Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po Bieda

Użytkownik
 • Content Count

  395
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Początkujący

Recent Profile Visitors

116 profile views
 1. Zarie (i Czajki) bywają tu najrzadziej. Zatem dla równowagi:
 2. Brak sekundnika. Już przeczuwam, co napiszecie: wywal kajdan, załóż pasior Obie wersje do porównania, zanim zdecyduję
 3. chyba mam w postaci części, tzn. mostek z puncą, koła....muszę sprawdzić, ale to dopiero za kilka dni
 4. Ruszyło!!! początkowo było słychać cyk.....cyk... koła szarpały się i jakby nie miały siły do wykonania obrotu. Popychanie niewiele dało, ale zostawienie na noc w spokoju zdziałało cuda. Teraz hula po całości.
 5. Czekaj, czekaj. Gizmo nakładał oliwkę, żeby zmiękczyć zabrudzenia, a potem je zbierał kłaczkiem waty na wykałaczce - chyba że źle zapamiętałem opis czynności. Co do zabezpieczenia, kiedyś była tu dyskusja na ten temat. Chodziło o stare radzieckie tarcze, które bywają delikatne w myciu i właśnie miewają taką miękką powłokę. Chyba nikt nie wie, jak to do końca z nimi jest, ale była taka rada przy renowacji, aby dawać np. lakier akrylowy w celu zabezpieczenia tarczy. Ja po umyciu nie używam żadnych powłok.
 6. Rakieta kwarc na 2356... kupiona w stanie nieznanym, po włożeniu baterii nie rusza. Czy ktoś tu siedzi na tyle mocno w kwarcach, żeby pomóc zdiagnozować usterkę? Poglądowo to taka, tylko w wersji eksportowej https://www.olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-kwarc-CID87-IDCQzoJ.html#cc95eeac55
 7. Jakoś tak mam, że właściwie do każdego zegarka pasuje mi bardziej brązowy czy karmelowy pasek. Spróbuj.
 8. "Paaanie, Polak płakał jak sprzedawał...jeszcze do dziś co drugi dzień dzwoni i prosi, żeby mu dać przez telefon posłuchać, jak cyka..." Ociakk, przypuszczalnie nie była to warstwa tłuszczu jak na wentylatorze, tylko rodzaj werniksu. Niektóre tarcze były zabezpieczane w ten sposób, że finalnie były pociągane.... czymś. Jakimś lakierem, pokostem, nie wiem sam. Z czasem rzeczywiście żółkło to, zmieniało wygląd, utleniało się. Ale mogło być i tak, że oleje i smary parowały z werku i kondensowały na tarczy. Efekt po czyszczeniu, przyznam, niesamowity, dobra robota, sam muszę spróbować.
 9. Cześć. Pabieda, faktycznie, lata 80/90, nr produkcji nie mówi absolutnie nic, ale też cóż miałby więcej powiedzieć. Marka produkowana w 5 różnych zakładach ZSRR, ten konkretnie nie wiem, z której fabryki, ale obstawiam Zawod imienia Maslennikowa. Populares, stan przyzwoity, koszt serwisu - myślę, że ok. 60 - 80 zł, i po latach nieużywania trzeba go zrobić koniecznie. Jeśli nie masz w tym wprawy, sam nie ruszaj. Tarcza idealna, wskazówki śliczne, koronka nie starta, na kopercie ryski, po przepolerowaniu będzie wyglądał lepiej. Szkło - coś tam widać po prawej u dołu?.... czy to wina zdjęcia? Koperta jest mosiężna chromowana, więc przy silniejszej polerce lub w miarę noszenia pojawią się przetarcia. Zawsze targuj się z majstrem, to jest zasada w takich konszachtach. Prosty, przeciętnej klasy zegarek, na lata. Po serwisie załóż przyzwoity skórzany pasek i noś na zdrowie.
 10. Taka Rakieta kwarc za circa 60 złociszy - okazja? Link poglądowy z netu. https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-rakieta-zsrr-kwarc-i7425201358.html
 11. Dzięki. Gdyby ktoś z kolegów mógł pokazać zdjęcia, które poljoty były stalowe (poza nieśmiertelnym 55g i szturmańskim), byłbym bardzo wdzięczny.
 12. On przypadkiem nie jest stalowy...? Dekiel pojedynczy, zakręcany, bez napisów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.