Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po Bieda

Użytkownik
 • Content Count

  786
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

161 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

424 profile views
 1. Nie. Tam szedł dosłownie pierścień Segera, a nie blaszka. Edit: potrzebuję sprawny werk Wostok 2414a (hokejówka, centralna sekunda + kalendarz) taki jaki szedł do Komandirów.
 2. Bo co do tego to nie wiem, ale jakoś tak stalowo mi wygląda......werk zwykły 2414?
 3. Oj, nie zauważyłem, że obcięło mi link. https://allegro.pl/oferta/zegarek-nareczny-pobieda-12993533742
 4. Georges Favre Jacot, Locle. Chyba dobrze napisałem. Co do kieszonek, to nie jestem specem.
 5. Ja tylko zapytam: 360 zł za hermetyczną (nawet uwzględniając dobry stan i oryginalny pasek)? Tylko ja uważam, że to przesada, czy to jakiś wyjątkowa okazja?
 6. Wykonanie ozdób przy uszach koperty typowe dla Chin
 7. Nic. Widziałem ją na Alle. Cóż tu w ogóle mówić? Sławojka jak Sławojka, Cornavin też nie jest niczym ekstraordynaryjnym, tarcza w złym stanie zachowania, odkształcenie w rantu moim zdaniem uniemożliwia poprawny montaż szkła, może chociaż balans sprawny, bo tego u Sław coraz mniej. No to co, że ze Szwecji, chciałoby się zacytować słowny językołamaniec.
 8. Zgadza się. Przy czym noworuscy spadkobiercy Poljota wykorzystywali 3133 z zapasów NOS, a Chińczycy tłuką na bieżąco produkcję swojej wersji Venus od bodajże połowy lat 40-tych.
 9. Ciekawostką to jest to, że w 1974 r. Ruscy zakupili linię montażową Valjoux 7734 (który to mechanizm pochodził od Venus 175). Po ulepszeniu i rozwinięciu, powstał mechanizm Poljot 3133, używany m. in w zegarku Strieła. Poljota 3133 aktualnie już nie produkują, o ile wiem. Równolegle mechanizm Venus 175 (czyli dziadek ruskiego 3133) sprzedał się do Tienjin Watch Factory w Chinach, gdzie jest do dzisiaj produkowany. Owa "chińska Strieła", którą pokazałeś, jest właśnie na mechanizmie Venus, czyli historia zatoczyła koło i wróciła do punktu wyjścia.
 10. "Szczęście w nadchodzącym roku miało też zapewnić nakręcenie wszystkich zegarów w noc sylwestrową na chwilę przed wybiciem północy". No to szczęścia, zdrowia, pomyślności z waszymi wszystkimi zegarkami.....
 11. Podepnę się: a miałby ktoś dekiel z napisem "Szturmanskie"?
 12. Państwo, szukam dawnych TOP-ek, jakie robiliśmy np. w 2020 roku, codziennie wieczorem jedna osoba prezentowała swoje typy. Zupełnie nie mogę znaleźć. Podprowadzi mnie ktoś?
 13. Aaaaa to ty podkupiłeś....też go licytowałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.