Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Jacek A. R.

Użytkownik
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Początkujący

About Jacek A. R.

 • Birthday 07/29/1944

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 • Hobby
  - moja praca - moja pasja (historia, teoria, praktyka sztuki użytkowej głównie w metalu, złotnictwo, srebra, także konserwacja, wiedza o dawnym warsztacie, technikach, publikacje) plus gitara klasyczna; narty biegowe

Kontakt

 • Skype
  jarochacki

Recent Profile Visitors

434 profile views
 1. Tak, to ważna różnica; ja jestem zadowolonym użytkownikiem Tisell'a Submersible z racji jego lumy i ją przyjmuję jako punkt odniesienia przy porównaniach z innymi zegarkami.
 2. A jeśli można zapytać: jak w zegarkach tych wspominanych chińskich mikrobrandów wygląda sprawa lumy ? ile czasu "trzyma"? ? jak wygląda porównanie do lumy w Tisell'u Submersible ?
 3. - ten zegarek jest darem ex podkomendnych owego wówczas już ex komandosa, a rzecz miała miejsce na Wyspach Brytyjskich gdzie i podczas wojny i po wojnie zegarków nie brakowało. Po prostu jak to rozpocząłem w swoim poprzednim poście - jest to sprawa aktualnych preferencji.
 4. ależ Panowie, to jest sprawa aktualnych przeferencji i rozumienia tego co jest "męskie". I obserwuję jak to się zmienia Czy Submariner Rolexa - też ten noszony przez Jamesa Bonda nie był męski - a średnica - 40 mm. Powiem więcej. Jednym z moich zegarków rodzinnych jest zegarek z czasów DXrugiej Wojny Światowej po jednym z naszych komandosów od gen. Stanisława Sosabowskiego, z tych co to skakali pod Arnheim. Był to rosły silny mężczyzna i jako żywo nie wyglądał na człowieka zniewieściałego. Onże zegarek ma średnicę 34 mm. Prawie wszyscy znani mi wówczas mężczyźni wówczas takie nosili i nikomu do głowy nie przyszło że to wygląda nie męsko.
 5. Możę się przyda Review of my $160 but well-specced 40mm Flieger homage, a possible Tisell Pilot alternative! https://www.reddit.com/r/Watches/comments/3aiksl/flieger_review_of_my_160_but_wellspecced_40mm/ ...As a person with tiny 6in wrists, there aren’t many choices of flieger/pilot watches out there that aren’t a $900 Stowa. My attention was then drawn to the popular Tisell pilot. Back then their 40mm version wasn’t listed on their international store (it is now) and I didn’t want to buy it outside eBay’s system, and so I started looking for alternatives. On TaoBao, I saw a reasonably specced 40mm Flieger assembled by a one man company called Escapement Time...
 6. Pisanie IIII zamiast IV jest starą tradycją; często spotykamy taką pisownię na cyferblatach zegarów i zegarków. Why Do Clocks and Watches Use the Roman Numeral IIII instead of IV? https://monochrome-watches.com/why-do-clocks-and-watches-use-roman-numeral-iiii-instead-of-iv/
 7. znakomicie rozumiem, gratuluję dobrego wzroku. Samemu do pewnego momentu nie dobierałem zegarków pod kątem ich czytelności dla mego wzroku takiego jaki jest obecnie. Stad i w polu moich zainteresowań pojawiły się divery i na noc Timexy - funkcja Indiglo jest mi bardzo przydatna.
 8. @potacz: to co podałeś to jest link do europejskiego dealera Tissel'a. Transakcja u nich trwa szybciej ale cena jest wyższa niż bezpośredni zakup z Korei od p. Oh Changdo - tworcy i właściciela marki. Kontakt: TISELL watch co,. 2F, 199 Gamgol-ro, Sangrok-gu, Ansan-si, Gyeonggi-do 15584, South Korea +821024691144 E-mail: [email protected] website: www.tisellkr.com Jeśli interesuje Cię Tissel w typie Submarinera to warto pamiętać iż Tisell Submersible charakteryzuje się bezkonkurencyjną lumą, pisaliśmy o tym na Forum.
 9. - może zbyt jestem pod (dobrym) wrażeniem zegarków historycznych, ale mały sekundnik jakoś mi się raczej z cyferkami rzymskimi kojarzy. Niemniej designersko rzecz biorąc OBA obiekty/designy są bardzo dobre.
 10. - z kolekcjonerskiego punktu widzenia każdy obiekt warto rozpatrywać w kontekście czasów w których został stworzony i funkcjonował. A owszem, istnieją obiekty w stanie tylko ekspozycy.jnym, ale znacznie lepiej jeśli dany obiekt może też pełnić swe funkcje utylitarne. I ta zasada dotyczy wielu dziedzin zbieractwa/kolekcjonerstwa, nie tylko zegarków.
 11. Dokładnie tak, jak pisze Przedmówca; przykład STOWy znakomity. Natomiast z pełnym zrozunieniem relacji: rozmiar zegarka a rozmiar nadgarstka nadal myślę, że jest to, przynajmniej w pewnym stopniu, kwestia konwencji. W latach '70-'80 znałem w Szkocji nieco podstarzałych już wówczas "chłopaków" od Generała Stanisława Sosabowskiego (polska brygada powietrzno desantowa, walczyli np. pod Arnheim). Wielu z nich to duzi masywni mężczyźni (jak to często komandosi). Pamiętam zegarki na ich nadgarstwach - i bodaj wszystki miały śednice znacznie mniejszą niż 38-40 mm. I to nie raziło bo wszyscy takie nosili. Po jednym z Nich mam wspominany wcześniej zegarek Tissot o średnicy 34 mm. - dar od byłych podkomendnych dla ukochanego kapitana w jakąś ważną rocznicę w latach '70 czy '80. Samemu najlepiej się dziś czuję z zegarkiem 39-40 mm. (obwód nadgarstka 20-21 cm.) Ale pozwalam sobie powtórzyć: to jest moim zdaniem w jakimś stopniu kwestia mody/zwyczaju. Natomiast rozmiar 44 mm spowodowal źe pozbyłem się bardzo fajnego Steinhartowskiego Pilota i mam nadzieję że się kiedyś pokaże Pilot Steinharta, taki o interesującej mnie średnicy.
 12. @Thomas666: oczywiście masz rację, ale co zrobić, gdy nie ma z czego wybrac bo interesujace modele sa zbyt duże ? pozostaje zrezygnować np. z zegarka typu Pilot.
 13. - a ja się zastanawiam czy i kiedy skończy się moda na zegarki o średnicy 42 - 44 mm i pojawi się wiecej modeli w rozmiarach 34 - 40 mm. Mam rodzinnego Tissota i moje wlasne Seiko o średnicach 34 mm z lat '80 właśnie, jakoś nie wyglądały wówczas na szczególnie małe.
 14. @ cordi7: proszę przyjąć moje gratulacje; w moim doświadczeniu z zegarkami Steinhart to nic nowego, zarówno ex mój Pilot 44 mm jak i obecny Ocean 1 39 mm sa tak precyzyjne że nasuwa mi się porównanie do precyzji wskazań zegarków kwarcowych.
 15. - ech, żeby się taki pokazał o średnicy 40 mm i grubości tak do 12 mm...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.