Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Finke

Użytkownik
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Finke

 1. Zegarek Made in Poland, brakuje tylko ikonki 😉
 2. Jak automat nosisz codziennie, to też nie stanie. Chociaż na EDC też wybrałem kwarca.
 3. Finke

  Orienty forumowiczów

  Nie do zajechania, już od lat
 4. Może taka Vratislavia - niezbyt diverowy diler
 5. W końcu skusiłem się na jednego
 6. Może pogoda nie dopisuje, ale uśmiech jest 😁
 7. Będzie widoczne dopiero jak "wyemitujesz" 50 odpowiedzi na forum
 8. Dzisiaj taki elegant, nieczęsty tutaj gość
 9. Elegancki dzień dzisiaj ... Niech i tu będzie dla porządku
 10. Finke

  Twoja kolekcja!

  Zajrzałem do szuflady i pomyślałem, że to chyba już kolekcja. W taki razie po kolei 1. GARNITUROWIEC - Jak dla mnie ideał pod tym względem. Ultracienki i ascetyczny, można zapomnieć, że jest na ręce, większość moich pasków jest grubsza niż ten zegarek. Żeby jeszcze nie był kwarcem ..... ale wtedy nie byłby taki cienki przy tej cenie. 2. Hmm, może MARYNARKOWIEC ? Ale tylko do jasnych koszul. Mój pierwszy zegarek po wyjściu z nieświadomości zegarkowej "wieków ciemnych" i początek słabości do Vratislavii. Żeby jeszcze choć trochę "chudszy"... 3. MARYNARKOWIEC - do ciemnych koszul. Wybrany głównie z powodu napisu Made in Poland. mniejsza o to ile w tym prawdy ( czyli niewiele). Ale ergonomia jak dla mnie bez zarzutu 4. EDC - Mój najwygodniejszy zegarek, lekki i niezawodny - bo tytan i kwarc. Przy okazji niedrogi, więc nie trzęsę się o każdą wgniotkę, tylko używam 5. EDC nr 2 - obecnie najczęściej na nadgarstku, raz w tygodniu potrzebuję chrono i nie musze wyciągać po to komórki ( jak wszyscy). Do tego jednak namiastka elegancji ( jeśli tylko przeboleje się okienko daty) 6. Sportowo turystyczny na zimę - i oczywiście basenowy, nie wymagający żadnego komentarza 7. Sportowo-turystyczny na lato - bo latem jednak jest weselej niż zimą. Oba dobrane tak, żeby nie trzaść się o nie w tłumie zwiedzających czy na hotelowym basenie 8. FREAK WATCH ? - czyli dziwny zegarek z ograniczoną funkcją, którym mam bo chciałem. Kiedy na imprezie pojawia się już kłopot z odczytaniem godziny to znak, że wystarczy 9. I kolejny z tej samej kategorii - plus tutaj pewien sentyment zawodowy I to już wszystko. Prawdę powiedziawszy chyba więcej już nie potrzebuję. Może ewentualnie jakiś weekendowy "luzak" na automacie. Ale tutaj poczekam na kolejny Black Friday u Vratislavii - może zostanie jeszcze jakiś lotnik ... Kiedyś pewnie wejdę na wyższy poziom wartości zegarkowej i zacznę sobie podmieniać zegarki w każdej kategorii, ale na razie priorytety są inaczej ustawione, a zegarki mają być po prostu dobrą zabawą.
 11. Finke

  Policzmy SEIKO 5

  Używany tylko w wakacje ...
 12. Taka ciekawostka: Jeszcze kilka lat temu większość preparatów do wybielania zębów zawierała mocznik, obecnie częściej nadtlenek wodoru 😀 Chińczycy po prostu mieli rację
 13. Mam wrażenie, że dyskusja o oszczędzaniu dotyczy czasów, które już minęły i nie wiadomo czy wrócą - kiedy inflacja wynosiła w okolicach 1% - 2% a nie tyle co obecnie. Jeśli inflacja w ciągu najbliższych 10 lat utrzyma się średnio w okolicy 10% to: Mając odłożone 100 000 zł po 10 latach zostaje ok 35 000 zł Płacąc podatek w wyższym progu - zostaje 68 000 zł.
 14. Dawno się tak nie uśmiałem. Nie sądziłem, że można mieć aż takie braki w edukacji i taki brak szacunku do ludzi "innych cywilizacji" Piękna cywilizacja łacińska w samym swoim sercu (Italia i "Święte Cesarstwo Rzymskie") zaledwie 80 lat temu eksterminowała 6 milionów ludzi tylko na podstawie ich odmiennej wiary, rozpętała konflikty wojenne , w których wyginęło ok 80 milionów ludzi, 150 lat temu eksterminowała ok 15 milionów Indian, wytępiając 95 % populacji, 200 lat temu wywiozła z Afryki 30 milionów niewolników. Zaprawdę brzemię naszej cywilizacji łacińskiej jest niesamowite. Afgańczycy mogą się jeszcze od nas dużo nauczyć, ich metody eksterminacji wrogów przy pomocy kałacha są niczym wobec doskonałości "cywilizacji łacińskiej" Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że obecnie w Europie żyje 450 mln ludzi, w USA 330 mln, ale nie sądzę żeby wszyscy podzielali Twój pogląd. Pozostałe ponad 7 miliardów ludzi na świecie nie pała zbytnim ( a często wręcz żadnym) szacunkiem do dokonań cywilizacji łacińskiej.
 15. Jest klasyczny Longines, chyba w budżecie
 16. Taka dzisiaj się przydarzyła historia ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.