Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

adamski21pl

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. Niedługo planuję podobną naprawę tarczy i też chciał bym wykonać to taką techniką. Post ma ponad rok więc wydaje mi się że minęło wystarczająco dużo czasu by ocenić trwałość połączenia tarczy z nóżką. Proszę o informację czy nie wystąpiły jakieś niepokojące zachowania np przekrzywienie lub zerwanie połączenia w codziennym użytkowaniu.
 2. Długo poszukiwany nowy nabytek. W końcu dołączył do kolekcji.
 3. Dziś przyszły ostatnie elementy i udało mi się odtworzyć takiego Kirowskiego. Największy problem miałem z pozyskaniem guzików na kształt nitów z grzybkiem do paska. I jeszcze Wostok po czyszczeniu.
 4. W szpargałach jakie zakupiłem znalazłem taką oto tarczę. Będę wdzięczny za informację do jakiego zegarka należy oraz do jakiego mechanizmu jest dedykowana. Najbardziej pasuje mi do Atlantic Worldmaster original super de luxe z lat 70' ale ten cyferblat posiada dodatkowo małą czerwoną tarczę z literą g. Kiedyś widziałem taki model na jakimś starym prospekcie reklamowym ale teraz nie mogłem go znaleźć. Nóżki do mocowania znajdują się na godzininie 4 i 10. Odległość między nimi to 23mm.
 5. adamski21pl

  Policzmy SKX007

  Na deszczowe letnie dni.
 6. Dziękuję za wyjaśnienie. Powrót do orginału zacznę od wymiany wskazówek i dekielka. Nie obędzie się też bez czyszczenia tarczy. Pozdrawiam.
 7. Mam jeszcze rozkminę jeśli chodzi o zgodność poszczególnych elementów w moim zegarku. Chodzi mi o wskazówki, wydaje mi się że mogą należeć do tego modelu. Poszperałem trochę w necie i znalazłem modele primy z takimi wskazówkami. Żeby nie być gołosłownym załączam zdjęcia. W bazie p. Kutermankiewicza również znalazłem modele z takimi wskaźnikami.
 8. Świetnie zachowany model twojej primy. Robi wrażenie. Dołączam zdjęcie mechanizmu tak jak obiecałem.
 9. Koronka to współczesny zamiennik z dużą literą A niestety na załączonych zdjęciach tego nie widać. Niebawem podeślę zdjęcie mechanizmu ale z tego co pamiętam powinna to być ETA 1113.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.