Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po Bieda

Użytkownik
 • Content Count

  599
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

90 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

209 profile views
 1. Wympieł (Sztandar w tłumaczeniu), czyli następca Łucza z Białorusi. Tak se, not great, not terrible, aczkolwiek tutaj raczej wielbicieli nie ma. Mechanizm średni, wykonanie również.
 2. Podbijam, ja również szkło chciałbym. I do Rakiety trumienki, gdyby ktoś dysponował.
 3. Pozłacana, i to cienko, co widać po przetarciach. Serwis ok. 80 zł (tzn. mycie i smarowanie, a nie np. odnowienie koperty), wliczając wymianę szkła.
 4. Na eBay są np. Pabiedy z takimi i podobnymi taczami, z lat 80-tych. Legenda jest taka, że to nagroda dla uczestników operacji Sztorm 333 (akcja sił specjalnych, atak na pałac Amina w Kabulu). W jednym z wątków na forum Watchuseek jest o nich dyskusja, były takie sprzedawane przez handlarza z Ukrainy (więc jest trop dorabianych, nazwijmy to - customowych tarcz). Jednak jest to handlarz, który nie miał żadnej negatywnej opinii, na co wskazał Dashiell. On sam wypowiada się, że kupował u tego handlarza, i nie trafił na trefne fanty. Tutaj, w tej Mołnii, tarcza wygląda jakoś zbyt autentycznie....jakby faktycznie stara robota....
 5. Sława olimpijska za 50 zł, zapyziała, ale łatwo ją doprowadzić do rozsądnego stanu https://www.olx.pl/d/oferta/stary-zegarek-slava-CID767-IDI8Drt.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0
 6. Świetny zakup, w świetnym stanie. Gratulacje.
 7. Bransa olimpijska - odlot. Jak normalnie wolę paski, to taki kajdan nosiłbym jak harcerz plecak.
 8. No, i są zaczątki, żeby pociągnąć temat, chętni na pewno się znajdą. Ja w kwarcowej Rakiecie osadzałem kamień metodą "połóż na płaskim i dociśnij z góry mostkiem, nie bój nic, wskoczy na pewno".
 9. Oj nie ma wstydu, nie ma. BTW, na Alle widziałem damską Sławę podobnego kształtu, gdyby ktoś chciał do kompletu.
 10. Rozebrałem, obejrzałem, nic nie znalazłem - jedna z palet wzbudziła moje zastrzeżenia w stopniu minimalnym, tak jakby jednak nie leżała w płaszczyźnie. Na wszelki słuczaj poprawiłem. Wymyłem, złożyłem, przesmarowałem - ruszyło i chodzi drugą dobę, we wszystkich pozycjach na razie idzie. Tu kilka zdjęć z demontażu. Bardzo dziękuję za asystę i porady. Ritter, jednak napisz o kamieniach i ich wymianie - już dawno miałem o ten temat zahaczyć na forum.
 11. Oddać, oddać!.....Mi oddać! Przynajmniej tego czarnucha pierwszego i ostatniego....
 12. Palety są w prawidłowym ustawieniu, nie widać przekoszeń, ale ich robocze krawędzie nie są prostopadłe, tylko - znów obrazowo - przypominają kształtem czubek palca, takie jakby lekko zaokrąglone. Ale gdyby to była wina palet, to byłoby ją widać w każdym położeniu, nie tylko w jednym. Kotwica jest, przepraszam za wyrażenie, jebitna - nie jakiś tam filigranik, tylko kawał masywnej stali. Nawet czopy na osiach - balansu, kotwicy, kół - są grube i masywne, to byłoby trudno przeoczyć i nawet trudno uszkodzić. Jeśli już, to obstawiam łożysko. Spróbuję porobić zdjęcia przy lepszym świetle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.