Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Finke

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

183 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

288 profile views
 1. Finke

  Policzmy SEIKO 5

  Używany tylko w wakacje ...
 2. Taka ciekawostka: Jeszcze kilka lat temu większość preparatów do wybielania zębów zawierała mocznik, obecnie częściej nadtlenek wodoru 😀 Chińczycy po prostu mieli rację
 3. Mam wrażenie, że dyskusja o oszczędzaniu dotyczy czasów, które już minęły i nie wiadomo czy wrócą - kiedy inflacja wynosiła w okolicach 1% - 2% a nie tyle co obecnie. Jeśli inflacja w ciągu najbliższych 10 lat utrzyma się średnio w okolicy 10% to: Mając odłożone 100 000 zł po 10 latach zostaje ok 35 000 zł Płacąc podatek w wyższym progu - zostaje 68 000 zł.
 4. Dawno się tak nie uśmiałem. Nie sądziłem, że można mieć aż takie braki w edukacji i taki brak szacunku do ludzi "innych cywilizacji" Piękna cywilizacja łacińska w samym swoim sercu (Italia i "Święte Cesarstwo Rzymskie") zaledwie 80 lat temu eksterminowała 6 milionów ludzi tylko na podstawie ich odmiennej wiary, rozpętała konflikty wojenne , w których wyginęło ok 80 milionów ludzi, 150 lat temu eksterminowała ok 15 milionów Indian, wytępiając 95 % populacji, 200 lat temu wywiozła z Afryki 30 milionów niewolników. Zaprawdę brzemię naszej cywilizacji łacińskiej jest niesamowite. Afgańczycy mogą się jeszcze od nas dużo nauczyć, ich metody eksterminacji wrogów przy pomocy kałacha są niczym wobec doskonałości "cywilizacji łacińskiej" Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że obecnie w Europie żyje 450 mln ludzi, w USA 330 mln, ale nie sądzę żeby wszyscy podzielali Twój pogląd. Pozostałe ponad 7 miliardów ludzi na świecie nie pała zbytnim ( a często wręcz żadnym) szacunkiem do dokonań cywilizacji łacińskiej.
 5. Jest klasyczny Longines, chyba w budżecie
 6. Taka dzisiaj się przydarzyła historia ...
 7. Zagłosowane Pierwsze zdjęcie (1) za techniczną doskonałość i wybór obiektu do zdjęcia, a ostatnie (6) - za pomysł
 8. To teraz coś bardziej "przyziemnego"
 9. Ulysse Nardin Diver Black Sea ?
 10. A jednak jeszcze coś może mnie zdziwić jeśli chodzi o projekty tarczy ...
 11. Taki rzadko widywany ostatnio gość ...
 12. Idzie wiosna, czas się zazielenić
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.