Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Finke

 1. Finke

  Teorie spiskowe

  Jedynymi które kłamią i wprowadzają w błąd są antyszczepionkowcy. Powołujesz się na wypowiedź z 28 grudnia 2020 roku czyli sprzed 10 miesięcy - to NIE JEST całkiem niedawno. Każdy normalny człowiek zrozumie z tej wypowiedzi, że osoby zaszczepione będą mniej narażone na zachorowanie na COVID, więc z tej przyczyny będą mniej zarażać dalej - bo mniej osób wśród zaszczepionych zachoruje na tyle mocno aby umożliwić transmisję wirusa - i TO JEST akurat udowodnione naukowo i logiczne. I na koniec motto dla wątpiących w szczepienia: KTOŚ KTO WIERZY, ŻE SZCZEPIENIE ZMIENI JEGO DNA, POWINIEN TO POTRAKTOWAC JAKO SZANSĘ NA POPRAWĘ
 2. Finke

  Teorie spiskowe

  Jeśli rozkład instytucji państwowych i mechanizmów demokracji w Polsce będzie tak postępował jak do tej pory, dodatkowo będziemy do siebie zrażać WSZYSTKICH sojuszników zachodnich ( jak obecnie) to za 10 - 20 lat w Lublinie ludzie głoszący takie poglądy jak Ty w tym wpisie ogłoszą powstanie Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego aby powstrzymać "zagładę narodu polskiego z rąk obcych światopoglądowo i rasowo elementów". Ponieważ na zachodzie nie będzie już nikogo kto wierzyłby w wolną i demokratyczną Polskę zostanie to uznane za wewnętrzną sprawę polską, PKWN zwróci się o pomoc do jedynego w okolicy "imperium" czystego rasowo, a Łukaszenka i Putin niechętnie, ale pomogą. Wówczas okaże się że rozkład i agenturalność wojska polskiego jest tak posunięty, że nie ma kogo wysłać na "zielone ludziki", a do WOT od pięciu lat zgłaszali się sami zwolennicy PKWN i właśnie ruszają do obrony swoich przekonań. Może rozpatrzymy taką teorię spiskową ?
 3. Finke

  Teorie spiskowe

  A moim zdaniem jest za dużo propagandy antyeuropejskiej, a za mało proeuropejskiej. Czy to nam się podoba czy nie na świecie będą rządzić ( albo już rządzą) duże "organizmy" gospodarcze: USA, Chiny, Rosja z państwami które kontroluje nieoficjalnie, może Unia Europejska. Mamy chyba jedyną okazję w historii świadomie wybrać między UE a byciem kontrolowanym przez Rosję. To już wolę Unię. I jeszcze - UE powstała na bazie EWWiS, gdzie zaczęły współpracować Niemcy i Francja, kończąc ok. 100 lat wojen między tymi Państwami i był to ewenement na skalę światową. Ideowo nie ma NIC wspólnego z faszyzmem ani III Rzeszą.
 4. Finke

  Teorie spiskowe

  Winne jest oczywiście globalne ocieplenie
 5. Finke

  Teorie spiskowe

  Pierwszy "artykuł" to stek bzdur i przeinaczeń - ale warto poczytać komentarze pod spodem - 100% komentujących nawołuje do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - dopiero tego zacząłem się bać ... Drugi artykuł po prostu informuje - pewnie dlatego nie ma żadnych komentarzy A z samą ideą osobiście się zgadzam, ale z innych powodów niż ekologiczne
 6. Finke

  Teorie spiskowe

  Rzeczywiście nie zrozumiałeś Czepiasz się w wypowiedzi indywidualnie lekarzy, chociaż to nie oni odpowiadają za Twoje problemy ze służbą zdrowia. Tomograf stojący w szpitalu lub przychodni nie jest własnością ministerstwa zdrowia, tylko danego szpitala lub przychodni - te z kolei są zazwyczaj zwykłymi firmami, tyle że kontrolowanymi np. przez samorząd. Taki tomograf mógłby działać 24 h na dobę i wykonywać 48 badań dziennie ( jedno badanie to ok 0,5h). Niestety NFZ, czyli ministerstwo zdrowia zapłaci tylko za 30 badań w miesiącu, czyli średnio 1 dziennie - tyle rząd przeznaczył na to pieniędzy z Twoich podatków. Każde dodatkowe badanie bez opłaty ze strony pacjenta oznacza że płaci za nie szpital lub przychodnia (który jest i tak zadłużony) i prawdopodobnie nikt tych pieniędzy nie odda. W tym sensie takie badania są "na koszt" szpitala czy przychodni. To jest straszny wybór - czy zamknąć tomograf po wyczerpaniu limitu NFZ - limit jest roczny więc czy działać do oporu przez klika miesięcy, a potem w ogóle, czy rozłożyć równomiernie na miesiące ? Czy może pozwolić na wykonywanie badań odpłatnie, kiedy limit się wyczerpie ? Co wybrać. A tak działa WSZYSTKO w szpitalu, nie tylko tomograf. Sytuacja w służbie zdrowia polega na tym, że rząd zabiera podatki, a potem zbyt mało z nich przeznacza na leczenie - bo tyle jest pilniejszych spraw jak przekop, CPK, Ostrołęka, itd. Kiedy jest zbyt mało pieniędzy w systemie to on po prostu nie może działać prawidłowo. A ponieważ dodatkowo minister kłamie że wszystko jest OK to nawet nie sposób tego systemu zmienić. Ale można o wszystko obwinić lekarzy. Masz rację w tym, że jesteś okradany, ale nie przez lekarzy, ani nawet przez zły system organizacji pracy - tylko przez ludzi, który zabierają Twoje podatki i nie wydają ich na rzeczy naprawdę ważne - edukację i lecznictwo - tylko nie wiem na co.
 7. Finke

  Teorie spiskowe

  Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć, ale zaczynam już tracić wiarę w sens ... Nie chodzi o to, że pilot był niedoświadczony czy przypadkowy - sam celowo napisałem o jego doświadczeniu. Chodzi o to, że postępowano NIEZGODNIE Z PROCEDURAMI, co było jedyną przyczyną katastrofy. Skoro jest procedura dopuszczenia, to trzeba jej przestrzegać bo ona po coś jest - sam tak napisałeś. Jeśli uważamy, że jest niepotrzebna to trzeba ją zlikwidować, ale skoro JEST - to trzeba jej przestrzegać. Podobnie jest z tysiącem innych procedur dotyczących lotnictwa. Procedury, zasady postępowania, przepisy to nie jest menu, z którego wybieramy sobie co nam pasuje, a co nie. Albo przestrzegamy istniejących przepisów, albo je zmieniamy i postępujemy zgodnie z tymi zmienionymi. Gdyby to dotarło do całego społeczeństwa to byłby może JEDYNY pozytywny efekt narodowego wstrząsu jakim była katastrofa w Smoleńsku. Ale nie dotarło, czego efekty widzimy obecnie w przebiegu pandemii.
 8. Chyba nieczęsty gość na forum ... Mój prywatny wzorzec z Sevres idealnego zegarka garniturowego - absolutna prostota, grubość koperty 4,5 mm, humor psuje tylko kwarc (ale skądś bierze się taka grubość koperty i cena)
 9. Finke

  Teorie spiskowe

  Chcesz powiedzieć, że w samolocie, który przewoził prezydenta Polski nie było zapasu paliwa na dolot do lotniska rezerwowego ??? Głównym zadaniem pilota jest chyba raczej dbanie o bezpieczeństwo pasażerów, a nie transport za wszelką cenę. Pilot - dowódca samolotu w tamtym locie nie miał ważnych dopuszczeń do wykonywania lądowań jako dowódca samolotu Tu-154M w systemach ILS, NDB, VOR DME, PAR i RSL, a także nie miał ważnych uprawnień do wykonywania lotów w charakterze dowódcy samolotów Tu-154M - chociaż bez wątpienia miał doświadczenie, jego nalot ogólny wynosił 3500 godzin, z tego 2900 na Tu-154M. Dowódcą załogi Tu-154M był od 2008 roku, więc w tej roli nie latał z innymi prezydentami. Za to był drugim pilotem i naocznym świadkiem sytuacji z lotu do Gruzji, kiedy to próbowano zmusić pierwszego pilota do lądowania w strefie wojny. Obserwował jak pilot, który nie posłuchał prezydenta jest wyzywany przez polityków od tchórzy, a jeden z posłów składa na niego doniesienie do prokuratury.
 10. Dla kobiety: Longines La Grand Classique - wersje w kwarcu zmieszczą się w budżecie https://www.longines.com/pl/zegarki/classic/elegance/la-grande-classique-de-longines?filter_gender=254&p=2 Do wyboru do koloru A facet po 50-tce może ma sentyment (albo poważanie) dla Atlantica ? https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/15185_Atlantic_Worldmaster_Art_Deco_Automatic_517524165S
 11. Jeśli uda się nieco nagiąć budżet to: https://mrjoneswatches.com/ Żaden nie jest "normalny"
 12. Finke

  Teorie spiskowe

  I to jest temat na teorię spiskową ! Może ktoś się zastanowi nad odpowiedzią na takie pytanie : Czy powinniśmy się cieszyć, kiedy firma należąca do Państwa i będąca niemal monopolistą na polskim rynku PRZYNOSI ZYSKI ? I nie dotyczy to tylko paliw, ale i ubezpieczeń i bankowości, itd .
 13. Czarny VOLANS - zegarek, który zapoczątkował moje wychodzenie z zegarkowych "wieków ciemnych". Nadal cieszy ...
 14. Finke

  Teorie spiskowe

  Pamiętajmy o Korei Północnej - 25 mln ludzi i ŻADNEGO przypadku Covid - są dane i jest wiarygodność tych danych. Tym z Europy, USA i kilku innych krajów ufałbym bardziej...
 15. Dziś w promieniach późnego lata ogrzeje się ...
 16. Finke

  Teorie spiskowe

  Czy można poprosić jakiekolwiek źródło naukowe tego stwierdzenia ( o ile można to w ogóle nazwać stwierdzeniem - bo co oznacza mniej stabilny ???) ? Jeśli to możliwe to inne niż " Zenek, syn sąsiadki po szczepieniu gorzej się poczuł" . Na świecie zaszczepiło się 2 320 000 000 ludzi - JAK ktokolwiek ukryłby fakt pogorszenia zdrowia tych ludzi ???
 17. Finke

  Teorie spiskowe

  W Polsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaszczepiło się 50% ludności - czy to oznacza, że teraz za 50% zgonów będziemy winić szczepienia ??? Przecież to obłęd.
 18. Jeszcze takie - wg producenta 8h rezerwy chodu
 19. Kiedyś była taka reklama - chyba Sony (?): Bądź Sobą ! - Wybierz to, co Wszyscy ! 😁
 20. Nie ma się co bać automatu Orient Bambino Nawet starczy na open heart'a
 21. Finke

  Teorie spiskowe

  Dane podaje GUS, który jest instytucją rządową, czyli w dzisiejszych czasach też polityczną (niestety). Trzeba się dobrze wczytać, żeby się dowiedzieć, że wzrost liczny zgonów to 68 tys, ale 60% Z NICH TO COVID ( czyli ok 41 000). Pozostałe zgony (25 000) to ( dla mnie) skutki ŹLE ZORGANIZOWANEGO lockdownu ( a nie w ogóle - lockdownu). W statystyki naprawdę trzeba się zagłębić, żeby z nich wnioskować o czymkolwiek.
 22. Finke

  Teorie spiskowe

  Nie ma specjalizacji, bo nie jest lekarzem, tylko biologiem. W opisie jest specjalność, czyli dziedzina naukowa, którą badał do doktoratu. Doktorat był jego JEDYNĄ pracą naukową, wykonaną w 2015 roku. Nie wiem jakim cudem ma się znać akurat na zagadnieniach powstrzymywania rozprzestrzeniania się COVID -19.
 23. Atlantic Worldmaster jest w wersji w automacie i w wersji w manualu (chociaż nadal 40mm ...) https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Atlantic-51651.41.25G-WORLDMASTER-ART-DECO-MECHANICAL-516514125G/9719?gclid=CjwKCAjwmqKJBhAWEiwAMvGt6IkXUHYYdH5qh9vPfXXp8Jdk2t9eMf9cn8aXN4eaKzKwlerNyt-DJBoCAEMQAvD_BwE
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.