyć, a resztę szczepić ????????????? Lepiej już skończę, bo za trzy dni przeczytam o tym gdzie indziej, jako o potwierdzonych faktach.
 6. Finke

  Teorie spiskowe

  OK, potraktujmy to jako okazję do powiększenia naszej wiedzy KAŻDY może wypełnić ten oto formularz w internecie https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa, po paru godzinach przychodzi wyznaczony termin testu na następny dzień. Nie jest wymagany żaden kontakt z lekarzem, nie ma tam pytania o szczepienie. Czyli każdy zaszczepiony może przeprowadzić test na COVID bez problemu.
 7. Finke

  Teorie spiskowe

  Zaszczepiony kolega ile miesięcy spędził w szpitalu ? I nawet po takim doświadczeniu osobistym nie jesteś zwolennikiem szczepień ??? Chyba przestaję rozumieć ten świat.
 8. Finke

  Teorie spiskowe

  Tutaj też wystarczy kalkulator, a nie żadne spiskowe teorie o złych korporacjach. W tym artykule jest, że dzietność na parę ( czyli dwie osoby) wynosi średnio 1,3 dziecka. Czyli na każde dwie umierające osoby przybywa 1,3 Polaka. Reszta jest naprawdę matematyką ... Aby to odwrócić w każdej rodzinie potrzebna byłaby trójka dzieci i żadne nie może wyjechać za granicę - patrioci do dzieła !
 9. Finke

  Teorie spiskowe

  Czyli 2,5 mln zgonów rocznie ponad limit. Nawet zakładając, że przed pandemią liczba zgonów równoważyła liczbę narodzin ( co nie jest prawdą, bo ilość ludzi na Ziemi rosła), to roczny ubytek 2,5 mln ludzi na Ziemi, gdzie jest 7,7 miliarda ludności spowoduje jej wyludnienie UWAGA ... już za ok 3000 lat - zaiste "diabelski" plan. Dyskutujemy o rekombinacji RNA w szczepionkach, a słabo nam idzie podstawowe użycie kalkulatora ...
 10. Finke

  Teorie spiskowe

  Zadeklarowany w oświadczeniu majątek Pana Morawieckiego wynosi 12,3 miliona złotych, razem z żoną wyceniany jest na 40 milionów złotych - rzeczywiście, nie należy do ludzi majętnych ???? To, że pokazowo ma mieszkanie na osiedlu, świadczy tylko o tym, że nie chce afiszować się z majątkiem w swojej grupie wyborców, czyli poniekąd ich oszukuje. Mąż Pani Szydło dostał w ostatnich latach 84 miliony dotacji z UE - kolejny "nie majętny" człowiek ??? Ja wiem, że w tym wątku można pisać dowolne bzdury, ale są pewne granice - no chyba że mamy inną definicję majętności. W biznesie są większe pieniądze do zarobienia, można założyć swoją firmę i dorobić się majątku, ale w Polsce jakoś dziwnym trafem większość majątków powstaje na styku polityki
 11. Finke

  Teorie spiskowe

  Polemizowałbym Ceny energii wystrzeliły z dwóch powodów: 1. Skok cen gazu z Rosji - wreszcie spadły maski i okazało się, że Putin trzyma całą Europę za jaja. Odcinając gaz i węgiel ( nawet my, potentat europejski w wydobyciu musimy go importować z Rosji) jest w stanie w każdej chwili spowodować zapaść europejskiej gospodarki - w tej chwili właśnie przeprowadza próbę generalną. Polityka klimatyczna UE doprowadziła do tego, że są kraje które już nie muszą się przejmować cena gazu i węgla w takim stopniu jak kiedyś, ponieważ znaczny procent energii uzyskują z innych źródeł, w tym ekologicznych. Ze względu na głupotę i krótkowzroczność rządzących nie jest takim krajem Polska ( i o dziwo też nie Niemcy). 2. Wzrost cen certyfikatów ETS, które wprowadziła UE - każda elektrownia, która produkuje z węgla lub gazu musi je kupować, a one drożeją. TYLKO, ŻE w Polsce wszystkie największe elektrownie są państwowe, a środki z zakupu ETS trafiają do budżetu państwa. CZYLI państwo samo od siebie kupuje ETS, przekładając pieniądze z prawej ręki do lewej, a potem pokazuje pustą prawą rekę obywatelom i mówi - płaćcie za energię więcej bo ETS. CAŁY wzrost cen wynikający z ETS trafia z powrotem do budżetu, więc spokojnie mógłby być refundowany w cenie energii - ale nie jst, bo lepiej te pieniądze rozdać kolesiom.
 12. Finke

  Teorie spiskowe

  I jeszcze to : JULIAN TUWIM Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy „do ludności”, „do żołnierzy” Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem, I judzić „historyczną racją”, O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę – bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab – kwiatami Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. – O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z panami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”, Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: „Bujać – to my, panowie szlachta!”
 13. Finke

  Teorie spiskowe

  W 2012 roku Polska i Ukraina wspólnie organizowały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się bez ani jednego incydentu na tle stosunków polsko-ukraińskich - po prostu takiego tematu wtedy w przestrzeni publicznej NIE BYŁO i nikt nikomu nie wymyślał wg klucza historycznego. Za to w 2014 roku miłująca pokój i nieszkodliwa ( wg Vergangenheita) Rosja najechała wschodnią Ukrainę, rzekomo na żądanie mieszkających tam zwolenników przyłączenia do Rosji. Od 2014 roku Rosja uruchomiła farmy internetowych trolli (których istnienie jest po prostu faktem) i zaczęła wpływać na opinię publiczną w Polsce i w innych krajach w celu "obrzydzenia" Ukrainy i Ukraińców. Od tego czasu w polskiej przestrzeni publicznej masowo zaczęły się pojawiać określenia w rodzaju "banderowca", "upowca", "polaczka", "cebulaka", "internacjonała" itd. Wcześniej tego nie było, Polacy swojsko wymyślali sobie od "komuchów", "rusków", "nazioli" ew. "żydków" (chociaż to już rzadko i ostrożnie). Po prostu warto zdawać sobie sprawę kto i jak próbuje nami manipulować i po co. A obecnie jest tylko jeden nasz sąsiad, który w agresywny, wojskowy i nielegalny sposób próbuje kontrolować sytuację polityczną innych krajów. Nawet dobór określeń może więc być znaczący - jesteśmy w końcu w dziale "teorie spiskowe" Zresztą nie napisałem, że konto jest prowadzone przez ruskiego trolla (komu by się chciało na forum zegarkowym ), tylko przejęte przez takowego - a to na podstawie zupełnie oderwanych od rzeczywistości historycznej i teraźniejszej poglądów autora na rolę Rosji we współczesnym świecie - co zostało zauważone też przez innych forumowiczów. Z mojej strony EOT.
 14. Finke

  Teorie spiskowe

  A czy wiemy jak rozwijałaby się Polska bez jarzma zaborców ? Bo może szybciej i lepiej i bardziej sprawiedliwie niż pod zaborami. Pańszczyzna ( w tej lub innej postaci) obowiązywała w całej Europie, a zwłaszcza u zaborców Polski - jedną z przyczyn zaborów po Sejmie Czteroletnim było ograniczenie pańszczyzny w Polsce - chłopi z okolicznych państw zaczęli uciekać DO Polski, ciekawe dlaczego. W ogóle czas zaborów jest źle liczony - Polska nie decydowała o swoim losie przynajmniej od 1697 r i elekcji Augusta II A konto kolegi Vergangenheit jeśli chodzi o treść wpisów to brzmi jak przejęte przez tzw. "ruskiego trolla"
 15. Finke

  Teorie spiskowe

  Jedynymi które kłamią i wprowadzają w błąd są antyszczepionkowcy. Powołujesz się na wypowiedź z 28 grudnia 2020 roku czyli sprzed 10 miesięcy - to NIE JEST całkiem niedawno. Każdy normalny człowiek zrozumie z tej wypowiedzi, że osoby zaszczepione będą mniej narażone na zachorowanie na COVID, więc z tej przyczyny będą mniej zarażać dalej - bo mniej osób wśród zaszczepionych zachoruje na tyle mocno aby umożliwić transmisję wirusa - i TO JEST akurat udowodnione naukowo i logiczne. I na koniec motto dla wątpiących w szczepienia: KTOŚ KTO WIERZY, ŻE SZCZEPIENIE ZMIENI JEGO DNA, POWINIEN TO POTRAKTOWAC JAKO SZANSĘ NA POPRAWĘ
 16. Finke

  Teorie spiskowe

  Jeśli rozkład instytucji państwowych i mechanizmów demokracji w Polsce będzie tak postępował jak do tej pory, dodatkowo będziemy do siebie zrażać WSZYSTKICH sojuszników zachodnich ( jak obecnie) to za 10 - 20 lat w Lublinie ludzie głoszący takie poglądy jak Ty w tym wpisie ogłoszą powstanie Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego aby powstrzymać "zagładę narodu polskiego z rąk obcych światopoglądowo i rasowo elementów". Ponieważ na zachodzie nie będzie już nikogo kto wierzyłby w wolną i demokratyczną Polskę zostanie to uznane za wewnętrzną sprawę polską, PKWN zwróci się o pomoc do jedynego w okolicy "imperium" czystego rasowo, a Łukaszenka i Putin niechętnie, ale pomogą. Wówczas okaże się że rozkład i agenturalność wojska polskiego jest tak posunięty, że nie ma kogo wysłać na "zielone ludziki", a do WOT od pięciu lat zgłaszali się sami zwolennicy PKWN i właśnie ruszają do obrony swoich przekonań. Może rozpatrzymy taką teorię spiskową ?
 17. Finke

  Teorie spiskowe

  A moim zdaniem jest za dużo propagandy antyeuropejskiej, a za mało proeuropejskiej. Czy to nam się podoba czy nie na świecie będą rządzić ( albo już rządzą) duże "organizmy" gospodarcze: USA, Chiny, Rosja z państwami które kontroluje nieoficjalnie, może Unia Europejska. Mamy chyba jedyną okazję w historii świadomie wybrać między UE a byciem kontrolowanym przez Rosję. To już wolę Unię. I jeszcze - UE powstała na bazie EWWiS, gdzie zaczęły współpracować Niemcy i Francja, kończąc ok. 100 lat wojen między tymi Państwami i był to ewenement na skalę światową. Ideowo nie ma NIC wspólnego z faszyzmem ani III Rzeszą.
 18. Finke

  Teorie spiskowe

  Winne jest oczywiście globalne ocieplenie
 19. Finke

  Teorie spiskowe

  Pierwszy "artykuł" to stek bzdur i przeinaczeń - ale warto poczytać komentarze pod spodem - 100% komentujących nawołuje do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - dopiero tego zacząłem się bać ... Drugi artykuł po prostu informuje - pewnie dlatego nie ma żadnych komentarzy A z samą ideą osobiście się zgadzam, ale z innych powodów niż ekologiczne
 20. Finke

  Teorie spiskowe

  Rzeczywiście nie zrozumiałeś Czepiasz się w wypowiedzi indywidualnie lekarzy, chociaż to nie oni odpowiadają za Twoje problemy ze służbą zdrowia. Tomograf stojący w szpitalu lub przychodni nie jest własnością ministerstwa zdrowia, tylko danego szpitala lub przychodni - te z kolei są zazwyczaj zwykłymi firmami, tyle że kontrolowanymi np. przez samorząd. Taki tomograf mógłby działać 24 h na dobę i wykonywać 48 badań dziennie ( jedno badanie to ok 0,5h). Niestety NFZ, czyli ministerstwo zdrowia zapłaci tylko za 30 badań w miesiącu, czyli średnio 1 dziennie - tyle rząd przeznaczył na to pieniędzy z Twoich podatków. Każde dodatkowe badanie bez opłaty ze strony pacjenta oznacza że płaci za nie szpital lub przychodnia (który jest i tak zadłużony) i prawdopodobnie nikt tych pieniędzy nie odda. W tym sensie takie badania są "na koszt" szpitala czy przychodni. To jest straszny wybór - czy zamknąć tomograf po wyczerpaniu limitu NFZ - limit jest roczny więc czy działać do oporu przez klika miesięcy, a potem w ogóle, czy rozłożyć równomiernie na miesiące ? Czy może pozwolić na wykonywanie badań odpłatnie, kiedy limit się wyczerpie ? Co wybrać. A tak działa WSZYSTKO w szpitalu, nie tylko tomograf. Sytuacja w służbie zdrowia polega na tym, że rząd zabiera podatki, a potem zbyt mało z nich przeznacza na leczenie - bo tyle jest pilniejszych spraw jak przekop, CPK, Ostrołęka, itd. Kiedy jest zbyt mało pieniędzy w systemie to on po prostu nie może działać prawidłowo. A ponieważ dodatkowo minister kłamie że wszystko jest OK to nawet nie sposób tego systemu zmienić. Ale można o wszystko obwinić lekarzy. Masz rację w tym, że jesteś okradany, ale nie przez lekarzy, ani nawet przez zły system organizacji pracy - tylko przez ludzi, który zabierają Twoje podatki i nie wydają ich na rzeczy naprawdę ważne - edukację i lecznictwo - tylko nie wiem na co.
 21. Finke

  Teorie spiskowe

  Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć, ale zaczynam już tracić wiarę w sens ... Nie chodzi o to, że pilot był niedoświadczony czy przypadkowy - sam celowo napisałem o jego doświadczeniu. Chodzi o to, że postępowano NIEZGODNIE Z PROCEDURAMI, co było jedyną przyczyną katastrofy. Skoro jest procedura dopuszczenia, to trzeba jej przestrzegać bo ona po coś jest - sam tak napisałeś. Jeśli uważamy, że jest niepotrzebna to trzeba ją zlikwidować, ale skoro JEST - to trzeba jej przestrzegać. Podobnie jest z tysiącem innych procedur dotyczących lotnictwa. Procedury, zasady postępowania, przepisy to nie jest menu, z którego wybieramy sobie co nam pasuje, a co nie. Albo przestrzegamy istniejących przepisów, albo je zmieniamy i postępujemy zgodnie z tymi zmienionymi. Gdyby to dotarło do całego społeczeństwa to byłby może JEDYNY pozytywny efekt narodowego wstrząsu jakim była katastrofa w Smoleńsku. Ale nie dotarło, czego efekty widzimy obecnie w przebiegu pandemii.
 22. Chyba nieczęsty gość na forum ... Mój prywatny wzorzec z Sevres idealnego zegarka garniturowego - absolutna prostota, grubość koperty 4,5 mm, humor psuje tylko kwarc (ale skądś bierze się taka grubość koperty i cena)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.